Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  132 członków

Chario Klub
IGNORED

Klub Chario


mikson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi


Szanowni Państwo,

 

chciałbym serdecznie zaprosić 11-go maja 2023 o godzinie 19:00 na koncert Marka Bilińskiego, który odbędzie się w Audytorium Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, przy ul. Podchorążych 2
 

Marek Biliński to pionier muzyki elektronicznej w Polsce, kompozytor, performer, producent muzyczny.
Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu. Popularność solową na rodzimym rynku muzycznym zdobył bestsellerowym albumem „Ogród Króla Świtu” oraz wideoklipem „Ucieczka z Tropiku”, który przez telewidzów uznany został za najlepszy klip 1984 roku. W tym czasie miał już na swoim koncie kolejną „złotą płytę” oraz szereg koncertów w kraju i za granicą (koncertował m.in. w Berlinie, Hamburgu, Bremie, Pradze, Moskwie i Kuwejcie), zaś w plebiscytach na najpopularniejszego instrumentalistę przez pięć kolejnych lat (1981–1985) zajmował pierwsze miejsce. 

Prawdopodobnie po raz pierwszy w Polsce koncert zostanie nagłośniony hi-endowym system audio, opartym na referencyjnej elektronice lampowej Octave Jubilee 300B Single Ended oraz topowych kolumnach Avantgarde Acoustic Trio Luxury Edition 26 ( jedynie 26 par na świecie). 

Jakość i dynamika tego systemu jest kwintesencją doświadczenia i wiedzy jaką zebraliśmy na przestrzeni niemalże 30 lat.


Do zobaczenia!!

(wstęp na koncert jest darmowy, jednak WYMGA wcześniejszego zapisu na listę. By zapisać się, prosimy wysłać nam wiadomość na konto. Ilość miejsc ograniczona). 

 

Pozdrawiam, Robert Szklarz

Nautilus, dystrybutor marki Chario w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
8 godzin temu, szpakowski napisał:

Czy wymieniał ktoś w swoich kolumnach te gumowe nóżki? Ewentualnie na jakie i z jakim efektem?

Ja w ghibli miałem isoaqoustics Gaia III. Różnica była spektakularna w porównaniu do tych nóżek od chario. Poprawia się wszystko dźwięk staje się bardziej rozdzielczy i przestrzenny a bas zyskuje na większym jego zasięgu jest bardziej swobodny. Zastosowanie tych izolatorów odnoszę wrażenie że ma większy wpływ na brzmienie niż zmiana elementu w torze różnice słychać natychmiast po ich zalozeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szpakowski napisał:

Przyznam, że miałem na myśli raczej zwykłe metalowe kolce ...

Można też zastosować soundcare superspike sporo tańsze ale nie wiem czy one coś poprawiają bo nigdy nie miałem. A jak ma być coś jeszcze tańszego to szkoda czasu na to i przede wszystkim kasy ciężko zarobionej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kaaapa napisał:

Można też zastosować soundcare superspike sporo tańsze ale nie wiem czy one coś poprawiają bo nigdy nie miałem. A jak ma być coś jeszcze tańszego to szkoda czasu na to i przede wszystkim kasy ciężko zarobionej

Po pierwsze nie bardzo wierzę w działanie takich podkładek ale to ne problem, można wypożyczyć i wypróbować.

Zasadniczą kwestią jest ich wysokość. U mnie kolumny już stoją na podkładkach grubości ok 4cm nie chciałbym ich jeszcze bardziej podnosić a Gaia ma 7,5cm wysokości ... może być za wysoko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które chario masz?

Gaia III mają 39mm wysokości plus te nakretki

Sprawdź a się przekonasz, wiesz za co płacisz ale też słyszysz od razu po ich zastosowaniu. Tak jak mówiłem wcześniej różnica między nóżkami chario a Gaia jest drastyczna. Wypozycz a się przekonasz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szpakowski napisał:

Mam Cielo. Na stronie tophifi podają, że Gaia III mają 75mm ...

https://www.tophifi.pl/akcesoria/akcesoria-hi-fi/isoacoustics-gaia-3.html

 

https://isoacoustics.com/home-audio-isolation-products/gaia-series/gaia-iii/

Teraz, kaaapa napisał:

Mierzyłem osobiście to wiem ile maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szpakowski napisał:

Ależ ja się nie kłócę ile mają wysokości 😉 ... takie dane znalazłem w sieci ...

Przejdę się w wolnej chwili do Tophifi, pooglądam, może wypożyczę ... sprawdzę w domu ...

Jak da radę wypożyczyć to warto sprawdzić😉. Lepiej nie słyszeć to kasa w kieszeni zostanie😁. Gorzej jak się usłyszy, ale zakup wart tych paru zlociszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

Dzieki bardzo. Chyba kupie dwa zestawy, do Delphinus moze overkill, ale planuje zostac przy Chario a wyzej niz Cielo raczej mierzyc nie bede. @szpakowskidalej Cielo gra?

Edytowane przez David_65062

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na co zmieniasz??? Ja wyskoczylem z hobby na jakis czas bo mialem inne rzeczy na glowie, ale widze, ze zaczynam sie uaktywniac znow. 
Tak patrze i prawie jestem pewien ze Cielo to beda moje kolumny docelowe. Jak graja w porowaniu z Chario serii Constellation? Mialem Pegasus jakis czas temu ale poszly w swiat. 

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, David_65062 napisał:

Tak patrze i prawie jestem pewien ze Cielo to beda moje kolumny docelowe. Jak graja w porowaniu z Chario serii Constellation?

Miałem tylko porównanie do Delphinusów, ogólnie jest po prostu lepiej w każdym aspekcie. Jest troszkę więcej góry, lepszej jakości góry. Grają bardziej rozdzielczo czytelniej. 

Elektronika u mnie tylko diy, firmowego sprzętu oprócz kolumn już nigdy nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Mialem przygode z DIY i Haiku Audio ale Naim wyjatkowo mi przypasowal ze swoja latwoscia obslugi. Bede rozwijal system Naima ale mam wrazenie, ze Naim sie super zgrywa z Charii wiec juz znam swja droge. Nie chce mi sie wiele sprzetow testowac juz. Jedno jest pewne. Od kiede mam all in one Naima, nigdy tak duzo muzyki nie sluchalem 

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 22.08.2023 o 22:24, David_65062 napisał:

Witam, dolaczam ponownie do z Chario Delphinus. Historia zatoczyla kolo. Graja z Naim Atom i jestem bardzo zadowolony. 

Cześć

Jak z ciekawości delphinus gra z atomem? Nie ukrywam że interesuje mnie też takie połączenie lub z lynxem,

Delhinus wersja mk1? 

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.