Jump to content
IGNORED

Wymiana układu scalonego


witek_z

Recommended Posts

Najlepiej dla Ciebie będzie podskoczyć do jakiegoś serwisu GSM lub laptopów. Wszędzie tam (chyba, że tylko żyją z SW, trzeba spytać) posiadają lutownicę na gorące powietrze i zrobią to tak profesjonalnie jak fabrycznie.

W sprawie zegarów/zasilaczy/stabilizatorów proszę pisać na muzgaudio@muzgaudio.com

Sklep: www.muzgaudio.com | Projekty: www.muzgdiy.wordpress.com

Link to comment
Share on other sites

Kolega Muzg dobrze radzi. Znajdź serwis z HOT-em. To najlepszy sposób.

Ale amatorsko jest jak najbardziej do zrobienia. Wystarczy lutownica z cienkim grotem. I aby wylutować stary układ nie trzeba ciąć nóżek. Wystarczy metoda z cienkim drutem, który wsuwa się między obudowę a wyprowadzenia układu. Opisana w internecie, wystarczy poszukać.

Kuzyn murzyna

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Po co strzelać z armaty do wróbla? Bierzesz dwie kolby, mogą być z grubym grotem (nawet lepiej), bierzesz cyny dość dużo i dużo kalafonii. Zalewasz cyną najpierw jedną, później drugą stronę scalaka (wszystkie nóżki), następnie podgrzewasz równocześnie z jednej i drugiej strony układzik, jak tylko cyna się stopi z jednej i drugiej strony należy podważyć układ, albo nawet chwycić go kolbami naraz (wymaga to nieco koordynacji i wprawy). Układzik odpadnie od płytki bez problemu, później tylko plecionką zbierasz nadmiar cyny z płytki, czyścisz alkoholem miejsce, przygotowujesz pod nowy scalak. Robiłem tak z WM8740. Samo wylutowanie zajmuje około pół minuty.

Link to comment
Share on other sites

z tą opalarką lub lutownicą na gorące powietrze to nie takie proste obok masz różne elementy :) i nie chcesz ich usmażyć lub wlutowywać ...

 

wiec potrzebna lutownica z reg temp kalafonia, plecionka do cyny drucik najpierw kalafonia na pcb (dobry jest roztwór z spirytusie) odciagasz cyny ile sie da lutowbica tak ustawiona na 350 st góra (cienka plecionka)

pozniej przewlekasz przez układ i przeciągasz aby nóżki odlazły delikatnie lutownica na 320 st wymaga troche wprawy ale sie da ....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.