Jump to content
IGNORED

DENON AVR 1509 - problem z dzwiękiem w trybie innym niż direct i stereo


jarlys

Recommended Posts

witam, od niedawna jestem posiadaczem zestawu denon avr1509 +dvd 1740 + głośniki wharfedale.

Mimo kilku godzin spędzonych na różnych kombinacjach nie mogę uporać się z dźwiękiem tj. sprzęt gra tylko w trybie stereo lub direct czyli gra na dwa głośniki. Pozostałe dwa SR i center milczą. Nie pomaga przełączanie w inne tryby zarówno podczas odtwarzania dvd jak i słuchania radia - poprostu cisza.

Próbowałem już głośniki SR podłączać w miejsce fl i fr i wtedy działają ale na wyjściach dedykowanych nic nie słychać co potwierdzałoby, że z głośnikami jest wszystko ok.

Dodatkowo dziwi mnie sposób regulacji dźwięku w trybie stereo, nie reaguje volume dopókmi nie ustawi się dedykowanych poziomów dla danego systemu odtwarzania. Jakieś to dziwne dla mnie ale może dlatego że to mój początek z denon?

 

Będę wdzięczny za jakąś radę.

 

Aha, sprzęt ma system audyssey ale próbowałem dwukrotnie i nic nie pomogło, zawiesza się przy testowaniu pierwszego głośnika.

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

pierwsza mozliwosc amp jest uszkodzony ale spoko nie jedyna :) sprawdz w ustawieniach czy gl centralny i tylny sa wlaczone. setup speakres config i dalej cos tam :P audyssey moze sie zawieszac bo mikrofon moze byc ustawiony za blisko lub za daleko od glosnika. dociera do niego sygnal zniekszatalcony lub wogole go nie slyszy.

Najprosciej sprawdz usyawienia czy sa wlaczone. pozniej sprawdz stereo w 5.1 jest taki trub lub podobnie nazwany. jesli chodza sprawdz z dvd jesli przy tym nie chodza to znaczy ze jest error.

Link to comment
Share on other sites

no właśnie sprawdziłem już wszelkie kombinacje, podłączałem nawet glośniki SW i C do wyjść FL i FR i działaly więc głośniki są ok.

Przy audyssey nic z głośników nie słychać więc się w sumie nie dziwię, że mikrofon nic nie słyszy.

Coś jest nie tak ze sprzętem. Byłem w MEDIAMARKT i sprawdziłęm podłączenia, są identyczne jak u mnie ale tam działa.

No i ten brak możliwości regulacji przez pokrętło volume daje do myślenia, dopiero przy ustawieniu poziomu na każdym z głośników można cokolwiek usłyszeć więc sterowanie odbywa się jakby dwuetapowo poprzez dwa różne pokrętła a to chyba nie tak miało działać.

pozdrawiam, jadę i oddaję do serwisu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Trochę czasu minęło...

Opcje są 2 - albo procesor dźwięku albo końcówki mocy ( mniej prawdopodobne - 3 na raz nie siadają raczej...). Sprawdzić możesz bardzo prosto - wejście ext in omijać powinno wszystkie układy 'polepszaczy' - zatem i procesor dźwięku. Podłącz np. pod ext in SL i SR - odtwarzacz CD i pod wyjście głośnikowe SR i SL podłączasz dowolne głośniki - w ten sposób sprawdzisz czy końcówki moce są sprawne . Jeśli będzie dźwięk - odpowiedź jest prosta...

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.