Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A mam jeszcze pytanie do Ciebie, bo czytałem, że wg. Ciebie DAC Elekro zagrał lepiej niż to co siedzi w EMC-1 UP.

Tak wyraźna byłą różnica?

roznica zauwazalna ale sygnatura brzmienia taka sama. mysle ze dac gra lepiej bo ma oddzielne zasilanie. tak czy inaczej jest to przepasc miedzy tymi EC a nowymi, nowoczesnymi daczkami. dekada w audio na tej plaszczyznie to przepasc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz na temat jakości "kiedyś i dziś" to absolutnie jest też takie moje.:)

Zresztą widać to na każdym kroku i właściwie w każdej dziedzinie, czy to technicznej czy nie.

Teraz trzeba sprzedać jak najczęściej i jak najwięcej, dlatego ja gustuję z starszych konstrukcjach, i mam wrażenie, że one się odwdzięczają brzmieniem i barwą.

:)

Dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam i pozdrawiam wszystkich

 

Mam do Was takie pytanie....Co myślicie o połączeniu EC aw220 z przedwzmacniaczem pasywnym jaki posiada tania integra Creek 4330mkII? Wiem, że to chyba dość egzotyczne połączenie. Warto w ogóle tak kombinować? zwykła pasywka wysteruje tego AW 220?........kolumny to prądożerne miniaturki ATC SCM 7 (83db, magnes 3.5kg, obudowa zamknięta)

Dzięki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Zastanawia mnie jeszcze, jak się ma AW-220 (przedwzmacniacz byłby pasywny Creeka 4330 z pilotem) do integry ECI-1 (bez pilota) Co byście woleli dla siebie? Trudno oby dwa te urządzenia porównać.ECI-1 ma 100watt, trafa 2 x 650va, kondensatory 30 000. AW-220 to 70watt, trafa 2 x 650va, kondensatory 40 000.

Aha, Electrocompaniet ECI-1 z tyłu na obudowie podaje pobór prądu 2 x 500watt, a tymczasem trafa to 650va. ECI-2 na obudowie ma napisane pobór prądu 350vatt, a trafo ma 525va...więc AW-220, który ma na obudowie napisane 2 x 500vatt też ma trafa 2 x 650vatt? dobrze wnioskuje? jesli tak, to już całkiem spora wydajność prądowa tego AW-220....tak, wiem, do AW-180 czy AW-400, 600 jeszcze dużo brakuje...

Szukam wzmacniacza do kolumn ATC SCM 7 za ok. 4000zł

Zastanawiam się pomiędzy wzmacniaczem Electrompaniet a Hegel np. H-100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Proszę doradźcie, które kolumny byłyby najlepsze dla Electrocompanieta ECI-6DS?

Pokój 24m2, muzyka od jazzu poprzez rock az po muzyke filmową..rózny przekrój....

 

Z góry dziękuję za rady

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

no i pamietaj o koniecznosci zbalansowanego pre - po rca nie pojedziesz

aw180 nie maja "rozmachu" ani jakiejs super rozdzielczosci ale maja calkiem ladna barwe. bas moglby byc bardzej dociazony - choc to pewnie kwestia preferencji i spasowania z reszta toru

w tej cenie moim zdaniem plinius kasuje AW180 pod kazdym wzgledem

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i pamietaj o koniecznosci zbalansowanego pre - po rca nie pojedziesz

aw180 nie maja "rozmachu" ani jakiejs super rozdzielczosci ale maja calkiem ladna barwe. bas moglby byc bardzej dociazony - choc to pewnie kwestia preferencji i spasowania z reszta toru

w tej cenie moim zdaniem plinius kasuje AW180 pod kazdym wzgledem

 

dzieki !

 

ktorego plinius'a masz na mysli...?

 

Poszperalem w necie - AW180 zbiera pochlebne recenzje - co ciekawe pisza nieco inaczej niz Ty - tzn. chwala rozmach scene i bas.... no ale to komercyjne testy.

Najcenniejsze sa opinie uzytkownikow - moze jeszcze ktos dorzuci swoje "3 grosze"....?

 

AW180 jest w pelni zbalansowany..?

 

Zapomnialem linkow do testow......

 

http://enjoythemusic.com/superioraudio/equipment/1210/electrocompaniet_aw180.htm

http://www.i-fidelity.net/testberichte/high-end/electrocompaniet-aw-180/seite-1.html

http://www.theabsolutesound.com/articles/electrocompaniet-ecc-1-cd-player-ec-47-preamp-and-aw180-monoblock-power-amplifier-tas-198/

Edytowane przez VISTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz 102 to jest aktualna 103 w starej obudowie do wziecia za okolo 10k na rynku wtornym. Aw kosztuja wiecej a graja slabiej. Takie jest moje zdanie i o ile bas jest czesto efektem dobrania do kolumn tak z rozdzielczoscia juz tak nie jest. Dochodza tez dwa zasilajace... Aw to pelna symetria. W sumie ciezko obecnie znalesc trana ktory nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperalem w necie - AW180 zbiera pochlebne recenzje - co ciekawe pisza nieco inaczej niz Ty - tzn. chwala rozmach scene i bas.... no ale to komercyjne testy.

 

Electrocompaniet AW 180 to interesujace monobloki o przyjemnej dla ucha barwie z niesamowitą sceną. Z pre 4.7 stanowią ciekawą alternatywę dla słuchania muzyki w sposób ralaksujący.Jeśli nie jesteś miłośnikiem heavy, koniecznie przetestuj te końcówki bo są naprawdę dobre i możesz mieć dobre wzmocnienie na lata. Jeśli potrzebujesz dociążonego basu podepnij interkonekty Mit'a albo Kubala Sosna Emotion które i ja stosuję razem z sieciówkami Emotion z dobrym rezultatem.

Plinius 102, 103 gra za bardzo dynamicznie i może trochę efekciarsko ale to również bardzo dobry wzmacniacz z Antypodów. Ale w razie ewentualnej usterki czy serwisu mogą pojawić się kłopoty z jego naprawą. Z kolei serwis Electrocompanieta w PL jest pod reką i na dobrym poziomie

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electrocompaniet AW 180 to interesujace monobloki o przyjemnej dla ucha barwie z niesamowitą sceną. Z pre 4.7 stanowią ciekawą alternatywę dla słuchania muzyki w sposób ralaksujący.Jeśli nie jesteś miłośnikiem heavy, koniecznie przetestuj te końcówki bo są naprawdę dobre i możesz mieć dobre wzmocnienie na lata. Jeśli potrzebujesz dociążonego basu podepnij interkonekty Mit'a albo Kubala Sosna Emotion które i ja stosuję razem z sieciówkami Emotion z dobrym rezultatem.

Plinius 102, 103 gra za bardzo dynamicznie i może trochę efekciarsko ale to również bardzo dobry wzmacniacz z Antypodów. Ale w razie ewentualnej usterki czy serwisu mogą pojawić się kłopoty z jego naprawą. Z kolei serwis Electrocompanieta w PL jest pod reką i na dobrym poziomie

 

w takim razie sa blisko moich upodoban - bardziej sklaniam sie w strone melomana niz audiofila.

chcialbym zapiac AW180 do Vienna Accoustic Beethoven Concert Grand..... kolumny graja juz dosc delikatnie i sa po cieplejszej stronie brzmienia - oby sie calosc nie "przeslodzila"....

 

no coz, poslucham i napisze...

 

Skłaniam się do tego co napisał Mateuszek. Barwa, muzykalność, gładkość przekazu jak najbardziej na plus. Brak jednak pazura, przez co granie jest dość leniwe. Szału na skrajach pasm nie było.... a przydałoby się troszkę więcej szaleństwa.

 

mam nadzieje, ze brak szalu na skrajach pasma nie oznacza braku szczegolow..... to bylaby raczej spora wada - przynajmniej dla mnie.

Ostrosci, szczegolnie wysokich tonow, nie lubie ale z doswiadczenia wiem, ze mozna zagrac szczegolowo i nie ostro....no i w miare rozdzielczy bas bylby mile widziany..

Edytowane przez VISTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cierpię ostrości. Pomysł Electrocompanieta na brzmienie ogólnie mi odpowiada. A te monobloczki grają po prostu kremowo.

Przy łączeniu z VA byłbym ostrożny, choć wydaję taką opinię mając doświadczenia jedynie z Mozartami Grand. Bałbym się że będzie zbyt słodko, zbyt leniwie i zbyt jednostajnie na dole. Nie zmienia to jednak faktu, że taki zestaw podejrzewałbym o ponadprzeciętną muzykalność.

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem po odsluchach - AW zostaja !

 

Graja z : McIntosh C100, McIntosh MDA700, squeezebox, JVC QL A75 z Denon DL 301MkII, Vienna Accoustics Beethoven Concert Grand, spiete wszystko vovox'em.

 

AW zgraly sie super z VA - nie mam mowy o slodkosci - jest piekny, bogaty, aksamitny i dynamiczny dzwiek, super scena.

EC jest b. szybki znakomicie kontroluje VA, zero wyostrzen zero sybilantow - moc szczegolow i piekne wokale...

 

Jedyne co mnie nieco wkurza to umieszczenie wylacznika z tylu monoblokow pod zlaczami glosnikowymi..... nie decyduje zostawiac ich non stop pod pradem i taka duperela psuje troche pierwsze wrazenie.

 

Dzieki za wpisy i porady !

Trafilem w dzisiatke - ide sluchac... potem mecz - pozdrowienia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.