Jump to content
IGNORED

Gramofon ~1000zł

thefly

Recommended Posts

Dobry wieczór!

Moi drodzy, czy moglibyście doradzić mi jakiś dobry gramofon w granicach 1000 zł?

Chciałbym również zasięgnąć Waszej opinii nt. dzisiejszych reedycji oraz nowych pozycji na vinylu. Czy rzeczywiście jakość drastycznie spadła porównując do starych wydań?

Witam

Nie tak dawno ja też szukałem jakiegoś nie drogiego gramofonu. Kupiłem Reloopa RP-4000 i jestem z niego zadowolony. IGD nie jest wielkie (Z dobrą wkładką nie mam problemów, w moim przypadku Grado Prestige Black), znakomita stabilność obrotów. Jak za jego cenę jest solidnie wykonany(Wypada oczywiśćie wymienić kable połączeniowe na lepsze). Podobny gramofon produkuje też Audiotechnica ale jest on gożej wykonany od reloopa i ma spore problemy z przydźwiękiem sieciowym przy pracy na wbudowanym przedwzmacniaczu. Oto filmik przedstawiający wersję AT

Zgadzam się z Waluchem ...

To ma być na sam gramofon? Może być nieźle.

To ma być na gramofon z wkładką? Dużo gorzej.

To ma być na kompletny system - gramofon, wkładka, preamp? To nie będzie grać.

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Guest vasa

(Konto usunięte)

robix, 7 Lip 2010, 14:39

Coś mi się wydaje, że w takim Reloopie to wcześniej czy później każdy naciśnie klawisz "Revers" i wtedy posiadacz dobrej wkładki siedzi i płacze :(

Guest vasa

(Konto usunięte)

Yul, 7 Lip 2010, 16:36

>Ale to chyba siłą przyzwyczajenia :)

Lub z niezdrowej ciekawości albo utraty wzroku ostrości albo nawet przez przypadek zwykły :-/

>Chciałbym również zasięgnąć Waszej opinii nt. dzisiejszych reedycji oraz nowych pozycji na vinylu. Czy rzeczywiście jakość drastycznie spadła porównując do starych wydań?<

- tak drastycznie to może nie ale wśród nowych płyt dużo jest knotów jeżeli chodzi o jakość - a przecież biorąc pod uwagę ceny i postęp technologii powinny oferować dźwięk o klasę lepszy od starych wydań, tym bardziej że mają dumne nalepki: 180 gram pressing itp - nie wiem dlaczego tak jest - przykładowo ostatnio kupiłem tę płytę z BB Kingiem: moim zdaniem nagrana dobrze można by powiedzieć poprawnie ale bez zachwytów, wyczuwam w niej pewną płaskawość, ale opłaci się dać 65 zet bo muzyka jest świetna !!! - natomiast ta druga wytłoczona swego czasu przez Suprahon Count Basie - nagrana świetnie i pod względem jakości dźwięku lepiej się tego słucha - oczywiście mam też kilka nowych LP nagranych wyśmienicie - generalnie nowe wydania to loteria.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-25310-100000041 1278524026_thumb.jpg

Hidden Content

Hidden Content

excelvinyl winylmania blog szukaj

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.