Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz sluchawkowy


Konrad

Rekomendowane odpowiedzi

Obiecany schemat modulu przedwzmacniacza z LT1210:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko rozumiem. Zapytałem, bo w poprzedniej wersji było OPA2604. Trochę by było szkoda:-)

Zasilacz już mam, Lt1210 również, obudowa też czeka. Tylko nie wiem co z płytkami, czy będzie jakieś zamówienie, czy można sobie zrobić na podstawie tej. Można ją zobaczyć od spodu?

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

veteran ~ bardzo fajna wyszla ta plyteczka :) jak bedziesz oddawal do zakladu to dla mnie 4 sztuki na pelny mostek - a jak cena wyjdzie atrakcyjna to moze wzial bym jeszcze 4 na drugi wzmak :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagnalem gorna warstwe plane (plytka jest dwustronna) aby lepiej bylo widac sciezki. W poniedzialek bede mial wstepna informacje o cenie. Postaram sie jeszcze dodac miejsce na U2 w wersji SMD (chociaz dcservo w wiekszosci wypadkow nie bedzie potrzebne - offset jest stosunkowo niewielki). Na plytce nie przewidzialem miejsca na rezystor w szereg z wyjsciem - jego moc i wielkosc powinna zostac dobrana w zaleznosci od zastosowania (nie zawsze bedzei potrzebny).

 

LT1210 widzialem w TME - cena jest wysoka, ale nie rozni sie zbytnio od podanej przez producenta (cena idzie w parze z jakoscia).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość _harry

(Konto usunięte)

z powodu tragicznej pogody mialem troszke wiecej czasu na zabawe z weekend....

popelnilem uklad wzmaka na TPA1620 na plytce veteran'a.

efekt baaardzo zachecajacy ale jest jedno male "ale":

steruje wzmacniacz z regulowanego wyjscia CD - i podczas testow widac zdecydowanie ze wzmocnienie ukladu TPA1620 jest zbyt duze.

przy srednio- maksymalnych glosnosciach sluchawki wrecz wyrywa z glowy - nie jest to ani potrzebne, ani przyjemne ani bezpieczne....

 

czy mozna regulowac wzmocnienie ukladu TPA1620 - z noty katalogowej nie wynika to wprost - jestem amatorem wiec?

bardzo prosze o informacje, najlepiej na podstawie schematu od veterana.

 

uklad:

- sluchawki 30 ohm.

- napiecie stabilizowane 5,5 v - praktycznie dziala doskonale od 5 do 12V .

- rezystory na wyjsciu 10R

- wejsciowe - jak na schemacie - 1k

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>_harry

W sprzężeniu masz rezystor 4.7k. Wstaw o mniejszej wartości, wtedy zmniejszysz wzmocnienie. Może być wartość 2k. Napięcie zasilania +/- 5.5V to za mało. Zaleca się +/- 9-12V.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sluchawkach o takiej impedancji spokojnie mozesz obnizyc napiecie zasilania do (symetrycznie) 5-9V. Odnosnie wzmocnienia - Pkrecz wyczerpal temat :)

 

Przy okazji rozwiazal sie problem z Twoim wzmacniaczem na LM4780 - podlacz go przez TPA6120 to zrodla ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wstepna wycene drukow z zakladu - wyszloby 20zl za komplet stereo (przy okazji zrobilbym jedna formatke zlocona). Plytka dwustronna z grubsza warstwa miedzi. Na druku jest miejsce na lutowany radiator Fischer SK140 dostepny w roznych wysokosciach (osoby, ktore chca wykoszystac LT1210 w roli przedwzmacniacza nie musza go montowac).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W tamtym tygodniu dostałem LT i już myślałem że będzie p2p

Pisał bym się na komplet stereo i na dwie płytki zasilacza.

 

W przy rozdziale na dwie płytki połowa 2604 marnuje się. Próbowałeś jakieś pojedyncze ampy??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem aktualny schemat:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość _harry

(Konto usunięte)

pkrecz, veteran.

zjechalem z wartoscia rezystora w feedbacku do 1k - czyli wartosci katalogowej (w miedzyczasie 3,3k i 2,2k)

wzmocnienie powinno spasc znaczaco w porownaniu do 4,7k.

 

niestety efekt raczej mizerny - owszem, glosnosc odrobine spadla ale do bezpiecznych poziomow jednak jeszcze daleko ;-(

 

co do napiecia zasilania - podnioslem do 8v - mam wrazenie ze przy 5,5v wzmacniacz leciutko zaczynal sie "gubic" przy bardziej dynamicznych fragmentach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem ze wzmacniaczem słuchawkowym na OPA551. Otoz zrobilem wszystko w/g schematu ponizej. Nap. +/- 15, pozniej testowalem z 10V, z 24 i lipa. Chodzi to niby, ale gora strasznie piskliwa, a i dół nie schodzi za głęboko. Na wejsciu piher 50k. Sterowany prosto z cd. Na wyj. kondensator janzten 4,7u. stale na wyjsciu bez kondensatora: ok 8mV . Czy jak pomine ten kondensator, to mi sie uszkodza sluchawki? :) Jak daje kondensator na wej. to dalej mam na wyj. stale nap. Czy jest cos nie tak w tym schemacie? Aha, zasilacz na plytkach veterana lm317/337 , panasonic fc 1500uf, murki. blisko Opampow 100uf FC. Bo chyba pin 'flag' nie musi byc podlaczony? Sluchawki do testow: AKG 141, AKG 290 lub Grado sr-60. Wlasciwie myslalem ze wzmak bedzie napedzal grado...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw... opa551 moze stabilnie pracowac z wzmocnieniem 1V/V... jedynie co to z wyjscia do masy daj w szereg rezystor np.22 Ohm z kondensatorem np.47nF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp.

Oczywiscie uklad jest polutowany tak jak zaznaczyles, tylko mi sie zle w paincie machnelo :) Czyli rozumiem, ze lacze szeregowo rezystor i kondensator i wlutowuje za tym rezystorem 10R miedzy out a masa?

 

A zeby bylo 1v/v to trzeba ten o gory 1k bez zmian a ten 10k o gory na np. 100k? bo wtedy ze wzoru z noty ap. wychodzi cos ok. 1,1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezystor 10 Ohm w ogole usun..jest zbedny!

W celu zapewnienia braku oscylacji spowodowanych obc.pojemnosciowym jest ten [szeregowy] filterek.

Napisalem o stabilnosci opa551.. lepszy opa552 juz wymaga umiejetnej kompensacji w wzmocnieniu pon. 5v/v!

Zamiast rez.1 kOhm mozesz dac 2 kohm co pozwoli uzyskac wzmocnienie wystaczajace 5v/v.

Powodzenia.

ten rezystor 100 Ohm w szereg na wejsciu jest niepotrzebny ..natomiast radzilbym zastosowanie kondziorka min. 22uF na wejsciu[ max 47uF].

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wpis. zaraz zaczne przerabiac schemat. jakbys chcial, moge ci oddac za free 2xopa1632 te mniejsze smd. Sa mi zupelnie zbedne. trzeba tylko pokryc koszt przesylki poleconym (opcjonalnie list zwykly)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polutowalem wszystko w/g schematu, i dalej lipa. Dzwiek jest srednio 10x gorszy niz ze wzm. sluchawkowego w maranzu cd-46 (opamp wymieniony na opa2132). Pozniej w miejsce tego opa551 wlozylem opa134, w tej samej konfiguracji i dzwiek skoczyl o klase do gory. ale to jeszcze nie to -> dalej marantz gorą. na wejscie dalem 20uf jantzena foliowego. moze trzeba dac zamiast tego jakas elne silmic, czy cos tam. nie znam sie za bardzo. ale pozniej go wywalilem i dalej bez zmian. nie wiem o co chodzi. czemu jeden podwojny opa132 gra lepiej niz opa134 czy opa551 na duzo lepszym zasilaniu? i pytanie dodatkowe. czy np. 8mv nap. dc na wyjsciu moze mi popsuc sluchawki? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.