Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  132 członków

Chario Klub
IGNORED

Klub Chario


mikson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

On 2/18/2022 at 12:31 PM, rd79 said:

Robię rozeznanie i poszukuję uniwersalnych kolumn podstawkowych do 5k pokój 18m2.

Mysle ze Delphinusy nie sa uniwersalne, graja swoja maniera. Slyszalem je w kilku konfiguracjach i bardzo je lubie, mialem Pegasusy przez dlugi czas i podobaluy mi sie lecz zmienilem. Z bardziej uniwersalnych polecam Wharfedale Linton Heritage lub KEF R3

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

witam witam, pytanie o wzmacniacz do Lynxów który się z nimi zgrywa świetnie? Z moich typów to Roksan kandy k2 i atoli in100se. Nie słyszałem i nie mam możliwości posłuchać tych sprzętów, moje typowanie to wpisy innych użytkowników internetu. Obecnie mam Pioneera a70 i trochę brakuje mi środka. Co sądzicie o tych dwóch propozycjach? Coś innego wartego uwagi w budżecie nie przekraczającym 2500zł? 
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Delphinusy z K3. Z Atoll'em 100 też je słuchałem u siebie. Zarówno Chario jak i K3 mam dość mocno podrasowane i dopiero po tym zabiegu jestem do jakiegoś stopnia usatysfakcjonowany. To fakt, że Delphinusy potrzebują mocy żeby kontrolować ich niskie tony, a K3 tę moc ma. Jednak po kilku latach użytkowania jestem już tym graniem (K3) odrobinę zmęczony. Owszem jest kontrola nad basem jednak po odsłuchaniu jakiegokolwiek lampowca brakuje mi w K3 właśnie tej otoczki lampowego brzmienia. Teraz mając Chario podstawkowe szukałbym właśnie lampy. Coś w rodzaju Unisona. No ale wiadomo - koszty takiej lampy niemałe. Ewentualnie hybryda Unisona. Dodam, że "biżuterię" mam chyba droższą niż same Chario i K3 więc pewne warunki są spełnione (warunki zasilania i okablowania).

Atoll 100 wypadł gorzej niż K3 ale to podobne granie.

Za 2500zł raczej symfoniki nie posłuchasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko, wracam ponownie do ghibli czy ktoś ma je postawione na isoaqoustics Gaia 3. Chodzi mi o rozstaw izolatorów na szerokosc oraz głębokość a nie pamiętam jakie były od zewnętrznej strony. Chce zamówić standy zanim kupię znów ghibli a tu trzeba parę tygodni poczekać a nie chce mi się specjalnie jechać do Nautilusa z izolatorami.

 

Edytowane przez kaaapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam, to mój pierwszy wpis w tym klubie.
Wczoraj stałem się pełnoprawnym członkiem klubu.
Po blisko 2 miesiącach oczekiwania dotarły nowe Chario Nobile z fabrycznymi standami.
Jeszce nie graja pełnią możliwości ale już cieszą, zarówno dźwiękiem jak i wyglądem :)
 

 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, guinness_bis napisał:

Po blisko 2 miesiącach oczekiwania dotarły nowe Chario Nobile z fabrycznymi standami.

Cześć. Do tej pory nie mogę odżałować, że nie posłuchałem Nobile jak byłem w Nautilisie. Porównywałeś może Nobile z Delphinusami? Które standy wybrałeś? Stare czy nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, szpakowski napisał:

Cześć. Do tej pory nie mogę odżałować, że nie posłuchałem Nobile jak byłem w Nautilisie. Porównywałeś może Nobile z Delphinusami? Które standy wybrałeś? Stare czy nowe?

Nie słuchałem Delphinusów. Ja raczej skupiałem się na modelu Sonnet ale ta cena.....
Poziom niżej były Nobile i na nich stanęło. Standy już te nowe (stare są już niedostępne), przypominają te z Delphinusów ale są wyższe.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez długi czas uważałem, że tylko podłogówki. Z trzy lata temu miałem pierwsze podejście do Chario i brałem pod uwagę Amelie. Wtedy odpuściłem na korzyść Klipsch Heresy. Drugie podejście do Chario zakończyło się zakupem Nobile.
Pomimo mniejszego rozmiaru nie brakuje mi nic z grania większych kolumn, a być może ze względu na warunki akustyczne wpasowują się nawet lepiej niż podłogówki. Pokój 20m2.

 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, guinness_bis napisał:

Pomimo mniejszego rozmiaru nie brakuje mi nic z grania większych kolumn, a być może ze względu na warunki akustyczne wpasowują się nawet lepiej niż podłogówki. Pokój 20m2.

Wcześniej miałem Delphinusy i byłem z nich bardzo zadowolony. Po ich sprzedaży miałem pożyczone od kolegi dosyć duże i leciwe podłogówki na 2x20cm z linią transmisyjną. Tego nie da się "odusłyszeć". Tego basu zawsze będzie brakować. Niestety żeby kupić dobre współczesne podłogówki z dużym basowcem to już sporo wykracza poza mój budżet a i żona by marudziła. Pokój mam podobny do Twojego jakieś 22m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Lector. Audio. Poland. napisał:

Na zmiany się nie zapowiada🙂

 

 

I o to chodzi. Przyjemne uczucie, taki spokój ducha :)

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Mam te same przemyślenia. Dlatego ostatecznie od stycznia ciesze się modelem niższym tj. Nobile.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marcinoss26 napisał:

Podłączone były do systemu Accuphase wzmacniacz w klasie A. 

Sonnety to bardzo fajne kolumny, pewnie bym je kupił gdyby po odsłuchach nie spodobały mi się Cielo. Słuchałem kiedyś Sonnetów z integrą Accuphase 470 i cdp Ayona ale nie wspominam miło takiego połączenia. Trzeba je łączyć z czymś innym wzmacniaczem. 

Może rzeczywiście spróbuj Nobile ...

Odnośnie ceny ... fakt jest taki, że teraz wszystko drożeje. Widziałem, że Chario również podniosło ceny w oficjalnym cenniku. Od mojego zakupu cenny wzrosły jakieś 30% ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla szukających elektroniki do Chario. Niezmiennie warto próbować Lectora. Obie firmy przez długo czas ściśle ze sobą współpracowały (nie wiem jak jest obecnie, bo w Chario zaszły zmiany personalne) więc synegia powinna być.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, szpakowski napisał:

Sonnety to bardzo fajne kolumny, pewnie bym je kupił gdyby po odsłuchach nie spodobały mi się Cielo. Słuchałem kiedyś Sonnetów z integrą Accuphase 470 i cdp Ayona ale nie wspominam miło takiego połączenia. Trzeba je łączyć z czymś innym wzmacniaczem. 

Może rzeczywiście spróbuj Nobile ...

Odnośnie ceny ... fakt jest taki, że teraz wszystko drożeje. Widziałem, że Chario również podniosło ceny w oficjalnym cenniku. Od mojego zakupu cenny wzrosły jakieś 30% ...

To prawda większość producentów podniosło ceny. A jak oceniasz bas w sonnet bo kolega z którym byłem na odsłuchu stwierdził że jest zbyt jak to określił szczupły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, marcinoss26 napisał:

To prawda większość producentów podniosło ceny. A jak oceniasz bas w sonnet bo kolega z którym byłem na odsłuchu stwierdził że jest zbyt jak to określił szczupły. 

Zależy z jakim wzmacniaczem połączysz. Kolega gra na Sonnetach z Lebenm 300F. W takim zestawieniu rzeczywiście basu nie ma zbyt wiele dlatego wspomaga się subwooferem Chario. Z moim wzmacniaczem, również lampowym basu było znacznie więcej, kolega nawet skwitował, że suba nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szpakowski napisał:

Zależy z jakim wzmacniaczem połączysz. Kolega gra na Sonnetach z Lebenm 300F. W takim zestawieniu rzeczywiście basu nie ma zbyt wiele dlatego wspomaga się subwooferem Chario. Z moim wzmacniaczem, również lampowym basu było znacznie więcej, kolega nawet skwitował, że suba nie trzeba.

Słuchaliśmy z Accuphase e 800 i porównywaliśmy z Dynaudio Heritage No i na Dynaudio było sporo basu a na Chario ciut za mało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Nobile są wrażliwe na ustawienie. W pewnych ustawieniach basu mają aż nadmiernie. Oczywiście jak na skalę monitorów. Z Sonnetami może być podobnie

 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, marcinoss26 napisał:

Słuchaliśmy z Accuphase e 800 i porównywaliśmy z Dynaudio Heritage No i na Dynaudio było sporo basu a na Chario ciut za mało 

Nie znam tych Dynaudio za to pierwszy raz spotykam się z opinią, że Chario mają mało basu 😉 ... Zazwyczaj problem jest wręcz przeciwny i ciężko jest w sposób zadowalający zapanować nad tym basem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, szpakowski napisał:

Nie znam tych Dynaudio za to pierwszy raz spotykam się z opinią, że Chario mają mało basu 😉 ... Zazwyczaj problem jest wręcz przeciwny i ciężko jest w sposób zadowalający zapanować nad tym basem ...

Tak

 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.