Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A może Aw250 ? Co o tym sądzicie ?

 

Odradzam , ale zawsze możesz posłuchać. Miałem możliwość kupienia za grosze ale na szczęście cena mnie nie

skusiła. Brak otwartości w dzwięku - to tak na szybko - taki mocniejszy ECI 1.

 

Bas nie jest tak dobrze kontrolowany jak w AW 180, AW 400 i Nemo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam , ale zawsze możesz posłuchać. Miałem możliwość kupienia za grosze ale na szczęście cena mnie nie

skusiła. Brak otwartości w dzwięku - to tak na szybko - taki mocniejszy ECI 1.

 

Rozumiem. Ja wręcz szukam dodatkowej otwartości.

Czyli AW180 to rekomendacja. Będę myślał.

To jeszcze tylko pytanie o ECI5. Czy w kwotach za jakie są wystawiane, czyli 6-7k jest wart uwagi ? Czy w tej cenie to jednak już można lepiej ?

Dzięki wielkie.

Pewnie z czasem będę wystawiał swój ECI3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze tylko pytanie o ECI5. Czy w kwotach za jakie są wystawiane, czyli 6-7k jest wart uwagi ? Czy w tej cenie to jednak już można lepiej ?

 

Cena 6 - 7 tysięcy to nie dużo jak za integrę w tej jakości dżwięku, moc też jest wystarczająca. Jeśli mieszkasz w M3

to daj sobie spokój z monoblokami, ECI 5 w zupełności wystarczy do 20 m2. Jeśli masz pomieszczenie 25 plus to

już myślałbym o co najmniej AW 180 - cudowne klocuszki albo AW 400 lub NEMO - to już NIRVANA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 6 - 7 tysięcy to nie dużo jak za integrę w tej jakości dżwięku, moc też jest wystarczająca. Jeśli mieszkasz w M3

to daj sobie spokój z monoblokami, ECI 5 w zupełności wystarczy do 20 m2. Jeśli masz pomieszczenie 25 plus to

już myślałbym o co najmniej AW 180 - cudowne klocuszki albo AW 400 lub NEMO - to już NIRVANA.

 

Raczej nie planuję na tyle zmian mieszkaniowych żeby mieć nagle salon ponad 30mkw. Teraz jest ponad 20mkw i za jakiś czas nie będzie mniej.

Wzmak chcialbym już kupić na kilka ładnych lat. Poprzedni zestaw miałem bez zmian chyba blisko 9 lat. Niecały rok temu sprzedałem wszystko i teraz cały czas kombinuję :)

dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do linii prelude nie dotykał bym się, zresztą chyba umarła już śmiercią naturalną. Nowy własciciel Electrocompanieta

a włsciwie jej centralny dyrektor( Dragovich ) przepraszam jeśli pomyliłem nazwisko za wszelką cenę chciał swój projekt uwieńczyć sukcesem ( prelude ) i zlikwidować linię classic.Czas pokazał who is who and what is what i prelude okazało się totalną klapą finansową. Firma Electrocompaniet jedzie na wózku który zbudował genialny Peer Abrahamsen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś z klubowiczów, miał okazję porównać Electrocompaniet'a EMC1 w roli transportu do innych transportów cd ??

zamierzam niedługo takie testy przeprowadzić ale może ktoś już to robił i wyciągnął ciekawe wnioski ??

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan,

ja nigdzie nie pisałem ani o wodotryskach ani o urywaniu pupy ;) EMC1 znam jako cd doskonale, używam go już jakiś czas i w wielu konfiguracjach go sprawdziłem

Twój post wskazał jedynie wynik porównanie w twoim systemie daca w EMC1 vs ECD1 i nic więcej - a pytanie było o coś zupełnie innego.

 

Mnie ciekawiło czy ktoś sprawdzał EMC1 jako transport gdzie co by nie ukrywać sam transport jest zrobiony raczej porządnie z innymi transportami w granicach 6-8k z rynku wtórnego, tylko tyle.

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój post wskazał jedynie wynik porównanie w twoim systemie daca w EMC1 vs ECD1 i nic więcej - a pytanie było o coś zupełnie innego.

 

Mnie ciekawiło czy ktoś sprawdzał EMC1 jako transport gdzie co by nie ukrywać sam transport jest zrobiony raczej porządnie z innymi transportami w granicach 6-8k z rynku wtórnego, tylko tyle.

 

Ty nie poniał aluzji mój drogi.Electrocompaniet jako player w cenie detalicznej jest wart każdej złotówki natomiast jako

sam napęd z innym dackiem niewiele jest w stanie wnieść lepszego do dżwięku - chyba że podłączymy dCS'a Vivaldi,

może wtedy usłyszysz jakąś znaczącą poprawę grania. Ale eksperymentuj , może Tobie się uda otworzyć wrota Nirvany.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głęboko zaszyłeś tę aluzję ale luzik :)

 

Chyba szkoda czasu na takie eksperymenty ale nie nalegam. Możesz spróbować posłuchać Lectora 7 mk.III z oddzielnym zasilaniem - tu już mógłbyś usłyszeć różnicę. Nie porównywałem tych playerów ze sobą ale jeśli będziesz miał sposobność to daj znać, jestem ciekaw.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DACa to ja już mam:) teraz tylko pytanie czy warto pozbyć się EMC1 i kupić dedykowany transport CD.

porównam EMC1 z Audiomeca II i będę miał odpowiedź na moje pytanie..

 

Jesli masz Audiomeca II to poszedł bym również w transport Audiomeca, ale musisz trafić na przyzwoity egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam Kolegów. Właśnie otrzymałem paczkę z zakupionym EC-4.5 Był w świetnym stanie. Był, bo firma kurierska pomimo potrójnego kartonu zniszczyła sprzęt. Pękł narożniku przy wkręcie mocującym przedni panel akrylowy. I po zawodach. Napisałem maila do Norwegów, ale marne szanse, że pomogą. Po tylu latach tego panelu pewnie nie da się zdobyć. Dorobienie go na zamówienie? Kto się podejmie? Czy macie odpukać podobne doświadczenia, może ktoś coś podpowie...P.S. Zamknąć oczy, słuchać i nie patrzeć juz próbowałem. Nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów. Właśnie otrzymałem paczkę z zakupionym EC-4.5 Był w świetnym stanie. Był, bo firma kurierska pomimo potrójnego kartonu zniszczyła sprzęt. Pękł narożniku przy wkręcie mocującym przedni panel akrylowy. I po zawodach. Napisałem maila do Norwegów, ale marne szanse, że pomogą. Po tylu latach tego panelu pewnie nie da się zdobyć. Dorobienie go na zamówienie? Kto się podejmie? Czy macie odpukać podobne doświadczenia, może ktoś coś podpowie...P.S. Zamknąć oczy, słuchać i nie patrzeć juz próbowałem. Nie pomaga.

 

To bolesny temat i będzie trudno cokolwiek udowodnić kurierowi. Miałem podobną sytuację w Polsce i odgnieciony róg

tunera. Na szczęście gra i po dłuższym czasie przestałem o tym myśleć. Przewożnicy rzucają paczkami podczas zmiany

samochodu na ten docelowy i prawdopodobnie któryś nie złapał i przesyłka upadła na twarde podłoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jednak jestem zdania że po sprzęt warto jeździć, lepiej wydać te 200 na paliwo, ale na miejscu można sprawdzić stan wizualny, podłączyć. W razie gdyby się nie zgadzał stan z opisem można wyjść po prostu. Lepiej stracić te 200 stówki, niż kupić coś z czego się nie ejst zadowolonym, albo nawet stracić duże pieniądze. I kurierów też się boję. Na forum jest pełno wpisów o zniszczonych przez nich sprzętach ;(

 

Ten ECI1 to był mój. Nie handluję sprzętem więc jego sprzedaż to ciekawe przeżycie. Ludzie uważają, że jak zaproponują "czysta" to będę skakał z radości, i jeszcze im przywiozę sprzęt. Ale trafiają się, choć rzadko, konkretni kupcy, którzy wiedzą czego chcą.

Jeszcze większa jazda jest z kablami. Wydaje mi się, ze ludzie kupują przede wszystkim faktury i rachunki zakupu, a kabel jako załącznik do nich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś podłączał przedwzmacniacz do wzmacniacza electrocompaniet eci-2? Chciałbym trochę zmodyfikować dżwięk, zastanawiam się nad przedwzmacniaczem lampowym, albo jakimś electrocompaniet. Nie wiem tylko, czy to warte zachodu. Może ktoś podzieliłby się własnymi doświadczeniami. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.