Skocz do zawartości
IGNORED

Jak to jest z tym pasmem przenoszenia?


basiek49

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie znam się za bardzo na tych wszystkich parametrach w kolumnach i wzmacniaczach itd. Zastanawiam się jaki jest sens kupowania np suba o paśmie przenoszenia poniżej 20 hz i mieć do tego cd które ma pasmo przenoszenia od 20 wzwyż. Tak na logikę, to możliwości suba w takiej konfiguracji nie zostaną w pełni wykorzystane. Gdzieś obiło mi się o ucho,że minimalna częstotliwość samej płyty cd wynosi 20hz. To samo tyczy się górnego pasma. Cd daje 20khz a ludzie podłączają kolumny np 40khz. To dla mnie jakieś nielogiczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak znaczenia.

 

Mało kto jest w stanie uzyskać w warunkach domowych zakres pasma przenoszenie poniżej 50 Hz i powyżej 15 kHz w postaci liniowej tzn.o w miarę wyrównanej tolerancji +/- dB.

 

Bardziej radzę skoncentrować się na poprawności tonalnej systemu oraz akustyce pomieszczenia.

 

Reszta to audiofilskie bzdety.

 

Omijaj audiofilskie złote bezpieczniki ,grube kable głośnikowe ,udziwnione kable sygnałowe.

 

Cudowne kable sieciowe oraz kondycjonery. Nie bierz za wyrocznię treści recenzji.

 

Chodź na koncerty w domu jak uzyskasz podobny dźwięk to już będzie super.

 

 

Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

To jakaś prowokacja?

 

Brak znaczenia.

 

Chodź na koncerty w domu jak uzyskasz podobny dźwięk to już będzie super.

 

Powodzenia.

 

 

darkul dobrze wiesz że z różnych przyczyn w domu efektu sali koncertowej odtworzyć się nie da. I nie pomogą żadne procesory itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś prowokacja?

To nie prowokacja, generalnie pozbyłam się suba i chciałabym sobie kiedyś kupić. I tak na spokojnie sobie oglądam i czytam. Chodzi o to, że jak sub ma 10hz to słono kosztuje, a jak ma np 16 lub 20 to ta słoność jest o połowę mniejsza. No i się zastanawiam, czy podłączając to pod normalne cd te 10-20hz nie będzie martwa strefa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego potrzebny Ci jest ten sub? Do muzyki, czy do kina domowego? Jakie masz kolumny i jakie wymiary pomieszczenia odsłuchowego? Jak wygląda adaptacja akustyczna tego pomieszczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak znaczenia.

 

Mało kto jest w stanie uzyskać w warunkach domowych zakres pasma przenoszenie poniżej 50 Hz i powyżej 15 kHz w postaci liniowej tzn.o w miarę wyrównanej tolerancji +/- dB.

 

Bardziej radzę skoncentrować się na poprawności tonalnej systemu oraz akustyce pomieszczenia.

 

Reszta to audiofilskie bzdety.

 

czy chodzi o to że, np Audio Physic Minos dający 10hz i Chario Constellation Hercules dające 40hz w pokoju 16m2,zagrają na zasadzie, że 10tka da np 50hz, a 40ka np 70hz? czy z jednego i drugiego wyjdzie to 50hz. Wartości są czysto teoretyczne, chcę pojąć tylko zasady.

 

Do czego potrzebny Ci jest ten sub? Do muzyki, czy do kina domowego? Jakie masz kolumny i jakie wymiary pomieszczenia odsłuchowego? Jak wygląda adaptacja akustyczna tego pomieszczenia?

Adaptacji nie ma jeszcze, kolumny są ale ich nie będzie. Będą jakieś monitory, suba wykorzystać chciałabym i do muzyki i do kina, z naciskiem na muzyka. Pokój 16m2. Dyskusję zaczęłam, bo chcę to zrozumieć, jeśli chodzi o zakup, to odległa przyszłość, chcę sobie tylko utorować drogę w poszukiwaniach i rozmyślaniach. Nie sztuka wydać pieniądze, sztuka być z tego zadowolonym i wykorzystać możliwości sprzętu a nie przepłacać bo....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 16m2, odpowiednich monitorach i zadowalającej adaptacji akustycznej pomieszczenia wątpliwym będzie wspomaganie się subwooferem. No chyba, że do KD, ale wtedy nie jest potrzebny jakiś wyjątkowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika, że dobrze mieć jak najlepsze zejście do 30 hz. 30 hz każdy jest w stanie usłyszeć i daje to naprawdę wspaniałe efekty w niskim basie- często słyszalne w muzyce organowej (ale w rocku też się zdarza).

 

Tylko mój pogląd rozmija się z poglądem wielu ludzi na tym forum, jakoby to bas schodzący do jakiś 50 hz ale przekazany z dużą siłą i twardością był w zupełności wystarczający. Też miałem taki pogląd dopóki nie usłyszałem monitorów oraz słuchawek z zejściem grubo poniżej 50 hz.

 

A jeśli chodzi o sub- no cóż, jego bardzo niskie zejście może być małą zaletą w porównaniu z fatalną jakością owego basu- no ale to już zależy od suba, czyli od funduszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy chodzi o to że, np Audio Physic Minos dający 10hz i Chario Constellation Hercules dające 40hz w pokoju 16m2,zagrają na zasadzie, że 10tka da np 50hz, a 40ka np 70hz? czy z jednego i drugiego wyjdzie to 50hz. Wartości są czysto teoretyczne, chcę pojąć tylko zasady.

 

 

Nie obraź się, ale Twoje pytanie mógłbym skonstruować w taki sposób: czy jak wrzucę do garka kostkę rosołową Knora z kostką rosołową Winiar, to będzie bardziej smakowało Knorem czy Winiarami, a może smaki się zsumują i wyjdzie coś innego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa informacja, ale ze zrozumieniem problemu dalej stoję w miejscu:))))

Co do monitorów to oglądąłam Ap Brilion 2.0 ale mało inf jest na jego temat, mogą być zbliżone jak macie jakieś propozycje. Muzyka w kierunku klasyki, muzyki filmowej, jazz, ballady rockowe, muzyka symfoniczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pomieszczeniu odsłuchowym mam monitory i kolumny podłogowe. Monitory podłączone są do suba - bez suba dźwięk nie ma fundamentu, nie ma ciepła, jest gorsza stereofonia. Ostatnio zacząłem podłączać do suba podłogówki i też jest dużo lepiej. Dodam że jestem osobą która nie znosi basu (!!!) i w związku z tym sub jest włączony na minimum - tak w paśmie jak i w głośności. Nie chcę tu powiedzieć że sub jest generalnie najlepszym rozwiązaniem - tylko tańszym. Żeby zejść tak nisko z basem trzeba naaaprawdę drogich kolumn i wzmacniacza.

Natomiast co do pasma przenoszenia - idźcie do laryngologa i sprawdźcie jakie pasmo Wasz słuch odbiera naprawdę - będziecie zdruzgotani (dotyczy osób po 40-ce). Co nie znaczy że nie możecie rozkoszować się dobrym dźwiękiem - możecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak znaczenia.

 

Mało kto jest w stanie uzyskać w warunkach domowych zakres pasma przenoszenie poniżej 50 Hz i powyżej 15 kHz w postaci liniowej tzn.o w miarę wyrównanej tolerancji +/- dB.

 

Bardziej radzę skoncentrować się na poprawności tonalnej systemu oraz akustyce pomieszczenia.

 

Reszta to audiofilskie bzdety.

 

Omijaj audiofilskie złote bezpieczniki ,grube kable głośnikowe ,udziwnione kable sygnałowe.

 

Cudowne kable sieciowe oraz kondycjonery. Nie bierz za wyrocznię treści recenzji.

 

Chodź na koncerty w domu jak uzyskasz podobny dźwięk to już będzie super.

 

 

Powodzenia.

 

Choć nie jestem rurą muszę z grubej rury zacząć!!!

Darkul-takich bredni dawno nie czytałem-więc nie siej popeliny-chcesz dzwiek live to przyjedż do mnie i posłuchaj-o!!

Mógłbym na pw -tylko po co...młodzież czyta i sie nakręca-bo Ty konstruktor jesteś..taki podobno zmarnowany talent!!

Wszystkie te wymienione przez Ciebie gówna w torze posiadam.....i to działa,tylko,że sa to urządzenia z prawdziwego zdarzenia,a nie takie tam Twoje

konstrukcje,bądz inne wynalazki.Recenzji nie czytam-bo mam jeszcze niezły słuch-a u Ciebie jak z tym jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się, ale Twoje pytanie mógłbym skonstruować w taki sposób: czy jak wrzucę do garka kostkę rosołową Knora z kostką rosołową Winiar, to będzie bardziej smakowało Knorem czy Winiarami, a może smaki się zsumują i wyjdzie coś innego?

Trafnie to określiłeś, gadając z kobietą to można używać takich zamienników. Ale twoje porównanie nie do końca jest prawidłowe, chodzi mi o to, czy jak wrzucę kostkę rosołową do litra wody lub jak wrzucę 2 kostki tez do litra, to obie zupy będą mieć taki sam smak, czy któraś z nich będzie bardziej wyrazista.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, po co Ci taka wiedza?

wiedza może okazać się przydatna przy wstępnej selekcji sprzętu audio. Liczę na to że pozwoli mi ona na niezawracanie wam głowy każdą pierdołą. poza tym mimo ze nie ma odpowiedzi już dożo się dowiedziałam:)

 

W pomieszczeniu odsłuchowym mam monitory i kolumny podłogowe. Monitory podłączone są do suba - bez suba dźwięk nie ma fundamentu, nie ma ciepła, jest gorsza stereofonia. Ostatnio zacząłem podłączać do suba podłogówki i też jest dużo lepiej. Dodam że jestem osobą która nie znosi basu (!!!) i w związku z tym sub jest włączony na minimum - tak w paśmie jak i w głośności. Nie chcę tu powiedzieć że sub jest generalnie najlepszym rozwiązaniem - tylko tańszym. Żeby zejść tak nisko z basem trzeba naaaprawdę drogich kolumn i wzmacniacza.

Natomiast co do pasma przenoszenia - idźcie do laryngologa i sprawdźcie jakie pasmo Wasz słuch odbiera naprawdę - będziecie zdruzgotani (dotyczy osób po 40-ce). Co nie znaczy że nie możecie rozkoszować się dobrym dźwiękiem - możecie.

Jako że jestem po 40, wiem że moje pasmo słyszalne to max 11khz:)) a dolne to nawet jak nie słyszę to czuje ciałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że płyta CD i jej charakterystyka ma tutaj najmniejsze znaczenie.

Nie kumam, dlaczego nie ma znaczenia? zakres dziamania cd jest na tyle duży ze ograniczenia pomieszczenia i słuchu mieszczą się zawsze w tym zakresie? to by znaczyło że standard sacd jest rzeczywiste bezpodstawny przy użyciu w warunkach domowych. ale załóżmy że mam wielki pokój powiedzmy 200m2:) i mam cd 20hz i sub 10hz. to 10 hz pomimo spełnionych warunków akustycznych i tak nie zostanie odegrane. pomijam tu słuch i odczucia cielesne. chodzi mi raczej z punktu widzenia pomiaru.

 

Napiszę tak - lepiej zagrają samodzielnie dobre monitory, niż kiepskie monitory i kiepski subwoofer w duecie.

dlatego rozważam dobre monitory i dobry subwofer, ale nie wiem czy jest sens. producenci dożo sobie życzą za niski zakres wiec chcę wiedzieć jak niski zakres możne mieć znaczenie u mnie. wiem ze oprócz tego w subie istotna jest barwa, rozdzielczość, kontrola basu oraz dynamika i zapewne kilka innych drobiazgów o których jeszcze nie wiem. ale wychodzi mi ze nie powinnam przebierać w tych o najniższej częstotliwości z najwyższą ceną, lepiej dać wyższą częstotliwość i niższą cenę:) przynajmniej tyle na razie zrozumiałam z tego wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak się czepiłaś tych 10Hz - nie usłyszysz tego.

 

Tu masz testowe dźwięki - ściągnij i odtwórz - później napisz od jakiej częstotliwości czułaś-słyszałaś.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Transfer Free

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak się czepiłaś tych 10Hz - nie usłyszysz tego.

 

Tu masz testowe dźwięki - ściągnij i odtwórz - później napisz od jakiej częstotliwości czułaś-słyszałaś.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Transfer Free

czepiłam się tylko dla kontrastu, ale z drugiej strony jak to nic nie wnosi to po co producenci produkują coś takiego, kiedyś słuchałam i miałam zakres od 20 ale to ciche było do 11k. poza tym to chyba nie uczciwe wtedy miałam sub a teraz nie, z tego co pamiętam moje kolumny to kolo 40hz maja wiec nie wiem czy powinnam wymagać od nich czegoś niższego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam moje kolumny to kolo 40hz maja wiec nie wiem czy powinnam wymagać od nich czegoś niższego

40 Hz przy jakim spadku wzgl. średniego SPL? ;) Bo wiesz ... -2 dB a -10 dB to jest dosyć duża różnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestem po 40, wiem że moje pasmo słyszalne to max 11khz:)) a dolne to nawet jak nie słyszę to czuje ciałem.

11khz...to aż tak słabiutko? A co będzie za 10 lat?

Chyba pozostanie odbiór...ciałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 Hz przy jakim spadku wzgl. średniego SPL? ;) Bo wiesz ... -2 dB a -10 dB to jest dosyć duża różnica.

ze co? to ja wole ta opcje z knorem. na kolumnie mam napisane 40-20.000 kolumna audio academy phoebe 3 nie wiem co to spl. ale rozumiem skrót dB:)) Przypominam że rozmawiacie tylko z kobietą :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele nieuczciwości jeszcze spotkasz na swojej drodze audiosłuchacza. Często płacisz za tzw powietrze audiofilskie w urządzeniach, lub clony tanich urządzeń opakowanych w inną obudowę udających hi-end i kosztujących hi-endowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 Hz przy jakim spadku wzgl. średniego SPL? ;) Bo wiesz ... -2 dB a -10 dB to jest dosyć duża różnica.

ze co? to ja wole ta opcje z knorem. na kolumnie mam napisane 40-20.000 kolumna audio academy phoebe 3 nie wiem co to spl. ale rozumiem skrót dB:)) Przypominam że rozmawiacie tylko z kobietą :))))

 

11khz...to aż tak słabiutko? A co będzie za 10 lat?

Chyba pozostanie odbiór...ciałem.

teściowa ma 62 i slyszy jakieś 0,5k mniej niż ja wiec nie ma tragedii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze co? to ja wole ta opcje z knorem. na kolumnie mam napisane 40-20.000 kolumna audio academy phoebe 3 nie wiem co to spl. ale rozumiem skrót dB:)) Przypominam że rozmawiacie tylko z kobietą :))))

 

Napisz proszę, czego oczekujesz od nowych kolumn, a będzie nam łatwiej rozmawiać :)

 

 

teściowa ma 62 i slyszy jakieś 0,5k mniej niż ja wiec nie ma tragedii

 

Dobrze słyszy - bo to od podsłuchiwania :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie lepiej mieć pełnopasmowe kolumny trójdrożne lub duże podstawkowce z dużym głośnikiem niskotonowym min. 26cm ?

duże kolumny to mniejsza scena z tego co się orientuje z wypowiedzi ludzi. no i wcześniej miałam monitory i chyba scena faktycznie była szersza. ale wiem ze do muzyki symfonicznej wszyscy polecają podłogówki. ale ja nie lubię nadmiaru basu lubię tylko niski ale nie bardzo głośny, a w takim pomieszczeniu jak moje to chyba podłogówki kiepski pomysł

 

Wiele nieuczciwości jeszcze spotkasz na swojej drodze audiosłuchacza. Często płacisz za tzw powietrze audiofilskie w urządzeniach, lub clony tanich urządzeń opakowanych w inną obudowę udających hi-end i kosztujących hi-endowo.

co do drogich sprzętów z tanim środkiem to już zauważyłam przy probie doboru blu ray. oppo i jego odmiany :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.