Skocz do zawartości
IGNORED

wzmak do 10kPLN


mztv

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze jeżeli chodiz o duże kolumny można pokazywać kolumny estradowe. Zukzukzuk nie wiem jakie masz kolumny, ale ja uważam swoje za wielkie i pewnie dużo forumowiczów powie tak samo... Tylko czy o to chodzi. Wspomniałem tylko, że wiele osób ma mało wymagające kolumny do napędzenia i nie potrzebują wszyscy wydajnych wzmacniaczy (nie same waty grają).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry kolego, ale jbl z serii studyjnej 43xx należą do najdokładniejszych kolumn ever. Teraz już takich nie produkują, bo się po prostu nie opłaca. Odpowiedni marketing napędza sprzedaż

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze jeżeli chodiz o duże kolumny można pokazywać kolumny estradowe. Zukzukzuk nie wiem jakie masz kolumny, ale ja uważam swoje za wielkie i pewnie dużo forumowiczów powie tak samo... Tylko czy o to chodzi. Wspomniałem tylko, że wiele osób ma mało wymagające kolumny do napędzenia i nie potrzebują wszyscy wydajnych wzmacniaczy (nie same waty grają).

 

Tak w ogóle, to nieco zboczyliśmy z tematu.

Staram się domniemywać (bo jak tu dowieść?), że kombinacja starego zestawu pre+power, jest lepsza od nówki S300i w tej samej cenie i tyle.

 

Jeśli napisałeś o Dali Grand - "potężne", to jak nazwać te ze zdjęć, o 30-40 cm wyższe i 2 razy cięższe?

Choć obie pary poszły w świat (teraz żal!), to aktualnie mam mniejsze, które i tak są większe od Twoich... Nie nazywam je "potężnymi". Niech będzie - są duże.

A co dopiero "słonie" - JBL 4330!!!

 

Chodziło mi tylko o to, że są różne punkty widzenia, zależne od siedzenia:)

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy się mówi nie słonie a mamuty :), czym je napędzasz?

 

Co do porównania KSA z S300i to mogłoby być naprawdę interesujące. Chociaż sama różnica mocy i poboru prądu robi wrażenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kivlov <- w sumie szczerze mowiac to troche dziwi mnie Twoj zachwyt tym Krellem... Nie przeszkadza Ci wyrazne wycofanie wysokich tonow? Caspian tez mial wycofane, wiec byc moze nie zwracasz na to uwagi. Naturalna ewolucja z Caspiana raczej wydaje mi sie pojscie w strone Maca 6500/6900 lub Accu 250. Sluchales tych kontrukcji? Byc moze doszedlbys do wniosku, ze Krell wcale nie jest tak doskonaly jak go oceniasz, tylko byl to pierwszy Twoj wzmacniacz z wyzszej polki cenowej i stad ten szok (tak jak wczesniej twierdziles, ze Caspian jest najlepszy - a to przeciez w sumie tylko dobry wzmak klasy sredniej). Ciekaw bylbym Twojej opinii Krell vs Accu vs Mac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym posłuchał Accu i MC. Trochę zasmuciłem się tyloma negatywnymi opiniami o Macintoshu, ale nie skreślałbym go bez odsłuchu. Na pewno bym nie wybrał 6500, gdyż o ile dobrze pamiętam nie ma on autofrmerów, które są pieczątką firmową. Co do wysokich tonów to właśnie są one w Krellu znacznie wyraźniejsze. Za sekcje wysoko-tonową u mnie odpowiadają revelatory od Scan Speak'a więc pewnie dlatego nigdy nie narzekałem na wysokie tony, ale teraz jest lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kivlov <- w sumie szczerze mowiac to troche dziwi mnie Twoj zachwyt tym Krellem... Nie przeszkadza Ci wyrazne wycofanie wysokich tonow? Caspian tez mial wycofane, wiec byc moze nie zwracasz na to uwagi. Naturalna ewolucja z Caspiana raczej wydaje mi sie pojscie w strone Maca 6500/6900 lub Accu 250. Sluchales tych kontrukcji? Byc moze doszedlbys do wniosku, ze Krell wcale nie jest tak doskonaly jak go oceniasz, tylko byl to pierwszy Twoj wzmacniacz z wyzszej polki cenowej i stad ten szok (tak jak wczesniej twierdziles, ze Caspian jest najlepszy - a to przeciez w sumie tylko dobry wzmak klasy sredniej). Ciekaw bylbym Twojej opinii Krell vs Accu vs Mac.

Za pieniądze,które kosztują integry Accu/Mac to już wolę dzielonego Krella.Te wzmacniacze są w Polsce zbyt drogie jak na firmowy ``entry level``.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Revelatorami to faktycznie moze byc OK :-) W sumie jesli chodzi o Maca/Accu to problem moze nie jest w samej cenie nowych (mozna troche utargowac z dealerem) ale z brakiem ich obecnosci na rynku wtornym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny tych wzmacniaczy są znacznie wyższe od Krella S300i. na rynku wtórnym ciężko o ciekawe wzmacniacze w momencie kiedy się szuka. Tak jest zawsze jak ktoś coś by chciał kupić to akurat tego nie ma. Czasami trzeba czekać miesiącami i nic. Ale z drugiej strony nowy sprzęt to pewny sprzęt (gwarancja) oraz dostępny niemal od ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny tych wzmacniaczy są znacznie wyższe od Krella S300i. na rynku wtórnym ciężko o ciekawe wzmacniacze w momencie kiedy się szuka. Tak jest zawsze jak ktoś coś by chciał kupić to akurat tego nie ma. Czasami trzeba czekać miesiącami i nic. Ale z drugiej strony nowy sprzęt to pewny sprzęt (gwarancja) oraz dostępny niemal od ręki.

 

Róznica jest widoczna i w cenie i w samym przekazie-natomiast gwarancja szybko mija a utrata wartości przy krellu znacznie większa-niz przy maku,

bądz accuphase.A dlaczego wzmaki maka chodzą ponad 50 lat w BBC-zastanawiałeś sie może nad tym.gdydys posłuchał maka wtedy mógłbyś wreszcie napisać

rzetelny i prawdziwy opis-a tak to podpierasz sie czyimiś recenzjami-to mało dojrzała postawa-bo zawsze gra cały system a nie tylko jedno

urządzonko -dodatkowo zazwyczaj w przypadkowej konfiguracji.pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że nie można przyjmować jako pewnik: miałbyś MAC-a, czy Accu i zaraz lepsze wysokie tony, bo to wzmacniacze z wyższej półki. A może i średnica czy bas byłyby w tym zestawieniu (kivlova) relatywnie gorsze? Wiele zależy od tego z czym i co połączymy oraz jakie są oczekiwania słuchającego?

 

Miałem okazję słuchać lampowej integry MAC-a (chyba 80W na kanał? nazwy nie pamiętam...) ze słusznej wielkości kolumnami na najnowszych scanach 2x18 cm (membrany wyglądały jakby pocięte, we wzorki)+ kopułka w kształcie stożka. Salon odsłuchowy - studio wielkości 50m. Wszystko pięknie! Ale bas był niestety bułowaty:( Sądzę, że w tym zakresie mógłbym spokojnie stawiać na przewagę integry Krella. A reszta? kto wie?

 

Problem "co lepsze?" pojawia się nawet na znacznie wyższej półce.

Z mojej lewej strony (na zachód) Antileon gra z Extremami ustawiony na 100% klasy A (pięknie!), a z drugiej - właściciel, który napędza nim B&W 801, słucha na 50% tejże. Bas w tym przypadku jest lepiej zebrany, krótszy (a jest co "pchać" - 15 calowe wofery!). A znowuż średnica nie tak barwna, jak słuchając na pełnej klasie A.

Ciągłe kompromisy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tak w sprawie wyższej półki......pojechaliśmy do Pabianic posłuchać wzmaka primare...no ładnie, wszystko na miejscu...tak jak powinno być....i tak na chwileczkę załączyliśmy accu 250.....co tu dożo pisać....ładnie...a nawet bardzo......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem u siebie okolo tygodnia bat vk300x se, bardzo wielka maszyna ,bardzo dokladna,przy tym jak dla mnie bardzo droga-w uzywce ponad 3000dol, i co, i nic, po prostu super zabawka za super pieniadze, a dzwiek "tylko bardzo dobry" ale nie wybitny(oczywiscie mowie o swoich odczuciach), no moze za krotko gral, sie nie wygrzal ,czy nie doszedl do siebie,etc...

po tygodniu przerwy sluchalem kilku simaudio z roznych poziomow, i to bylo bardzo wciagajace granie(tez dosc drogie- 3300dol za i3.3 , oraz i-7 za 8000dol),moze ktos moglby porownac do krela,

bylbym bardzo wdzieczny, bo to jest na moim celowniku rowniez.

ps.na razie kupilem sima-dali dobre ceny... i mozna dokupic w przyszlosci koncowke w3 lub w5 ktore sa podobno niezle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moren....warto posłuchać accu....choć moim zdaniem lepiej wypada mac...właśnie słucham tego zestawu z piszczącą gitą....no muszę wam powiedzieć, że ładnie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nikt nie potrafil mi jednoznacznie wskazac zwyciezcy pojedynku Accu/Mac na posczegolnych poziomach cenowych. Zwykle wszyscy podkreslaja slabosc Maca na basie, ale w pozostalych dziedzinach to juz roznie. Szkoda, ze nigdy nie slyszalem Maca - nie moglem wiec wyrobic sobie wlasnego zdania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak naprawdę z jakim Macintoshem trzeba porównywać Accuphase E250. Kolega qman miał Accu E-213 (o ile dobrze pamiętam) i powrócił do Caspiana co również daje do myślenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega quman mial E-212 (ktory obecnie stoi u mnie) i zamienil go na Krella, a nie Caspiana. Accu E-212 jest z cala pewnoscia lepszy od wszystkich Caspianow do M1 wlacznie. Nie znam nowego M-2 wiec sie na jego temat nie wypowiadam. E-212 jest tez lepszy od E-213 oraz E-211. Natomiast E-250 jest ponoc najlepszym wzmacniaczem Accuphase podstawowej linii E-2xx, jaki kiedykolwiek powstal. Trudno mi powiedizec, do ktorego Maca mozna go porownywac. Zapewne do tego, ktory kosztuje podobne pieniadze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym przedstawić pomiary ostatnio zrobionego przezemnie wzmaka:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

może zaciekawią

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym przedstawić pomiary ostatnio zrobionego przezemnie wzmaka:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

może zaciekawią

A coś więcej,foty,odsłuchy etc.10kzł to sporo grosza-można kupić naprawdę ciekawe piecyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

docelową obudowę mam juz na wykończeniu.

podstawową wersję zmieszczę w obudowie z nierdzewki wielkości 2U wymienna płyta czołowa umożliwi montaż w raku,

w tej wielkości obudowy zmieszczę wzmacniacz 2 X 160W przy obciążeniu 2Ohm radiatory 2 po bokach profil PR304.

Zrobiłem do tej pory dwie konstrukcje mniejszej mocy 2 x 50W ( wielkość traf i ilość tranzystorów w końcówce ) i według oceny tych co słuchali grają muzycznie. Moim wyzwaniem projektując ten wzmacniacz było obalic mit, żę tranzystor jest gorszy od lampy jeśli chodzi o zakłótenia TIM. i jak patrzyłeś na pomiary chyba mi się udało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary nie grają,na efekt końcowy składa się wiele elementów-celujesz w półkę,która jest do zajęcia pod warunkiem że produkt będzie dopracowany i konkurencyjny brzmieniowo.Nie bardzo wiem co znaczy ``muzycznie``?-zapewne muzykalnie,mam nadzieję,że nie oznacza to nadmiernego ocieplenia,złagodzenia ataku.Jestem użytkownikiem 50/100 watowej końcówki-w większości przypadków to wystarczająca moc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas słyszy muzykę inaczej ale zniekształcenia parzyste 0,03% w całym paśmie przy pełnej mocy dają delikatną nutę ocieplenia praktycznie nie wyczuwalną i pełne rzeczywiste i przejrzyste spektrum. Z tą konstrukcja, która przedstawiam troszkę mi zeszło w miedzy czasie było parę i fakt jak dochodzimy do 0,1% parzystych brzmienie jest za ciepłe. Na etapie wszystkich zmian w projekcie miałem okazje porównywać brzmienie z przyrządami i ocenami innych jak to gra dlatego przedstawiłem wyniki pomiarów bo pomiary odzwierciedlają cały charakter brzmieniowy wzmacniacza. Jeśli chodzi o moc i tak z reguły słuchamy dużo poniżej możliwości wzmacniacza. Z ta mocą to wyszło tak niechcący potrzebny był profil 300 aby konstrukcyjnie zamknąć obudowę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.