Skocz do zawartości
IGNORED

Klub TRÓJMIASTO


krzysiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To może ja zacznę nieśmiało. Miałem przyjemność porozmawiać z dystrybutorem kolumn Trenner and Friedl (pozdrawiam Bartka), wymienić poglądy :) no i posłuchać nowych austriackich paczek, nowych nawet w PL. A były to http://www.klutzdesign.com/products/trenner-friedl-pharaoh w połączeniu ze wzmacniaczem Crayon i DACiem Reimyo, które zagrały zjawiskowo przestrzennie, znakomita stereofonia oraz ich mniejszych braci http://www.trenner-friedl.com/index2.php?menu=art modelu Art, które pokazały pazur z Heglem 300. Pomimo swojej "niewielkości" zagrały mocnym, kontrolowanym i bardzo przestrzennym dźwiękiem, może się powtarzam, ale to chyba wizytówka kolumn Trenner and Friedl. Niestety potrzebują trochę prądu, bo Hegel musiał się napracować, ale opłacało się.

Jeszcze raz dziękuję Arkowi za świetną prezentację, nowe marki w Trójmieście, oby tak dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by je porównać na tych samych wzmacniaczach. Adamantesów i Karisów słuchałem na Audionie 300B, więc sygnatura i barwa trochę inna, ale zarówno Diapasony jak i Trennery grają świetnie, Karisy z Audionem tworzą świetną aurę i nie boją się symfonicznych składów. Arty są może bardziej uniwersalne i potrzebują mocnego tranzystora. Zależy czego szukasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ekipie Premium Sound z Gdańska i pozdrawiam. Ciekawe sprzęty audio, wciągające odsłuchy, referencyjne towarzystwo i nieskrępowana atmosfera były na najwyższym poziomie. Nawet ten dzisiejszy gigantyczny majowy upał (32 st. C) nie miał większego znaczenia dla prawdziwego dźwięku Waszych urządzeń audio-stereo :)

Edytowane przez Violet

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wszystkich znudzonych sobotnim wieczorem, zapraszamy do naszego salonu na odsłuchy genialnych kolumn z aktywną, zewnętrzną zwrotnicą - Gradient Revolution Active.

Fińska recepta na problemy z akustyką i ogólnie kiepskim brzmieniem. :)

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Audiofilskie Trójmiasto,

 

letni letarg, przerywamy prezentacją czegoś lżejszego niż typowy High End.

Fantastyczne słuchawki Final Audio Design, od jutra będzie można u nas odsłuchać.

Warto podnieść z plaży 4litery i do nas podejść, aby zrozumieć...

 

Są też inne ciekawe sprzęty, ale kto by w taką pogodę się tym zajmował... :)

 

pozdrawiam

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Stalem sie wielkim fanem Audiosolutions. Bardzo sie ciesze ze u nas mozna posluchac tych kolumn. Najpierw zagoscily u mnie Rhapsody 80.

 

 

 

Teraz wzialem na test malutkie monitory Guimbarde.

 

 

 

Te malutkie paczuszki sa niesamowite. W nocy zjechalem gale do minimum, a instrumenty nadal byly wyraziste. Bardzo przyjemnie ich sie slucha. Na tyle wypelniaja muzyka pomieszczenie, ze zaczalem sie zastanawiac czy Rhapsody 80 nie sa za duze :)

Edytowane przez MarcinGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to zabawa w znajdź 5 szczegółów różniących oba zdjęcia, to zauważyłem:

 

- inny kabel głośnikowy (potrafi sporo zmienić)

- brak dużego telewizora (odbija i zaburza scenę)

- brak kolumn z tyłu (ich głośniki stają się membranami biernymi)

- bardziej wysunięte monitory do przodu (wraz z szerokością bazy to wpływa na ilość basu)

- inne podłoże pod podstawami z kolcami (różna stabilność wpływa na bas).

 

Nie było nic o nagrodzie, a takiej się spodziewam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedzialem, ze Guimbarde zagraly lepiej od Rhapsody 80. Napewno nie mialy wiecej basu przez to ze byly wysuniete. Ale niektorzy na tym forum przenosza sie wirtualnie do pomieszczenia na zdjeciu, to juz wyzsza szkola jazdy po odsluchiwaniu kolumn na youtube. Kabelki sobie zmieniam bo lubie, mam worek roznych kabli w zalezonosci od pogody zarzucam inny. Jak brakuje mi sceny to zarzucam koc na telewizor, albo stawiam palme z wielkimi lisciami ;)

 

A dzisiaj slucham sobie Rhapsody 60:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- inny kabel głośnikowy (potrafi sporo zmienić)

- brak dużego telewizora (odbija i zaburza scenę)

- brak kolumn z tyłu (ich głośniki stają się membranami biernymi)

- bardziej wysunięte monitory do przodu (wraz z szerokością bazy to wpływa na ilość basu)

- inne podłoże pod podstawami z kolcami (różna stabilność wpływa na bas).

 

Nie było nic o nagrodzie, a takiej się spodziewam :-)

Szkoda, że tego nie widzisz jak rozmawia się o podorbionych WLMach - pylonach :)

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Marcin, ja zachwyciłem się Euphonami 50 :) kto słuchał Audiosolutions ten wie.

 

Euphony slyszalem w salonie i nie ma wstydu. Gra to super w tym budzecie. Co do Rhapsody to 60 mi nie lezy, wygladaja pieknie, ale niestety nie zagraly tak dobrze w moim pomieszczeniu jak 80 i Guimbarde. Ostatecznie R80 wzialem do domu i gra to rewelacyjnie z lampa, jestem mega zadowolony z zakupu jak nigdy. Cos ostatnio trafiam same dziesiatki, moze czas zagrac w totka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów z Trójmiasta ma w posiadaniu słuchawki AKG k1000? Chciałbym porównać dźwięk ze swoimi Staxami.

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, proszę o pomoc. Szukam kogoś kto mógłby wykonać serwis gramofonu. Najlepiej jeśli będzie to osoba z Trójmiasta, aczkolwiek nie koniecznie - może być też z okolic lub dalej, mam na myśli osobę rzetelną, która wykona tę pracę fachowo i solidnie, i w miarę sprawnie. Z góry dziękuję.

Edytowane przez sonik77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich Klubowiczów i Forumowiczów Audiostereo!

 

Jako, że jestem mieszkańcem Trójmiasta (chociaż małego) oraz szczęśliwym posiadaczem kolumn podłogowych by Sonus Oliva chciałbym dołączyć do klubu.

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem modyfikacji w oparciu o wymianę przetwornika średniotonowego z racji tego, że w mojej konstrukcji został do tej roli zaadoptowany szerokopasmowy głośnik tesli - rozwiązanie budżetowe. Dzięki wiedzy i doświadczeniu Pana Andrzeja głośnik tej spisuje się nienajgorzej, jednak jestem przekonany (zgodnie z zapewnieniami Pana Andrzeja) że z lepszą średnicą kolumny zagrają jeszcze lepiej. Zawsze intrygował mnie głośnik SS z serii Revelator, dlatego też gównie skłaniam się w jego stronę 15w4531G00/K00 . Jednak w opozycji znajduję się rozwiązanie z norweskim Seas'em Excelem z membraną magnezową W15CY001. Byłem już niemalże w pełni zdecydowany, jednak na różnych forach naczytałem się wielu negatywnych opinii nt. revelarów: że zamulone, ospałe, przytłumione, nie warte swojej ceny itp.. Tym samym chciałbym ten temat poddać pod Wasze rozważania. Czy sądzicie, że w moim przypadku przeskok na revelatora będzię "grą wartą świeczki" i kosztów przeróbki (pewnie ok. 1600zł: przetworniki + lepsze elementy zwrotnicy + robocizna)? Czy może warto byłoby pomyśleć o innym rozwiązaniu? Jestem ciekaw Waszych opinii na ten temat. Tesla obecnie gra w towarzystwie tekstylnej kopułki SS 9300 oraz niskotonowego Peerless'a SLS10, więc oczywiście zależy mi, by nowy średniotonowy również dobrze zgrał się z towarzystwem. Perspektywicznie zmiana niskotonowego również na przetwornik z grupy SS Revelator.

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i jednocześnie wszystkich zainteresowanych konstrukcjami Pana Andrzeja zapraszam na odsłuch moich kolumn do Redy. Jeżeli ktoś z moich okolic posiada konstrukcje na jakimś z w/w przetworników średniotonowych, to również byłbym niezmiernie wdzięczny za możliwość odsłuchu.

post-20863-0-25332400-1412679571_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ,

jak masz ochotę podjechać do Gdańska i posłuchać ,to u mnie grają podłogówki pana Andrzeja ,złożone z przetworników:

ScanSpeak 2905/97000 -mały revelator , średnica to 13M kevlarowy Davis ,

a za bas odpowiada 26W 8 0m Alu ScanSpeak .

 

pozdr.

andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Jako, że jestem mieszkańcem Trójmiasta (chociaż małego) oraz szczęśliwym posiadaczem kolumn podłogowych by Sonus Oliva chciałbym dołączyć do klubu.

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem modyfikacji w oparciu o wymianę przetwornika średniotonowego z racji tego, że w mojej konstrukcji został do tej roli zaadoptowany szerokopasmowy głośnik tesli - rozwiązanie budżetowe. Dzięki wiedzy i doświadczeniu Pana Andrzeja głośnik tej spisuje się nienajgorzej, jednak jestem przekonany (zgodnie z zapewnieniami Pana Andrzeja) że z lepszą średnicą kolumny zagrają jeszcze lepiej. Zawsze intrygował mnie głośnik SS z serii Revelator, dlatego też gównie skłaniam się w jego stronę 15w4531G00/K00 . Jednak w opozycji znajduję się rozwiązanie z norweskim Seas'em Excelem z membraną magnezową W15CY001. Byłem już niemalże w pełni zdecydowany, jednak na różnych forach naczytałem się wielu negatywnych opinii nt. revelarów: że zamulone, ospałe, przytłumione, nie warte swojej ceny itp.. Tym samym chciałbym ten temat poddać pod Wasze rozważania. Czy sądzicie, że w moim przypadku przeskok na revelatora będzię "grą wartą świeczki" i kosztów przeróbki (pewnie ok. 1600zł: przetworniki + lepsze elementy zwrotnicy + robocizna)? Czy może warto byłoby pomyśleć o innym rozwiązaniu? Jestem ciekaw Waszych opinii na ten temat. Tesla obecnie gra w towarzystwie tekstylnej kopułki SS 9300 oraz niskotonowego Peerless'a SLS10, więc oczywiście zależy mi, by nowy średniotonowy również dobrze zgrał się z towarzystwem. Perspektywicznie zmiana niskotonowego również na przetwornik z grupy SS Revelator.

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i jednocześnie wszystkich zainteresowanych konstrukcjami Pana Andrzeja zapraszam na odsłuch moich kolumn do Redy. Jeżeli ktoś z moich okolic posiada konstrukcje na jakimś z w/w przetworników średniotonowych, to również byłbym niezmiernie wdzięczny za możliwość odsłuchu.

Ja proponuję zrobić prawidłowe pomiary i zwrotnicę, bo z całym szacunkiem dla Pana Andrzeja, ale to co robi powinno być karalne... Same głośniki nie dadzą sceny i zgrania, a złote ucho nie jest jedynym środkiem na dobry dźwięk... A gdzie tu wiedza i doświadczenie...

Zarówno revelator jak i excel na średnicy jest bardzo dobry, ale pod warunkiem, że zrobi się mu dobrze technicznie wykonaną zwrotnicę a nie na słuch.

Miałem na warsztacie ostatni wynalazek Pana Andrzeja, był problem z basem wg klienta Pana Andrzeja. Co się okazało, bas był najmniejszym problemem, zero sceny, zgrania fazowego nic. A w dodatku Pan Andrzej pomylił głośniki i do 35litrów wstawił wersję L22 która powinna pracować w 45-55litrach i dopiero po przedstawionych faktach przyznał się do błędu i zaproponował rabat na nowy produkt... Ehh...

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję zrobić prawidłowe pomiary i zwrotnicę, bo z całym szacunkiem dla Pana Andrzeja, ale to co robi powinno być karalne... Same głośniki nie dadzą sceny i zgrania, a złote ucho nie jest jedynym środkiem na dobry dźwięk... A gdzie tu wiedza i doświadczenie...

Zarówno revelator jak i excel na średnicy jest bardzo dobry, ale pod warunkiem, że zrobi się mu dobrze technicznie wykonaną zwrotnicę a nie na słuch.

Miałem na warsztacie ostatni wynalazek Pana Andrzeja, był problem z basem wg klienta Pana Andrzeja. Co się okazało, bas był najmniejszym problemem, zero sceny, zgrania fazowego nic. A w dodatku Pan Andrzej pomylił głośniki i do 35litrów wstawił wersję L22 która powinna pracować w 45-55litrach i dopiero po przedstawionych faktach przyznał się do błędu i zaproponował rabat na nowy produkt... Ehh...

Zaraz Cię zlinczują wyznawcy... :) Ale taka jest prawda.

 

A u nas wygrzewają się na Audio Show takie cudeńka

5.jpg

 

WowAudioLab%20(5).jpg

 

Mają grać z Albedo Aptica w Sobieskim, pokój 702. Dodatkowo będzie jeszcze Crayon i Lumin S1, który gra u nas już od tygodnia.

W 708 oczywiście AudioSolutions, prawdopodobnie z Heglem H160, ale zobaczymy jeszcze jak to będzie brzmiało w super akustyce pokoi Sobieskiego...

 

Zapraszamy

Więcej szczegółów na naszym FB lub tutaj ...

 

pozdrawiam

 

P.S. Zamiast Audiolaba, polecam cd Atoll lub Primare, warto posłuchać

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.