Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzęcik do muzyki reggae


reggae13

Rekomendowane odpowiedzi

Rotel RA930-AX do reggae? dobre, dobre - widać są różne gusta;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam Quantumy 605 i moim skromnym zdaniem z muzyką metalową radzą sobie słabo.

Szczerze mówiąc to poza kilkoma pożyczonymi płytkami Cradle of Filth (wiem... słaba kapela) odsłuchiwałem przeważnie MPtrójki, a i tego niewiele było. Inna sprawa że mój wzmak to stary Denon, a akustyka pokoju nienajlepsza.

Nie więc nikogo zniechęcać do Magnatów bo to na prawdę solidny sprzęt. Na tle tych paru zestawów budżetowego stereo i kina które miałem okazję słuchać Quantumy wypadały świetnie... ale nie w metalu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro są tak rożne opinie na temat danego sprzętu to , prosił bym oto by ci którzy słuchają metalu wypowiedzieli się , na czym słuchają i czy polecają , Ci którzy słuchają reggae też niech to zrobią ja sobie zobaczę co polecacie jak będę w Krakowie to wstąpię do paru sklepów i odsłucham sobie danego sprzętu . Proszę o pomoc .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel ma szybki i krótki bas, ciężko aby muzyka reggae, dub itd tym się charakteryzowała, tutaj raczej jest potrzebny niski, powolny, lekko rozlazły bas, Rotel tego nie posiada, jest za bardzo nerwowy dla reggae:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od jakości nagrania płyty, niektóre u mnie na nadzie i focalach brzmią megapotężnie z wykopem a inne cinko jak cholera, kiedyś jak się słuchało na altusach to każda płyta brzmiała spoko, ale z czasem wymaga się więcej finezji w brzmieniu dlatego czasy altusów juz minęły, nady w muzie jakiej słuchasz na pewno się sprawdzą, posłuchaj focala, jeśli Ci nie podpasuję proponuję zrobić kolumny na zamówienie pod muzę jakiej słuchasz,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za neutralne wzmacniacze , użytkownicy forum uznają ( przynajmniej tak wyczytaem ) Onkyo , co o nich sądzicie np. o ONKYO A-9511 ,ONKYO INTEGRA A-8450 S , i niech ktoś mi napisze czy moge do tego podpiąc subwofer aktywny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze może dla podpowiedzi napisze jakich zespołów głównie słucham , może ktoś akutar słucha i coś powie jaki sprzęt do tego .

Metal : Metallica , haggard , SAbaton , Equilibrium, Therion , Kalmach , Children of Bodom .

Reggae , Bob Marley , Bob One , Bas Tajpan , NDK , Vavamuffin , The Maytlas , Ska P ,Sizzla , Alborosie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z metalu to słucham podobnych rzeczy do Ciebie, problem polega na tym że do takiego theriona to ciężko znaleźć kolumny idealne, klasyka połączona z metalem, high-end w metalu się nie sprawdzi w klasyce jak najbardziej, jak pisałem słucham na focalach i gra to przyzwoicie, smaczki orkiestrowe są pierwsza klasa, ale gitarki wtedy są ciut schowane, bębny wypadają przyzwoicie, są to kolumny stosunkowo uniwersalne, do takiego połączenia dadzą radę, np na trianglach orkiestra wypadała wybitnie ale ostre granie było nie do słuchania, paradigmy są ok tylko że misiowatego basu tam raczej nie znajdziesz a na niektórych płytach jest on podstawą,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 826v, ale spróbuj 716v, na Twój budżet i pomieszczenie powinny wystarczyć, można je znaleźć używane poniżej 2 tys, nowe to ok 2,5, najpierw koniecznie posłuchaj, to bardzo dobre kolumny, przestrzenne szczegółowe a i bas jest całkiem spory

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolnego reggae i metalu nie da się pogodzić

do tego pierwszego najlepszy jest nieco łagodniejszy, cieplejszy dźwięk z bardziej misiowatym, głębokim basem... do metalu, ewentualnie tego ostrzejszego reggae (ska) ważny jest szybkie, dynamiczne brzmienie tak żeby była dobra separacja dźwięków tj gdy jest jednoczesne ich nagromadzenie - blachy, struny gitar, fortepian, wokale, bas - głównie nie ciągnąca się stopa perkusji itd, Paradigmy jak mało które się tutaj nie pogubią

jeśli chodzi o ten drugi gatunek to w tym budżecie to najlepsze kolumny (z nowych), zapewniają takie brzmienie jakiego potrzeba i ten bas (czyli głównie stopa perkusji) który nie tylko słychać ale i czuć, jeśli już tak tego chcesz ;)

ale coś za coś, w wolniejszych, spokojniejszych kawałkach nie spiszą się tak dobrze jak mniej dynamiczne kolumny, o nieco mniej ostro zarysowanym brzmieniu, do tego bas zapewniający bardziej punktowe uderzenie może i dobry do stopy perkusji czy bębnów ale niekoniecznie do elektronicznego, sztucznego basu

generalnie trudno opisywać brzmienie słowami, inaczej chyba tego nie wyjaśnię

w tym budżecie poleciłbym Paradigmy 7v5/7v6 lub jakieś mniejsze i tańsze podstawkowe Paradigmy/Focale z dobrym subwooferem do muzyki

jako kompromis, ale naprawdę warto byłoby dołożyć poleciłbym Monitor Audio BR6, to taka odrobinę ugrzeczniona wersja Paradigmów, równie dynamiczne ale odrobinę łagodniejsze kontury dźwięku i przyjemniejsze wysokie tony, oraz w stosunku do siódemek znacznie niżej schodzący i potężniejszy bas, można je kupić poniżej 3 tys. i to chyba najmocniejsze, tak dobrze grające i ustawne w pokoju mimo rozmiarów (brak dudnień) kolumny w swojej cenie (znowu - z nowych oczywiście ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie myślałem nad tym żeby zrobić tak kupić kolumny podstawkowe i do tego jakiś fajny subwoofer . Modele które mnie interesowały i interesują to :

Cerwin VEga , Magnat Quantum 703,Monitor Audio Bronze BR 2, Acoustic Energy Aelite 2 .A do tego jakiś fajny subwoofer .Co o tym może ktoś powiedzieć .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reggae13, 20 Lip 2010, 12:53

 

>No właśnie myślałem nad tym żeby zrobić tak kupić kolumny podstawkowe i do tego jakiś fajny

>subwoofer . Modele które mnie interesowały i interesują to :

>Cerwin VEga , Magnat Quantum 703,Monitor Audio Bronze BR 2, Acoustic Energy Aelite 2 .A do tego

>jakiś fajny subwoofer .Co o tym może ktoś powiedzieć .

 

Zamiast inwestowac w sub to lepiej zamiast podstawkowych Quantumow 703 wziąć odrazu za 3tys model 705.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale kupił bym sobie teraz już podstawkowe , miał bym na czym słuchac a za jakiś czas może dokupiłbym subwoofer nie zależy mi na aż tak dużym basie , a Monitor Audio mi sie teraz cholernie spodobały i wydają sie uniwersalne w miarę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomnaine wyzej Quantumy 605 maja basu czasem az nadto wiec raczej sub im nie potrzebny, a zauwazylem ze jakis sklep wystawil je tylko za 1700zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak wyżej kolega.Po co pchać się w suba jak Quantumy 605 są za 1700.Z subem pózniej same problemy a bo buczy będzie a to ustawienie nie to itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak po mału zamykając temat właśnie zaczynam robote i pod koniec wakacji kupie sobie kolumny . Zastanawiam sie nad kilkoma

1.Monitor Audio Bronze BR 5

2. MAGNAT QUANTUM 605

3.Acoustic Energy Neo 3

Po wakacjach Napisze recenzje na temat danych głośników .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.