Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  142 członków

Scan Speak Klub
IGNORED

Klub Scan speak


colcolcol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Węglowa osiemnastka też wydawała się produktem nie do przebicia, ale co i rusz pojawiają się nowe materiały i technologie, które zmieniają punkt odniesienia.

Głośniki póki co pozostają głównym źródłem zniekształceń w torze i chyba nie dożyjemy momentu, w którym to się zmieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż stoi na przeszkodzie?;) 12k i jest komplet przetworników do 2way.

Nic nie stoi na przeszkodzie, to niby takie proste, tyle że to jedna wielka niewiadoma.

Masz na myśli, że do 2way to przerost formy nad treścią, profanacja przetworników? ;)

Poczekamy na jakieś opinie, może się okazać, że to jeden wielki marketing i cena zupełnie nieadekwatna do tego co jest obecnie na rynku.

Edytowane przez Emdester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest marketing, żeby illuminator się lepiej sprzedawał. Jak wchodził illuminator to też się wydawało, że jest drogi - teraz będzie okazją;)

 

2way na hi-endowych przetwornikach z obudową około 20litrów to IMO najefektywniejsza forma kolumny w typowych ~20m2. Jest sensowny bas i świetne wysokie i średnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dopisuję się do klubu...z moimi węgłówkami i chociaż nie mam zespołu zbieractwa kompulsywnego to nie wiem czemu mam ich coraz więcej ... ostatnio dokupiłem nie wiem czemu 8545...już nie wiem co mam z tym robić:)

w pokoju czarno się robi...może by węglówki na biało "siknąć", byłby taki węgiel egipski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Podpinam się do klubu z Revelatorami 22W/8851T00 na podstawie , których chcę popełnić projekt 3way pod mocną lampę. co dobrze zgrywa sie z tymi głośnikami?.. Zależy mi na szczegółowej ale nie chłodnej średnicy(słucham dużo gitary akustycznej), przejrzystej górze ale też nie takiej klinicznej z dobrą przestrzenią. Do tej pory miałem na basie Discovery 22 z buraczaną Vifką na średnich + metalowego Seasa 27tbfc/g i byłem dość zadowolony z sygnatury dźwięku lecz po czasie apetyt rośnie i zaczęło mi brakować wielobarwności w basie z odpowiednim dociążeniem tego pasma, większego wyrafinowania na średnicy i przestrzeni, powietrza na górze.W tym kierunku brzmienia chciałbym podążyć lecz wszystko o półkę wyżej. Revelatory na bas już mam i co dalej?..Znacie jakieś projekty w oparciu o ten głośnik?..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revelatory na bas już mam ...

Szkoda... bo będzie to niemal dreptanie w miejscu. Wcześniej niż później spojrzysz na 26w i aktywny podział. Pozwoli to uzyskać dobrej jakości i bez spadku 22 Hz.

A jeżeli masz z 35-40 m2 powierzchni, celuj w 32W

Edytowane przez colcolcol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda... bo będzie to niemal dreptanie w miejscu. Wcześniej niż później spojrzysz na 26w i aktywny podział. Pozwoli to uzyskać dobrej jakości i bez spadku 22 Hz.

A jeżeli masz z 35-40 m2 powierzchni, celuj w 32W

Hmm.. nie sądzę bo mam dość mocną lampę i w tych moich 20m2 to już ten revelator jest trochę przesadzony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest przesadzony :) a lampa nie jest remedium na problemy z basem, jedna z 3 way tylko skomplikuje rozwiązanie zagadki.

 

Witaj w klubie i powodzenia w okiełznaniu niskich częstotliwości. Wodzą mnie za nos już kilka lat...

Edytowane przez colcolcol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tacy co nadal węglówkę wolą od nowszych wynalazków:) Kwestia gustu i preferencji.

 

 

Np. ja , uwielbiam przekaz średnicy z (18w 8535 ) tego przetwornika, ma go w konstrukcji 3way :)

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Np. ja , uwielbiam przekaz średnicy z (18w 8535 ) tego przetwornika, ma go w konstrukcji 3way :)

Korzystałeś z gotowego projektu?

Mam klony Proaca 2,5 na tym głośniku.

Góra i środek mi pasuje, ale zastanawiam się czy ktoś robił kolumnę z dodatkowym głośnikiem tylko na dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałeś z gotowego projektu?

Mam klony Proaca 2,5 na tym głośniku.

Góra i środek mi pasuje, ale zastanawiam się czy ktoś robił kolumnę z dodatkowym głośnikiem tylko na dół?

 

 

Sam parę lat do tył zrobiłem projekt na 18w 8535 i 8545k00 ( konstrukcja 3way ) w której bardzo spodobał mi się przekaz średnicy z 8535.

Niestety na moich 28m2 narzekałem na niedosyt basu z 8545K00, to fajny głośnik ale nie do takiej powierzchni , konstrukcja owa była napędzana końcówką Rotel RB-1090.

post-34063-0-63495300-1515646822_thumb.jpg

 

2016 zrobiłem projekt z małą modyfikacją w zwrotnicy oraz górna obudowa jest zamknięta

http://www.troelsgravesen.dk/Jenzen-Illuminator.htm

Nie mogło w niej zabraknąć mojego ulubieńca średnicy 8535 :) , wysokie ogarnia Revelator R2904-700009, bas Revelator 26W-8861T00, od tamtej pory jestem mega zadowolony z basu i reszty brzmienia :)

post-34063-0-10013600-1515647373_thumb.jpg

post-34063-0-03551300-1515647418_thumb.jpg

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revelator 26W-8861T00, od tamtej pory jestem mega zadowolony z basu

 

Hmm, nie obraź się, ale znając możliwości tego głośnika (sam gram na wersji aluminiowej 26W) i patrząc na Twoje gołe ściany, czuję kataklizm pt buuuuuuuuuuuuuuu.

Czy to Twoje miejsce na słuchanie muzyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie obraź się, ale znając możliwości tego głośnika (sam gram na wersji aluminiowej 26W) i patrząc na Twoje gołe ściany, czuję kataklizm pt buuuuuuuuuuuuuuu.

Czy to Twoje miejsce na słuchanie muzyki?

 

 

Nie obraź się, ale gdzie ty widzisz gołe ściany ? , mam wersję papierową i nie lubię jak ktoś wydaje wyrok , NIE WIEM ALE WYPOWIEM SIE :(

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hmm, nie obraź się, ale znając możliwości tego głośnika (sam gram na wersji aluminiowej 26W) i patrząc na Twoje gołe ściany, czuję kataklizm pt buuuuuuuuuuuuuuu.

Czy to Twoje miejsce na słuchanie muzyki?

 

A możesz napisać co mają wspólnego gołe ściany z pracą głośnika niskotonowego?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
.. nie lubię jak ktoś wydaje wyrok..

 

Jestem po Twojej stronie, w tym samym klubie :) , ale jeżeli pokazujesz fotki swojego pokoju, to bądź przygotowany na komentarz.

 

Ten kawek gąbki na ścianie uznajesz za ustrój? To masz do pokonania jeszcze długą drogę.

Z pytaniami o bas i ściany zapraszam do zakładki "start".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kawek gąbki na ścianie uznajesz za ustrój? To masz do pokonania jeszcze długą drogę.

Obecny pokój w którym słuchał muzyki, powiedzmy do maja br jest trochu już leciwy ( ogólnie nadaje się już do remontu ) , ale nie jest taki goły na ścianach jak to napisałeś , zdjęcia innej ściany i sufitu:)

post-34063-0-57867400-1515830232_thumb.jpg post-34063-0-08905600-1515830271_thumb.jpg

 

Jestem w trakcie remontowania drugiego pokoju 26m2 , ten będzie tylko mój :)

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Priorytetem był wygląd? 26W w większej obudowie (z dobry impulsem) zeszłyby niżej.

 

Strojąc pomieszczenie, przygotowałem pliki z czystą sinusoidą od 18Hz do 120Hz. Działo się :)

Edytowane przez colcolcol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Priorytetem był wygląd? 26W w większej obudowie (z dobry impulsem) zeszłyby niżej.

Mnie w zupełności wystarczy to co jest , a niżej nie wiem czy ma sens ?

Na moich metrach brakowało mi wiecznie basu , przerobiłem kilka konstrukcji na 18 z stajni SS i Vifa , w końcu powiedziałem sobie jak się bawić to się .......... :) obecnie jest co jest, tak już drugi rok leci jak sobie plumkam na tych kolumnach i nadal mam banana na ....:)

Zobaczymy jak przejdę do mojego nowego pokoju , puki co to demolka , wszystko zależy od czasu , ale jest postanowienie będzie git malina :)

post-34063-0-17625300-1515849075_thumb.jpg

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gram na xavian 125 junior. W środku siedzą jakieś scan speak 15w chyba. Chciałbym wymienić je na scan speak revelator 15M/4531K00(taki chyba siedzi w xavian xn250). Mam nadzieję, że poprawi się bas. Teraz pytanie. Czy mogę tak zrobić? Czy ma to sens? Czy dźwięk będzie lepszy?

Edytowane przez mariuszpak

Krell kav300i, Xavian XN250, Audio Analogue Paganini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz tak zrobić, to Twoje kolumny :)

 

Charakterystyki kierunkowe i pasmo przenoszenia zmienią się w sposób mało przewidywalny. Zmieni się przebieg impedancji oraz strojenie kolumny. Na 99% rozjedzie się faza i zgasną źródła pozorne oraz zmieni się ich rozmiar. Być może usłyszysz mniejsze zniekształcenia: dźwięk stanie się bardziej czysty i może pojawić się lepsza barwa instrumentów.

Głośniki to wytrzymają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o 15” Revelatora? Mam małe monitorki SA Pandion 2 z takim przetwornikiem. Słuchałem wcześniej Xaviana na 18” i też był nieźle w moich 20 m. Mawiają że 15” ma lepszą średnice i niżej schodzi bas.

Bo ja wiem.... hmm

Mam rozumieć ze 18” Revelator nie jest tak dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba chodzi Ci o Revelatora 15 cm a nie 15 cali (15").

Revelator 18cm jest równie dobry na średnicy jak i 15cm, a bas ma jeszcze lepszy.

 

Revelatory mają jeden problem - są za tanie i stosują je wynalazcy i audiofilscy pirotechnicy nie potrafiący ich zestroić - nie mówiąc już o systemach w których je "testują"

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba chodzi Ci o Revelatora 15 cm a nie 15 cali (15").

Revelator 18cm jest równie dobry na średnicy jak i 15cm, a bas ma jeszcze lepszy.

 

Revelatory mają jeden problem - są za tanie i stosują je wynalazcy i audiofilscy pirotechnicy nie potrafiący ich zestroić - nie mówiąc już o systemach w których je "testują"

A tak, faktycznie 15cm. Nie wiem skąd mi w głowie cale?

Ciekawa informacja. Jednym słowem idą na łatwizne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gram na xavian 125 junior. W środku siedzą jakieś scan speak 15w chyba. Chciałbym wymienić je na scan speak revelator 15M/4531K00(taki chyba siedzi w xavian xn250). Mam nadzieję, że poprawi się bas. Teraz pytanie. Czy mogę tak zrobić? Czy ma to sens? Czy dźwięk będzie lepszy?

 

15m to wersja sredniotonowa z mniejszym wychyleniem. Podrzuć ten pomysł.

 

Chcesz lepszy bas to zmień cewke rdzeniowa na powietrzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% rozjedzie się faza i zgasną źródła pozorne oraz zmieni się ich rozmiar. Być może usłyszysz mniejsze zniekształcenia: dźwięk stanie się bardziej czysty i może pojawić się lepsza barwa instrumentów.

Głośniki to wytrzymają...

 

Jeśli jeden głośnik podłączymy odwrotnie, to faktycznie rozjedzie się faza i zgasną źródła pozorne....

 

Nawet jeśli stanie się taka sytuacja, to nie może przez to pojawić się lepsza barwa, bo barwa jest ściśle powiązana z fazą i lokalizacją.

 

Oj ludzie, ludzie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik w rzeczonych Xavian to seria Discovery przygotowana specjalne życzenie. Jest z innej półki zarówno cenowej jak i jakościowej.

 

O barwie a bardziej o braku podbarwień, wrażeniu ogólnej czystości dźwięku i mniejszych zniekształceniach intermodulacyjnych decyduje właśnie przetwornik i nie ma to związku z fazą i lokalizacją.

 

Oj Michał, Michał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.