Skocz do zawartości
IGNORED

Nisko osadzone, przestrzenne, lekko bagienne,z nienachalną górą, ciepłe 'nowe' CD do 4.5K


McKinley

Rekomendowane odpowiedzi

Może trochę z innej beczki...

 

Pomijając temat samego CD, pamiętam że taki efekt, jakiego szukasz, uzyskałem po podłaczeniu IC Sonus Oliva ( w wersji 4 drucikowej na miedzianych bulletach).

 

To bardzo dziwny kabelek... Niby muli, ale szczegółów podaje więcej niż niejeden bardziej przejrzysty od niego... W zalezności od nagrań scena jest zwyczajna, albo niesamowicie głęboka i plastyczna, dźwięki wręcz „wyskakują” na nią, niczym króliki z kapelusza, w zupełnie nieoczekiwany sposób... Wrażenie niesamowite, bo wiele płyt to był zupełnie nowy, niezwykły spektakl, fascynujący niczym przedstawienie iluzjonistyczne. I jeszcze jedna jego piękna cecha – dźwięk płynący przez ten kabel jakby „zwalnia”, pozwalając na smakowanie, wręcz kontemplację kazdej nutki. Na tym kabelku uzyskałem tez najbardziej smakowite, słodkie, soczyste wokale. Oczywiście nie jest to kabel bez wad, u mnie bas był mało satysfakcjonujący (duży, ale nieco bez ikry), a góra nie była tak otwarta jakbym sobie życzył... Ale to w mojej konfiguracji, z moimi oczekiwaniami.

 

Wspominam o tym kabelku, z uwagi na tą bagienną soczystość i mlaśnięcia, tak mi się od razu przypomniał...

 

Miałem raz okazję porównać go z jakimś neotechem za 2 tys w drogim systemie lampowym, i pamiętam własnie, że pod względem plastyczności, głębokości sceny w niczym mu nie ustępował. Natomiast albedo flat one, ktry tez wówczas sprawdzałem, pod tym względem wypadł niestety fatalnie, strasznie płasko i nieprawdziwie...

 

Pozdr

kaem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

McKinley, ja mam Audionemesisa z ... srebrnymi kablami Sonus oliva na srebrnych bulletach :-)))

Bagno po pas co najmniej ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palton szkoda że nie mogę tego posłuchać.

 

Po dokonaniu wstępnej selekcji rozważam: CEC 51, Docet Lector 0.6, Quad 66(używka), Meridian 506(używka), Consonance ref 2.2, Roksan Kandy K2/Caspian..

 

i ewentualnie jakiś DAC.

 

Jakieś pomysły?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Dopisałbym jeszcze Musical Fidelity. Lepkie, muzykalne granie, w którym emocje i ciepły przekaz są silniejsze niż przesadzona detaliczność, analiza. Ma swój styl MF - warto posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

McKinley, 23 Cze 2010, 20:37

 

>Palton szkoda że nie mogę tego posłuchać.

Radzę zadzwoń do p.Czarka z Voxala, całkiem możliwe że Ci wyśle DAC bez kaucji.

Możesz też dać ogłoszenie na AS typu : dwa browary za odsłuch Audionemesisa ;-)))

Może ktoś z W-wy się odezwie w końcu to duża wieś a DAC jest dosyć popularny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to ujałeś. Czy jeszcze takie robią, zwłaszcza w pobliżu 4.5K? (a nie niżej - vide Musical Fidelity Electra61 za niecałe 2K kiedyś, dziś nie ma nowych). Może ten Sungden, zdaje się nawet nieco droższy i krytykowany że za te pieniądze za cholerę nie daje tej współczesnej rozdzielczości do kwadratu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy w temacie i zagajeniu nie było nic o nierockowym albo i rockowym graniu, i niedynamice albo i o dynamice. Trzymając się więc kryteriów z tytułu i zagajenia... których nie spełniałby nowy CD Sugdena? - pytam dla korzyści swojej i przyszłych czytelników:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To klaśnij na takich bagnach o 5 rano :D

 

A teraz na poważnie, w przyszłym tygodniu będę mieć okazje posłuchać Doceta 0.6 i postaram się podzielić wrażeniami.

A potem kolej na Audionemesisa i Stelaudio. Możliwości się zawężają tym bardziej jak chce się szukać z tak symbolicznym budżetem czegoś z manufaktury i 'hi-end touching' jak to elegancko ktoś nazwał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o 5 rano to w niejednym miejscu można klasnąc i uzyskać przestrzenność, ale przyznaję że nie klaskałem jeszcze na bagnach i to nawet bez względu na porę:)

 

a poważniej - cd Sugden analityczny? niechaj się odezwie ktoś kto go słyszał, ja tylko czytałem recenzję w której za tę właściwość dostał baty a nie pochwały

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o Sugden'ie nic więcej nie mówię bo nie czuje się kompetentny.

 

Jak to jest że niektóre CD maja bardziej naturalne wokale i bass a inne wydzielają to jak na kartki podczas odtwarzania..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Miałem okazję posłuchać ostatnio DAC'a Stelaudio oraz Doceta 0.6 (obydwa sprzęty dzięki uprzejmości kolegów mam w domu).

Zacznę może od daca. Otóż jest to sprzęt o bardzo dużej dokładności. Bardzo fajna przestrzeń. Dobra równowaga tonalna. Jednak wyraźnie ilość szczegółów góruje nad plastycznością. Z tego względu nie jest to dokładnie to czego szukam. Ale warto podkreślić że jak na krajową konstrukcję - robi bardzo dobre wrażenie i przy nieznacznym ociepleniu wręcz znakomity.

Lector. Tutaj przede wszystkim chce się słuchać i słuchać. Ze względu na moje preferencje jego dźwięk podoba mi się. ((Niestety w sensie przestrzennym Opera Consonance 120 jest jak widzę nie do pobicia (aspekt 3d a nie stereo) no ale coś za coś- tam bass wyraźnie za wysoki)) Loctor bardzo ładnie przedstawia wokale, są wyraźnie z przodu i bardzo gładkie zwłaszcza z lampami Siemensa. Dźwięk jest przyjemny choć nie zaskakuje. Chyba najbardziej podoba mi się to że jako pierwszy brzmieniowo zbliżył się do PD8500. Choć jest lepszy od niego. Pioneer jednak bardziej szarpie góra-dół. W Lectorze ma się poczucie analogowego dźwięku. Na prawdę, czasami przy dobrych nagraniach, znika poczucie tego, że to cyfra. Równowaga tonalna jest tutaj wyśmienita. Nie zauważyłem faworyzowania jakiegokolwiek pasma.

Docet ma jednak parę minusów. Czuć w nim tę manufakturową produkcję. To co burzy dobre wrażenie to: legendarny pilot - oj jaki niefajny, cykanie między utworami, choć do tego ja akurat się przyzwyczaiłem szybko. Stylistycznie jest jednak niedopracowany. Front wystaje wiecej z góry niż dołu, transormator wyczuwalnie brumi kiedy przebywa się blisko playera', napęd nie nalezy do cichych - w normie ale ale...

To tyle na razie. Możliwości coraz mniej. Myślę że widełki cenowe które opisałem na początku tematu nie pozwalają na zakup gładko brzmiącego plastycznego dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze uzupełniając temat daców. Stelaudio ma wszystkie wejścia jakie powinien miec 'dac' i kosztuje ok 1900pln. Natomiast Audionemesis ma te wejścia dopiero w wersji VLE czyli kosztującej 5.ooo pln. To troche za dużo jak dla mnie biorąc pod uwagę ze napęd też jest mi potrzebny nowy. A kupowanie wersji Upgrade 1 lub 2 mija się z celem. Bo w DAC'u z czystej przyzwoitości oczekuje sią bardziej uniwersalnych podłączeń..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
Gość Synthax

(Konto usunięte)

Podsumowując temat po jak widzicie dłuższych poszukiwaniach i robiąc małe wykopaliska zdecydowałem się na Philipsa CD104. I praktycznie 9/10 spełnia moje oczekiwania. Choć to nie 'nowy' sprzęt to w tej cenie (699pln) i stanie jest wart każdej złotówki.

 

 

PS: Zapomnialem hasła więc piszę pod innym nickiem.

 

https://lh4.googleusercontent.com/-QdkDz1T8IVU/T9mM0d1JTiI/AAAAAAAARbY/MypZJv2PZvg/s640/zdj%25C4%2599cie.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wybralem tańszy co nie znaczy gorszy też 104.Ciepło, przestrzennie,klimatycznie -za 350PLN.I czyta CD-R.

Ale to staroć -może ktoś powiedzieć-Tak ale GRA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.