Jump to content
IGNORED

EL 34, jakie wybrać JJ, Sovtec, Harmonix


pedro

Recommended Posts

Chcę wymienić lampy EL 34 we wzmacniaczu Jadis Orchestra. Dostępne sa różnych firm np. JJ, Sovtec, Svietłana, Electro-Harmonic, Philips. Ceny są niewiele zróżnicowane. Jakie wybrać? Czy stosując którąś z firm mogę poprawić brzmienie dołu (ilość basu) rekompenusjąc trochę ograniczenia monitorów (Sonus Faber Minima Audio)? Proszę o poradę bo nie mam w tym zakresie doświadczenia! Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

>Pedro

To nic nie da. Jeśli nie wymienisz głośników na nie-monitory czyt. konkretne wolnostojące, nic nie zrekompensujesz. Słyszałem Orchestrę z JM LAB Electra 926 i nie było ograniczeń - szczegół nienatarczywy, duża przestrzeń, dźwięk nawet oderwany i basior bez niedomówień. Ale idź do tematu "Odsłuchy w Krakowie" i poczytaj o liniach transmisyjnych. Ja słyszałem je dwukrotnie i JM LAB może im po piwo latać jeśli chhodzi o bas i nie tylko (mówię o Pretorianach firmy Sound&Line). Mam podobny problem - bas kończy się za wcześnie i miałem różne pomysły np. subwoofery, kable basorodne albo desperacka wymiana systemu. Sprawa jest prosta: albo konkretny głośnik i takiż bas, albo monitor/niekonkretny głośnik na basie, tak jak moje ESY Vivace i wyobraźnia.

Link to comment
Share on other sites

mysle, ze wymiana lamp we wzmaku moze zrobic i to duza roznice. Znam taki przyklad: Wzmak Unison Research Simply Two. Kiedy gral na oryginalnych lampach brzmienie bylo typowo lampowe, cieplutka srednica, troche wlokacy bas itp. Lampy po jakims czasie padly i nastapila zamiana na komplecik nowiotkich lamp Svetlana Electron(nie wiem czy tak to sie pisze?). Jakosc prezentacji podniosla sie o klase albo i dwie! Simply Two zblizyl sie charakterem do Simply Four. Zaczal grac z wykopem, bardziej przejrzyscie itd, ale nadal z zachowaniem pewnego lampowego wygladzenia...

Link to comment
Share on other sites

-> Maro

Miałem kiedys w swoim systemie Orchestre Reference i JMLab Elecra 926 i niestety basu ("bez niedomówien" - może źle Cię zrozumiałem?) o jakim piszesz nie stwierdziłem, gdyż do prawidłowego wysterowania Elektr wydaje mi się że potrzeba solidnego pieca (co nota bene potwierdził dystrybutor JM Lab i telefonicznie Martin od Guardianów).

->pedro

Wymień sobie EL34 na KT90 EI (wiem będzie bolało finansowo) ale zobaczysz że będzie fajniej, dzwięk średnicy powinien być bardziej dogrzany a bas pełniejszy (wybacz ale nie słuchałem Orchestry z monitorami). Ogólnie mówiąć będziej wiecej "magii" lampowej. Swego czasu rozmawiałem z dystrybutorem Jadisa o lampach które specjalnie dla jadisa robi EI, cos w tym jest że z innymi lampami nie gra juz tak jak z nimi. Podobno mają specjany system kontroli lamp (przez pod budynkiem Jadisa stoi specjalny kontener do którego wrzucają lampy które maja zbyt duży rozrzut parametrów).

Link to comment
Share on other sites

-> pp

tak poprostu bez żadnych przeróbek wyciągnąć El34 i na to miejsce włożyć KT90 firmy Ei ? A co z lampami przedwzmacniacza?

KT90 Ei sa po 32$ / szt. a El 34 Ei 20$, różnicę ceny przeżyję

Link to comment
Share on other sites

>pp

Zgoda Orchestra + Electra to jeszcze nie mistrzostwo świata w basie, lecz pedro chciał poprawić bas, anie 'dogrzewać średnicę' Moim zdaniem monitor nie zastąpi dużej podłogowej skrzyni jeśli chodzi o przetwarzanie basu. Wymiana lamp może tu być tylko półśrodkiem i odwleczeniem w czasie decyzji o nabyciu większych paczek.

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam opinie zonera. Zaobserwowałem również różnice w brzmieniu przy wymianie lamp ecc82 na wejściu.Przerabiałem RFT, MAZDA, HALTRON. Najbardziej dynamicznie było (i jest) z Mazdami. Oczywiście nie musi się to potwierdzić z innymi układami.

Link to comment
Share on other sites

->pedro

Podstawki pasują konieczne będzie tylko biasowanie, lampy sterujące w serii Reference to ECC83.Pozdrawiam.

-> Maro

Oczywiście w pełni się z Tobą zgadzam że duża skrzynka wyprodukuje bas o większej masie nie monitor, tu nie ma o czym dywagować.Pozdr

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.