Skocz do zawartości
IGNORED

Klub TRÓJMIASTO


krzysiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Gość

(Konto usunięte)

Gdybyś miał oczy tam gdzie był mikrofon, to jej usta by przesłoniły Ci cały świat.

Czym są przy tym 2 metry?

 

Marek Dyjak na koncercie jak się wydrze, to przesłania całe instrumentarium.

Widać z Ciebie czystej krwi audiofil.

 

Co innego usta jak brama od stodoły...A co innego mocny wokal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, że wtedy będą małe, bo duży rozstaw kolumn najczęściej powoduje dziurę w przestrzeni. Żeby nie było rzadko w bazie musisz mieć dobrą gęstość w całym paśmie. Rozstaw tak u siebie, to się wszystko posypie, a nie powiększy. Widać, że teoretyzujesz i tym razem kulą w płot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A właśnie, że wtedy będą małe, bo duży rozstaw kolumn najczęściej powoduje dziurę w przestrzeni. Żeby nie było rzadko w bazie musisz mieć dobrą gęstość w całym paśmie. Rozstaw tak u siebie, to się wszystko posypie, a nie powiększy. Widać, że teoretyzujesz i tym razem kulą w płot.

 

Wcale nie w płot...w tej kwestii się w 100% zgadzamy...brak spójnej sceny...

Pzdr :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

To już nie rozmawiajmy na poziomie jednopostowca, ok?

 

A jak będziesz chciał płytę testową, która ma ścieżkę do optymalnego rozstawienia kolumn w pomieszczeniu (szerokości bazy), to udostępnię. Żeby ciągłość była i nic na siebie nie właziło.

 

W tej materii u mnie jest nirvana ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Szanowni Klubowicze z Trójmiasta,

 

Elbląg nie jest daleko, a szukuje się ciekawe spotkanie, podczas którego po raz pierwszy szeroką publiczną premierę będą miały kable firmy SULEK AUDIO. Do tego kolumny nawiązujące brzmieniowo do szkoły brzmienia BBC. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, a poniżej informacja zamieszczona w temacie "Klub Elbląg i okolice"...

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Niedziela, 27 września, godzina 16.00 - budynek Elzamu (al. Grunwaldzka 2, Elbląg).

 

Gospodarzem będzie Pan Jacek z salonu "HiFi Ja i Ty" oraz Pan Wiesław Sułek - projektant i producent okablowania SULEK AUDIO. Obaj panowie przyjadą z Gdańska. Pokaz w Elblągu będzie premierą przewodów Sulek Audio, o których głośno w całym kraju, między innymi za przyczyną dość wysokich cen (6-8 tys. zł). Zdecydowanie warto przekonać się, czy te drogie łączówki i kable głośnikowe są warte swojej ceny. Kompletny system przywiezie ze sobą p. Jacek. A co będzie grało?

 

- kolumny STIRLING SB-88 (dwudrożne monitory będące spadkobiercą historii firmy Rogers - cena 15 500 zł)

- okablowanie SULEK AUDIO (debiut w skali kraju i pierwszy pokaz w Polsce - z udziałem konstruktora)

 

Głównym punktem programu jest poznanie:

a) wpływu wysokiej klasy okablowania,

b) wpływu dobrania optymalnej wysokości standów pod monitorem na jego brzmienie (różnice rzędu 1 centymetra).

Uczciwie powiem, że jestem bardzo ciekaw doświadczeń z punktu "b", bo nie liczę na duże zmiany, ale może okaże się, że to niedoceniany audiofilski obszar. Będę uważnie się wsłuchiwał.

 

CO NIE MNIEJ WAŻNE: Nasi Goście są otwarci na wszelkie testy. Wręcz zachęcają do przyniesienia własnych standów, kabli i kabelków, przedwzmacniaczy, końcówek mocy, innej elektroniki a nawet kolumn.

Nie chodzi o rywalizowanie co lepsze, tylko o eksperymentowanie wynikające z pasji i zdobywania kolejnych stopni wtajemniczenia.

Ze swojej strony przyniosę do porównania jeden kabel sieciowy (kontrowersyjnej i nietaniej firmy) oraz będą do dyspozycji dla wszystkich (ciepło przyjęte) podkładki Vibrapody i SoundCare (każdych po 15 sztuk).

 

Myślę, że jest wystarczająco dużo argumentów, żeby się spotkać. A Panu Jackowi i Panu Wiesławowi życzę powodzenia, bo pewnie nie zdają sobie sprawy, jak dociekliwie słuchamy i dyskutujemy :)

 

DO ZOBACZENIA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Dziękuję bardzo za podpowiedź,

 

Rozmawiałam z nim nawet w tej kwestii, ale raczej nie chciał grzebać w tranzystorach, twierdząc, że jego domeną jest lampa.

Rozumiem to i szukam dalej.

Mam podobne objawy jak twoje i to tylko czasami dlatego zwlekam jeszcze i szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję bardzo za podpowiedź,

 

Rozmawiałam z nim nawet w tej kwestii, ale raczej nie chciał grzebać w tranzystorach, twierdząc, że jego domeną jest lampa.

Rozumiem to i szukam dalej.

Mam podobne objawy jak twoje i to tylko czasami dlatego zwlekam jeszcze i szukam.

 

A może być z Wejherowa? Znam dobrego fachowca. Sam naprawiałam u niego kilka wzmacniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.