Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

ec 4.8 nie jest wytworem abrahamsena - jak juz musisz koniecznie cos napisac to przynajmniej nie wprowadzaj ludzi w blad

Nie ma to znaczenia EC4.8 jest najlepszym pre tego producenta.Firma miała różne przygody,upadki,wzloty i powroty,przeniesienie produkcji z Norwegii na Węgry ale dalej istnieje i jej produkty(nowsze od starszych)specjalnie jakością nie odbiegają.Z wyjątkiem MB250 miałem wszystko tego producenta,włącznie z Nada i Nemo.

 

Jak jesteś takim zagorzałym zwolennikiem Abrahamsena to możesz nabyć jego obecne produkty,które produkuje pod własnym nazwiskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dziekuje

mialem sporo i ec i abrahmasena

 

ale jesli znasz historie firmy to wiesz ze z obecnymi produktami per abrahamsen ma niewiele wspolnego

poza tym nigdze nie napisame ze to pre jest zle

ale moim zdaniem nie jest to best-buy w swojej cenie

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a może ktoś odpowiedzieć na moje pytanie? Ma go ktoś? Jak ładuje sie tam cd? i dlaczego digital audio jest w postaci rca? pozdrawiam

 

I czy odtwarza płyty cd-r?

 

Widocznie nikt go nie posiada z osób które piszą w wątku o Electrocompaniecie. Szufladę ma wysuwaną - to widać

a na inne pytania odpowie ci sprzedający, przecież jest podany telefon !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Prosze o pomoc,sugestie jakie kolumny do zestawu ELECTROCOMPANIET 120dmb plus pre E 4.6 metraz 15-17m.Muzyki jakiej slucham to Jazz,Vocal,Pop....suma jaka moge przeznaczyc 4-6tys za uzywki.

Pozdrawiam

Tu możesz wybierać co tylko wpadnie ci w ręce za rozsądne zł a system bedzie grał przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realna cena tego playera to 1,5 - 2k

 

Po co takie nie poparte niczym stwierdzenia?

W oficjalnym sklepie Abrahamsena http://www.store.abrahamsenaudio.no/ ten player kosztuje 4200 koron norweskich, co po obecnym kursie wychodzi trochę ponad 2000 zł.

Po sprowadzeniu z Norwegii zostanie to oclone+ podatek VAT, i cena będzie już około 3000 zł.

To skąd wziąłeś te 1500 zł.?

 

Z drugiej strony dziwię się zawsze jak komuś się nie chce chyba po prostu poszperać chwilę w google.

Mam na myśli kolegę który zadał to pytanie.

I tak te dyskusje toczą się w oparach absurdu, bo odpowiedź leży "pod nogami".

Na norweskich forach niektórzy narzekają na sposób wykonania. A to pilot nie działa jak nie wycelujesz prosto w cd, a to gałki trochę latają.

Z drugiej strony również generalnie chwalą za dźwięk.

Biorąc pod uwagę, że konstrukcja jest podobna do Electrocompanieta ECC-1, a może nawet prawie taka sama, a sprzęt Electro kosztuje w Polsce http://audiostyl.pl/electrocompaniet-ecc-1.html ponad 3x tyle, to może warto się zastanowić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że konstrukcja jest podobna do Electrocompanieta ECC-1, a może nawet prawie taka sama, a sprzęt Electro kosztuje w Polsce http://audiostyl.pl/electrocompaniet-ecc-1.html ponad 3x tyle, to może warto się zastanowić?

Tylko z EC nic nie wypada i gałki są nie poluzowane itd.Jakość widać ze zdjęcia nawet.

 

Prawie robi różnicę jak z reklamy Żywca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z EC nic nie wypada i gałki są nie poluzowane itd.Jakość widać ze zdjęcia nawet.

 

Prawie robi różnicę jak z reklamy Żywca.

 

Przytoczyłem opinie z jednego z norweskich forów internetowych.

Jak jest w rzeczywistości?

Ale jak już ktoś napisał jest telefon do sprzedającego, trzeba zadzwonić i popytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle kosztuje a nie tyle powinien kosztowac

 

mialem go w domu - zreszta razem z innymi klockami abrahamsena

gra tak jak inne odtwarzacze z przedzialu 1500-2000pln - reszte mozna sobie dospiewac

 

to ze handlarzyny w polsce wyceniaja go na tyle za ile jest wystawiony na alledrogo to ich sprawa - mnie nic do tego

 

pisalem juz w tym watku wiele razy co sadze o nowych klockach abrahamsena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w polsce polowa sprzetu przyjechala z zagranicy

na ten przyklad polowa hegli na rynku jest z norwegii a jakos hegle nie sa wystawiane za jakies kosmiczne pieniadze

nie wiedze powodu dla ktorego z abrahamsenami mialo by byc inaczej

 

Mateuszek, jesteś jak horagiewka która trzepocze skąd wiatr zawieje.

Najpierw wychwalasz Electrocompanieta i piszesz że doskonale wiesz dlaczego firma upadła [ bo prasa pisała a ty

dokładnie znasz jezyk i wszystko rozumiesz ]. Po za tym prasa często pisze nie do konca o wszystkich niuansach i szczegółach z tym związanych ale Ty wiesz najlepiej.

Dalej powołujesz się na znajomość z samym Pierem Abrahamsenem i jego bratem który naprawia,modyfikuje sprzęty

Electrocompanieta i nowej firmy Piera Abrahamsena.Wpadasz tam czasami żeby pogadać o tym czy innym sprzęcie tych

brandów . Miałeś już wszystkie sprzęty obydwu firm i wiesz dokładnie co gra a co nie i ogólnie rzecz nazywając po imieniu wszystko jest dla ciebie za drogie albo nie gra tak jak powinno za te pieniądze.

Sam zbierasz klocki z tzw. szrotu bo oprócz Pliniusa SA 103 nie trafiło się nic lepszego w Twoje ręce ale tu krytykujesz

cenę nowego playera Abrahamsena bo kosztuje aż 3000 zł a powinien twoim zdaniem 1500 bo gra tak że jest wart 1kzł .Pytam dlaczego tak poniewierasz firmy które do niedawna wychwalałeś pod niebiosa ? Odpowiedz sobie sam ale dla

mnie jesteś niewiarygodnym członkiem klubu firm Elektrocompaniet i Abrahamsen.

Osobiście nic do Ciebie nie mam ale mam wrażenie że pobyt na emigracji w Norwegii nie wpływa na Ciebie pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbierasz klocki z tzw. szrotu

kazdemu zycze takiego szrotu jaki u mnie gosci...

Miałeś już wszystkie sprzęty obydwu firm i wiesz

wszystkich nie mialem

 

dlaczego tak poniewierasz firmy które do niedawna wychwalałeś pod niebiosa ?

nigdzie nie skrytykowalem ani EC ani abrahamsena bo obie firmy uwazam za dobre a niektore ich produkty za wybitne w stosunku cena/jakosc

 

jedyne co jest nie halo w tych obecnych klockach na alledrogo to cena

i po prostu uczulam potencjalengo kupca zeby nie wszedl na mine - co w tym dziwnego?

klocki jak klocki - jedne lepsze drugie gorsze ale jesli dostaje pytania na PW to odpisuje publicznie na forum bo nie mam nic do ukrycia.

powtorze wiec z tej seri V (jak vendetta) najfajniejsze sa preampy v3. bo kosztuja malo a sa jak na tranzystor calkiem calkiem. poza tym sa zbalansowane a w cenie w jakiej wystepuja w skandynawii to juz w ogole tanizna. koncowki v4 tez sa calkiem cacy. jak tu dali by ciala to byla by to porazka... w koncu z tego slyna.

integra jest taka sobie. cedek mocno sredni. dac przy obecnym rozwoju tej galezi hifi to juz zabytek

powtrzam: co w w tym dziwnego?

 

ps->magnepan

1. odseparuj sie ode mnie

2. poza tym naucz sie czytac ze zrozumieniem

3. mam pliniusa 102 a nie 103

pozdrawiam

 

To skąd wziąłeś te 1500 zł.?

z polek sklepowych w norwegii i szwecji

te klocki byly przecenione o 60-70%

nowego daczka mozna bylo kupic za 1000pln jakies dwa lata temu...

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z polek sklepowych w norwegii i szwecji

te klocki byly przecenione o 60-70%

nowego daczka mozna bylo kupic za 1000pln jakies dwa lata temu...

 

No właśnie.

I co sugerujesz?

Chętny ma teraz pojechać do Norwegii albo Szwecji a w dodatku przenieś się w czasie dwa lata wstecz?

Magnepan ma moim zdaniem rację, że generalnie Twoje wpisy niczego nie wnoszą.

Śledzę ten wątek i przeczytałem cały, i od ciebie nie dowiedziałem się niczego konkretnego.

Wszystko pisane z pozycji wszystko wiedzącego guru, a treści...zero.

Poza tym wychwalasz zawsze to co akurat masz, a jak się tego pozbędziesz to to już jest lipa w porównaniu do tego na co akurat zmieniłeś.

 

Zastanów się co piszesz.

Kolega znalazł w Polsce jakiś sprzęt i prosi o opinie, a nie zniechęcanie na podstawie tego, że Ty mieszkasz w Skandynawii i tam to kosztuje, kosztowało, albo będzie kosztowało ileś tam.

W dodatku nie podajesz, że porównujesz to z punktu widzenia faceta mieszkającego zdaje się , że w Norwegii.

Może zaproponuj mu , że kupisz dla niego tam, przywieziesz czy przyślesz a On postawi Ci za to flachę whisky?

Wtedy to ma sens.

A tak to tylko powodujesz, że kolega pomyśli, że jest naiwniakiem, bo skoro pisze ten co zna samego Abrahamsena. ho ho ho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi bo nie rozumiem jakich "tresci" ode mnie oczekujesz?

Ze odslucham za ciebie ten czy inny klocek?

Ze powiem ci ze dany klocek zagra u ciebie lepiej od innego?

Albo ze spasuje sie z innym lepiej od innego?

Kurcze no nie wiem... A moze chcesz zebym napisal czy tobie sie dany klocek spodoba???

 

A moze potrzebujesz potwierdzenia ze jakis model jest po prostu warty kupna bo w swojej cenie sie do czegos nadaje? Pamietaj ze w kwestii elektroniki a daczkow zwlaszcza czas odgrywa niebagatelna role.

Za 3-4 lata obecne mytki i inne sabre beda po prostu stare.

Ludzie odchodza od tradycyjnych cd a ja mam ci napisac ze abrahamsen to jest jakis osmy cud swiata? Tym bardziej zwlaszcza ze za 3k to jest jakas okazja? No chlopie! Bez jaj.

 

Odpowiedz mi prosze bo chyba sie totalnie nie rozumiemy.

 

Jesli czytasz moje wpisy z paru lat wstecz to raczej nie mozesz wymagac zebym obecnie zgadzal sie w 100% z tym co myslalem kiedys. Raczej naleze do ludzi ktorzy przynajmniej staraja sie rozwijac. Doswiadczenie uczy. A swiat idzie do przodu.

Kiedys myslalem faktycznie ze aw180 to koniec koncow. Dzis wiem ze mozna lepiej i to wcale nie za jakies wielkie pieniadze.

 

Jesli czytasz moje wpisy z przed lat to prosze cie mysl samodzielnie i wyciagaj wnioski z tego co czytasz. W ten sposob zajdziesz dalej od tych ktorzy tylko szukaja na internecie potwierdzenia tego co pisza naciagacze i handlarze.

Gwarantuje ci to

 

Napisz o jakie "konkrety" ci sie rozchodzi.

A co do cen to uwierz mi ze na tym forum jest wiele osob ktore zwoza sprzet za przyslowiowa flache. Sa tez handlarze ktorzy wciskaja ludziom kit.

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi bo nie rozumiem jakich "tresci" ode mnie oczekujesz?

Ze odslucham za ciebie ten czy inny klocek?

Ze powiem ci ze dany klocek zagra u ciebie lepiej od innego?

Albo ze spasuje sie z innym lepiej od innego?

Kurcze no nie wiem... A moze chcesz zebym napisal czy tobie sie dany klocek spodoba???

 

Widzisz w tych słowach jest całe Twoje podejście.

Traktujesz teraz mnie, a i innych protekcjonalnie.

Generalnie NIC od Ciebie nie oczekuję :), ale skoro już zabierasz głos w jakiejś sprawie to może zrób to rzetelnie i na temat.

Zamiast pisać coś takie "są lepsze w tej cenie", to napisz jakie na podstawie swojego bogatego doświadczenia.

Zamiast pisać, ze coś jest warte 1,5-2 kzł, to napisz , że w Norwegi było tak i tak z cenami.

Konkretnie, że w Norwegi, że dwa lata temu, i jak jest teraz, i że Twoim zdaniem taki to a taki sprzęt w tej samej cenie gra lepiej, bo.... i tutaj możesz wymienić dlaczego.

 

Kiedys myslalem faktycznie ze aw180 to koniec koncow. Dzis wiem ze mozna lepiej i to wcale nie za jakies wielkie pieniadze.

 

To jest właśnie przykład.Ogólniki, ogólniki i... tajemna wiedza :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.