Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW SŁUCHAWEK


Gość nudel1306
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, orientujecie się, czy jakiś sklep wypożycza słuchawki do odsłuchu za kaucją? Znalazłem tylko audiomagic.pl, ale tam wybór ogranicza się w moim przypadku tylko do jednej pary słuchawek (HiFiMan HE-300).

 

Chyba Audiopunkt? Przynajmniej kiedyś tak bywało. Ale jak nie kupiłeś to płaciłeś 1% wartości za każdy dzień wypożyczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG K 142 HD - bardzo przyjemne słuchaweczki. Tak fajne, że nawet głębiej niż zwykle nad nimi się pochyliłem i dokładnie opisałem.

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/09/suchawki-akg-k-142-hd-wkrotce-opis.html

 

^^ Proszę się nie sugerować frazą "wkrótce opis" w linku, bo wypełniłem go właściwą, czyli ostateczną treścią.

 

 

BTW, będę chciał teraz wypożyczyć AKG K 550.

post-17176-0-24502100-1349203067_thumb.jpg

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie chcę kupić komfortowe nie męczące słuchawki nauszne albo wokół , interesuje mnie brzmienie bardziej wygładzone niż analityczne bardziej ocieplone niż wychłodzone brzmienie, , będę słuchał elektroniki najwięcej , więc pod ten gatunek szukam słuchawek, powinny dobrze izolować raczej zamknięte , głównie użytkowanie w domu , jakość wykonania musi być wysoka i jak najmniej plastyku, co do wysterowania to jednak nie chciałbym poruszać się w kierunku tylko pracy na wzmaku, chciałbym zabrać kompa czy tableta i podłączyć je również, myślę o czymś optymalizowanym pod właśnie playery typu ipod , prosty wzmak słuchawkowy typu rpac etc czyli łatwiejsze do wysterowania oraz lekko wybaczające jakość muzyki (kompresja realizacja etc) , nie mogą męczyć jak pisałem brzmieniowo , z kandydatów w tej chwili klaruje mi się kilka opcji spełniających to założenie czyli akg k550, philips M1 /L1, b&w p3 raczej odpadają , focale też są ciekawą opcją choć różne można poczytać opinie , reasumując komfortowe na głowie i sonicznie , dosyć uniwerslane ale nakierowane na elektronikę, muszą być łatwe do wysterowania i wybaczać strumienie czy mp3 320, to tak na szybko,, kwota generalnie za same słuchawki do tysiaka

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra z tymi słuchawkami. Żeby coś wypożyczyć to trzeba się nieźle nakombinować :)

 

W kręgu moich zainteresować są nadal:

Beyerdynamic T90

Shure SRH 1440

Sennheiser 600 i 650

AKG q701

HiFiMan HE-4

 

Były:

AKG k701

 

W drodze:

Beyerdynamic DT 990 Edition (250 Ohm)

Audio-Technica ATH-AD1000

HiFiMan HE-300

 

Może podrzucicie jeszcze jakieś propozycje? Konstrukcja otwarta, przedział cenowy 1000-2000 zł.

 

Chyba Audiopunkt? Przynajmniej kiedyś tak bywało. Ale jak nie kupiłeś to płaciłeś 1% wartości za każdy dzień wypożyczenia.

 

Nie wypożyczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam miał ktoś takie słuchawki?

 

Jecklin Float Electrostat

 

http://www.w-e-s-t-e-r-w-e-l-l-e.de/album/JJFloat/photos/photo14.html

 

 

a kolejne pytanie czy ktoś może ma opinie o tych słuchawkach? Sennheiser IE 80

Edytowane przez karas83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mikson: pozwolę sobie zasugerować he-300. Brzmienie dalekie od analityki, łagodne, niemęczące, spójne. Wysterujesz je bez najmniejszych problemów, nie testowałem ich za bardzo z jakimś przenośnym urządzeniem, ale również pod takie są dedykowane. Niestety (lub dla mnie stety), nie są zamknięte i kosztują >1000zł a o używane pewnie będzie ciężko, bo nie są popularne u nas. Wygoda jest ok, chociaż przyznam, że czasem mnie coś pouwiera. Z materiałem gorszej jakości też nie powinno być problemu. Ale czy one tak do elektroniki pasują? Tego już nie powiem :) Zawsze może uda się przesłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem opinie, że brainwavz hm5 vel FA-003 stoją na podobnym poziomie co K550. K550 są lepsze, ale cena ktorą się dopłaca nie jest tego warta. Sam nie znam k550, ale warto taką informację sprawdzić, jeżeli to możliwe :) Sam jestem ciekaw

Edytowane przez s1ayto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki mojego zestawu. Szczególnie zadowolony jestem ze stojaka na słuchawki, który jest wyjątkowy, a słuchawki na nim wyglądają zacnie.

Żadne tam pleksi, czy inne plastiki :)

Znalazłem firmę w Polsce, która mi go zrobiła z wybranego przeze mnie drewna. Cena w wysokości tej stojaka Omega z USA, tylko waluta nasza, a nie USD ;)

 

Wracając do tematu, zestawik bardzo przyjemny. Daje sporo radości podczas wieczornych, intymnych odsłuchów.

Teraz bawię się opampami w Lovely Cube i, wegług mnie, różnica między nimi jest większa, niż między lampami w lampiaku (miałem wcześniej HD650 z OTL marka Bożka wg Kamyka)

 

.

post-31299-0-58799900-1351353491_thumb.jpg

post-31299-0-24065900-1351353703_thumb.jpg

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a ja szukam stojaka porządnego właśnie. Bo mi słuchawki na krześle wiszą przez większość czasu (oczywiście jak ich nie używam). Nie powiem, nie robiłem jakiegoś rigid search, ale wydaje się, że z gotowych wyrobów i stałych ofert, to wybór niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.