Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  142 członków

Scan Speak Klub
IGNORED

Klub Scan speak


colcolcol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jarokar

(Konto usunięte)

Na początku dźwięk był taki techniczny, brakowało gładkości i wypełnienia, bas był szczupły i brakowało barwy, góra trochę szeleściła, środek tez bez należytego wypelńienia tak to odbierałem.

 

Po wygraniu dźwięk nabrał ogłady, jest płynny z należytym wypełnieniem , barwny, odciążony, gładki, jest więcej powietrza wokół instrumentów, taki lepiej poukładany.

Tak to odbieram ja , może ktoś inny miałby inne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze narzekałem na brak basu w moim metrażu , teraz jest bosko, to pewnie będzie jeszcze lepiej ? ;-) często spotykam się z dwoma kumplami, wspólne testy odsłuchy też maniacy audio, widziałem ich miny po odsłuchaniu, cytat jednego " po przyjściu do domu stwierdziłem że u mnie nie ma basu " ;-)

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ze Rotel daje radę, u mńie prawdziwy bas się pojawił dopiero po zainstalowaniu Yamahy jest wszystko czego brakowało. A jak góra i środek?

Jesli chodzi o Rotela to RB-1090 jak i RB-1080 bardzo dobrze sobie radzą z tymi głośnikami, jest rytmika i dobrze kontrolowany bass, te koncówk robia z tymi głosnikami co chcą, zaś po podłączeniu RB-1070 jest kicha, wielki buuu a głosniki stoja w miejscu .

Jeśli chodzi o srednice, jest bardzxo otwarta i z dobrze wypełnionym wokalem, wysokie są bardzo szczegółowe, trochę poeksperymentowałem i wstawiłem inny głosnik,

musiałem go dostroić do reszty, ale jest dobrze, zamiast to co było w projekcie http://www.troelsgravesen.dk/Jenzen_Illuminator_2_files/6600.pdf wstawiłem http://www.troelsgravesen.dk/ektagrande_files/7000.pdf

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarokar

(Konto usunięte)

Szkoda że tak daleko mieszkasz bo rzuciłbym uchem.

Bardzo mnie śmieszą przewijające się po forach dogmatyczne twierdzenia, że konstrukcje Troelsa grają wycofaną górą i bassem. Pewnie piszą głownie ci co słyszeli na zdjęciu albo ci co zastosowali nieodpowiednia amplifikacja i wydają kategoryczne wyroki.

Jak się znajdzie właściwy set to śpiewają jak syreny morskie.

Jeszcze zapytam jaki masz prekampanii i źródło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to trzecia udana konstrukcja Pana Troelsa która poskładałem i nie mogę się przyczepić do żadnego z pasm, owszem kiedyś też poskładałem jego projekt Amish na SS 18W/8545-KOO i D2905-970000 i tam właśnie brakowało mi wyższej średnicy i dolnej góry pasma, chyba rozumie troelsa dlaczego tak je zestroił, mnie przynajmniej męczy charakter brzmienia wyższej średnicy z głośników 95000 jak i z 97000 .

Reszta sprzętu, czyli pre Rotel RC-1082, CD Pioneer PD-9700 i Sony CDP-X7ESD , ma jeszcze kilkanaście klocków, nie będę wymieniał wszystkich, ale kasaciakami się pochwalę Sony TC-K333ESL i TC-K870ES, tuner Sony ST-S707ES, końcówki już znasz, kabelki Van Den Hul 3x The Second , głośnikowe kimber 8TC w głośnikach 4TC, to tak z grubsza ;-)

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Nie pamiętam, jak znajdę dokumentacje to napiszę, projekt był wykonany w całości według Pana Troelsa

 

Pytam - ponieważ 9500 przy podziale 3000 Hz nic z wyżej wymienionych wad nie wykazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tylko zwrotnicę od Amishe ale dla głośników 18W/8545-00 i 9500 była słyszalna dziura dla wyższej średnicy i niższej góry, ogółem lepiej wspominam 9500 od 9700, 9500 przy niższym strojeniu miał ciekawszą barwę wokalową jak 9700

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarokar

(Konto usunięte)

To niezły kolekcjoner z Ciebie. Ja nie kolekcjonuje, chociaż w piwnicy stoi kaseciak Denona DRM-550 i tuner Yamahy nie pamietam modelu. VDH second to bardzo fajny kabel a le dla mnie first jest dużo lepszy. Tez mam Kimbera ale TC 12 tyle ze mój nie oryginalny to nie wiem ile ma z brzmienia oryginału. Ja sluszalem wszystkie SS 2905 i dla mńie najfajniejsza sygnaturę ma 9900 ale to podobno trudny głośnik do okiełznania. Iluminator na średnicy podobno lepszy niż revelator ale nie porównywałem to się ńie wypowiem.

Sory ale pisze z iPada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
tak, to HA.

Model Marcus MkII, BE Edition jak go nazwał sam konstruktor :)

beryl brzmi FENOMENALNIE

Czym je napędzasz? Ten Seas na basie to 22 cm?

 

Wysłane z mojego LG-H955

 

To może komuś szpilkę, excela i alu revelatora za 8kzł? ;) 68bbd8e547ab7aa198bdf3a6461e8d43_1464798264.jpg

To twoje aktualne kolumny?

Ja też nie przepadam za br na froncie, ale poza tym super wyglądają. Ja niestety na nowym mieszkaniu nie mogę sobie poradzić z basem...też jestem zmuszony sprzedać swoje.

 

Teraz zauważyłem, że basik nie ma frezy zrobionego. Celowy zabieg?

 

Wysłane z mojego LG-H955

Edytowane przez ulan66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sluszalem wszystkie SS 2905 i dla mńie najfajniejsza sygnaturę ma 9900 ale to podobno trudny głośnik do okiełznania.

 

Nic takiego sobie nie przypominam. Zagrał od razu wspaniale i zachwycał wszystkich do końca jak go miałem.

Bardzo mile wspominam ten model.

 

Irek.N.

 

To może komuś szpilkę, excela i alu revelatora za 8kzł? ;)

 

Śliczne są. Tylko dlaczego tak daleko? ;)

Boję się zapytać - dlaczego zmieniasz? Coś z nimi nie tak?

 

Miłego.

Irek.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wgl co porównywac do Seasa? czy raczej zupelnie inny swiat

 

Nie jestem mistrzem opisywania doznań dźwiękowych. Chodzi mi o to, że od momentu pierwszego podłączenia (już blisko rok) wciąż zachwyca mnie dźwięk blach. Perkusjonalia nigdy nie brzmiały mi tak dobrze. I jest to również spostrzeżenie znajomego bębniarza, który sam zachwycił się tym dźwiękiem zupełnie nie pytany o komentarz. :) Mając w pamięci poprzednie rozwiązanie, beryl wydaje się być bardziej soczysty, jasny i bardziej szczegółowy. To zasadnicza poprawa w stosunku do poprzedniego rozwiązania. Co do sceny to raczej jest podobnie czyli bardzo dobrze.

 

Mała korekta, tzw bas to 22cm a nie jak pisałem 18cm. Tę średnicę ma środkowy głośnik.

Edytowane przez Miszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas nadrobić zaniedbanie i wpisać się do klubu, zwłaszcza, że z poprzednimi Illuminatorami jakoś nie zdążyłem pomimo 2,5-letniego posiadania. Na górze beryl, na dole celulozowa 22-ka. Twórca kolumn - na tym forum nie trzeba przedstawiać. Przepraszam za nie najwyższą jakoś zdjęć, marny aparat i fotograf.

post-46961-0-83507800-1465035020_thumb.jpg

post-46961-0-32335000-1465035033_thumb.jpg

post-46961-0-19532500-1465035049_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.