Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo wieku jeszcze sie niezle prezentuje.

Jak bys wyjal te uchwyty w cd Ampli i zainstalowal zlote sruby na tym szkle to by pasowaly prawie idealnie. Szkoda ze galki sie tez ciut inne. Ale pomysl mial abrahamsen niezly z kontunuacja tej szerokosci klockow( 17")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie - Abrahamsen sprzedajac EC ( problemy finansowe !) dogadal sie , ze ma prawo zachowac czesc "dizajnu" produkujac sprzet sygnowany wlasnym nazwiskiem.Stad podobienstwo.Co zas sie tyczy ECI - 2 nie dosc , ze to cudnie brzmiace " malenstwo" to - jak dla mnie i nie tylko to bodaj jeden z najpiekniejszych wzmacniaczy jakie kiedykolwiek powstaly. W kontrze mozesz podac przyklad czegos rownie eleganckiego.Natomiat jezeli chodzi o V 1.0 to istotnie planuje rozbebeszyc te galki i pokryc je - podobnie jak moj wzmacniacz - warstewka 24 k zlota.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie i nie tylko to bodaj jeden z najpiekniejszych wzmacniaczy jakie kiedykolwiek powstaly. W kontrze mozesz podac przyklad czegos rownie eleganckiego

Dla mnie też, więc nie w kontrze, ale podam również coś ciekawego -Bow ZZ Onepost-11828-0-63159800-1440227445_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Larvik to miejscowosc

w niej wydobywali lub wydobywaja w dalszym ciagu kamien

i ten front jest z kamienia - nic poza tym.

panuja pogloski ze wersje larvik sa ciut lepeij zbudowane (komponenty) ale nie udalo mi sie tego zweryfikowac wiec zakladam ze to tylko pogloski choc w kazdej legendzie jest jakas czesc prawdy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozumiem - kamien na czesc jubileuszowych wersji.Po za tym tylko ten front je wyroznia - nie wierz pogloskom - niczym sie nie roznia.Nie liczac limitowanej serii : pre z koncowka - w liczbie 400 par powstalych ca w 1995 roku.To znaczy roznica w tym przypadku to blaszka na gorze obudowy.Bebechy te same.

 

Blaszka z kolejnym numerem seryjnym - oczywiscie.

 

To byl zestaw :EC-4 i AW- 100 DMB.

 

Tak na marginesie Per Abrahamsen nigdy nie szedl na kompromis jezeli chodzi o EC urzadzenia.

 

Raz jeszcze - blaszka na moim ECI -2.Jedyny egzemplarz !

 

 

Zapomnialem,ze czesc ECI -1 rowniez ukazala sie z tym kamieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze ( nie chce wyjsc na jakiegos tam znawce od EC) ale po kolei.Wersje z " kamieniem to : EC-3,AW 100 DMB oraz ECI-1.Czesto mylomy jest ECI -2 z EC-3 ze wzgledu na bardzo duze podobienstwo przedniego panelu - te raczki,galki itd.Tak na marginesie design tego preampu to pierwowzor ECI-2.O modelach pozostalych ktore wymieniles nigdy nie slyszalem ani tez nie widzialem - znaczy sie mam na mysli ten kamien.

 

post-59964-0-91839100-1440262073_thumb.jpg

 

To EC-3 z 1995 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym ukazalo sie jeszcze bardzo niewiele EC-4 z kamieniem ( to byl nastepca EC-3 ) posiadal dodatkowo wbudowany preamp gramofonowy.

 

Cofnij sie kilka wpisow - zgadza sie EC-4 to nastepca EC-3.

 

A jak znajdziesz to super - poszerze swoja znajomosc tematu .Fakt,ze od kiedy w koncu kupilem swoj jest to dla mnie rodzaj obsesji - he,he.

 

post-59964-0-81135000-1440263646_thumb.jpg

 

Raz jeszcze sie pochwale - bowiem to jedyny ECI-2 z sygnatura ! A wiem to bezposrednio od samego Pera Abrahamsena .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie tak moglo byc - bowiem decyzja sprzedazy firmy zapadla w momencie kiedy okazalo sie ,ze nie bardzo jest z czego placic pracownikom .Mimo , ze urzadzenia z tamtych lat to klasyka - to tak troche jak stare Marshalle : JTM -45 czy JCM - 800.To znaczy mam na mysli ich walory brzmieniowe itd bowiem to co ptodukuje w dalszym ciagu - i cale szczescie , to w wiekszosci kontynuacja mysli i idei Abrahamsena .Tak bynajmniej sadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie

nowe produkty nie maja nic z Abrahamsenami

poza ty nie bylo decyzji o sprzedaniu firmy tylko o przejjeciu. zreszta cala sprawa byla dosc szeroko opisywana wczesniej.. teraz jest utworzony koncern z firma dP czyli dynamic precison. po porstu abrahamsen zostal przejety a prawa do uzywania nazwy dP faktycznie odkupiono.

larvikow bylo zrobiono malo bo byly sporo drozsze ale z czasem sie okazuje ze byla to niezla inwestycja bo z akrylowych frontow luszczy sie farba z tylu co po latach nie wyglada ladnie a kamien to jednak kamien

sam w sumie sobie chcialem kiedys upolowac kamiennego ECI2 do gabinetu. bardziej mi sie podoba niz ECI1 choc nie gra z takim rozmachem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszek - doczytaj dokladnie - wymienilem tylko nazwisko Abrahamsena jako tworce EC. Natomiast jego produkty powiedzmy obecnie to de facto rozwiniecie i modyfikacja wczesniejszych pomyslow z czsow Electrocompaniet.Ten kamien to tylko kwestia estetyki tak naprawde. Zgadza sie - Norwegowie uwielbiaja otaczac sie kamieniem choc dookola tego widoku nie brakuje. Co do ECI-1 to znam go bardzo dobrze. Widzisz to jest tak - jak dla mnie - uwielbiam w tym piecdzisieciowatowym wzmacniaczu muzykalnosc i subtelnosc a tego tej"setce" brakuje - jak dla mnie.Moc to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym wypadku to jest tak ze eci1 bije na leb eci2

jesli chcesz z tym dyskutowac to sorry - ale nie ze mna. ja sluchalem obu i mam swoje zdanie na ten temat. z reszta nie tylko ja ale to juz inna sprawa.

produkty ec obecnie maja tylko z wygladu zwiazek ze starymi. mam na mysli nowe konstrukcje jak pre 4,8 oraz nowe integry cze streamery.

oczywiscie 180tki i cala reszta starego dobrego ec to to samo ale juz na innych komponentach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam z Toba dyskutowac - wiecej luzu.Okresl jedynie co masz na mysli piszac : bije na leb , bo tego nie pojmuje. To dual mono czyli kompletnie inna konstrukcja. Porownywanie tych wzmacniaczy nie ma sensu.Staraj sie wyposrodkowac opinie - jak np kilku moich kumpli z MA 6900 czy Audio Research . Oni nie kryja , ze sa zdumieni walorami ECI- 2.Co Ty na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w swojej cenie w erze tandety hipermarketowej to taki eci2 to pelnie zaskoczenie. pelna zgoda

czemu bie na leb? posluchaj obu :-)

dwa razy wiecej mocy to nie tylko kontrola basu. to lepszy atak, makro i mikrodynamika oczywiscie dulam mono pociaga za soba lepsza separacje a wiec stereofonie. to ogolnie lepszy wzmak. zobacz jak trzyma cene mimo uplywu lat.

dodam jeszcze ze za te pare lat wystarczy wymienic w nich pare kondow i dalej bedzzie grac bo sa zbudowane pancernie...

jak bym szukal malej integry na tranach to taki eci1 lub 2 (w zaleznosci od posiadanych kolumn) byly by wysoko na mojej liscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie - slusznie ,ze wspommiales o kolumnach. Dlatego w koncu "dopadlem" te One SC - nomen omen niedaleko Larvik ( he he tak sie sklada).I w tym polaczeniu mimo oczywistych pewnych momentami brakow basu ( w zaleznosci oczywiscie od realizacji nagran- tak na marginesie czesc takowych to kaszana ) brzmi to calkiem calkiem.Uwierz mi.

 

Oczywiscie bez paranoji.To po prostu bardzo ladnie brzmi.

 

A i jeszcze jedna rzecz - od wielu miesiecy wiecej jest ofert checi kupna niz sprzedazy obu wymienianych wzmacniaczy - i to w Norwegii ! O czyms to chyba swiadczy - he he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W EC najlepsze były i są AW 180 i AW 600,ta druga jest rozwinięciem tej pierwszej.Co do ECI 2 to mam akurat słabą opinie.To nie jest dobry wzmak.Zamulacz.....raczej.

 

Kamień dobrze wygląda w ..............łazience.To do estetyki.

 

Metr kwadratowy tegoż kamienia kosztuje(w gotowym wyrobie)600-800 zł.A ile kosztuje odpowiednik w akrylu stosowanym w EC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W EC najlepsze były i są AW 180 i AW 600

Tak, to prawda. Ale w swojej cenie ECI 2 sensownie zestawiony z kolumnami oferuje niezłą jakość. Co do kamienia - de gustibus...

Tak, tak, przy Pańskiej końcówce, to większość wzmacniaczy, zwłaszcza zintegrowanych to będą zamulacze;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W EC najlepsze były i są AW 180 i AW 600,

 

i AW 400 - to szybkie i muzykalne monobloki z niesamowitą aurą brzmienia. Trochę dodają smaku do szarej rzeczywistości.

 

http://www.electrocompaniet.com/products/classic/poweramp/AW400.html

 

Reszta końcówek to zabawki ( niestety ) ECI 1 i ECI 2 oraz ECI 3 to entry level - przedsionek do lepszego dźwięku.

ECI 3 broni się mocno ale jest trochę za słaby 2 x 75W/8

 

Jesli już integra to tylko ECI 5 oraz późny ECI 4 po modyfikacjach fabrycznych.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.