Skocz do zawartości
IGNORED

kable głośnikowe Neotech Formosa


Fr@ntz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryte
Polem minowym jest natomiast możliwość trafienia na ‘rebrandowany’ tani OEM za kosmiczne pieniądze. Z Neotechem przynajmniej to ostatnie możemy na dzień dobry wykluczyć. W końcu to właśnie ten producent dostarczał i nadal dostarcza swoje wyroby paru bardziej renomowanym markom kablarskim. Jakim? Cóż, polecam Google – nawet krótkie śledztwo powinno przynieść ciekawe rezultaty. Widocznie po latach pracy na konto innych nadszedł właściwy czas na to, żeby samemu powalczyć o kawałek audiofilskiego tortu.

 

Bzdura. Neotech nie jest producentem kabli. Jest dokładnie odwrotnie, kupuje kable u producenta OEM, brandowane z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Fajny tekst.

Wniosek. Po prostu nie warto - kompletnie - sobie zawracać głowy tymi kablami, tą marką i tą oryginalną recepturą robienia sobie przyjemności takim - w okolicznościach bycia zwyczajnym śmiertelnikiem - perwersyjnie absurdalnym zakupem.

Pracownika banku można jeszcze dobić - co przyprawi go o zawał - stwierdzeniem, że jeżeli po miesiącu okaże się, że kablek ma za dużo albo za mało góry (a tak będzie z pewnością) istnieje stosunkowo niewielka szansa, że odsprzedamy go jakiemuś innemu napaleńcowi za ok. 50% ceny :)

Miałem kiedyś małą przygodę z odsłuchiwaniem drogiego Nordosta -- o co tu chodzi?

Wtopiłem już nieco przychodów w sprzęt, ale wciąż twierdzę - od lat - oszaleli z tymi cenami za kable.

Odnośnik do komentarza
Opublikowano (edytowane) · Ukryte
Ukryte

Fajny tekst.

Wniosek. Po prostu nie warto - kompletnie - sobie zawracać głowy tymi kablami, tą marką i tą oryginalną recepturą robienia sobie przyjemności takim - w okolicznościach bycia zwyczajnym śmiertelnikiem - perwersyjnie absurdalnym zakupem.

Fakt. Takie kable tuz obok Porsche Panamera i kilku innych rzeczy to świetny powód, żeby stać się "niezwykłym" smiertelnikiem :). Wiecej optymizmu!

 

Frantz -> Bardzo fajna recenzja, długo czekałem na taki tekst.

Edytowane przez whitesnake
Odnośnik do komentarza
Opublikowano (edytowane) · Ukryte
Ukryte

Święte słowa! Jeśli ktoś nie może sobie pozwolić na kupno drogich kabli niech ich w ogóle nie próbuje! Znam to z autopsji :) Po tym jak dwukrotnie pożyczałem Monolithy do odsłuchu po ich wypięciu nie miałem ochoty na słuchanie muzyki. Cały czasz szukałem tańszej alternatywy, nawet udało mi się pożyczyć polecane przez Ciebie Fr@ntz "zamienniki" Slinkylinks, niestety to nie było już to:(

 

Parę dni temu zamówiłem zestawik Albedo :)

Edytowane przez goliatpl
Odnośnik do komentarza
Ukryte

to sa dobre tajwanskie kable , z duzej fabryki , ktora robi tego sporo, nie mniej z cenami na neotecha robi sie troche niewesolo, niektore modele , ktore kupowalem kiedys w tej chwili kosztuja z metra 2 x drozej ....pisze nawet o cenach w stanach gdzie ogolnie kable sa tanie....polecam szczegolnie glosnikowy ze srebra occ, gra ten kabel przepieknie...mozna czasami uzywke wyrwac na audiomarkt.de ....w rozsadnych bardzo cenach, z takiej pewnej ekspansji marketingowej neotecha wnosze, ze te kable nie beda juz w cenach okazyjnych sprzedawane, tylko po ustabilizowaniu sie marki raczej w cenach absurdalnych tak jak inne lepsze kable.....w ciagu ostatnich 10 lat przerobilem rozne kable neotecha i nie bylo chyba modelu grajacego jednoznacznie kiepsko...zachecam do kupna uzywek ze starych serii , bo z czasem te kable, ktore kiedys mialy takie nic nie mowiace nazwy w stylu khs 187 beda nazywane orgazmus, clitoris, vagina itd. i mimo tej samej konstrukcji i materialu beda kosztowaly kilka razy drozej....juz tak sie dzieje z niektorymi kablami glosnikowymi, ktore byly drogie jednak nie az tak jak teraz.....

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Ukryte

@pal55 Teraz wygląda na to, że po części mogę się mylić. Kiedyś czytałem, że neotech nie jest powiązany z producentem Wan Lung, a szybkie google wskazują na to, że jest są dywizją. Teraz już sam nie wiem. http://www.getfrank.co.nz/neotech-rca-speaker-cables/

 

Wiem jednak jakie są ceny hurtowe kabli tego producenta i wzrost cen nie jest spowodowany niczym innym jak horrendalnym wzrostem cen surowca. Miedź bije właśnie historyczne rekordy cen, tak jak srebro, zrozumiała jest więc wyższa cena detaliczna. To co się właśnie dzieje z ceną miedzi jest porażające.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

@pal55 Teraz wygląda na to, że po części mogę się mylić. Kiedyś czytałem, że neotech nie jest powiązany z producentem Wan Lung, a szybkie google wskazują na to, że jest są dywizją. Teraz już sam nie wiem. http://www.getfrank.co.nz/neotech-rca-speaker-cables/

 

Wiem jednak jakie są ceny hurtowe kabli tego producenta i wzrost cen nie jest spowodowany niczym innym jak horrendalnym wzrostem cen surowca. Miedź bije właśnie historyczne rekordy cen, tak jak srebro, zrozumiała jest więc wyższa cena detaliczna. To co się właśnie dzieje z ceną miedzi jest porażające.

jest powiazany, wan lung sprzedawal te kable, szczegolnie nizsze serie z tymi samymi oznaczeniami wiec nie ma tutaj zadnych tajemnic....byc moze to wzrost cen surowca, tym bardziej warto sie uzywkami zainteresowac....

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Opublikowano (edytowane) · Ukryte
Ukryte

Po dłuższej przerwie zaglądam na audiostereo i widzę, ...[chamstwo]... Kupić sobie prezent w rodzaju Vacheron Constantin czy Patek Philippe mogę dobrze zrozumieć - fajna biżuteria i nikt nie wciska kitu, że dokładniej mierzą czas, gdyż mierzą często tak sobie i pełno jest dużo tańszych i dokładniejszych zegarków, ale kupić 2m kabelek za 10kzł "bo lepiej na nim słychać" ...[chamstwo]... Już lepiej te pieniądze na jakiś dom dziecka czy oddział dziecięcy w szpitalu przeznaczyć.

Edytowane przez jozwa maryn
Odnośnik do komentarza
Opublikowano (edytowane) · Ukryte
Ukryte

A miałeś okazję słuchać tych Neotechów, lub innych przewodów podobnej klasy, czy tylko sobie tak samopoczucie poprawiasz pisząc to co piszesz?

 

Napisałem, żeby zwrócić uwagę ... [chamstwo]... Co do słuchania kabli to szczerze nie przyszło mi to do głowy, ale dzięki za podrzucenie pomysłu - sprawdzę w wigilię - może przemówią. Tymczasem wystarczą mi te wszystkie dziesiątki, jeśli nie setki testów w których ludzie szanowani przeze mnie, żadnych, istotnych dla dźwięku, różnic pomiędzy kablami za 1000 i 10.000 nie znaleźli. To tyle ode mnie, a teraz możecie dalej ...[chamstwo]... Wesołych Świąt! :)

Edytowane przez jozwa maryn
chamstwo, niestety
Odnośnik do komentarza
Ukryte

Napisałem, żeby zwrócić uwagę normalnym ludziom, że nie wszyscy tutaj zgadzają się z "prawdą objawioną" kablowego lobby. Wzięlibyście się do jakiejś uczciwej roboty, co może nie być łatwe, jeśli umie się tylko pisać grafomańskie teksty, o tym jak bardzo wpływają na dźwięk przewody, o różnych wymyślnych nazwach.

Napisz coś jeszcze...proszę :)

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Hahaha...! Zawsze najwięcej mają do powiedzenia Ci co nie mieli z daną rzeczą nigdy do czynienia (teoretycy) i Ci, którzy chcą na siebie zwrócić uwagę, czyli szukający dowartościowania... ;)

 

mrfx - gratulacje, spełniłeś jedną i drugą kategorię :)

 

Radosnych wewnętrznie Świąt! :)

Odnośnik do komentarza
Opublikowano (edytowane) · Ukryte
Ukryte

Kto chamsko wyrzucił mojego posta? Cytuję go jeszcze raz:

"Fr@ntz - może lepiej pochwal się czy i ile kasy dostałeś za tę reklamę"

Jeszcze jedno usunięcie tej treści, to macie pojechane po opinii u mnie i tak pocisnę ten portalik, że coraz więcej ludzi zacznie omijać go łukiem. Po prostu zgnoję to forum.

Prawda w oczy kole, co?!

Edytowane przez PZ IX
Odnośnik do komentarza
Opublikowano (edytowane) · Ukryte
Ukryte
5 lat na forum i 29 postów.

Bambino, czyim jesteś klonem?

Brawo za nonsensowną dedukcję, która ma się nijak do tematu...

 

Mam nadzieję, że autor tego tematu odpowie nam na moją sugestie zawartą w poprzednim poście. Ilość wydanych pieniędzy na jakąś ubzduraną ideologię, a tym bardziej - zarobionych - determinuje upór w utrzymywaniu danego efektu placebo. Czyli krócej - mam sporo kasy i dobre hi-fi to muszę mieć zgodnie z trendem super kable nawet w najbardziej nieistotnych miejscach, więc je kupuję jeśli mnie stać - nie oszukujmy się, tacy ludzie próbują tylko znaleźć powód na bezsensowne wydanie pieniędzy. A jeżeli DOSTANIE coś za wypromowanie, czy choćby zamieszczenie recenzji reklamującej, to będzie chorobliwie się trzymał swej tezy.

Dlatego też mój post został usunięty przez jakieś chamidło, w którego zapewne ktoś inwestuje. A może tak jest zaślepiony, że oprócz słuszności wpływu kabli w systemie nic tu złego nie widzi i boi się prawdy...?

 

Zapraszam do ślepego testu, by się PRZEKONAĆ NA WŁASNE USZY, A NIE MÓZG, jak to jest.

A mistrzowi piszącemu o naiwności zwolenników takich odsłuchów polecam skierowanie do psychologa. Składam Ci szczere kondolencje z powodu nielogicznego myślenia.

Edytowane przez PZ IX
Odnośnik do komentarza
  • Redaktorzy
Opublikowano (edytowane) · Ukryte
Ukryte

PZ IX - Twój pierwszy wpis usunąłem, gdyż świadczył bądź o "pomroczności jasnej", bądź o całkowitej nieznajomości rynku. Dystrybutorzy dostarczający sprzęt do testów nam nie płacą. Płaci wydawca, czyli Site. Nasze recenzje nie były, nie są (i nie będą) "artykułami sponsorowanymi". Zastanawia mnie tylko gorycz zawarta w Twoim wpisie - wynika z czystej niczym nie podyktowanej zawiści do tych którzy różnice między kablami słyszą, czy też z tego, że po prostu nie możesz sobie na tak poważny wydatek pozwolić? Powiem Ci, że mnie też na te kable też nie stać, co wcale nie oznacza, że jakby było to bym je kupił. Jeśli zadałeś sobie trud zapoznania się z całym tekstem to powinieneś zauważyć, że nie są bez wad, a na rynku mają na prawdę mocną konkurencję.

 

ps. I nie tup więcej nóżką, bo to nie jest ani Twoja piaskownica, ani forum dla sfrustrowanych nastolatków.

Edytowane przez Fr@ntz

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Opublikowano (edytowane) · Ukryte
Ukryte

To dobrze, że wyjaśniłeś mi, iż zamieszczanie tych artykułów nie jest w żaden sposób finansowane - o ile piszesz prawdę.

A teraz do rzeczy. Mi te kable to rybka, bowiem wyznaję zasadę "na ślepy test różnicy nie słychać, to jej nie ma!". Jest to jak najbardziej poprawne, bowiem wszyscy tutaj wychwalający drogie przewody - i nie tylko tu i w temacie audio - zapomnieli, jak bardzo istotny jest wpływ mózgu na odbieranie wrażeń smakowych, słuchowych, wzrokowych, dotyku. To on w dużym procencie zniekształca odczucia człowieka.

Jeżeli ktoś myśli, że bredzę to proszę o dokonanie ślepego odsłuchu z kilkukrotnym losowym wybieraniem przewodów przez asystenta. Jedynie błąd statystyczny wyjdzie. Spróbujcie.

Edytowane przez PZ IX
Odnośnik do komentarza
Ukryte

No to się doczekałem potwierdzenia, że prawda i niewygodne dla kablowych naciągaczy opinie są tutaj usuwane. Pomału nabieram ochoty na wskrzeszenie serwisu typu audio voodoo pod własną domeną, chyba dam chłopakom coś takiego do zrobienia po nowym roku - z poczucia obywatelskiego obowiązku przeciw wyłudzaczom i w trosce o zdrowie psychiczne obywateli. Tymczasem piszcie dalej - tworzycie bezcenny materiał szkoleniowy dla Akademii Medycznych.

 

ps. swoją drogą interesujące są skojarzenia forumowych "nolajfów" odnośnie osób, które mało tu piszą - a tyle jest ciekawszych zajęć na świecie. :)

Odnośnik do komentarza
Gość rochu

(Konto usunięte)
Opublikowano (edytowane) · Ukryte
Ukryte

mrfx,

znakomity pomysł z tym forum.

Kiedy już będziesz się tam przenosił, weź proszę ze sobą jeszcze kilku detektywów-krzykaczy z tego forum.

Może zarobimy wtedy chwilę spokoju.

Edytowane przez rochu
Odnośnik do komentarza
Opublikowano (edytowane) · Ukryte
Ukryte

No cóż...

Panowie, XYZ powrócił.

 

Frantz, ile czasu zajmie Ci zmierzenie się z tym problemem?

Twoje poglądy są wąskie jak wnętrze czołgu. Nie jestem żadnym XYZ i od tej pory nie dyskutuje z Tobą.

Żegnam.

 

mrfx - popieram. Jedna strona audio voodoo już istnieje, ale dawno nie aktualizowana.

Edytowane przez PZ IX
Odnośnik do komentarza
  • Redaktorzy
Opublikowano (edytowane) · Ukryte
Ukryte
Jeszcze jedno usunięcie tej treści, to macie pojechane po opinii u mnie i tak pocisnę ten portalik, że coraz więcej ludzi zacznie omijać go łukiem. Po prostu zgnoję to forum.

 

 

PZ IX żegna forum. Niestety, mamy zasadę, że takiego ścierwa tu nie trzymamy. PZ IX, ciśnij się sam.

Edytowane przez jozwa maryn
Odnośnik do komentarza
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.