Skocz do zawartości
IGNORED

Pokój DIY na Audio Show


jozwa maryn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryte

Mi się odechciało pisać w tym temacie, widzę że kolegom z pokoju też przeszła ochota. Szkoda, bo cieszyłem się jak dziecko z nowych znajomości i fajnej przygody. W innych wątkach były zdania mniej i bardziej pochlebne, ale coś wnoszące do dyskusji.

 

Może ktoś jeszcze był w naszym pokoju i chce dodać jakieś swoje uwagi. Chętnie poczytam i odpowiem na ewentualne pytania.

 

 

 

Ps. Jakby ktoś miał te 9000zł, to niech wali na PW. Każdy chce jakoś żyć...

 

 

A z identyfikatorem AS jest jakaś zniżka :)

Odnośnik do komentarza
Ukryte

palton ale własciwie to co Ty chcesz

aby był ruch w wątku wszyscy ktorzy byli w pokoju powinni cos napisac o swoim sprzecie , powstaniu , budowie juz to kiedys pisałem bo temat trzeba nakrecac, to nie jest samograj jak watek polityka

czego oczekujesz ze publicznosc miesiac bedzie wpisywac ach i och ?

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
  • Użytkownicy+
Ukryte

palton ale własciwie to co Ty chcesz

aby był ruch w wątku wszyscy ktorzy byli w pokoju powinni cos napisac o swoim sprzecie , powstaniu , budowie juz to kiedys pisałem bo temat trzeba nakrecac, to nie jest samograj jak watek polityka

czego oczekujesz ze publicznosc miesiac bedzie wpisywac ach i och ?

 

Czytasz temat ? Gdzie widzisz te "Och i Ach"? Wystawa miała ok. 10 000 gości, z tego niech 25% odwiedziła nasz pokój (chyba najbardziej oblegany). Daje to 2500 osób, z tego niech 10% śledzi forum, daje to 250 osób. W temacie napisało kilka osób związanych z naszym pokojem i dwie osoby - goście. Te dwie osoby nie podzielały naszych euforycznych zdań, co do jakości dźwięku. W innych wątkach było wiele pozytywnych wpisów, również prywatnie odbieraliśmy gratulacje. NIC nie musimy nakręcać, my nie mamy ciśnienia. Żadnych targetów sprzedaży, procentów w udziale rynku itd. Wszystko to nam wisi i powiewa. Wiemy jak było i to jest WAŻNE! Tyle mam w tym temacie do dodania. Co innego zwykła ciekawość, jak inni to widzą. Mam na myśli neutralnych zwiedzających, nie mających swoich interesów. DIY ma to do siebie, że Twórca ciągle dopieszcza swoje dziecko, więc MERYTORYCZNE uwagi są cenne.

 

A z identyfikatorem AS jest jakaś zniżka :)

 

Dla Ciebie zawsze :) Choćbym miał dołożyć z dwie stówy, ze swoich (tych 5000zł co zarabiam na kulkach ;).

Odnośnik do komentarza
  • Użytkownicy+
Ukryte

jak widze mój wpis rowniez zaliczyłes do agresywnych , wiec nie przeszkadzam

 

Wręcz przeciwnie, myślę że COŚ zauważyłeś. COŚ, co nie pasuje do wpisów w innych wątkach. Wszystko jest be, a każdy ma jakiś interes...

Twoje wpisy traktuje inaczej. Może się źle wyraziłem, zbyt bezpośrednio dałem upust emocją.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Gwoli "nakręcania tematu": w sprawie urządzenia DIY, które działało nie przez kilka godzin, lecza bite dwa dni bez przerwy: mówię o pułapkach basowych, czyli tych płóciennych rurach w rogach. W związku z tym, że w międzyczasie miałem kilka pytań na ten temat, jak to było zrobione, jak działa etc, a przede wszystkim dlatego, ze idea adaptacji akustycznej jest raczej w narodzie mało powszechna, pozwoliłem sobie umieścić kilka informacji na ten temat tu: https://sites.google.com/site/basstrapy/ . Nie otwieram osobnego wątku bo nie mam w tej chwili zbyt dużo czasu na dyskusję jaką należałoby podjąć po rozpoczęciu tematu (koniec roku, wyjazdy i inne obowiązki zawodowe). Z góry przepraszam za uproszczenia. Jeśli mi czas pozwoli, to rozszerzę informacje na stornie, bądź otworzę nowy wątek (było już parę o adaptacji pomieszczeń...)

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Panowie,

Byłem w Waszym pokoju.

W sobotę - kolumnu kule były faktycznie bardzo profesjonalnie wykonane. Poznałem też ich twórcę i jakoś nie zauważyłem, żeby był nieuczciwy, nieskromny, itp :-)

W niedzielę grały duże kolumny ze wstęgą i jakaś chińska muzyka. Bardzo mi się ten dźwięk podobał. Co ciekawe, byłem też w pokoju Avcom, gdzie grały podobne kolumny (ale o bardzo dziwnych proporcjach) ale tam grało za ostro jak dla mnie.

Unikałbym takich ostrych opinii jak jeden kolega w tym wątku. A to, że Studio16Hz pokazało świetny dźwięk to fakt. Tylko przecież nikt chyba nie zrobił bezpośredniego porównania z tą samą muzyką, więc nie ma co gadać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Rzadko się odzywam w takich "dyskusjach" ale tym razem dotyczy to mnie bezpośrednio więc muszę odpowiedzieć:

Rabies napisał: " Ile tak naprawdę grało kolumn, a ile osób przyjechało z własnymi i nie mieli możliwości ich zaprezentować bo kilku kolesi z pokoju zarezerwowało czas tylko na swoje produkty? Jakiś wzmacniacz nie grał bo z kulkami paltona system grał jasno. To trzeba było wymienić kolumny a nie wzmacniacz i dać okazję zaprezentowania różnych konfiguracji a nie tylko dwóch systemów. I mniej imprezować w nocy, żeby na drugi dzień zaprezentować coś innego, nowego z całkiem innymi kolumnami i na innym sprzęcie, a nie na ostatnią chwilę wystawiać to co już grało dzień wcześniej. Chyba nie taki był cel tego pokoju. "

Po pierwsze narzuca mi się od razu skojarzenie (chyba nie tylko mnie)że te zarzuty są wyraźnie inspirowane przez jednego z naszych kolegów który przywiózł fabryczne kolumny w sobotę i których nie podłączyliśmy do systemu - musielibyśmy zrobić prawdopodobnie godzinną przerwę w prezentacji.

A przecież już kilkunastominutowe przerwy powodowały niezadowolenie gości...

Ale grał pozostały Jego sprzęt i to dosyć długo. Niestety usłyszeliśmy kilka przykrych słów i "obietnicę" że nas na forum....

Ok, nie będę wchodził w szczegóły, nie o to chodzi.

Po prostu mieliśmy do dyspozycji dwie pary kolumn, kilka wzmacniaczy, kilka DACów i musieliśmy jakoś to zgrać...

I ciężko pracowaliśmy do późnych godzin nocnych, trudno nazwać to imprezowaniem, chociaż muzyki było bardzo dużo :)

Drugim tematem jest sprawa kosztów wykonania naszych urządzeń; są to wszystko sprzęty jednostkowe, wykonania prototypowe które mnóstwo kosztują...

Ciekawe czy kolega Rabies uwierzy mi że mój odtwarzacz a w zasadzie same elementy i podzespoły to koszt ok. 4-5 tys. zł.

Do tego koszt projektu, wykonanie. itd..

Poza tym nazywanie mnie kolesiem w jakimkolwiek kontekście nie podoba mi się.

Mam tylko nadzieję że te dyskusje spowodują w przyszłości jeszcze lepsze przygotowanie się do wystawy i wcześniejsze, jasne określenie zasad doboru sprzętu do finalnych odsłuchów.

Pozdrawiam, Rick.

Odnośnik do komentarza
Gość Dink

(Konto usunięte)
Ukryte

Rick, czy Twój wpis odnosi się m.in. do mnie? Postanowiłem nie komentować tego, co widziałem i słyszałem w pokoju DIY /pokój 601 w Sobieskim/

6 listopada. Raczej bym nazwał ten pokój nie DIY, a Theatrum Panopticum i więcej nie będę tego komentował chyba, ze zostanę sprowokowany.

Co się tyczy moich Goodmansów, to poza oryginalnym wooferem nic tam nie ma z Goodmansa. Tweeter jest hornem Hanssena i średniotonowy głośnik Tonsila GDM-10-60-8-PC. Kolumna jest znacznie zmodyfikowana i nie ma żadnych elementów indukcyjnych! Przy okazji nadmienię, że moja osiemset czterdziestka piątka była testowana kilka dni wcześniej u Barniego w połączeniu z jego kolumnami Zoller Solution - mogę dodać, że Viva na tym samym piętrze z Focalami grała podobnie, ale nie lepiej. Pozdrawiam wszystkich Dink

 

Rick, czy Twój wpis odnosi się m.in. do mnie? Postanowiłem nie komentować tego, co widziałem i słyszałem w pokoju DIY /pokój 601 w Sobieskim/

6 listopada. Raczej bym nazwał ten pokój nie DIY, a Theatrum Panopticum i więcej nie będę tego komentował chyba, ze zostanę sprowokowany.

Co się tyczy moich Goodmansów, to poza oryginalnym wooferem nic tam nie ma z Goodmansa. Tweeter jest hornem Hanssena i średniotonowy głośnik Tonsila GDM-10-60-8-PC. Kolumna jest znacznie zmodyfikowana i nie ma żadnych elementów indukcyjnych! Przy okazji nadmienię, że moja osiemset czterdziestka piątka była testowana kilka dni wcześniej u Barniego w połączeniu z jego kolumnami Zoller Solution - mogę dodać, że Viva na tym samym piętrze z Focalami grała podobnie, ale nie lepiej. Pozdrawiam wszystkich Dink

 

Próbowałem wkleić zdjęcie kolumny. Niestety, no ma takiej możliwości.

 

Rick, czy Twój wpis odnosi się m.in. do mnie? Postanowiłem nie komentować tego, co widziałem i słyszałem w pokoju DIY /pokój 601 w Sobieskim/

6 listopada. Raczej bym nazwał ten pokój nie DIY, a Theatrum Panopticum i więcej nie będę tego komentował chyba, ze zostanę sprowokowany.

Co się tyczy moich Goodmansów, to poza oryginalnym wooferem nic tam nie ma z Goodmansa. Tweeter jest hornem Hanssena i średniotonowy głośnik Tonsila GDM-10-60-8-PC. Kolumna jest znacznie zmodyfikowana i nie ma żadnych elementów indukcyjnych! Przy okazji nadmienię, że moja osiemset czterdziestka piątka była testowana kilka dni wcześniej u Barniego w połączeniu z jego kolumnami Zoller Solution - mogę dodać, że Viva na tym samym piętrze z Focalami grała podobnie, ale nie lepiej. Pozdrawiam wszystkich Dink

 

 

 

Próbowałem wkleić zdjęcie kolumny. Niestety, no ma takiej możliwości.

Zdjęcie kolumny udało mi się wkleić w dziale Lampa w wątku "Kolumna z głośnikiem Goodmansa"

 

Rick, czy Twój wpis odnosi się m.in. do mnie? Postanowiłem nie komentować tego, co widziałem i słyszałem w pokoju DIY /pokój 601 w Sobieskim/

6 listopada. Raczej bym nazwał ten pokój nie DIY, a Theatrum Panopticum i więcej nie będę tego komentował chyba, ze zostanę sprowokowany.

Co się tyczy moich Goodmansów, to poza oryginalnym wooferem nic tam nie ma z Goodmansa. Tweeter jest hornem Hanssena i średniotonowy głośnik Tonsila GDM-10-60-8-PC. Kolumna jest znacznie zmodyfikowana i nie ma żadnych elementów indukcyjnych! Przy okazji nadmienię, że moja osiemset czterdziestka piątka była testowana kilka dni wcześniej u Barniego w połączeniu z jego kolumnami Zoller Solution - mogę dodać, że Viva na tym samym piętrze z Focalami grała podobnie, ale nie lepiej. Pozdrawiam wszystkich Dink

 

 

 

Próbowałem wkleić zdjęcie kolumny. Niestety, no ma takiej możliwości.

Zdjęcie kolumny udało mi się wkleić w dziale Lampa w wątku "Kolumna z głośnikiem Goodmansa"

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Ukryte

Moje doświadczenie mi tak nakazuje, nie ważna cena, ważne jak gra całość. Tak więc kolumny są na tanich głośnikach, a myślę że grają lepiej niż inne na dużo droższych. Przynajmniej w aspektach które mnie interesują, takich jak kontrola w całym paśmie, szybkość narastania sygnału, przestrzenność, detaliczność.

Zapraszam na odsłuch do mnie.

 

To ja mam do Ciebie pytanie - mam nadzieję że merytoryczne.

Na wstępie dodam, że w pokoju DIY byłem ale tylko chwilkę ponieważ nic nie grało i panował lekki chaos. Ja natomiast miałem już mało czasu bo Sobieskiego zostawiłem sobie na deser.

Rozumiem to że zmiana konfiguracji musi potrwać i nie mam oczywiście o to pretensji - piszę to tylko jako wstęp do właściwego pytania.

 

Czy porównywałeś swoje konstrukcje do innych monitorów w cenie ok. 9-10kzł - jeśli tak to do jakich i jak w tej konfrontacji wypadły.

Zastanawiam się jak wypadło by porównanie Twoich konstrukcji do uznanych monitorów takich jak: Xavian XN270, Harbeth SHL5 czy B&W 805S.

Pytam bo sens diy to dla mnie wykonanie kolumn głośnikowych o takim brzmieniu jakiego nie można uzyskać wydając podobne pieniądze na gotowy produkt.

Odnośnik do komentarza
  • Użytkownicy+
Ukryte

Niestety jeszcze nie miałem okazji porównywać kulek z innymi drogimi monitorami. Ledwie zdążyłem je wyszykować na AS, a po wystawie mało czasu ... Porównywałem je bezpośrednio z B&W 705 (także moje), które kosztowały 5000zł. W każdym aspekcie kulki zagrały lepiej, różnice są naprawdę spore. Z podanych przez Ciebie, słyszałem tylko B&W 805s (wystawy nie liczę) i sądzę że to nieco zbliżony sposób grania do moich DIY. Jednak to tylko luźne myśli, trzeba by je porównać bezpośrednio.

Jeśli chodzi o sens DIY, o którym piszesz, to przyczyny powstania kulek był taki : http://www.audiostereo.pl/ksztalt-obudowy-wplyw-na-dzwiek_57637.html/page__st__550

Nie wiem, czy kiedyś dojdzie do porównania głośników w różnych obudowach. Taka była idea, ale kulki pochłonęły 150% przewidzianego budżetu :)

Odnośnik do komentarza
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.