Jump to content
IGNORED

AP Tempo 3 v SF Concerto Grand Piano

konrad_1977

Recommended Posts

Witam Czy ktoś miał styczność z tymi kolumnami i może je porównać? Mam okazję ich kupienia, ale bez możliwości odsłuchu. Słyszałem tylko AP Spark. Trafiła się okazja więc mógłbym pozwolić sobie na zakup w ciemno. Możecie pokrótce przybliżyć cechy ww kolumn? Jakie są za i przeciw. Miały by grać w 30 metrach z otwartą przestrzenią na poddasze. Przymierzałem się do Infinity Kappa 8A lecz ciężko na nie trafić w dobrym stanie.

Pozdrawiam

Moze nieco nie na temat. Ale skoro mowa o Infinity...

Kappa 8A kupisz w dobrym stanie (i w pięknej, jasnej okleinie) na audio-markt.de. Cena, co prawda nieco przesadzona - 1300-1500 euro:( Kappa 7 A , które spokojnie nagłośnią Twój metraż można dostać za 700-800 euro (niedawno były na allegro za grosze...).

Taniej wyjdą Renaissance 90. TOP!!!

A jeśli chodzi o bardziej rockowe zapędy - to doskonale sprawdzi się Kappa 8.2i.

Większość, to głośnik basowy 30 cm. Wielki, nieskrępowany dźwięk, ze wspaniałym, niedostępnym większości dzisiejszych "słupków" - basem.

Ale pewno 8A słuchałeś - skoro masz je na liście...

Pozdrawiam!

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Słuchałem u siebie w domu kappy 8.2i połączone z Exposure 3010 i zestawienie było niemal idealne. Wiadomo że Kappy potrzebują prądu a 3010 miał tylko 2x100W lecz nawet przy mocnym rockowym graniu się nie zrobił ciepły. Basik jedynie był lekko spowolniony. Kolumny będą stać od tylnej ściany w odległości około 60 -70cm (mierząc od przedniej ścianki kolumn). Dlatego też myśle że 8A było by lepszym rozwiązaniem ze względu na konstrukcję zamkniętą i mniejszy pogłos w pomieszczeniu nad którym musze jeszcze popracować.

>Kappa 8A kupisz w dobrym stanie (i w pięknej, jasnej okleinie) na audio-markt.de. Cena, co prawda nieco przesadzona - 1300-1500 euro<

Znam te oferty i wiem że są przesadzone. Na ebayu można było trafić poniżej 1000 euro i taką kwotę mam na ten cel przeznaczoną.

Natomiast mam możliwość kupić 8.2i w naturalnym kolorze za 3000 PLN :) Ale ciągle szukam 8A.

Co do brzmienia to lubię lekko uwydatnioną średnicę i obcowanie z wokalem tak jakby wykonawca siedział na fotelu przede mną i słyszeć każde załamanie jego barwy głosu:)

konrad_1977, 16 Maj 2010, 12:12

>>Kappa 8A kupisz w dobrym stanie (i w pięknej, jasnej okleinie) na audio-markt.de. Cena, co prawda

>nieco przesadzona - 1300-1500 euro<

>

>Znam te oferty i wiem że są przesadzone. Na ebayu można było trafić poniżej 1000 euro i taką kwotę

>mam na ten cel przeznaczoną.

Dokładnie:) To oferty komisowe. Ze sporym narzutem:( Aczkolwiek kup dzisiaj taką kolumnę za 20 kzł...

Jeśli ma stać przy ścianie - to zdecydowanie lepiej zamknięte. Choć nie ma co ukrywać, że scena dźwiękowa w przypadku ustawienia na ścianie będzie skromniejsza. Nie da się inaczej?

W tym momencie na ebay jakoś skromnie z 8A. Ale pewno za jakiś czas pojawią się 2-3 pary. Czarne są tańsze.

Jeśli chcesz słyszeć każdy detal - to polecam Renaissance 90. W wersji "klawierlack" są szczególnie piękne (i prawie 2 x droższe). Ale za to parowane, jeszcze lepsze elementy. Ponadczasowy design!

Pozdr.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-7648-100004119 1274006365_thumb.jpg

Hidden Content

Hidden Content

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

• 8 months later...

Konrad

Witaj!

Pisałeś o 30m2,a to spory metraż dla AP Tempo 3.Miałem w przeszłości i bardzo mile je wspominam.Oczywiście pokój pokojowi nie równy,ale byłbym ostrożny przy podejmowaniu decyzji.U mnie początkowo grały w 18,a następnie w 32m i w mojej ocenie to metraż trochę za duży.Osobiście(o ile lubisz szkołę AP)poleciłbym Avanti 2,które są nieporównywalnie lepsze(!)Z Sonusami nie robiłem bezpośredniego porównania,więc trudno mnie się w tej sprawie wypowiedzieć.

Idź do działu kluby : Fan-Club Audio Physic tam Ci wszystko powiedzą na temat tej firmy.

PS.

Sam gram na AP Tempo3 od kilku lat i jestem zadowolony choć góra mogła by być lepsza( mówi się ,że jest lekko zapiaszczona).

Kolumny potrzebują mocnego wzmacniacza bo lubią dużo prądu.

Półka wyżej z tej firmy i będzie już lepiej.

Sorry, 30m2 to żaden problem dla tych głośników pamiętając o tym ,że są prądożerne!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.