Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie zdjęcie, a za parę dni napiszę parę słów jak się spisuje...

 

Gratulacje z zakupów AW 400....to już mocno zauważalny przeskok z integry ECI 5 jak się nie mylę.Proszę napisać

o pierwszych wrażeniach brzmienia. Już chyba doliczymy się co najmniej 10 użytkowników AW 400 , zaczyna być

bardzo ciekawie w naszym audiofilskim klubie Electrocompanieta .Co to są za kolumny ? Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolide zostaw w spokoju. jak chces cos upgerjdowaac na sile to zmien kolumny lub wzmacniacz..

wymiana kondow wyjsciowych owszem da poprawe ale na abrahamsenie tego mozesz nie zauwazyc

No i nie posłuchałem znowu Mateuszka, dałem w dobre ręce Jolidę do konserwacji, czyszczenia lasera, a przy okazji do modyfikacji po stronie zasilania, daca i wymianę kondensatorów przy lampach. Po 3 dniach od odbioru kondensatory się trochę już poukładały, więc mogę napisać, że poprawa dynamiki, szerokości i głębokości sceny jest znaczna, przez to poprawiła się ogólna rozdzielczość , zyskał bas i jego kontrola. Nie spodziewałem się takich efektów, warto było zainwestować trochę kasy. Nawet nie spodziewałem się, że Abrahamsen tak potrafi zagrać i że AP Tempo 3 mogą mieć taki bas.

Pewnie może być jeszcze lepiej, ale na tym etapie naprawdę udało się wiele zyskać przy stosunkowo niedużym nakładzie kasy.

Przy okazji powymieniałem bezpieczniki / w CD na Hi Fi Tuning , we wzmacniaczu na SR 20/ , razem przyniosło wyraźny postęp no i moje zadowolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie posłuchałem znowu Mateuszka, dałem w dobre ręce Jolidę do konserwacji, czyszczenia lasera, a przy okazji do modyfikacji po stronie zasilania, daca i wymianę kondensatorów przy lampach. Po 3 dniach od odbioru kondensatory się trochę już poukładały, więc mogę napisać, że poprawa dynamiki, szerokości i głębokości sceny jest znaczna, przez to poprawiła się ogólna rozdzielczość , zyskał bas i jego kontrola. Nie spodziewałem się takich efektów, warto było zainwestować trochę kasy. Nawet nie spodziewałem się, że Abrahamsen tak potrafi zagrać i że AP Tempo 3 mogą mieć taki bas.

Pewnie może być jeszcze lepiej, ale na tym etapie naprawdę udało się wiele zyskać przy stosunkowo niedużym nakładzie kasy.

Przy okazji powymieniałem bezpieczniki / w CD na Hi Fi Tuning , we wzmacniaczu na SR 20/ , razem przyniosło wyraźny postęp no i moje zadowolenie.

A o ktorym to Abrahamsenie kolega wspomina - bo sie zaciekawilem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszku

zadanie powierzyłem człowiekowi, który ustalił ze mną co chcę uzyskać, określiliśmy kwotę do wydania i po prawie dwóch tygodniach Jolida była dostrojona. Znalazłem speca, który mieszka blisko mnie, mogłem zawieść sprzęt, posłuchać przy odbiorze przy dobrej kawie, porozmawiać. Co ważne, nie zmieniona została charakterystyka grania CDP , a polepszone zostały elementy prezentacji sceny oraz dopracowany został bas, cieszy to, że średnie i wysokie tony nie straciły nic, a przypuszczam, że jak kondensatory się ułożą, to jeszcze coś ulegnie dopieszczeniu i w tym zakresie. Poszerzenie sceny dało w moim odczuciu lepsze separowanie dźwięków, jakby lepszą rozdzielczość. W tym CDP mam lampy RCA 12 AX7 black plates , być może inne lampy jeszcze by wzmocniły efekt przestrzenności, jednak dam im pograć choćby jeszcze ze dwa tygodnie, ocenię później.

Mi chodziło jednak w tej informacji o to, że dopracowane źródło potrafi także z Abrahamsena V 2.0 UP wycisnąć znacznie więcej, a kolumny wcale nie są w moim odczuciu słabym punktem systemu. Ale to jest moje wrażenie, moje wnioski w ocenie systemu. Zabrałem dla ciekawości kilka płyt do salonu hi fi , aby je posłuchać na sprzęcie o klasę dwie wyżej. Oczywiście zagrało inaczej, pewnie i lepiej, ale doceniłem to, co udało się przez pół roku zebrać, dopieścić. Nie widzę potrzeby i sensu wydawać kolejnych 10-20 tys zł na zmiany. Powiem natomiast, że zawiodłem się na Heglu H80 , dla mnie ten wzmacniacz nie byłby dobrym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszku

zadanie powierzyłem człowiekowi, który ustalił ze mną co chcę uzyskać, określiliśmy kwotę do wydania i po prawie dwóch tygodniach Jolida była dostrojona. Znalazłem speca, który mieszka blisko mnie, mogłem zawieść sprzęt, posłuchać przy odbiorze przy dobrej kawie, porozmawiać. Co ważne, nie zmieniona została charakterystyka grania CDP , a polepszone zostały elementy prezentacji sceny oraz dopracowany został bas, cieszy to, że średnie i wysokie tony nie straciły nic, a przypuszczam, że jak kondensatory się ułożą, to jeszcze coś ulegnie dopieszczeniu i w tym zakresie. Poszerzenie sceny dało w moim odczuciu lepsze separowanie dźwięków, jakby lepszą rozdzielczość. W tym CDP mam lampy RCA 12 AX7 black plates , być może inne lampy jeszcze by wzmocniły efekt przestrzenności, jednak dam im pograć choćby jeszcze ze dwa tygodnie, ocenię później.

Mi chodziło jednak w tej informacji o to, że dopracowane źródło potrafi także z Abrahamsena V 2.0 UP wycisnąć znacznie więcej, a kolumny wcale nie są w moim odczuciu słabym punktem systemu. Ale to jest moje wrażenie, moje wnioski w ocenie systemu. Zabrałem dla ciekawości kilka płyt do salonu hi fi , aby je posłuchać na sprzęcie o klasę dwie wyżej. Oczywiście zagrało inaczej, pewnie i lepiej, ale doceniłem to, co udało się przez pół roku zebrać, dopieścić. Nie widzę potrzeby i sensu wydawać kolejnych 10-20 tys zł na zmiany. Powiem natomiast, że zawiodłem się na Heglu H80 , dla mnie ten wzmacniacz nie byłby dobrym wyborem.

Nie chce sie wtracac - ale uwazam ,ze V 2,0 to znakomity wzmacniacz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sie wtracac - ale uwazam ,ze V 2,0 to znakomity wzmacniacz.

 

W pełni się z tą opinią zgadzam, ma oczywiście swoje funkcjonale ograniczenia - dosyć przeciętny wyświetlacz , aby nie oślepiał w nocy zastosowałem kawałek folii przyciemniającej do szyb, da się teraz wytrzymać. Nie ma także wyjścia słuchawkowego, ale to w prosty sposób da się rozwiązać - mam wzmacniacz słuchawkowy i podłączyłem go do wyjścia, ale trzeba kolumny wyłączyć pilotem / mute / lub ściszyć do zera. Poza tym ma nietypowe pokrętła do wyboru źródła oraz poziomu głośności, trzeba po prostu przywyknąć i koniecznie poinstruować domowników, aby nie przekręcili gałek .... Złote wykończenia mnie nie rażą, ale nie wszystkim się to podoba.

Po zakupie i podłączeniu początki były trudne , nie grał ciekawie, było płasko, mało rozdzielczo, bez dynamiki. Jednak korespondencja z Thomasem Abrahamsenem i jego zdecydowane sugestie, aby się rozgrzał, pozwoliła docenić po kilku dniach zmiany w graniu. Miałem ciężki dylemat - zostawić Abrahamsena, czy Creeka Destiny 2. Jednak wygrał o włos Abrahamsen, a teraz dając mu jeszcze lepsze źródło jestem z decyzji zadowolony. Zostaje na długo. To jest oczywiście mój wybór, moim zdaniem dobrze pasuje do kolumn Audio Physic, a poprawiona Jolida dopełniła całości. Do tego stopnia, że zamawiam na rezerwę laser Philipsa i Jolida pozostaje na dłuuuugo u mnie. Razem z modyfikacją , lampami kosztowała mnie coś około 2,6 tys pln, więc było warto, a do tego to jeszcze z amerykańskiej produkcji, jeżeli to ma jakieś znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się z tą opinią zgadzam, ma oczywiście swoje funkcjonale ograniczenia - dosyć przeciętny wyświetlacz , aby nie oślepiał w nocy zastosowałem kawałek folii przyciemniającej do szyb, da się teraz wytrzymać. Nie ma także wyjścia słuchawkowego, ale to w prosty sposób da się rozwiązać - mam wzmacniacz słuchawkowy i podłączyłem go do wyjścia, ale trzeba kolumny wyłączyć pilotem / mute / lub ściszyć do zera. Poza tym ma nietypowe pokrętła do wyboru źródła oraz poziomu głośności, trzeba po prostu przywyknąć i koniecznie poinstruować domowników, aby nie przekręcili gałek .... Złote wykończenia mnie nie rażą, ale nie wszystkim się to podoba.

Po zakupie i podłączeniu początki były trudne , nie grał ciekawie, było płasko, mało rozdzielczo, bez dynamiki. Jednak korespondencja z Thomasem Abrahamsenem i jego zdecydowane sugestie, aby się rozgrzał, pozwoliła docenić po kilku dniach zmiany w graniu. Miałem ciężki dylemat - zostawić Abrahamsena, czy Creeka Destiny 2. Jednak wygrał o włos Abrahamsen, a teraz dając mu jeszcze lepsze źródło jestem z decyzji zadowolony. Zostaje na długo. To jest oczywiście mój wybór, moim zdaniem dobrze pasuje do kolumn Audio Physic, a poprawiona Jolida dopełniła całości. Do tego stopnia, że zamawiam na rezerwę laser Philipsa i Jolida pozostaje na dłuuuugo u mnie. Razem z modyfikacją , lampami kosztowała mnie coś około 2,6 tys pln, więc było warto, a do tego to jeszcze z amerykańskiej produkcji, jeżeli to ma jakieś znaczenie.

Wlasnie - to masz jeszcze usa produkt - czyli super.A co do wzmacniacza - szfagier ma ten model - i slychac od razu kto go zrobil- mam na mysli fantastycny klimat jak w moim ECI -2.I slusznie ,ze wspomniales o wygrzaniu - ja mam to samo - im dluzej jest odpalony tym lepiej.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie jak będzie grał za lat dwadzieścia,dopiero będzie.................... cudeńko.

Masz racje - rowniez i ten wzmacniacz ma szanse kiedys stac sie klasykiem.To jest tak troche jak moda na wzmacniacze : Friedman, Matchless, Top Hat czy inne tego typu " wypasione" konstrukce. Na koniec i tak kazdy wraca do JTM -45 czy Twin Reverb .Moc moze nie urywa lba - ale maja to miec powinien wzmacniacz - brzmienie ( zajebiste !). Pozdro od loze64 ( ex kreska).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gra sobie z :

 

B&W pm1

Naim cd 5si

Tellurium q black ( głośnik ) i cardas parsec ( rca)

 

To jest dla mnie duży przeskok bo był copland csa 8 który tez uważam za dobry wzmacniacz w swojej klasie .

 

Dzięki

Edytowane przez Sebmon666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubie Twoje wpisy - komentarze.Ale zeby zaraz 'slepa uliczka' ? Jak zwykle jestes zbyt sceptyczny - ja natomiast uwazam ,ze ten kabel to kolejny przelom w moim ' z przedpiaskownicy' zestawie.I nie jest to bynajmniej koniec poszukiwan.Ja po prostu pragne obecne zabawki doprowadzic do jak najlepszego efektu brzmieniowego.pozdrowionka ze skapanego w sloncu Sopotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się - nie mam nic do Tary Labs. Moje wątpliwości wzbudza ECI -2. Nie lepiej zaoszczędzić na lepszą

integrę ECI 4 lub ECI 5 ?

Po raz kolejny przyznam Ci racje - te glosnikowce nabylem troche przypadkiem - podlaczylem ,troche poczekalem ...a tu takie rzeczy uslyszalem ,ze ho ho.I rowniez mnie naszla mysl - wizja ; co by sie wydarzylo z tymi monitorkami gdyby podpiac 'czworke' lub 'piatke'.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co by sie wydarzylo z tymi monitorkami gdyby podpiac 'czworke' lub 'piatke'.

 

Gdybyś podpiął ECI 4 lub ECI 5 to miałbyś nockę z głowy - słuchanie i tylko słuchanie. I co ważne , nawet bardzo ważne

- 2 x 120W/8 i XLR - w pełni zbalansowany układ pre i samego wzmacniacza. Tak naprawdę, to Electrocompaniet

gra dopiero po XLR. Oczywiscie , musimy posiadać wyjścia XLR w swoim CD playerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdybyś podpiął ECI 4 lub ECI 5 to miałbyś nockę z głowy - słuchanie i tylko słuchanie. I co ważne , nawet bardzo ważne

- 2 x 120W/8 i XLR - w pełni zbalansowany układ pre i samego wzmacniacza. Tak naprawdę, to Electrocompaniet

gra dopiero po XLR. Oczywiscie , musimy posiadać wyjścia XLR w swoim CD playerze.

Mniemam ,ze w niedalekiej przyszlosci tak sie stanie . P.S. Abrahamsen cd posiada wyjscia xlr.

 

Mniemam ,ze w niedalekiej przyszlosci tak sie stanie . P.S. Abrahamsen cd posiada wyjscia xlr.Tzn moj odtwarzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam

Jestem żywotnie zainteresowany wszelkimi informacjami na temat poniższego zestawu:

Abrahamsen

  • V1.0 CD-Player
  • V3.0 Preamplifier
  • V4.0 Power Amplifier

Może ktoś z Was ma którykolwiek z tych elementów i byłaby możliwość odsłuchu (woj. łódzkie) lub chociaż wysłucham przez telefon opinii jak te elementy oceniacie i jak u Was i w Waszych zestawach grają - może uda mi się jakieś wnioski wysnuć.

Obecnie hula u mnie Marantz SA-15S1 wraz z w sumie z nowym Soul Note SA710 i Harpiami Amstaff Mini, a coś bym zmienił :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem skandynawskiej elektroniki - a po nabyciu ECI -2 wpadlem na pomysl zakupu cd EC lub Abrahamsena.Przywiozlem - odlaczylem mojego Denona DCD 1500 ae - wpialem V 1.0 i ... Wstrzas ! Doslownie ! Co do mozliwosci : jest szybki, znakomicie pilnuje bas , gitara obojetnie - nylon, akustyczna , country, jazz czy jakies czady - wyborna plus fantastyczne wysokie - delikatne lecz zdecydowane i czytelne.Kumpel ktory ma Classe przyznaje , ze jest " lekko " zaskoczony.To zupelnie inne granie niz japsy - choc by te dosc drogie. Goraco polecam. P.S. Zestaw pre/power uzywa znajomy brata z Dynaudio i gra to rowniez cudnie. Twierdze , ze comnajmniej tak dobrze jak mniejszej mocy zestawy Electrocompaniet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów,

mam pytanie dotyczące Electrocompaniet AW 250 DMB

jaka jest charakterystyka brzmienia tej końcówki i czy warta jest używana za 6-7 tysięcy?

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

 

Swego czasu była to najmocniejsza koncówka stereofoniczna Electrocompanieta i byłem nią zainteresowany do czasu

kiedy nie posłuchałem i nie porównałem z koncówkami AW 400. Dźwięk trochę vintage i ze sporym basem który nie ma tej kontroli co nowsze konstrukcje. Za tę cenę klocek wart odsłuchania i podjęcia ostatecznej decyzji.

Znajomy, który posiadał AW 250 w latach 90 wymienił całe okablowanie na srebrzone chcąc mieć więcej powietrza i innych zalet dźwiękowych. Kiedy porównał z monoblokami Nemo poddał się i zakupił AW 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy, który posiadał AW 250 w latach 90 wymienił całe okablowanie na srebrzone chcąc mieć więcej powietrza i innych zalet dźwiękowych. Kiedy porównał z monoblokami Nemo poddał się i zakupił AW 600.

 

Slusznie.

Nie urazajac "kablowiczow" - kasa wydana na sprzet z wyzszej polki daje wiecej frajdy ze sluchania muzyki niz podobna kwota wydana na kable - bywa , ze o tym zapominamy...

"Druty" to uzupelnienie systemu .....

EC to zacna firma, szkoda, ze Abrahamsen zdecydowal sie odejsc....

Edytowane przez VISTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.