Jump to content
IGNORED

Lukar: Osoby zwiazane z branza audio


Parsec

Recommended Posts

Osoby profesjonalnie zwiazane z audio powinny byc zarejestrowane jako takowe. Powinny byc latwo rozroznielne od normalnych czlonkow forum. Byc moze stali bywalcy wiedza kto na forum jest producentem, dystrybutorem, dealerem czy osoba wspolpracujaca z prasa audio. Stawia to jednak w niekorzystnej sytuacji innych uczestnikow nie zgladajacych tu zbyt czesto lub nie pamietajacych tych faktow.

Dlaczego nie wziac przykladu z Audio Asylum gdzie wiadomo kto jest kim po literce obok nicka. Dodaloby to troche odpowiedzialnosci co do tresci postow i latwiej byloby stwierdzic czy wyrazane opinie sa obiektywne.

Parsec

Link to comment
Share on other sites

i jak to zamierzacie zrobić?

przecież każdy dobrowolnie podaje nicka i kim jest :)))

oczywiście można oznaczyć producentów tj. Amplifona, Delte, Minime i innych, którzy są tu "oficjalnie"... ale np. pan sprzedający kolumny w Pcimiu Górnym już nie będzie chciał się oznaczać, bo woli zachwalać produkt incognito :)

 

co do owych literek nie są one konieczne nawet dla tych, co wchodzą tu po raz pierwszy - od informowania są opisy, a te najczęściej są opisane zgodnie z potrzebami producentów, czyli zawierają dane o firmie...

Link to comment
Share on other sites

No przeciez nikt nikogo do niczego nie przymusi. Ale osoba z branzy, ktora to zatai... umowmy sie, jej wiarygodnosc spadnie.

 

Zaden sposob nie jest 100% skuteczny - to jeszcze nie powod, zeby nic nie zrobic dla tych 95% skutecznosci ;-)

Link to comment
Share on other sites

Jestem za.

 

Podoba mi się pomysł wyróżnienia przy nicku (czy to kolorem czy w inny sposób), nawet jeśli znajdą się tacy, którzy nie zechcą się ujawnić. Przecież za jakąś "kariną" czy "konkubiną audiofila" też może się kryć łysy facet z wąsami (choć raczej bez jaj) i tak się czasami zdarza. Na naszym forum jest wielu producentów, sprzedawców czy ludzi z prasy, którzy występują jawnie. Zwłaszcza nowi forumowicze i goście nie wiedzą o tym, a sprawdzanie wielu informacji w "o mnie" podczas lektury wątku jest uciążliwe.

Link to comment
Share on other sites

jakies ikonki obok nickow to dobry pomysl: ikonka producenta, ikonka redaktora, ikonka konstruktora amatora (czyli maly producent)

moga tez byc ikonki dla audiofili: kinodomowiec, lampowiec lub diy-owiec, stereowiec zwykly :)

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że jakby oznaczyć producentów, dystryburorów, ... tak, aby ta planowana ikonka koło nicka była od razu linkiem do jego strony internetowej byłoby ciekawe dla nich, a i dla nas wygodne i spełniało swoje zadanie. Wydaje mi sie, że chętniej by się wtedy też przyznawali kto jest kto, ale może nie mam racji.

Link to comment
Share on other sites

Fakt - częste otwieranie informacji "o mnie" jest dość kłopotliwe.

Dlatego proponowałbym, żeby treść informacji "o mnie" pokazywała się po samym "najechaniu" myszą na napis o mnie (lub nawet po "najechaniu" na nick).

Co wy na to?? I co Lukar na to??

Janusz z Torunia

Link to comment
Share on other sites

Zmieniłem zdanie. Nie wydaje mi się dobrym pomysłem wyróżnianie kogokolwiek.

 

Kiedy się nad tym zastanawiałem w ciągu dnia, pomyślałem o negatywnych skutkach. Po pierwsze byłoby to tworzenie grup na otwartym forum dyskusyjnym, gdzie wszyscy jesteśmy sobie równi, przynajmniej na poziomie dyskusji. Pojawiliby się jacyś "my" i jacyś "oni". Po drugie widoczna podczas czytania wątku etykieta mówiąca, że ktoś jest "z branży", dla wielu osób (nie mam na myśli tych, którzy na bierząco śledzą forum, a raczej gości i osoby sporadycznie zaglądające tutaj) w pewnej mierze narzucałaby "autorytety" (to całkiem naturalny mechanizm przy braku innych kryteriów).

 

PS

Pomysł Yanoosh'a wyświetlania informacji "o mnie" po najechaniu myszką bardzo mi się podoba. Mnie usprawniłby korzystanie z forum.

Link to comment
Share on other sites

Kurde, ludzie, przecież producenci podpisują się na tym forum swoimi nazwami, Delta, Piotreq, Minima, Audio Academy, i tak wszyscy wiedzą who is who, po co robić ten cały cyrk? żeby było kolorowo? Bez sensu. Poza tym kto bardzo będzie chciał coś zataić to i tak tego dokona, sugerować pewne rzeczy można na wiele sposobów, nie koniecznie musi to być otwarta perswazja.

Link to comment
Share on other sites

Zapomniałeś o Amplifonie. Poza tym ja nie pamiętam kiedy jakiś producent reklamował na forum swoje wyroby podając się za nie wiadomo kogo. No, ktoś tam wypisywał cuda niewidy o Tonsilach, ale tego akurat jeszcze nie rozgryzłem. W każdym razie, jestem przeciwny wprowadzaniu jakichś dodatkowych oznaczeń, a co za tym idzie - dalszym podziałom na forum. Wystarczy że są już zakładki - Stereo, Muzyka, Bocznica, na każdej z nich dzieje się coś interesującego. Gdyby ich nie było, pewnie trzeba by było przeglądać po trzy pierwsze strony z najświeższymi wątkami. Bardzo podoba mi się pomysł z wyświetlaniem zawartości "o mnie" po najechaniu kursorem na nicka. Przynajmniej kilkanaście pierwszych słów, będzie wiadomo czy jest tam coś więcej, czy tylko wielkie puste nic. Jestem za, tym bardziej że wprowadzenie takiej zmiany nie powinno być dla Lukasza trudne. Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.