Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  142 członków

Scan Speak Klub
IGNORED

Klub Scan speak


colcolcol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pod koniec 1991 w produkcji pracowało ok. 10 osób, w 1995 18 w produkcji, 2 osoby w administracji, 2 projektantów dziś zatrudnionych jest około 50 osób. O kim to? O Scan speak! Jeden z założycieli ww jest również twórcą cenionych produktów Dynaudio.

Pierwszych akordów ze Scan speak słuchałem w latach 80-tych. Sprzęt należał do ojca kolegi i był cenowo poza zasięgiem moich rodziców. Do dziś pozostał klimat "Oxygene" JMJ czy „Tubular Bells” MO grany z czarnych płyt, to była magia.

Głośniki ww firmy nie są ani najlepsze ani najdroższe na świecie, ale są łatwo dostępne, dosyć solidnie pomierzone, powtarzalne w dobrej jakości. W szczytowych modelach wielu firm są właśnie produkty Scan spek.

Gotowe i dostępne opracowania konstrukcji oraz dobre opinie o „duńczykach” było bodźcem do zrobienia pierwszej konstrukcji na „scanach” w załączniku.

Sprzedana z żalem i postanowieniem zrobienia kolejnej konstrukcji na takich głośnikach. Druga i chyba ostatnia jest moim avatarem.

W założeniu klub mógłby się stać miejscem wymiany doświadczeń oraz opinii o głośnikach i kolumn na Scan speak.

post-22129-0-79128100-1304240477_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się. Dali Grand posiadają naprawdę rewelacyjnego niestandardowego SS D2905/9700

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam sie do klubu, Dali Grand, niedawno sprzedane, teraz ProAc response 3.5 z polipropylenowymi SS modyfikowanymi przez ProAc'a, no i w kolejce czekaja bezimienne kolumienki zbudowane na revelatorach:) ProAc'i zostaja;)

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że scan-speaki kochamy za to że są muzykalne ,ciepłe ,to ich taka charakterystyczna cecha .Są głośniki lepsze ,droższe itd.ale nie mają tej muzykalności .Są świetnym kompromisem cena -jakość .Szkoda że scan-speak nie produkuje głośników o dużej efektywności do wzmacniaczy lampowych.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że scan-speaki kochamy za to że są muzykalne ,ciepłe ,to ich taka charakterystyczna cecha .Są głośniki lepsze ,droższe itd.ale nie mają tej muzykalności .Są świetnym kompromisem cena -jakość .Szkoda że scan-speak nie produkuje głośników o dużej efektywności do wzmacniaczy lampowych.

 

A po co ma takie produkować-u mnie lampa 300B bez problemu sobie radzi z kolumnami na scanach o skuteczności 88db.

Osobiście wole granie na kolumnach o niższej skuteczności-nawet z lampą.Że jak jest lampa i musi być wysoka efektywność kolumn to jest dla mnie mit.

Tylko musza być zachowane pewne zasady-jest to uczciwość producentów w podawaniu parametrów sprzętu,ponieważ

-producent podaje efektywość kolumn 89 db-a jest faktycznie 85 db.

-producent podaje moc wzmacniacza 300b 9wat-a rzeczywiście jest połowa tej mocy-wtedy mogą być problemy.

Dla mnie scan speak jest naprawde świetnym głośnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ma takie produkować-u mnie lampa 300B bez problemu sobie radzi z kolumnami na scanach o skuteczności 88db.

Osobiście wole granie na kolumnach o niższej skuteczności-nawet z lampą.Że jak jest lampa i musi być wysoka efektywność kolumn to jest dla mnie mit.

Tylko musza być zachowane pewne zasady-jest to uczciwość producentów w podawaniu parametrów sprzętu,ponieważ

-producent podaje efektywość kolumn 89 db-a jest faktycznie 85 db.

-producent podaje moc wzmacniacza 300b 9wat-a rzeczywiście jest połowa tej mocy-wtedy mogą być problemy.

Dla mnie scan speak jest naprawde świetnym głośnikiem.

Masz rację !Choć mój Luxman o mocy 40 wat lepiej sobie radzi ze scanami niż Amplifon WT 40II ,tak też moc wzmacniacza nie jedno ma imię(power)

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację !Choć mój Luxman o mocy 40 wat lepiej sobie radzi ze scanami niż Amplifon WT 40II ,tak też moc wzmacniacza nie jedno ma imię(power)

 

Trafka bracie audiofilu,trafka to podstawa-a w amplifonie też są przecież-więcej nie napiszę bo jestem patriota ,a dziś dzień flagi.........pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj był Dzień Flagi :)

Może ktoś pokusi się o porównanie Iluminatorów z Revelatorami?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację !Choć mój Luxman o mocy 40 wat lepiej sobie radzi ze scanami niż Amplifon WT 40II ,tak też moc wzmacniacza nie jedno ma imię(power)

Byłbyś mocno zdziwiony co potrafi dobrze obsadzony WT40-trzeba tylko i aż znależć odpowiednie zestawienie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iluminatory mają bas jak revelatory i nie są tak "suche" jak te drugie. Świetne głośniki.

 

Skąd to wiesz?

To które są suche ,a które mokre-napisz zrozumiale dla wszystkich użytkownikow.

To które są pierwsze ,a które te drugie-ale bajzel!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd to wiesz?

To które są suche ,a które mokre-napisz zrozumiale dla wszystkich użytkownikow.

To które są pierwsze ,a które te drugie-ale bajzel!!

 

Już odpowiadam:

"Osuszone" brzmeniowo sa Revelatory (te drugie) w porównaniu z Illuminatorami (te pierwsze). 8-D

A skąd wiem? Gdyż posiadam kolumny trójdrożne na revelatorach i znam sonus faber cremona na revelatorach jak również znam Illuminatory Twonka, ty pewnie też.

To jakby w systemie dzielonym zamienić preamp lampowy na tranzystorowy ;) choć to nie takie proste.

Hmm nie wiem jak to opisać, trzeba samemu do tego dojść poprzez osłuchanie. Inaczej się nie da.

Ale wiem ze kable MITa są "mokre" ;)

Edytowane przez Matthew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś pokusi się o porównanie Iluminatorów z Revelatorami?

Łatwo pisać sucho - mokro, ciepło - zimno, wysoko- nisko albo twarde - miękkie, bo jest to ciężkie do zweryfikowania. Można zawsze zwalić na słonia albo kable, ale jedno pozostaje bez zmian: chęć posłuchania muzyki na "scanach" po dłuższym braku kontaktu z nimi. Po dłuższej nieobecności w domu, trzecią rzeczą po kąpieli i herbacie jest właśnie muzyka. O czwartej mogę napisać po 22-giej i to jest jedyna rzecz, dla której mogę zrezygnować z trzech pierwszych przyjemności.

Macie piękne konstrukcje...

Edytowane przez colcolcol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam:

"Osuszone" brzmeniowo sa Revelatory (te drugie) w porównaniu z Illuminatorami (te pierwsze). 8-D

A skąd wiem? Gdyż posiadam kolumny trójdrożne na revelatorach i znam sonus faber cremona na revelatorach jak również znam Illuminatory Twonka, ty pewnie też.

To jakby w systemie dzielonym zamienić preamp lampowy na tranzystorowy ;) choć to nie takie proste.

Hmm nie wiem jak to opisać, trzeba samemu do tego dojść poprzez osłuchanie. Inaczej się nie da.

Ale wiem ze kable MITa są "mokre" ;)

 

Uparty jesteś niesamowicie-bo porównanie dałeś nie na miejscu.

Właściwe byłoby porównanie chociażby Twoich i moich kolumn-dla mnie z czystej ciekawości,choć wiem,że Twoje trójdrożne zagrają inaczej niż moje.

Stąd wynika te stwierdzenie o osuszonych revelatorach.Sonus FABER tez gra inaczej niz moje,a Twonka z kolei to nie ma co porównywać-to podstawkowce są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję słuchać u jednego z forumowiczów kolumn Akustyka RR4 - referencyjny model. Jak można zrobić coś jeszcze lepszego to ciekaw jestem na jakich przetwornikach no może Seas Excel by temu dorównał.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję słuchać u jednego z forumowiczów kolumn Akustyka RR4 - referencyjny model. Jak można zrobić coś jeszcze lepszego to ciekaw jestem na jakich przetwornikach no może Seas Excel by temu dorównał.

 

Pewnie, że można.... przynajmniej spróbować

Oprócz Seasa są jeszcze Accuton, Morel, Audio Technology, Eton, ATC, Focal i Dynaudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wieloma rzeczami się mogę zgodzić ale nigdy się nie zgodzę ,że rewelatory grają "sucho" wręcz przeciwnie grają bardzo dźwięcznie i transparentnie i przyjemnie,potrzebują do tego dobrego systemu ,za to kocham Scan-speaki.A najgorsze wysokie tony , jak dla mnie ,mają Focale takie Altusowskie !

 

Dodam jeszcze ,że Focale dobrze się zgrywają z "ciemną " lampą np.wzmacniacze Delta Studio na lampach Kt 88 lub EL 34

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.