Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  259 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...





Jak za tysiąc, to biere

Cholera napisałem -1000 zł to będę ci musiał dopłacić jak się pojawisz

Swoją drogą zapraszam. Posłuchamy z towarzystwie BAT Vk-51se lampowego pre i końcówki mocy BAT VK-655SE . Źródło Lumin T2.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Cholera napisałem -1000 zł to będę ci musiał dopłacić jak się pojawisz

Swoją drogą zapraszam. Posłuchamy z towarzystwie BAT Vk-51se lampowego pre i końcówki mocy BAT VK-655SE . Źródło Lumin T2.


Marcin, chętnie, ale my chyba nie mieszkamy na tej samej wyspie 󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


W ustawieniach Tapatalk jest opcja Sygnatura - da się wyłączyć

„If you don't like the weather, wait a minute.” -- Scottish proverb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



No to Tannoyowiec jak się patrzy.
A z czym GR grają ?


Ze zwykłą Yamahą A-S1100 - dobre kolumny dają niesamowite możliwości w kwestii wyboru wzmacniacza.


A te starsze, z Marantzami.
I wszystkie trzy z Arcamami rDAC


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


„If you don't like the weather, wait a minute.” -- Scottish proverb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
U mnie powrót do Tannoy po krótkiej przerwie. Tym razem Berkeley. Mam jeszcze 2 inne zestawy (ATC 50sl oraz Snell EIII), ale obecnie frajda z tego co prezentują Berkeley jest największą. 
 

Te Tannoye NIE są wirtuozami , bo i nie o to chodzi, ale całościowy odbiór dźwięku jest taki za można godzinami słuchać i czerpać z tego nieustającą przyjemność. Jak widać u ciebie tak samo jak i u mnie
Ciężko się oderwać i czy to tranzystor czy lampa jest pięknie
Choća992c23f4126cf986cf63c565d253ed9.jpg
5ed2865694cb100da94de9ce6a08eac6.jpg
5d6d821c12595de7971c18d53b958b7c.jpg
Z tą piękną lampą było naprawdę super


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Tannoye NIE są wirtuozami , bo i nie o to chodzi, ale całościowy odbiór dźwięku jest taki za można godzinami słuchać i czerpać z tego nieustającą przyjemność. Jak widać u ciebie tak samo jak i u mnie
Ciężko się oderwać i czy to tranzystor czy lampa jest pięknie
Choća992c23f4126cf986cf63c565d253ed9.jpg
5ed2865694cb100da94de9ce6a08eac6.jpg
5d6d821c12595de7971c18d53b958b7c.jpg
Z tą piękną lampą było naprawdę super


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Aż jeden stołek zbladł z wrażenia.

________________
Pozdrawiam GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 12/6/2023 at 2:18 PM, romeksz said:


 

 


Ze zwykłą Yamahą A-S1100 - dobre kolumny dają niesamowite możliwości w kwestii wyboru wzmacniacza.


A te starsze, z Marantzami.
I wszystkie trzy z Arcamami rDAC emoji106.png

 

 

 

 

 

 

 

 

Zmieniasz nicki ale sprzedajesz się Yamaha-Leon 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2023 o 18:08, Marcin Wielgus napisał:


Te Tannoye NIE są wirtuozami , bo i nie o to chodzi, ale całościowy odbiór dźwięku jest taki za można godzinami słuchać i czerpać z tego nieustającą przyjemność. Jak widać u ciebie tak samo jak i u mnie emoji1.png
 

Stare Tannoye charakteryzuje przede wszystkim swoboda, która wynika z samej konstrukcji oraz rozmiaru głośników. Tę cechę można od razu wychwycić, nawet przy niskich poziomach. Zdarzają się mniejsze konstrukcje innych producentów, które grają podobnie, ale to są rzadkie przypadki. Inne produkty grają mniej lub bardziej plastycznie, bardziej lub mniej szczegółowo, z lepszym lub gorszym oddaniem planów, ale pomimo tego nie posiadają tej specyficznej cechy, iluzorycznego wrażenia obcowania z realnym dźwiękiem. Pewnych konstrukcji wymyślonych przez ludzi, nie da się po prostu podrobić.

Edytowane przez Mrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Mario1976 said:

Witam klubowiczów. Ostatnio kupiłem  Turnberry. Pytania do użytkowników jak je macie ustawione, z jakim wzmacniaczem łączycie? Jakieś wnioski?

Pozdrawiam Mariusz.

Większość idzie w kierunku lampy,ja zawsze  liczyłem  z trqnzystorem swoje tannoy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Stare Tannoye charakteryzuje przede wszystkim swoboda, która wynika z samej konstrukcji oraz rozmiaru głośników. Tę cechę można od razu wychwycić, nawet przy niskich poziomach. Zdarzają się mniejsze konstrukcje innych producentów, które grają podobnie, ale to są rzadkie przypadki. Inne produkty grają mniej lub bardziej plastycznie, bardziej lub mniej szczegółowo, z lepszym lub gorszym oddaniem planów, ale pomimo tego nie posiadają tej specyficznej cechy, iluzorycznego wrażenia obcowania z realnym dźwiękiem. Pewnych konstrukcji wymyślonych przez ludzi, nie da się po prostu podrobić.

Fajnie to ująłeś stąd u mnie było polowanie na Berkeley a jak je poznałem zapragnąłem Arden.

Ja generalnie taka jak i @Ronaldo9 łącze je z tranzystorem choć pre mam lampowe - oba sprzęty to BAT. Jak ktoś zainteresowany to wpadajcie - Wrocław.
Z Jadisem lampowym było "wolniej" ale i bardziej "kolorowo" / klimatycznej ale to cecha lampy i już.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Już nie tylko obudowy, cały montaż przenieśli ze Szkocji do Polski.
Bo same skrzynki, to już od wielu lat z Polski były.

1d45e09794e9fd67e929e286c449e931.jpgd958899ea614689788f9e76557d3ed20.jpge9f985050d01a5268bb3c6f05e5be1fb.jpg
A Tannoy jeszcze funkcjonuje? Bo jakoś tak ostatnimi czasy mało u nas było dostępnych modeli. Nie wiem jak teraz, gdyż nie interesowałem się.

_______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.