Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich z moim ECI-4. Jestem jego zadowolonym użytkownikiem od ponad roku. Ostatnio jednak zaskoczyła mnie pewna sytuacja. Po zmianie CD podłączyłem nowy nabytek przy pomocy XLR (dotychczas używałem RCA) Dźwięk generalnie uległ znacznej poprawie ale ECI gra teraz znacznie głośniej niż dotychczas. Problemem jest wieczorne słuchanie. Nawet przy minimalnym poziomie głośności jest za głośno. Oczywiście sprawdziłem też nowy CD na RCA - tu jest ciszej. Czy jest na to jakaś rada? Czy oznacza to awarię np. potencjometra w ECI? Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z moim ECI-4. Jestem jego zadowolonym użytkownikiem od ponad roku. Ostatnio jednak zaskoczyła mnie pewna sytuacja. Po zmianie CD podłączyłem nowy nabytek przy pomocy XLR (dotychczas używałem RCA) Dźwięk generalnie uległ znacznej poprawie ale ECI gra teraz znacznie głośniej niż dotychczas. Problemem jest wieczorne słuchanie. Nawet przy minimalnym poziomie głośności jest za głośno. Oczywiście sprawdziłem też nowy CD na RCA - tu jest ciszej. Czy jest na to jakaś rada? Czy oznacza to awarię np. potencjometra w ECI? Dzięki za odpowiedzi.

 

Na XLR gra głośniej niż na RCA, bo zazwyczaj XLR ma około dwa razy więcej mocy na wyjściu. Przeczytaj sobie w specyfikacji swojego CD.

Mój EMC-1 UP ma 1,5 V na RCA , a Yamaha, którą też posiadam ma też na RCA 2 V, i kiedy zamienię CD jest wyraźnie głośniej przy tym samym ustawieniu potencjometru na wzmacniaczu, i trzeba ściszyć.

Wszystko jest w porządku z Twoimi klockami.

Wieczorem słuchaj sobie przez RCA. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elvis

Ciekawe czy przy podłączeniu przez XLR masz efekt jakby skompresowanego i zniekształconego wokalu. Podobno ten typ tak ma. Nie wiem jak jest z Electrocompaniet, ale z Abrahamsenem takie zjawisko zanotowano i nawet producent po przesłaniu wzmacniacza nie mógł na to nic poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem słuchaj sobie przez RCA. :)

Też na to wpadłem :) Jednak kiedy urządzenia podłączone są jednocześnie przez RCA i XLR to przez RCA nie da się słuchać - jakieś tylko ciche, niewyraźne dźwięki; przez XLR jest ok. Z kolei wypinanie co wieczór kabli nie jest rozwiązaniem :(

Ciekawe czy przy podłączeniu przez XLR masz efekt jakby skompresowanego i zniekształconego wokalu

Nie wszystko jest bdb. Dźwięk jest wyrażnie lepszy pod każdym względem. <br> Oczywiście wiedziałem i spodziewałem się, że przez XLR dźwięk będzie potężniejszy. Niemniej jednak zaskoczył mnie ten poziom głośności na minimum. Na tę chwilę wydaje mi się, że najrozsądniejsze będzie powrót do RCA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem okazję posłuchać po XLR i RCA. Na moje, na XLRach był jakiś nerwowy i zniekształcony. Dla mnie ten dźwięk był jakby "za czysty" do przesady, a na wokalach cuda z kompresją sie działy - jakby się wyostrzonych MP3 słuchało. A druga sprawa dlaczego po XLR jest lepiej, bo jest bardziej dosadnie i głośno ? Dla mnie jest wręcz odwrotnie. Po RCA ten wzmacniacz grał lepiej (naturalniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu przez XLR jest dużo więcej przestrzeni. Gdy przełączam na RCA dźwięk staje się bardziej płaski. Zaznaczę, że nie jest to postrzeganie na granicy percepcji ale efekt ten jest słyszalny prawie namacalnie. Dlatego wolałbym pozostać przy XLR.

 

Firma Electrocompaniet prawie od początku swojego istnienia a na pewno od roku 1990 jako jedna z pierwszych w EU

stosuje w pełni zbalansowane obwody w swoich pre,power i integrach. Generalnie urządzenia zbalansowane xlr grają

zdecydowanie lepiej od rca - dżwięk jest gęściejszy,potężniejszy , ma lepszą przestrzeń w głąb i na boki. Zresztą sama

firma ZALECA podłączenie TYLKO po xlr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest już mocno pełnoletni :)

Powstał zdaje się na początku lat 90-tych ubiegłego wieku.

 

Pierwsze egzemplarze ECI 1 pojawiły się na przełomie 1990/91 i jest to konstrukcja z końca lat 80 która powstała

na bazie końcówki stereofonicznej AW 75. Natomiast w pełni zbalansowane wzmacniacze to AW 100 DMB 1991/1992.

 

Pierwszą zbalansowaną integrą Electrocompanieta o mocy powyżej 100W był ECI 4 ( 2x 120 W )

protoplasta ECI 5 różniący się tylko zasilaniem a który dżwiękowo dystansował ECI 1 o lata świetlne.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą zbalansowaną integrą Electrocompanieta o mocy powyżej 100W był ECI 4 ( 2x 120 W )

protoplasta ECI 5 różniący się tylko zasilaniem a który dżwiękowo dystansował ECI 1 o lata świetlne.

 

Hm, tak mówisz?

Chętnie bym w takim razie spróbował, jak rozumiem ECI-5, skoro tak "dowala" ECI-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje, ale na pewno nie mogę powiedzieć bo nie słuchałem dlatego chętnie bym posłuchał i porównał.

Dla mnie ECI-1 gra naprawdę bardzo dobrze.

 

Widać że obydwaj nie macie bladego pojęcia o brzmieniu integry ECI 4, ECI 5 w bezpośrednim porównaniu z ECI 1.

Już sam przeskok połączeń z Rca na XLR w tranzystorze to rok świetlny i w Electrocompaniecie mocno odczuwalny.

A tak przy okazji to dość wysoko sobie cenię ECI 4 i ECI 5 - któryś z redaktorów posiada w swoim zestawie ten wzmacniacz. W moim odczuciu do 12 kzł w cenie zakupu trudno o lepszą integrę z taką mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest już mocno pełnoletni :)

No właśnie!Wtedy jeszcze EC nie produkował urządzeń z XLR-em chociaż był jednym z pierwszych,którzy zastosowali technologie zbalansowaną w audio.Do tamtej pory była stosowana w urządzeniach profesjonalnych.

 

Widać że obydwaj nie macie bladego pojęcia o brzmieniu integry ECI 4, ECI 5 w bezpośrednim porównaniu z ECI 1.

Miałem wszystkie trzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz czy rzeczywiście Twoim zdaniem ECI-4 i ECI-5 tak bardzo dystansuje ECI-1 jak opisuje Magnepan.

???

ECI 1 to ciekawa propozycja dla początkujących.Per Abrahamsen za bardzo nie chciał zająć się produkcją wzmacniacza

zintegrowanego ale po namowach kilku dealerów zmiękł. Uważał że nic nie będzie w stanie zastąpić brzmienia końcówki mocy albo monobloków współpracujących z pre i w tym aspekcie miał sporo racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie!Wtedy jeszcze EC nie produkował urządzeń z XLR-em chociaż był jednym z pierwszych,którzy zastosowali technologie zbalansowaną w audio.Do tamtej pory była stosowana w urządzeniach profesjonalnych.

 

Miałem wszystkie trzy.

 

Electrocompanieta można polubić i to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie!Wtedy jeszcze EC nie produkował urządzeń z XLR-em chociaż był jednym z pierwszych,którzy zastosowali technologie zbalansowaną w audio.Do tamtej pory była stosowana w urządzeniach profesjonalnych.

 

Miałem wszystkie trzy.

 

Modrzew 47 napisz coś od siebie o Electrocompaniecie dla nie wiarków i potomnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie trochę się wtrącić w dyskusję, bo widzę, że macie duże "obycie" z marką.

Mam zamiar zmienić obecne ECI3 na coś mocniejszego, lepszego. Szukam lepszej góry, większego wypełnienia na średnicy, bas nie powinien być nadymany bo mam go pod dostatkiem.

Czy ECI5 w ogóle brać pod uwagę vs ECI3 ?

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie trochę się wtrącić w dyskusję, bo widzę, że macie duże "obycie" z marką.

Mam zamiar zmienić obecne ECI3 na coś mocniejszego, lepszego. Szukam lepszej góry, większego wypełnienia na średnicy, bas nie powinien być nadymany bo mam go pod dostatkiem.

Czy ECI5 w ogóle brać pod uwagę vs ECI3 ?

dzięki

 

Electrocompaniet ECI 3 to ciekawa integra ale dla poczatkujących. Plusem jest w pełni zbalansowany obwód , minusem

słaba moc 2 x 70W/8. Mój znajomy zmienił ECI 3 na ECI 4 i był zadowolony poprawą wszystkich podzakresów

i lepszą kontrolą basu a przede wszystkim mocą - 2 x 120W/8. Jeśli stać cię będzie na więcej to monobloki AW 180 będą tym czego prawdziwy audiofil oczekuje od dobrego wzmocnienia i przy połaczeniu z pre EC 4.7 będziesz miał naprawdę

fajny zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ta moc. Przy moich Virgo czuć brak.

Monobloków nie widziałem w ofertach sh, ale ECI5 pojawia się, jest aktualnie, stąd pytanie o ten model.

Jaki mógłby być koszt monobloków AW180 ? Gram z Dac który może robić za pre.

dzieki

m.

Produkty Electrocompanieta to poszukiwany towar nawet w samej Norwegii więc musisz po prostu szybko działać

jak coś zobaczysz. Skontaktuj się z polskim dystrybutorem Electro - jest nim HiFi Club w Warszawie , może będą

mieli ciekawą ofertę lub używkę AW 180. Jak coś będzie to nie zastanawiaj się za długo - ludzie polują na monobloki

miesiącami !!!

 

Tak dla przykładu swoją integrę ECI 4 sprzedałem w ciągu 30 minut od chwili ukazania się anonsu w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o brak głośności, a raczej o pokazanie możliwości przez kolumny.

 

oraz lepszą kontrolę dżwięku całego systemu a zwłaszcza niskich tonów którę są lepiej trzymane w ryzach.

Moc wzmacniaczy zazwyczaj błędnie jest kojarzona z głośnością - nie o to chodzi - gdyż już z 2W można sobie grać.

Z większą mocą np.2 x 200 W/8 uzyskujemy lepszą jakość dzwięku nawet przy mało skutecznych kolumnach co w

efekcie przełoży się na dobre brzmienie całego zestawu.

 

Dla mnie ECI-1 gra naprawdę bardzo dobrze.

 

Też tak sądziłem do chwili kiedy porównałem z ECI 4 który jest tą samą konstrukcją co ECI 5.

Dla celów komercyjnych nowy własciciel nadał ECI 4 symbol ECI 5. Co prawda zmieniono zasilanie ale już ostatnie

modele ECI4 miały poprawione ( ulepszone ) zasilanie które znalazły się w ECI 5. Peer Abrahamsen ulepszał swoje

konstrukcje na bieżąco nie informując o tym prasy ani potencjalnych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.