Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  142 członków

Scan Speak Klub
IGNORED

Klub Scan speak


colcolcol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście nie porównywałem 1:1, ale z tego co wiem, 22W mniejsze zejście, ale bardziej muzykalnie. 26W jest demonem zejścia, jest zróżnicowany w przekazie. Przy małej mocy wzmacniaczach buczący. Wszystko zależy od zwrotnicy i obudowy. Wg mnie 50L max, niskie strojenie 18-20Hz. lub obudowa zamknięta. Przy za dużej obudowie i źle zestrojonej jest b.zamulony. Wolny. Odpowiedz impulsowa jest słaba. Gra jak źle zestrojony sub.

 

Każdy ma swoich zwolenników i przeciwników. Jak na razie nie ma alternatywy, aby jeden głośnik grał jak połączenie 22 I 26.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny projekt, też nad nim myślałem.

W tym projekcie jest papierowy SS. Trochę mniejsza efektywność. Trochę cięższa papierowa membrana.

Szkoda że przy wodospadzie jest tylko wykres do 500Hz. Chyba ważniejsze jest co się dzieje poniżej, w szczególności 100-25Hz.

Edytowane przez hi_aro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarokar

(Konto usunięte)

Mocna rzecz, ja popełniłem ten projekt:http://www.troelsgravesen.dk/Jensen_Bob.htm na tym samym basowym głośniku i mi brakuje kontroli i wypełnienia na basie. Zakupiłem dla tego tą Yamahę P2500 i zobaczymy co się wydarzy. Kloutbedzie teraz napędzał tylko średnicę i górę ale myślę o Pass FirstWatt F2, jest do sprzedania na allegro- hi_aro co myślisz o tym wiem że też robiłeś ten projekt.

Edytowane przez jarokar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem kto robił tego M2 i nie jest tyle wart. Mnie kosztował 2000PLN i robiłem go raczej bezkompromisowo. Wszystko z mocnym zapasem. Trochę wyfisiowane elementy. Tak wygląda:

post-819-0-99424100-1462212986_thumb.jpg

 

M2 jak za te pieniądze gra bardzo dobrze. Bez problemu pobija 90% Accuklonów. E450, A45, niewiele gorzej od P7100 (ale tylko w kwestii mocy). Jednak nie ma co się oszukiwać. Zdecydowanie jest to wzmacniacz do zestawów dwudrożnych. Kolumny na iluminatorach i jest miodzio.

 

Widzę że zrobiłeś w SS w 80L. Za dużo, zrób wypełnienie aby zmniejszyć objętość do 60L. Pobaw się "rurką".

Można pobawić się i oddzielnie napędzać sekcje. Tylko musisz wszystko przekalkulować, co się bardziej opłaca, czy bawić się w dzielenie, dodatkowe przedwzmacniacze, może podział aktywny, czy od razu poszukać jakiegoś klasycznego pieca z konkretną mocą. Ja przechodziłem przez to i skończyło się na A2. Do tego jakiś dobry preamp i dopiero poczułem co to 26W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarokar

(Konto usunięte)

Pomysł z końcówką Yamahy okazał się strzałem w dziesiątkę w końcu W26 ma wystarczającą ilość prądu i odwdzięczają się pięknym dźwiękiem. Klout po odciążeniu go od zadań basowych też pokazuje co potrafi na górze i średnicy. Mnie się mordeczka cieszy bo gra według mnie świetnie.Pewnie można lepiej ale to co mam na tą chwilę robi niesamowite wrażenie dzwięk jest kompletny bas doskonale kontrolowany, srednica też lepiej wypełniona no i góra perlista, scena w głąb ma takie hektary że nie mogę wyjść z szoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę wyjść z szoku.

Może to nierozsądne, ale rozważ, czy jeszcze nie pójść w dodatkowe wstęgowe tuby nadstawki, na bazie Fountek CD 2.0 (ta "długa"). Tubę deseczki bukowe 20cm szer pokroją Ci na 1,5 cm plasterki w stolarni w Leroy Merlin. Będą mięsem rzucać, ale zapłacisz za cięcie 30 zeta i zrobią. Taśmę poliestrową szerokości 10m gładką - w tymże Leroy Merlin, na dziale z firankami. Gardziel - tak sobie wymyśliłem - około 2 cm. Dodatkowe sosnowe kliny podłogowe zwężające gardziej z 20 cm wysokości do mniej więcej tyle, ile wysokość samej wstęgi. Kliny sosnowe, gdzieś w akcesoriach, pomiędzy działem "drzwi" a stolarnią. Wylot tuby - ja zrobiłem 60 cm szeroki, bo na więcej się baba nie chciała zgodzić.

Filtr - banał - pierwszego rzędu, kondensator 2,2 uF.

Klej - Wikol. Będziesz jeszcze potrzebował takie ściski stolarskie, z "pompką" - nawet te najtańsze, z Topex'u.

 

Wstęga + tuba .... to nie to samo co Wstęga.

Odpalaj na siedząco.

post-34863-0-37007700-1462610455_thumb.jpg

post-34863-0-53813800-1462610753_thumb.jpg

post-34863-0-90714500-1462610781_thumb.jpg

post-34863-0-20737800-1462610808_thumb.jpg

post-34863-0-62523500-1462610851_thumb.jpg

post-34863-0-76185400-1462610956_thumb.jpg

post-34863-0-29225600-1462610957_thumb.jpg

Edytowane przez zjj_wwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie :)

 

W tej chwili Primare A33.2 120W/8ohm na kanał.

jarokar, widziałem że już masz Yamahę na basie i chwalisz sobie... mnie też chodzi po głowie, żeby sprawdzić jakiś mocniejszy piec

 

 

ps. tak, to Robert zrobił mi kolumny

Edytowane przez ygrene

Bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pokażę coś na scanach:

Konstrukcja główna - MDF.

Front, spód i góra - drewno orzecha włoskiego.

Boki - skóra naturalna licowa z przeszyciami.

Podstawy i kolce - stal nierdzewna polerowana.

 

Głośniki - illuminator R3004, revelator 15W-8531K00

 

Projekt zwrotnicy Yoshi.

post-23645-0-64736500-1462638419_thumb.jpg

post-23645-0-86380800-1462638425_thumb.jpg

post-23645-0-83140600-1462638430_thumb.jpg

post-23645-0-02497200-1462638438_thumb.jpg

post-23645-0-71104700-1462638442_thumb.jpg

post-23645-0-08933100-1462638451_thumb.jpg

post-23645-0-55764100-1462638456_thumb.jpg

post-23645-0-55174800-1462638460_thumb.jpg

post-23645-0-63765300-1462638468_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pokażę coś na scanach:

Konstrukcja główna - MDF.

Front, spód i góra - drewno orzecha włoskiego.

Boki - skóra naturalna licowa z przeszyciami.

Podstawy i kolce - stal nierdzewna polerowana.

 

Głośniki - illuminator R3004, revelator 15W-8531K00

 

Projekt zwrotnicy Yoshi.

 

 

 

Normalnie idzie się zakochać :)

Edytowane przez lupo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nierozsądne, ale rozważ, czy jeszcze nie pójść w dodatkowe wstęgowe tuby nadstawki, na bazie Fountek CD 2.0 (ta "długa").

...

Wstęga + tuba .... to nie to samo co Wstęga.

 

Wow, niezłe. Powiedz mi jeżeli możesz, czego Ci brakowało w 9900? Toć to wyśmienity głośnik, wspominam go z rozrzewnieniem. :)

 

Miłego.

Irek.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarokar

(Konto usunięte)

ygrene u mnie ta profesjonalna Yamaha P2500 pozamiatała, teraz SS W26 gra tak że nie mam pytań, Linn Klout mimo swoich 80W na 8 omach i 160W na 4 omach i trafie 880W nie radziła sobie ewidentnie z basem. Teraz to jest inny świat bas jest świetnie kontrolowany ma barwę wypełnienie i moc ale pod pełną kontrolą. Co ciekawe to Klout odciążony od zadań basowych też rozwinął skrzydła i pokazuje na co go stać, średnica i góra zyskały na rozdzielczości scena urosła zwłaszcza w głąb bo na boki było już bardzo dobrze. Najśmieszniejsze w tym jest to , że Yamaha była śmiesznie tania w stosunku do tego co wniosła do mojego systemu.

 

bingant a Ty powinieneś dostać bana za wklejanie takich zdjęć , człowiek potem po nocach nie śpi. Taki żarcik z tym banem, ale chylę czoła przed Twoimi konstrukcjami, są genialnie wykonane i przy Sonus Faberze nie było by wstydu, wielki szacun.

 

Ja też Zygmunta ( zjj_wwa ) nie bardzo rozumem w moim systemie 99000 gra genialnie i mi nie potrzeba żadnych dopalaczy, na górze jest wszystko barwa, rozdzielczość, perlistość i jeszcze pewnie kilka przymiotników by się jeszcze znalazło, dla mnie to genialna kopułka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrzeba żadnych dopalaczy, na górze jest wszystko barwa, rozdzielczość, perlistość i jeszcze pewnie kilka przymiotników by się jeszcze znalazło, dla mnie to genialna kopułka.

No niby to wszystko prawda, ta kopułka posiada te wszystkie przymioty, ... ale ... jakiś taki "malutki" ten dźwięk z niej był. Po prostu czegoś mi brakowało.

Kupiłem wstęgę - a ta, zastisiwana "goła" - po prostu tak darła pyska wniebogłosy, że aż krew z uszu płynęła ... No więc pojawił się pomysł aby ją tą tubą z drewna dociążyć. Teraz, z tą wstęgą, która jest obciążoną tubą, jest tak jakby ... przyjemniej. Średnio-tonowo przyjemniej. Nie ma ostrości. Energia się jakby na szersze (w dół) pasmo rozłożyła. Wielki dźwięk. Wielka średnica. Powietrze, czy jak tam zwał. Ktoś kiedyś poruszał kwestię interferencji, szarpanej charakterystyki - konfliktu pomiędzy wstęgą a kopułką. Nie znam się. Ja tam konfliktu pomiędzy jednym a drugim źródłem nie słyszę. Kopułka promieniuje sferycznie, tym swoim precyzyjnym, acz "malutkim" dźwiękiem. Wylot tuby jest z kolei "pionowo-liniowy", więc to bardziej jak źródło liniowe się chyba zachowuje. Jedno z drugim się imho uzupełnia, daje wrażenie jak gdyby większej przestrzeni. Sam nie wiem. Tak mi po prostu lepiej. Nie potrafię tego wyjaśnić. Może to jest kwestia innej efektywności każdego z tych przetworników?

Pomiarów - nie robiłem. Wielką zagadką pozostaje więc, jak taki tandem wstęga+tuba na wykresach się prezentuje.

Tuba jest pędzona pojedynczym kondensatorem 2,2 uF. Filtr pierwszego rzędu. Zgodnie z teorią - bardzo niezgodnie ze sztuką, gdyż w zaleceniach aplikacyjnych jest mowa o filtrze trzeciego, czy nawet czwartego rzędu. A jednak to gra.

Edytowane przez zjj_wwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ostatnie dzieło Bingant'a zastanawiam się czy czasami to raczej nie Sonus powinien się zawstydzić.

 

Rewelacyjne są te kolumny - bardzo mi się podobają - ja dopatruje się w nich kolejnego "stadium" w projektowaniu kolumn - nie jest to już kopiowanie Sonusa tylko własny projekt.

 

Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pokażę coś na scanach:

Konstrukcja główna - MDF.

Front, spód i góra - drewno orzecha włoskiego.

Boki - skóra naturalna licowa z przeszyciami.

Podstawy i kolce - stal nierdzewna polerowana.

 

Głośniki - illuminator R3004, revelator 15W-8531K00

 

Projekt zwrotnicy Yoshi.

 

Ładne, ładne... pozdrowienia dla platformy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.