Skocz do zawartości
IGNORED

katastrofa pod Smolenskiem


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

"Poza tym, skoro nie ma niebezpieczeństwa, po co NATO zmienia kody?"

 

 

Bo to ich zasrany obowiązek, biorą za to pieniądze. Tak samo jak obowiązkiem Rosjan było skopiować co się da. Praca taka, nie bądźmy dziećmi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to rozbili samolot, by wejsc w posiadanie tych telefonow.... aha to jak nam porwa fure, to beda musieli oddac samolot.... to jest taka tradycja.... ekstradycja....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie znam się na awiacji. Czytałem że prezydencki Tupolew cały czas leciał przy użyciu automatycznego pilota. Dopiero 5sekund przed katastrofą autopilot został wyłączony.

Wówczas samolot był w położeniu krytycznym. Rozumiem, ze autopilot w jakiś sposób sprowadził samolot w takie położenie ?

Pytanka:

1. Błąd autopilota

2. Ignorowanie informacji docierających do załogi odnośnie położenia samolotu i świadomy lot na wysokości kilku metrów ?

 

Czytałem, ze przed pasem w Smoleńsku jest jakaś niecka. Czytałem że autopilot dostosowuje wysokość do pasa. Skoro/jeśli tak to samolot powinien lecieć nad niecką a nie w niej(?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi szyfrujacymi telefonami i brakujacym ogniwie moze wiazac sie jeszcze tajemnicze znikniecie naszego szyfranta.

Tak czy siak raport komisji dla mnie jest ponizej krytyki. Po prostu wina durnych polskich pilotow i tyle...zero opisu jak to ze strony rosyjskiej bylo urzadzone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RobertGdansk, no to juz niestety polityka jest, za jakis czas sie dowiemy, ze jakies naciski byly, widze, ze spokojnie dozuja napiecie.... Co do winy/niewinnosci zalogi... niestety, prawda jest to, ze byla sformowana niedawno, dowodca fakt mial nalot ogolny niezly, tylko te ponad trzytysiace godzin to byl nalot ogolny, czyli podejzewam, ze polowa tego nalotu to mial jako nawigator, pozniej dwie trzecie tego co zostalo jako co-pilot, a jako kapitan mial troche ponad 400h na Tu154M... Drugi pilot mnial mniejszy nalot ogolny, ciekawostka jest tu nawigator z 59godzinami na Tu154M. Z informacji ktore dochodza, nie odbywali testow na symulatorach (co np. w lotnictwie cywilnym jest karygodnym zaniedbaniem i maja wymogi takie, ze iles tam godzin na symulatorach, cwiczen sytuacji ekstremalnych kazdy pilot musi odbyc! w niektorych panstwach nawet amatorski pilot awionetki! bo moze miec problemy) braki kadrowe w spec pulku, odejscie doswiadczonych pilotow do lotnictwa cywilnego, ogolny bajzel w lotnictwie.. Ludzie, przeciez CASA sie rozbila, bo piloci uzywali cywilnej "nawigacji" ktorej nie mozna uzywac przy takich ladowaniach jak podczas katastrofy... Bryza sie rozbila, ob instruktor byl najarany... Mi24 bo poslali na misje zoltodzioba z paroma godzinami przelatanymi (sic! no popatrzcie, nawigator Tu mial 59h!) Gdyby odeszli na inne lotnisko, pewnie jakis Karski by ich do prokuratora skierowal!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z autopilotem to jakies chyba przekłamanie bo to byłoby tylko mozliwe z ILSem ktorego nie było na lotnisku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nowy2, 20 Maj 2010, 11:57

 

>"Ale specjalista, z którym rozmawiał Fakt, ma inne zdanie. - Może i kodów NATO nie było, ale

>szyfrowane komórki zostały zeskanowane, a szyfry będą albo już są złamane. I zawartość telefonów

>Moskwa pozna - mówi nam jeden z oficerów specsłużb.

>Były szef Wojskowych Służb Informacyjnych uspokaja: -

 

Czy KTOKOLWIEK z piszątych te rzeczy wie COKOLWIEK o kryptologii? Z tego co czytam to chyba nie.

Co to niby znaczy: szyfry złamane? Przecież algorytmy są znane.

 

A tak z ciekawości: cóż to z a fascynująca zawartość telefonów może zostać poznana? Kto do kogo dzwonił?

 

>Poza tym, skoro nie ma niebezpieczeństwa, po co NATO zmienia kody?"

 

To akurat typowa ściema dla naiwniaków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"Z tymi szyfrujacymi telefonami i brakujacym ogniwie moze wiazac sie jeszcze tajemnicze znikniecie naszego szyfranta."

 

 

Jasne. I oto gotowy "dowód", że zamach na parę prezydencką był szykowany od roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaro

 

>A tak z ciekawości: cóż to z a fascynująca zawartość telefonów może zostać poznana? Kto do kogo

>dzwonił?

 

jak masz nagrana transmisje, to mozesz ja wtedy odkodowac... wiec nie sama zawartosc, ale nagrania rozmowy/rozmow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaro, a taki amerykancki jestes, podpisy cyfrowe sieci... wiesz co to jest sniffing?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość skynyrd

(Konto usunięte)

Co do dodatkowych głosów w kokpicie, dzisiaj z radia dowiedziałem się że "w czasie lotów rządowych wszyscy łażą, nikt nie siedzi na swoim miejscu, robią sobie zdjęcia, panuje nastrój PIKNIKOWY, drzwi do kabiny pilotów są najczęściej otwarte (np.otwarte były w czasie lotu Tuska do Katynia)"

 

Opisywał to dziennikarz, który leciał tym lotem z premierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>foxbat, 20 Maj 2010, 12:52

 

>jaro, a taki amerykancki jestes, podpisy cyfrowe sieci...

 

Jakie podpisy cyfrowe sieci??? Co to niby takiego? Podpisywać można konkretnie jakiś komunikat przy pomocy klucza prywatnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piorunowa uwaga wzgledem kodowanych telefonow i to bez uwzgledniania opinii takich autorytetow jak generał Marek DUKACZEWSKI (58 l.) i Janusz ZEMKE (61 l.), były minister obrony narodowej, no, no.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nowy2, 20 Maj 2010, 13:06

 

Akurat Zemka gada z najwiekszym sensem, Dukaczewski tez w miarę. Najgorzej z tym "anonimowym ekspertem" który albo jest woźnym w ABW, albo ściemnia albo został wymyślony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozwa maryn nadaje z kaflowego 20 Maja 2010, 12:42

 

>"Tak czy siak raport komisji dla mnie jest ponizej krytyki."

 

>Czy ktoś pamięta, że jest to raport wstępny?

 

 

widze, ze zasiegano porady u osob, ktore maja duze doswiadczenie w uprawianiu polityki informacyjnej. jesli jozwa sprzedal im know-how w zakresie pokretnosci, to czeka nas jeszcze kilka wolt przy kolejnych czastkowych raportach, a dech nam zabierze koncowy raport. tego ostatniego juz chyba nie beda modyfikowac. jak myslisz jozwa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozwa maryn, 20 Maj 2010, 12:40

 

>Jasne. I oto gotowy "dowód", że zamach na parę prezydencką był szykowany od roku.

 

 

Tam od roku !... Toż przecież zbrodnia katyńska 70 lat temu była wstępnym przygotowaniem warunków pod ten zamach !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaro, to byla taka mala dygresja... ale ze nie rozumiesz o co chodzi... no coz....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"O tym, że szyfry Rosjanie mogli złamać, mówi też Janusz ZEMKE (61 l.), były minister obrony narodowej. Ale jego zdaniem to nie przyda się za bardzo Rosjanom: - Jest szyfr rozmówcy i osobny szyfr odbiorcy. Pomiędzy tym w przestrzeni jest jeszcze jeden szyfr: ABW. By móc złamać całość, trzeba mieć wszystkie trzy elementy - tłumaczy Zemke."

 

No właśnie.

Tak swoją drogą to szyscy posługują się słowem "szyfr" i nie bardzo wiadomo o co komu chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>foxbat, 20 Maj 2010, 13:18

 

>jaro, to byla taka mala dygresja... ale ze nie rozumiesz o co chodzi... no coz....

 

No cóż, ciężko wszystko ogarnąć. Jak proste zdania trzeba co poniektórym jeszcze na pięć rozpisać żeby zrozumieli to już naprawdę czasem nie wiem czy to na poważnie czy na jaja :-0.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaro, no to napisze prosto... cala komunikacja idzie w eter nie? idzie, a ze jest szyfrowana, jest szyfrowana? nie? no to strony nagrywaja jedni drugich i tylko czekaja, az zaistnieje mozliwosc odkodowania takiej transmisji nie? no to jak zajdzie taka mozliwosc (ktos gdzies przechwyci klucze/kody, ktos wymysli genialny "black box" jak w filmie Sneakers itp itd) panial?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>foxbat, 20 Maj 2010, 13:26

 

Nie osłabiaj mnie chłopie. Bez żadnej złośliwości - może byś tak COKOLWIEK na temat współczesnej kryptologii poczytał? To nie czasy ENIGMY a wygląda na to, że wiedza dyskutantów zatrzymała się na tym etapie. Chyba niestety będę musiał jakieś streszczenie zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.