Skocz do zawartości
IGNORED

ciepła listwa


okno

Rekomendowane odpowiedzi

To, czy bateria swietlowek u sasiada bedzie miala wplyw zalezy od budowy konkretnej instalacji. Generalnie zasieg zaklocen jest pzrestrzennie ograniczony - im dalej tym mniejszy wplyw. Nalezy przede wszytkim zajac sie najblizszymi zrodlami zaklocen i tymi na ktore mamy bezposredni wplyw - a moze ich byc calkiem sporo. Np. dogorywajacy zasilacz w komputerze - sieje zakluceniami az milo. Ja przez 3 dni nie wiedzialem co sie dzieje z moim systemem, az do momentu w ktorym rzeczony zasilacz w koncu padl na dobre - po wypieciu kompa z gniazdka dzwiek momentalnie wrocil do normy. A nie bylo to nawet podpiete do jednej listwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy podłączenie listwy do gniazdka sieciowego bez uzienienia,listwa bedzie prawidłowo funkcjonować???

 

P.S co powiecie o listwie za 135 zł z tłumieniem 60db fellowes,czy będzie dobra i czy jest warta 160zł??

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy juz od konkretnego modelu - szukaj na pudelku lub stronach producenta informacji czy listwa wymaga instalacji z bolcem ochronnym czy nie, jak rowniez czy wystarczy zerowanie bolca zamiast jego uziemienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko własnie o to chodzi że denerwuje mnie aktualne brzmienie,jest jasne i ani troszku ciepłe i słaby bas,więc jak chciałbym poprzez tą listwe z duzym tłumieniem załatwić tą sprawe kosztem pewnej utraty dynamiki,czy by ta listwa pomogła???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> tomaski

Niestety Marcin T. ma rację.

Pożyczyć od znajomych listwy zrobione typowo do audio, posłuchać i wybrać lub nie (jeśli nie to zainwestować w długie sieciówki).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, ze ten fellowes za 85 zl z tlumieniem 20 db moze byc bardzo ok, sam bym go chetnie posluchal. Tlumienie jest na tyle niewielkie, ze nie powinno totalnie zmulic, a pewne wprowadzenie kultury i gladkosci powinno juz byc zauwazalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory słuchałem na 60dB Fellowes. Dzisiaj w MM kupiłem wersję 20dB za 109zł, posłuchałem tak z 5min ale jakis większych różnic nie zauważyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin T. - >witaj :-)

jeszcze nie mam. Jutro przyjedzie do mnie arcodan /patrz wczesniejsze wpisy w tym watku/ i przywiezie mi ta listwe fellowesa z 60dB. Dodatkowo zmienony jest tam przewod na lepszy. No i chce ja sprzedac. Takze jutro poslucham i zobacze. Szczrze mowiac basu mam tyle ile chce, nie chce wiecej. Z wysokimi tez juz ok. Zobacze. Najwazniesze, zeby nie zamulala i nie spowalniala dzwieku. Wiecej kultury mile widziane. Nie mam niestety mozliwosci porownania jej z ta 20dB. Jak ja zamowie, to mi sprowadza i bede musial ja kupic. Takze albo ta 60dB od Arcodana bedzie mi pasowala, albo kupie ta 20dB w ciemno. Co o tym sadzisz, szczegolnie w swietle powyzszego wpisu.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówi stare audiofilskie przysłowie "...póki nie posłuchasz nie zobaczysz różnicy...", czy coś w tym stylu zamówiłem obie fellowesa, najwyżej potem jedna z nich pójdzie do telewizora (jak mi pierun strzeli w antene to nie dostane kineskopem w twarz :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odsluchu listwy od arcodama (fellowes z tlumieniem 60dB), ktory nawiasem mowiac jest bardzo fajnym gosciem i dowiedzialem sie od niego kilka interesujacych rzeczy, musze przyznac, ze chyba nie dla mnie ten dzwiek. Bas stal sie troche kluchowaty, czyli znowy cofniecie do jamo, no i wysokie tony-dziwne, ale sa jakby ostrzejrze i mniej czyste. bez listwy gora brzmi lepiej-jest mniej wycofana, ale nie razi jakos. Z listwa jest gorzej. No i talerze, blach itd wybrzmiewaja krocej z listwa ->fadeover, dzieki za plyte testowa, kawalek 67., sa bardziej zduszone, jakbym zarzucil cos na kolumny. Czyli reasumujac, po krotkim odsluchu /ok godziny/ znanych plyt, musze stwierdzic, ze to jednak nie dla mnie. Odczuwam tez lekki spadek dynamiki. Nawet moja dziewczyna, ktora zmusilem do sluchania i uczestniczenia w testach zgodzila sie ze mna. Ale na testy mam czas do piatku, takze jeszcze czas. Mimo to mysle, ze u mnie sie nie sprawdzi. Cechy, ktore nabylem poprzez zakup Type 4+, sa niwelowane przez dzialanie listwy. W innych systemach liostwa pewnie pomoze.

No i kabel sieciowy zmieniony przez arcodama kusi, polecam. A co sadzicie w tym momencie, szczegolnie Marcin T., o listwie z tlumieniem 20dB? Ta za 85pln. Tamta jak zamowie, to musze kupic, nie ma mozliwosci odsluchu. W innych sklepach jej nie maja. Z tamta na pewno bedzie lepiej?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już.

 

Najbardziej podobają mi się ostatnie motywy z forum typu:

 

"moja dziewczyna usłyszała różnicę"

 

"moja siostra zapytała, czy zmieniłem sprzęt"

 

"moja żona dostrzegła poprawę wysokich tonów"

 

 

To taki kolejny etap przekonywania ludzi, że jednak gra, czy jak?

 

Panowie, wiem, że gra...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Nie. To jest przejaw miłego zaskoczenia, że bliskie osoby, które podejrzewaliśmy o zdolności rozróżniania dźwięku na poziomie radiobudzika, jednak coś załapały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tłumienia to _igoda_ popieram. Natomiast możliwe jest, że listwa oprócz tłumienia pogarsza inne prametry związane z zasilaniem. Być może wolniej ładują się elektrolity w wzmacniaczu na wskutek zwiekszenia impedancji toru zasilającego dla częstotliwości akustycznych. To tylko moje spekulacje. Ja proponuję żebyś sprubował podłączyć przez listwę tylko CD. Wzmacniacz zostaw po staremu i zobacz jak w takim układzie ona wpłynie na dźwięk.

Jest jeszcze jeden aspekt. Może jeszcze uszy nieprzywykły do nowego dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ostatni wpis już.

 

igod rzekł:

 

Najbardziej podobają mi się ostatnie motywy z forum typu:

 

"moja dziewczyna usłyszała różnicę" ->bo uslyszala. dodatkowo zyskuje inny punkt widzenia. Chyba, ze zdolnosc slyszenia jest przypisywana tylko Tobie i Tobie podobnym.

 

To taki kolejny etap przekonywania ludzi, że jednak gra, czy jak? ->Ciebie nie przekonuje. Dyskusja jest o listwach i pisze swoje, i przy okazji mojej dziewczyny, spostrzezenia.

 

Panowie, wiem, że gra... -> i chwala Ci za to.

 

czołem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze moze warto sprobowac. w najgorszym razie bedziesz mial dobra listwe do telewizora. w moim przypadku listwa z mniejszym tlumieniem sprawdzila sie znakomicie. wygladzila dzwiek, wzbogacila srednice, nasycila przekaz, jakkolwiek minimalnie spadla dynamika, oraz pewnemu obcieciu ulegly wysokie i bas. moim zdaniem warto sprobowac :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc to od początku do listwy chciałem podpiąć tylko źródła, bez wzmacniacza, właśnie ze względu na zapotrzebowanie na prąd. Ewentualnie zmienie tylko przewody zasilające.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okno=>

Widzę że poczyniłeś pierwsze odsłuchy z listwą,nie wytrzymałeś do wieczora:)) Spróbuj szcze tak jak Ci mówiłem,zamieniając polaryzację w gniazdku sieciowym,a w piątek sprawdzimy intalację w Twoim pokoju.Jeśli chcesz mam jeszcze jedną listwę polskiego producenta ZPAS i możesz sobie na weekend podłączyć w swoje klocki,jak coś to daj znać,pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co panowie powiedza na taki zabytek/unikat?

Sieciowy rozdzielacz przeciwzakłóceniowy nieisteniejącej już firmy Era box 5 (dawna Mera) :) Tłumienie 30dB; dwa bezpieczniki 10A. Przebieg krzywej tłumienia zaczyna sie od 100 KHz z 20dB wzrasta do 30 dB by spasc spowrotem do 20 przy 100 MHz. Trzymam ja schowana gleboko, az ktoregos dnia (mam nadzieje, ze juz za miesiac) podlacze do niej wspaniale klocki (na razie slucham, slucham, slucham). Mam nadzieje, ze pomimo wieku bedzie sie nadawala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.