Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  142 członków

Scan Speak Klub
IGNORED

Klub Scan speak


colcolcol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli rozumiem, że Ci co nie stosują tego przetwornika na średnicę są głusi? Skoro to jest najlepszy przetwornik to nie rozumiem czemu wszyscy na świecie go nie stosują. I też nie rozumiem po co Ś.P. Serblin modyfikował nacinanego Revelatora skoro ten jest taki idealny. Pozwól, że każdy może mieć inne zdanie i pomysł na dźwięk. Mimo, że kolumny SF brzmią na pewno świetnie to na nich świat się nie kończy.

 

 

 

A jakie to monitory z oferty S16Hz grały na AS chociażby zbliżające się ceną na Accordo? Bo chyba nie porównujesz do Canto za 4-5k.

Ja nie porównuje - ale piszący bzdety o cudowności kolumienek na Vifkach porównują.

Każdy ma prawo do własnej oceny i ma prawo stosować głośniki jakie chce. Na audio show tyle razy słuchałem przez wiele lat kolumn Studio 16Hz i za każdym razem brzmienie było średnie. A na tej 15-tce Revelatora w Accordo jakośc dźwięku i muzyki była taka że wszyscy ( albo prawie wszyscy) byli oczarowani. Napisać można wszystko a odsłuch weryfikuje jak jest naprawdę. poza o czym mówimy skoro się słucha na Cayinach.

Akurat w Accordo to Serblin dodał tylko korektor fazy do Revelatora. Te tzw.modyfikacje o których wszyscy mówią są w rzeczywistości bardzo kosmetyczne.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babatular dobrze wiesz, że akurat Grzegorz zawsze ciepło się wypowiadał o starych produktach SF i o ich konstruktorze. Dla Ciebie brzmienie S16Hz może być średnie (chociaż jeśli ta opinia opiera się głównie na odsłuchach na AS to jest to trochę krzywdzące), a dla kogoś inne brzmienie SF może być średnie. Nie rozumiem po co szukałem w klubie S16Hz zaczepki. Nikt nie twierdzi że Accordo brzmią źle. Ja nawet ich nie słyszałem. Są to przepiękne kolumny i na pewno tak też brzmią. Fajnie, że jesteś z nich zadowolony. Pochwal się czym je napędzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie szukam zaczepki z nikim - broń Boże - wypowiadam tylko swoje doświadczenia. Zgoda że ocena brzmienia na AS jest mniej miarodajna niż odsłuch u siebie - niemniej jednak wspomniane Accordo też grają w takich samych warunkach.

 

Tak się składa, że akurat Grzegorza ze Studia 16Hz bardzo szanuje i cenię za wiedzę i filozofię budowy kolumn - jedwab na górze i papier na środku i dole. Tylko że wszystko potem weryfikuje odsłuch. Natomiast nie słyszałem by te kolumny grały w wyrafinowany sposób - być może miałem pecha.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banowanie babatulara to głupota. Trzeba rozmawiać merytorycznie i przedstawić jakość własnych konstrukcji w praktyce.

Baba Ma prawo napisać o tym co słyszał. Zaproście go po koleżeńsku, niech weźmie swoje kolumny i na spokojnie dokonacie porównań.

Takowe powinny odbyć się w jednakowym systemie a nie jednym za kilkaset tysięcy a drugim za kilkanaście. Spierajcie się na argumenty, nie pięści.

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banowanie babatulara to głupota. Trzeba rozmawiać merytorycznie i przedstawić jakość własnych konstrukcji w praktyce.

Baba Ma prawo napisać o tym co słyszał. Zaproście go po koleżeńsku, niech weźmie swoje kolumny i na spokojnie dokonacie porównań.

Takowe powinny odbyć się w jednakowym systemie a nie jednym za kilkaset tysięcy a drugim za kilkanaście. Spierajcie się na argumenty, nie pięści.

Też tak uważam , gdyby Baba napisał o Ethosach że grają w mało wyrafinowany sposób , to z racji że takowe posiadam w systemie , to chciałbym go przekonać że nie ma racji ,poprzez zaproszenie do mnie ze swoimi paczkami i wspólny odsłuch. A przy okazji poznałbym Jego spojrzenie na dźwięk. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisze o Ethosach że grają w mało wyrafinowany sposób bo ich nie słyszałem. To raz. A dwa to fakt że w Ethosach Ultimo 3 z 4 zastosowanych głośników jest wybitna :)

 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisze o Ethosach że grają w mało wyrafinowany sposób bo ich nie słyszałem. To raz. A dwa to fakt że w Ethosach Ultimo 3 z 4 zastosowanych głośników jest wybitna :)

 

Jeżeli nie słuchałeś to ,zapraszam serdecznie. To flagowy produkt w ofercie Grześka. Przy ich projekcie braliśmy czynny udział z Szymonem. Doświadczenie i fakt że słucha elektrostatów miało duży wpływ na dobór przetworników , co się przełożyło na uzyskaną spójność wszystkich podzakresów.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafał za zaproszenie. Może kiedyś......... Na razie rozważam zakup Minasów z tymi wybitnymi "buraczkami" na średnicy. Na allegro do wyboru do koloru bo wiele osób ich się pozbywa ( są 2kpl nowe i 6kpl(!!!!) używanych)

Miroslav - a nie wiem skąd masz info że mam Accordo - otóż nie mam choć bardzo bym chciał. Chociaz powiedzmy że byłeś blisko.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miroslav - a nie wiem skąd masz info że mam Accordo - otóż nie mam choć bardzo bym chciał. Chociaz powiedzmy że byłeś blisko.

 

przeczytałem w klubie Studio 16Hz....widocznie się myliłem....szkoda że jesteś taki tajemniczy

nigdy nie napisałem złego słowa o Sonus Faber....wracając do Accordo

kolega o nich powiedział.....'' one śpiewają'' ;-) ....obecnie ma Harbeth m30.1 i Jadisa DA50

więc brzmienie podobne jak u mnie....ciesze się że chce dokonać takich zmian...

nie tylko kolumn ale i wzmacniacza....do Accordo jest już przekonany i wiem że innych nie kupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( są 2kpl nowe i 6kpl(!!!!) używanych)

 

Bo to u nas bardzo popularne kolumny, wiele ich do ludzi poszło, nie świadczy to o ich ułomności raczej o popularności a te nowe sztuki to ogłoszenia branży, podobny przykład mamy w motoryzacji - patrz ogłoszenia takich marek jak np. VW i Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Scan Speak pokazał nowy głośnik wysokotonowy nowej serii Ellipticor D3404/552000. Bardzo ciekawy głośnik, biorąc pod uwagę że ma 97db efektywności! Z ciekawostek, głośnik posiada na froncie pierścień dekoracyjny który "zakrywa" wkręty montażowe. Cena i dostępność nie jest jeszcze znana. Ale stawiał bym na okolice ceny Illuminatorów.

post-66453-0-47423600-1495196209_thumb.jpg

post-66453-0-41667300-1495196218_thumb.jpg

post-66453-0-07722100-1495196223_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

le stawiał bym na okolice ceny Illuminatorów.

cena jest już znana :) i nie są to okolice żadnego illuminatora .

464euro +vat sztuka przełoży się u nas na cenę koło 5kpln za parę :)

 

Dla mnie bardziej interesująca jest nowa 18-naska 18we

http://www.scan-speak.dk/datasheet/pdf/18we-4542t00.pdf

U nas pewnie będzie kosztował koło 7koła za parę .

 

Ciekawe czy pójdą za ciosem i będzie też 12we w tej technologi .

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem najbardziej ciekawy sredniotonowego 18m 8ohm:

http://www.scan-speak.dk/?page_id=52&single_prod_id=235

Pianka i tytanowy karkas dają nadzieję, że przyłożyli się do tego głośnika.

 

Pomiary wersji 4ohm:

http://www.audioxpress.com/article/test-bench-127-test-bench-scan-speak-18m-6431t00-revelator-6-5-midrange-driver

 

 

cena jest już znana :) i nie są to okolice żadnego illuminatora .

464euro +vat sztuka przełoży się u nas na cenę koło 5kpln za parę :)

 

Dla mnie bardziej interesująca jest nowa 18-naska 18we

http://www.scan-speak.dk/datasheet/pdf/18we-4542t00.pdf

U nas pewnie będzie kosztował koło 7koła za parę .

 

Ciekawe czy pójdą za ciosem i będzie też 12we w tej technologi .

 

Cewka w wooferze nie jest jak w illumiatorach underhung, "zwykla" membrana, charakterystyka podobna do seas w18nx, ale z problemami na wykresie impedancji, które nie są obecne w nextel.

Magnesy jak hexadym też seas.

 

Jeżeli zniekształcenia nie będą wyraźnie lepsze od revelator/satori to nie wroze sukcesu;) póki co wyglądają te głośniki na wytwór działu marketingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem najbardziej ciekawy sredniotonowego 18m 8ohm:

Jak dla mnie ciekawy głośnik ale na niską średnicę w 4 way optymalnie .

Jeżeli zniekształcenia nie będą wyraźnie lepsze od revelator/satori to nie wroze sukcesu;)

Torles je już mierzył wprawdzie thd nie pomierzył ale charakterystyki 18we wyglądają dobrze .

Niewielki dołek koło 1.5k i bardzo łagodny break-up koło 5k.

Głośnik ma też bardzo niskie Le.

Wysoką efektywność , otwarty napęd i spora cewka powinny się przełożyć na wysoko położony punkt kompresji .

Dla mnie wygląda na świetny głośnik tylko absurdalnie wyceniony :)

Chociaż częściowo usprawiedliwiona ta wycena bo koszty tych eliptycznych wygibasów na pewno nie są małe.

Będzie to pewnie mały kroczek naprzód w stosunku satori .

 

http://www.troelsgravesen.dk/Ellipticor-1.htm

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak dla mnie ciekawy głośnik ale na niską średnicę w 4 way optymalnie .

 

Na niska średnicę na pewno, jest jednak nadzieja, że w klasycznym 3way też daje radę - Troels popełnił projekt na 18m i berylu revelator przy podziale 2k LR4 i bardzo chwali średniaka. Być może relatywnie niski podział 18m jest metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny już są od maja (netto) minus rabaty ,każdy zakupowiec ScanSpeaka ma je przyznane ,dostępność Ellipticor-ów oficjalnie teraz w lipcu ma ruszyć.

 

 

D3404/552000 Euro 391,17 / szt

18WE/4542T00 Euro 582,33 / szt

 

18M/8631T00 Euro 153,26 / szt

28W/4878T00 Euro 414,18 / szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.