Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  142 członków

Scan Speak Klub
IGNORED

Klub Scan speak


colcolcol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czas nadrobić zaniedbanie i wpisać się do klubu, zwłaszcza, że z poprzednimi Illuminatorami jakoś nie zdążyłem pomimo 2,5-letniego posiadania. Na górze beryl, na dole celulozowa 22-ka. Twórca kolumn - na tym forum nie trzeba przedstawiać. Przepraszam za nie najwyższą jakoś zdjęć, marny aparat i fotograf.

 

Bardzo fajna wizualnie kolumna. Ciekawe przetworniki.

 

Napiszesz na priva u kogo można je zamówić i w jakiej cenie? Chyba, że to nie tajemnica handlowa i tu ujawnisz co i jak;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej... to przez Ciebie stoi ten Pass u mnie ;)

A no rozmyślam cały czas o pre...

 

Dzisiaj cały dzień mam dla siebie (pusta chata) i słucham... Generalnie wiem, że choroba postępuje, ale kolumny z tym Passem bardzo mi przypadły do gustu i chyba dłużej pogram w takiej konfiguracji.

 

Piszę to po 2 tygodniach obcowania z tym zestawem... poprzedni wzmacniacz po 2 tygodniach wystawiłem na sprzedaż :)

Bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Po czym wnosisz? Są jakieś informacje oficjalne czy poprostu tak wnioskujesz patrząc na zdjęcia..

Jak znajdę w korespondencji to tu wkleję krótkie porównanie obydwu .

Edytowane przez sylwek.k

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woszę po tym jak miałem w ręku i rozbierałem głośnik Focala.

 

Nie wiem jak go rozebrałeś, ale bez zniszczenia membrany się nie da, przynajmniej tych najnowszych.Ja mam inne obserwacje, niestety z wypadków niezbyt szczęśliwych.

post-8269-0-19512100-1474053322_thumb.jpg

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Scan Spaek revelatory - to wybitne midwoofery - piszę to tutaj ponieważ w "Klubie miłośników studia16Hz" zostałem zbanowany za - jak to określił jakiś TERROR - pisanie o głośnikach Scan Speak czyli nie w temacie wątku.

Ciekawe czy zbanował tylko mnie czy wszystkich piszących w tym wątku o Scan Speak'ach, Morelach i Dynaudio - czyli jak sam stwierdził nie w temacie wątku

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w "Klubie miłośników Studia 16Hz" zostałem zbanowany nie mogę tam odnieść się do postu nr #16698 Użytkownika "Studio16Hertz" w którym wywołał mnie do tablicy wpisem na temat brzmienia Revelatrów ( m.in) w Accordo i rzekomym brakiem przeze mnie znajomości działania głośnika dynamicznego - co jak rozumiem skutkuje tym co słyszę - czyli że Accordo gra bajecznie a żadne kolumny Studia 16Hz jakie słyszałem przez lata choćby na Audio Show nie mogą równać się wyrafinowaniem i jakością brzmienia a średnicy w szczególności ze wspomnianymi Accordo ale też innymi kolumnami z Revelatorami.

 

Co jest u licha że jakoś wszyscy są zachwyceni na AS brzmieniem Accordo a Studio 16Hz grają jak setki innych kolumienek. Jak ma się ten stock wszystkich głośników i opinii kolegi Studia 16Hz skoro jego kolumny nie mogą nawet się zbliżyć wyrafinowaniem do brzmienia malutkich Accordo na fatalnym na średnicy revelatorze w dodatku 2way.

 

Zresztą Barletta też jest pewne głuchy i nie zna zasady działania głośnika dynamicznego i dlatego stosował Revelatory w XN 270/250 - tyle tylko że właśnie te kolumny na średnicy grają doskonale i brzmieniowo są klase wyżej od kolumienek z drewna które teraz Xavian robi.

 

Poza tym proponuje posłuchać Rossofiorentino Siena z fatalnie brzmiącym na średnicy 18cm głośnikiem Revelator.

 

Wszyscy producenci, którzy stosują nacinane Revelatory są głusi - i celowo chcą zabić muzykę suchym Revelatorem - tylko jedyny Studio 16Hz nie zabija średnicy stosując buraczkową Vife.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy producenci, którzy stosują nacinane Revelatory są głusi - i celowo chcą zabić muzykę suchym Revelatorem - tylko jedyny Studio 16Hz nie zabija średnicy stosując buraczkową Vife.

 

Czyli rozumiem, że Ci co nie stosują tego przetwornika na średnicę są głusi? Skoro to jest najlepszy przetwornik to nie rozumiem czemu wszyscy na świecie go nie stosują. I też nie rozumiem po co Ś.P. Serblin modyfikował nacinanego Revelatora skoro ten jest taki idealny. Pozwól, że każdy może mieć inne zdanie i pomysł na dźwięk. Mimo, że kolumny SF brzmią na pewno świetnie to na nich świat się nie kończy.

 

czyli że Accordo gra bajecznie a żadne kolumny Studia 16Hz jakie słyszałem przez lata choćby na Audio Show nie mogą równać się wyrafinowaniem i jakością brzmienia a średnicy w szczególności ze wspomnianymi Accordo

 

A jakie to monitory z oferty S16Hz grały na AS chociażby zbliżające się ceną na Accordo? Bo chyba nie porównujesz do Canto za 4-5k.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.