Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW SŁUCHAWEK


Gość nudel1306
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

witam

ostatnio nabyłem Grado SR80i bardzo przyjemne muzykalne słuchawki, wykonanie schludne ale nie wylewne, jakość brzmienia w tej cenie jak dla mnie rewelacja,, wygodne choć minimalnie grzeją ucho pady ale nie ma tragedii, w tej cenie naprawdę ciekawie grają bas szybki nie buczący urozmaicony z lekkim podbiciem na 100Hz nie schodzi ultra nisko ale jest bardzo przyjemny zwinny dynamiczny, średnica czytelna lekko rysowana poza uszami, góra jest wyraźna ale nie agresywna raczej doświetla, ogólnie przyjemne granie żywe ekspresyjne ale nie popadające w suchość czy mechaniczność lub monotonię , polecam posłuchać w tym przedziale cenowym obowiązkowo.

http://www.grado.co.uk/grado-earphones/sr80i-headphones.htm

porównywałem z sr60i 225i i 325i, 60 mniej detali dynamiki basu i wysokich scena bardziej bliska, 225 bardziej wyrafinowane mniej basu czytelniejsze , 325 bardzo ciekawie grające utwardzony punktowy bas z głębią sceny i słodkimi wysokimi ale jakiś mały pik na wysokich jest który mi przeszkadzał może po wygrzaniu inaczej by się ułożyły.

 

czy ktoś w klubie ma doświadczenie z grado? czy ktoś słuchał ps 500? http://www.grado.co.uk/grado-earphones/PS500-professional-headphones.htm

podobno kapitalnie grające słuchawki ze świetnym basem i lekko wycofaną górą pasma

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja również ostatnio przerzuciłem się na słuchawki i na razie jestem zadowolony z tej zamiany. Ostatnio nabyłem Denona D5000 po modzie MarkL oraz z wymienionymi padami na angle pads. Dzięki temu podobno grają lepiej od D7000, piszę podobno bo sam nie porównywałem a mówił tak poprzedni właściciel. Nie wiem jak 7000 ale te 5000 grają rewelacyjnie i są strasznie wygodne. Zawsze mnie odrzucało od zamkniętych słuchawek a te są pierwszymi które mnie do siebie przekonały, nawet uszy się nie grzeją. Może to zasługa tych lepszych padów. Kupowałem je głównie z myślą o muzyce Trance itd. Zaskoczyło mnie że potrafią się odnaleźć w każdym gatunku, czy to będzie jazz,rock i pop a nawet klasykę da się posłuchać bez skrzywienia. Na razie podłączam je do lampowca Cayin Ha-1A i to całkiem fajne połączenie jak dla mnie. Brzmienie zyskuje jeszcze więcej przestrzeni i szczegółów z lekkim ociepleniem dźwięku co bardzo mi pasuje. Lubię ten energiczny i nasycony przekaz który oferują te słuchawki, nie można się od nich oderwać. Moje drugie AKG 701Q grają równie wspaniale z większą przestrzenią ale przegrały u mnie swoim wykonaniem, są dla mnie za małe. Po godzinie jakoś nudno się z nimi robi, do klasyki są świetne ale do bardziej żywiołowej muzyki potrzebuję bardziej krwistych Denonów. Muzykalne aż do bólu.

Słuchawki HD800, T1, LCD2, Wzmacniacz/Dac HDVD800,Microlab 7c,Kenwood KT-7020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Ja ostatnio sluchalem chyba najtanszych nausznikowcow sennheiser'a tj. hd 201. Powiem szczerze, ze za taka cene (100zl) nie slyszalem nic lepszego. Phillips, Sony i inne wynalazki typu Creative lub Logitech moga sie schowac. Oczywiste jest, ze za taka cene nie uslyszymy takiego dzwieku jak z hd 800, ale czystosc, lokalizacja instrumentow, dynamika, wzgledna liniowosc i poziom natezenia dzwieku moze zaskoczyc. Jakosc wykonania jest typowo made in china, ale tutaj nie stawiano na image tylko niska cene i wzglednie wysoka jakosc dzwieku. Dzwiek z dziurki w cd byl na przyzwoitym poziomie, dzwiek z dobrego wzmacniacza sluchawkowego byl co najmniej dobry. Moim zdaniem te sluchaweczki zamiataja pod dywan sluchawki nawet po 400zl za sztuke (oczywiscie istnieja pewne wyjatki).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ja od trzech lat gram na HV-1 OTL Dubiela plus słuchawki Sennki HD800 więc też zgłaszam akces do Klubu :-)

 

Mam ten sam zestaw.

Jesli jeszcze do tego nie doszedłes to zapodaj sobie parkę Telefunkenów ECC85 na wejście i parkę G.E.C. 6800 na wyjście i doznasz nirvany słuchawkowej.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Witam serdecznie w klubie. Apropos jakie sluchawki klasy sennheiser'a hd 650 i nizszej do powiedzmy ogladania filmow w wysokiej jakosci?

Chodzi mi przede wszystkim o polaczenie sluchawki - wzmacniacz sluchawkowy - odtwarzacz blu ray lub pc. Ostatnio spodobalo mi sie ogladanie filmow i granie glownie online ze sluchawkami na uszach, a pytam dlatego, ze moje podstawowe sony sa bardzo kiepskie w kategoriach jakosci dzwieku. Z gory zaznaczam, ze podstawa basowa nie jest tutaj priorytetem. Z gory dziekuje za sugestie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Ja z moimi Grado PS500 oraz Sennheiserami HD595 chętnie dołączę do klubu miłośników słuchawek. Uwielbiam słuchać muzyki nocą, kiedy jest totalnie cicho i mogę skupić się wyłącznie na muzyce. Pozdrawiam wszystkich miłośników słuchawek :)

 

Dobrze powiedziane... mam podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam!

 

Chyba po 10ciu latach grania (ostatnio sporadycznego) na HD595 przesiadłem się na HD600.

 

Podchodząc sceptycznie do tematu, poczytawszy to i owo, wypożyczyłem słuchawki na odsłuch. I już nie wróciły do sklepu. Zdecydowana poprawa dolnego zakresu. HD595 (a i pewnie 598 będące face liftingiem) dawały bas mocno przytłumiony. Nie znaczy, że było go mało. Było go dużo, jednak w porównaniu do HD600, bas był jakby zza miękkiej kurtyny, przesłonięty. HD600 to bas mniej walący po uszach, czysty, bezpośredni, niepodbity.

 

Poza tym równowaga i analityczność, czysto i bez podbarwień. Podoba mi się.

 

Gram bezpośrednio z CD (xa7es) lub wzmacniacza (fa7es).

post-20550-0-97072700-1383850999_thumb.jpg

post-20550-0-07715700-1383851011_thumb.jpg

post-20550-0-27795200-1383851026_thumb.jpg

post-20550-0-38704600-1383851072_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś może polecić słuchawki zamknięte , o brzmieniu podobnym do HD650 ? Chciałby mieć słuchawki których mogę głośno słuchać a żona nie będzie marudzić żebym przyciszył . Lubie brzmienie HD650 ale muszę mieć słuchawki zamknięte , dlatego chciałbym listę słuchawek które by było warto przesłuchać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Czy ktoś może polecić słuchawki zamknięte , o brzmieniu podobnym do HD650 ? Chciałby mieć słuchawki których mogę głośno słuchać a żona nie będzie marudzić żebym przyciszył . Lubie brzmienie HD650 ale muszę mieć słuchawki zamknięte , dlatego chciałbym listę słuchawek które by było warto przesłuchać .

 

Nie wiem kolego jak brzmia 650tki, ale jest sporo zamknietych sluchawek na rynku np. Audio-Technica, Denon, Ultrasone,jakies sony z serii MDR np MDR-1R, Focal Spirit One lub Yamahy...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kolego jak brzmia 650tki, ale jest sporo zamknietych sluchawek na rynku np. Audio-Technica, Denon, Ultrasone,jakies sony z serii MDR np MDR-1R, Focal Spirit One lub Yamahy...

pzdr

Wiem że jest sporo słuchawek zamkniętych , ale wszystkich nie przesłucham na raz . Przy zakupie 650tek na nie brałem ich pod uwage do testów . Przesłuchiwałem Bajery 880 i 990 żadne z nich mi nie podeszły lepiej wypadły wg mnie athM50 ale komfort użytkowanie był niski . Naszczęście sprzedawca miała na zapleczu q701 i hd 650 . Q701 grały wyśmienicie , ale jak posłuchałem 650tek to wiedziałem że będą moje . Chciałbym się wybrać do sklepu na testy słuchawek zamkniętych tylko potrzebuje jakieś propozycje , co mam zamówić na testy.

Mam jeszcze pytanko jakie znacie sklepy w Kraku w których można obsłuchać słuchawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Wiem że jest sporo słuchawek zamkniętych , ale wszystkich nie przesłucham na raz . Przy zakupie 650tek na nie brałem ich pod uwage do testów . Przesłuchiwałem Bajery 880 i 990 żadne z nich mi nie podeszły lepiej wypadły wg mnie athM50 ale komfort użytkowanie był niski . Naszczęście sprzedawca miała na zapleczu q701 i hd 650 . Q701 grały wyśmienicie , ale jak posłuchałem 650tek to wiedziałem że będą moje . Chciałbym się wybrać do sklepu na testy słuchawek zamkniętych tylko potrzebuje jakieś propozycje , co mam zamówić na testy.

Mam jeszcze pytanko jakie znacie sklepy w Kraku w których można obsłuchać słuchawki?

 

Komfort przede wszystkim kolego. Jezeli lubisz sluchac duzo to pozadnie sie zastanow co kupic. W teorii sluchawki zamkniete bardziej mecza na dluzsza mete. Ja wole otwarte.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz dudzinski

(Konto usunięte)

W teorii sluchawki zamkniete bardziej mecza na dluzsza mete.

 

Męczą to raz , a dwa latem uszy pocą się , co niezbyt przedkłada się to na komfort słuchania .

 

Ja wole otwarte.

Zdecydowanie jestem też za . A swoją drogą , to otwarte lepiej kreują przestrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Nieno Panowie 650 zostają , ja tylko chce mieć parę słuchawek które będę mógł słuchać w nocy głośno . Zamknięte będą nr 2 , ale to nie oznacza że na jakość dźwięku będę kład lagę przy wyborze .

 

Skoro podpasowaly Tobie senki 650 to polecam przesluchac hd 800 hehe (oczywiscie na dobrym ampie i pozadnych miedzianych kablach, zadnego srebra).

pzdr

PS. wiecej o nich nie napisze wiec idz do salonu i sam sie przekonaj bo mysle, ze moglbys sie bardzo zdziwic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro podpasowaly Tobie senki 650 to polecam przesluchac hd 800 hehe (oczywiscie na dobrym ampie i pozadnych miedzianych kablach, zadnego srebra).

pzdr

PS. wiecej o nich nie napisze wiec idz do salonu i sam sie przekonaj bo mysle, ze moglbys sie bardzo zdziwic:)

Wieże że się zdziwie , ale hd 800 to otwarta konstrukacja a ja chce zamknięty i nie a z tak drogie . Chociaż jak bede miał okazje to napewno posłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Dokladnie zgadzam sie z opinia, ze otwarte sluchawki lepiej kreuja przestrzen. Sluchawki zamkniete byc moze maja nieco szybszy i zwarty bas, ale...

Ja bym proponowal sprzedaz 650 i kupno 800 a jako dodatkowe moga byc jakies zamkniete denony. HD 650 calkiem przyzwoicie trzymaja cene a wiec zbyt duzej utraty wartosci bys nie odczul. w sumie sam zastanawiam sie nad zakupem drugich, nieco tanszych sluchawek do kina i gier. Nie zaprzeczam, ze 650 nie chodzily mi po glowie:)

pzdr

Edytowane przez nudel1306
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.