Jump to content
IGNORED

Wznamcniacz lampowy - potrzebny elektronik


arekwu

Recommended Posts

Witam,

 

Reaktywuję temat. Mam w domu wzmacniacz Music Angel (obecnie na lampach 6550), mocno przerobiony przez Łukasza Fikusa. Ogólnie gra dobrze. Mały, niepokojący problem jest przy wyłączaniu wzmacniacza - prawy kanał wycisza się prawie natychmiast, lewy powoli, tak jak kiedyś wyciszały się oba kanały. Ponadto występuje mały problem (chyba) z równowagą kanałów. Łukasz ma już dosyć wielokrotnego grzebania w tym wzmacniaczu, niestety chińskie wykonawstwo przerosło go.

 

Od jakiegoś czasu sobie tak gra i nic się nie dzieje. Wolałem mieć niedoskonały wzmacniacz w domu niż w ciągłych naprawach a w domu ciszę.

 

Czy możecie mi polecić kogoś, kto zajął by się tym wzmacniaczem i wyprowadził wszystko na prostą za rozsądne pieniądze? Rozmawiałem telefonicznie z Dinkiem, on nie che się niestety grzebać w czyjejś robocie i jedyne co mi zaproponował to wyrzucenie wszystkiego i zbudowanie wzmacniacza od początku wg jego schematu. :/

 

Pozdrawiam,

Arek

Link to comment
Share on other sites

Powiem szczerze, że temat wlecze się od 2-3 lat i już nie pamiętam. McGyver jakieś 400 zł, ale z kiepskim skutkiem. Łukasz robił mi wzmacniacz i przerabiał mi CD na lampucerę. Ile w końcu wyszło nie pamiętam, ale razem z kilkaset zł. W między czasie padły dwie lampy (komplet nowych prawie 600).

Potem Łukasz robił "w ramach reklamacji" chyba ze trzy podejścia, aż w końcu kompletnie przerobił sterowanie i teraz gra ładnie. Pozostały tylko te niedoróbki...

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, bo poza słuchaniem własnego sprzętu lub okazjonalnie u jakiegoś serwisanta (np. Łukasza) lub kolegi mam małe doświadczenie.

 

Na pewno gra to o lata świetlne lepiej niż mój poprzedni Vincent SV-129, ale to była niska półka. Wiem też jak potrafił mój zestaw zagrać z kolumnami Łukasza Fikusa, gdzie moje Minasy można schować do szafy i nie psuć sobie uszu. ;) Myślę o wymianie kolumn, ale to następny temat, najpierw chcę wyprowadzić elektronikę na prostą.

 

Generalnie sprzęt służy do grania, nie do testowania, więc nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

Mnie tez by się jakiś magik przydał. Na razie nie mogę zmierzyć biasu w jednej lampie, a chcę zrobić sobie jeszcze sterowanie.

Fikus jest drogi, letko

Jestem Eszkimosem. Na Aktarktydzie jestem rebe

Link to comment
Share on other sites

23031970> Niestety nie jestem Ci w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. BTW widzę z opisu, że też masz wzmacniacz na KT88. Jak się on spisuje z kolumnami Akustyka? Niestety produkcja tego wytwórcy jest, można powiedzieć, "mityczna", nie da się przyjechać i posłuchać gotowych produktów, a drugi raz w ciemno nie kupię kolumn na pewno. :)

I jeszcze jedno pytanie: Jak się spisują wzmacniacze na KT88 z kolumnami Dynaudio (Audience/Contour)?

Link to comment
Share on other sites

stary audiofil> Lampa w porównaniu w tym (tanim) wzmacniaczem tranzystorowym gra: czyściej (to słychać od razu), większą przestrzenią. Szczególnie to słychać na utworach instrumentalnych. Te dwa elementy są niezaprzeczalne, inne aspekty zmieniały się cały czas, bo w między czasie (już po sprzedaży starego wzmacniacza)odkryłem sposób wykonania moich kolumn, które dość długo poprawiałem metodą prób i błędów, i aktualnie cały system gra zupełnie inaczej. Zmiana umieszczenia wytłumienia, parametrów zwrotnicy, długości bassrefexu potrafi diametralnie zmienić dźwięk. Teraz już wiem...

Samo wywalenie nawrzucanego wyciszenia z kolumny i poprzyklejanie go w odpowiednich miejscach powodowało "otwarcie dźwięku" - coś jakby przestał grać zza szyby. Szczególnie dobrze słychać było to jak podłączyłem jedną przerobioną i jedną "oryginalną" kolumnę. Z jednej strony była przestrzeń, z drugiej... grało.

 

Ciężko mi polecać tunerów, na pewno nie polecam pierwszego, po tym co musiałem po nim poprawiać. Choć muszę przyznać, że pierwszą przeróbkę CD Maranza (kilka lat temu) zrobił mi dobrze. Dlatego też dalej z nim współpracowałem. A czy trzeba polecać Łukasza Fikusa? On ma swoją markę, swój czas (w końcu jest tylko hobbystą, a nie żyje z tego), więc to czy coś komuś zrobi, to chyba tylko kwestia jego dobrej woli.

Link to comment
Share on other sites

Do Arekwu

Ja kolumny Akustyka kupiłem po uprzednim przesłuchaniu kilku par kolumn tegoż wytwórcy u niego w domu ,wystarczy zadzwonić i się umówić .Z Yaqinem b 100 ,kolumny Akustyka spisują się wybornie ,ile w tym zasług kolumn a ile wzmacniacza???A może ,to synergia

Piotr

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

do arekwu, spróbuj włożyć lampy prawego kanału w lewy i odwrotnie. Jeżeli efekt szybszego zanikania występuje nadal w tym samym kanale to możliwe że któryś elektrolit w zasilaniu tego kanału stracił część pojemności, jezeli w drugim kanale to któraś lampa.

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam,

 

Ostatecznie wzmacniacz wylądował u (jak się okazało sąsiada) kolegi z tego forum. Jestem w trakcie przeprowadzki, więc nie mam za bardzo czasu na robienie zdjęć.

 

Jednakże kolega po otwarciu tego wzmacniacza mocno skrytykował pajęczynę, która powstała po wszelkich modyfikacjach zrobionych przez poprzedników. Wniosek z tego jest taki, że pewnie jedynym "słusznym" rozwiązaniem jest wywalenie wszystkiego i zbudowane wzmacniacza od początku, bo niezwykle trudno jest poprawiać chińskie partactwo, a to niestety następny koszt (robocizna, czy jakkolwiek by to nie nazwać). Na razie stara się on to jakoś wyprowadzić, bez demontażu całości na części pierwsze.

 

W chwili obecnej z pewnością nie kupił bym chińskiego wzmacniacza jak również mam duży dystans do słów niektórych "złotoustych" tego forum. Za naukę (i zaufanie) się niestety płaci i to drogo.

Link to comment
Share on other sites

Krytyka roboty poprzednika to nieodłączny rytuał naprawiacza i poprawiacza. Ostatnio wyżej wspomniany Florek skrytykował w fabrycznym stanie piec gitarowy Marshalla, powymieniał w nim lampy zużyte i niezużyte a nawet powypruwał kondensatory.

Bo on wie lepiej od samego Jima Marshalla.

Link to comment
Share on other sites

dziwnetabletki, 14 Cze 2010, 10:42

 

>Krytyka roboty poprzednika to nieodłączny rytuał naprawiacza i poprawiacza. Ostatnio wyżej

>wspomniany Florek skrytykował w fabrycznym stanie piec gitarowy Marshalla, powymieniał w nim lampy

>zużyte i niezużyte a nawet powypruwał kondensatory.

>Bo on wie lepiej od samego Jima Marshalla.

Bo Florek wie najlepiej :), w końcu tworzył lampowe układy dla satelit komunikacyjnych, kiedy Jim samodzielnie nie potrafił włączyć radia. Niespotykany przykład dyletanta, konfabulanta i megalomana w jednej osobie. Jakieś trzy lata temu, znajomemu w podobny sposób "udoskonalił" monobloki... tragedia. Kombinował, kręcił, a na koniec stwierdził, ze na takich trafach to jego pomysłów nie da się zastosować i jeszcze go opieprzył.

 

To dobry wątek, żeby ostrzegać przed takimi "kosmonautami"..., ostrzeżeń nigdy za wiele.

Link to comment
Share on other sites

>To dobry wątek, żeby ostrzegać przed takimi "kosmonautami"..., ostrzeżeń nigdy za wiele.

 

Hehe..rzekomy "kosmonauta" sam przed sobą ostrzega kupujących wystawiając np takie kwiatki na ebayu:

 

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

:)

Link to comment
Share on other sites

vvojtek, 14 Cze 2010, 14:46

To trzeba zachować dla potomnych ;)! Zapomnialem o słynnych juz zjawiskach "chologramowych".

 

cyt:

"WYGRZANE I UJEDNOLICONE DLA AUDIO .MOŻE BYĆ QADRO .IM BARDZIEJ UJEDNOLICONE TYM LAMPY PRACUJĄ ZNACZNIE DŁUŻEJ. UJEDNOLICAMY UŻYWAJĄC ODPOWIEDNIEJ APARATURY POCHODZĄCEJ Z ZLIKWIDOWANYCH INSTYTUTÓW, GDYŻ POLSKIE -JEDNE Z NAJLEPSZYCH P-5/207 JAK i P-5/208 SĄ N I E WYSTARCZAJĄCE NAWET DOSPRAWDZANIA, A TYM BARDZIEJ DO "PAROWANIA". UJEDNOLICENIE JEST KONIECZNE DO UZYSKIWANIA ZJAWISKA CHOLOGRAMOWEGO I KONIECZNE JEST POSIADANIE KABLI JAK I GŁOŚNIKOWYCH TAK I INTERKONEKTÓW ZE SREBREM,KTÓRYMI TEŻ DYSPONUJEMY WG.ŻYCZENIA KONFIGURACJA I DŁUDOŚĆ oraz CAŁYM ZESTAWEM NIEMIECKICH I ROSYJSKICH PODSTWEK TAK SREBRANYCH JAK POZŁACANYCH GALWANICZNIE(NIECHIŃSZCZYZNA BO PRZYWYTARCIU BARDZO OJ BARZDO TRZESZCZY). NA ZJAWISKO CHOLOGRAGMOWE MAJĄ WPŁYW TAKŻE WZMACNIACZE , KTRÓRE TEŻ WYKONUJEMY W ŻYCCZONEJ KONFIGURACJI I FORMIE I W NAJWUŻSZEJ JAKOŚCI"

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.