Skocz do zawartości
IGNORED

Jplay


Jacek70

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację...wydaje Ci się. ;-)

Myślę że jednak nie wydaje mi się, i wiem że trudno ci się do tego przyznać ale faktów nie zmienisz ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Testuje właśnie tego jPlaya. Fajna sprawa - w wariancie Classic, jako wtyczka do Foobar gra wyraźnie lepiej od WASAPI event. Wszystko słychać ewidentnie i nie potrzeba do tego hajendów. Na jazzie to jeszcze ujdzie ale do klasyki ciężko wrócić na WASAPI. Wersja demo jest wyjątkowo perfidna bo co 3-4 minuty występują kilkusekundowe przerwy, twórcy produktu są dość pewni siebie w tej materii - ale w sumie ich prawo.

Mam tylko problem z przetestowaniem wariantu eXtreme - bo wymaga jakiegoś moda pod tytułem "karnel streaming". Mam to zainstalowane jako wtyczkę do Foobar(gra jeszcze inaczej - ale wtedy gra to bez jPlaya i gorzej. I tu mam pytanie do bardziej doświadczonych w tej materii użytkowników: czy jest jakiś patent, żeby zainstalować KS w Windows 10, jest jakaś strona gdzie to można pobrać? Jakoś nie mogę tego namierzyć. Czy wariant eXtreme można wykorzystywać z interface Foobara? A może ten cały Karnel i eXtreme są tylko do trybu hibernacji albo do tego śmiesznego mini-playra? Z góry zaznaczam, że wersje z hibernacją i tym okienkiem dialogowym mnie nie interesują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KS się nie instaluje. KS to jest składnik systemu

 

W foobarze musi zostać ASIO: JPLAY Driver

W panelu JPLAYsettings ustawiasz KS: _nazwa_twojego_DACa_

Engine najlepiej UltraStream (najlepiej zoptymalizowany). Xtream pożera dużo RAMu, ale jak najbardziej można sprawdzić

 

pozdr,

Marcin (właściciel marki JPLAY)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Testuje właśnie tego jPlaya. Fajna sprawa - w wariancie Classic, jako wtyczka do Foobar gra wyraźnie lepiej od WASAPI event. Wszystko słychać ewidentnie i nie potrzeba do tego hajendów. Na jazzie to jeszcze ujdzie ale do klasyki ciężko wrócić na WASAPI. Wersja demo jest wyjątkowo perfidna bo co 3-4 minuty występują kilkusekundowe przerwy, twórcy produktu są dość pewni siebie w tej materii - ale w sumie ich prawo.

Mam tylko problem z przetestowaniem wariantu eXtreme - bo wymaga jakiegoś moda pod tytułem "karnel streaming". Mam to zainstalowane jako wtyczkę do Foobar(gra jeszcze inaczej - ale wtedy gra to bez jPlaya i gorzej. I tu mam pytanie do bardziej doświadczonych w tej materii użytkowników: czy jest jakiś patent, żeby zainstalować KS w Windows 10, jest jakaś strona gdzie to można pobrać? Jakoś nie mogę tego namierzyć. Czy wariant eXtreme można wykorzystywać z interface Foobara? A może ten cały Karnel i eXtreme są tylko do trybu hibernacji albo do tego śmiesznego mini-playra? Z góry zaznaczam, że wersje z hibernacją i tym okienkiem dialogowym mnie nie interesują.

 

tutaj sa oficjalne komponenty foobara - jesli jakims sposbem KS (kernel streaming) u Ciebie nie wystepuje to go pobierz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tutaj sa oficjalne komponenty foobara - jesli jakims sposbem KS (kernel streaming) u Ciebie nie wystepuje to go pobierz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Dzięki - na foobarze mam KS i nawet gra ale wtedy bez jplay(na wersji demo wyskakuje okienko z informacją, że gra jplay i że uprzedzają, że to wersja trail więc będą przerwy - jak gram na KS wszystko gra bez przerw więc dedukuję, że to nie jplay). Zresztą na panelu sterowania jplay też jest oznaczone wyjście KS - czyli jplay niby widzi tego moda. Próbowałem też słuchać z miniplayera ale tu wywala jakiś błąd (może cos robię źle przy wklejaniu playlisty). W sumie wielki problem to nie jest bo postęp przy wersji Classic i tak jest znaczący a nie chcę rezygnować z udogodnień foobara, w takim trybie nie ma też zauważalnych skutków negatywnych dla pracy laptopa. Jak się zdecyduje to najwyżej popróbuje jeszcze na wersji pełnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - na foobarze mam KS i nawet gra ale wtedy bez jplay(na wersji demo wyskakuje okienko z informacją, że gra jplay i że uprzedzają, że to wersja trail więc będą przerwy - jak gram na KS wszystko gra bez przerw więc dedukuję, że to nie jplay). Zresztą na panelu sterowania jplay też jest oznaczone wyjście KS - czyli jplay niby widzi tego moda. Próbowałem też słuchać z miniplayera ale tu wywala jakiś błąd (może cos robię źle przy wklejaniu playlisty). W sumie wielki problem to nie jest bo postęp przy wersji Classic i tak jest znaczący a nie chcę rezygnować z udogodnień foobara, w takim trybie nie ma też zauważalnych skutków negatywnych dla pracy laptopa. Jak się zdecyduje to najwyżej popróbuje jeszcze na wersji pełnej.

 

musisz najpierw zainstalowac asio a potem jplay i ustaw tak

LMyhrWl.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

THX powalczymy :-)

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Przy instalacji programu trzeba zaznaczyć opcję optymalizacji pod audio. Xtreme nadal nie działa ale to jest chyba opcja tylko pod ten miniplayer. Zaczęła grać opcja Ultra stream. Jak się zdecyduję na zakup to może się pobawię tą całą hibernacją, chociaż to trochę przerost formy nad treścią (obsługa gorsza niż w gramofonie).

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(właściciel marki JPLAY)

 

To ta "marka" jeszcze istnieje?

 

Jeszcze ludziska się nie połapali o co tu chodzi?

 

Że to mówiąc brzydko jest zwykła ściema?

 

Cóż, to kolejny przykład tego, że metodologia sprzedaży eliksiru uzdrawiającego wszelkie dolegliwości stosowana w już w średniowieczu jest nie do pobicia .....

 

Podstawa to żerowanie na ludzkiej naiwności ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to żerowanie na ludzkiej naiwności ;)

 

Nikt Ci nie broni nie być naiwnym.

Pozwól jednak innym być tymi naiwnymi. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To ta "marka" jeszcze istnieje?

 

Jeszcze ludziska się nie połapali o co tu chodzi?

 

Że to mówiąc brzydko jest zwykła ściema?

 

Cóż, to kolejny przykład tego, że metodologia sprzedaży eliksiru uzdrawiającego wszelkie dolegliwości stosowana w już w średniowieczu jest nie do pobicia .....

 

Podstawa to żerowanie na ludzkiej naiwności ;)

 

W sumie racja. Ostatnio pożyczyłem od przyszywanego ciotecznego wujka pliki DSD z przebojem wszechczasów "Ona tańczy dla mnie". Puściłem na Direct Sound potem na WASAPi, Karnel Str. wreszcie na JPLAY. Kurde nie ma żadnych różnic. Potem dla pewności wrzuciłem wersję mp3. Wydaje się, że jest poprawa ale na granicy percepcji. Kurde, żałuję swojej naiwności bo już zapłaciłem kapitaliście za JPLAYA, a mogłem za tę kasę wymienić suba w maluchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie JPlay nic nie wnosi, na sterowniku Cayina Asio, Foobar zagrał identycznie jak z Jplay

 

Nie wiem co to jest Cayina Asio. U mnie słychać różnice między Classic i Ultra Str. Xtreme nie testowałem. ale te dwie i tak grają dużo lepiej niż KS i WASAPI na Foobarze. Wiem, że jest jakaś wtyczka do Foobara z wczytywaniem do RAM ale chyba upierdliwa(trzeba zaznaczać pliki i uruchamiać opcje kopiowania - czyli dla mnie bez sensu).

Generalnie minęło już 2 miesiące od reaktywacji mojego zestawu więc wszelkie eksperymenty zaczynają mnie męczyć. Po zapuszczeniu JPLAYa inne opcje grały mniej lub bardziej irytująco, a JPLAY trial też irytował(przerwy) więc jedyną opcja był zakup, żeby wreszcie słuchać i nie zawracać sobie d... głupotami. 4 stówy z hakiem piechotą nie chodzą ale z drugiej strony kiedyś wydawałem więcej na interkonekt, a w droższych systemach koszt w ogóle jest pomijalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co różnic nie slysza proponuję posłuchać na jakiś fajnych słuchawkach. Ja robiłem dużo tego typu testów z J Play czy bez i na słuchawkach była spora różnica przestrzeni głównie. Oczywiście na korzyść Jplay. Na secie stacjonarnym też słuchać subtelną różnice ale dźwięk przerywany co chwila nie jest tego wart

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co różnic nie slysza proponuję posłuchać na jakiś fajnych słuchawkach. Ja robiłem dużo tego typu testów z J Play czy bez i na słuchawkach była spora różnica przestrzeni głównie. Oczywiście na korzyść Jplay. Na secie stacjonarnym też słuchać subtelną różnice ale dźwięk przerywany co chwila nie jest tego wart

 

U mnie na słuchawkach ale klasy budżetowej(zmodyfikowane Grado SR60 - wzmacniacz słuchawkowy Olasonic) różnice są subtelne, a na sprzęcie stacjonarnym (też budżetowym: ten sam Olasonic + Sonusy Concertino Home) zmiany są wyraźne. To może też być kwestia repertuaru. Takie zmiany łatwo wyłapać na nagraniach klasyki: fortepian solo czy kameralistyka. Przy tańszym sprzęcie w nagraniach tego typu jest znacznie mniejsza tolerancja "przyjemności odsłuchu", jak słucham jazzu to właściwie każda opcja pozwala na słuchanie bezproblemowe, a w klasyce cały czas jest niedosyt - jest albo za miękko albo za sucho. Akurat z JPLAY poziom kompromisu jest akceptowalny, w moim przypadku praktycznie nic nie razi. Biorąc pod uwagę, że ludziska kupują streamery po 2 tys. tylko po to, żeby używać je jako "transporty cyfrowe" to takie płatne programy nadal wypadają niedrogo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei, jako zacofany troglodyta JPlay'a spróbować nie jestem w stanie, ponieważ używam Windowsa XP, którego to narzędzie nie obsługuje.

Ale mi wystarcza zwykły, darmowy Fidelizer, który też subtelnie klaruje brzmienie. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Sądziłem że po przeczytaniu tematu dowiem się czegoś sensownego, niestety nie dowiedziałem się niczego. Akurat jestem w trakcie tworzenie transportu. Wcześniej korzystałem z laptopa teoretycznie ustawionego na bp, z foobara , asio combo384 od amanero, do tego wtyczka do foobara electriq jako cyfrowe DRC i sox kod resampler ustawiony na upscaling do 352800k. Wiem pewnie mnie zara ktoś zejdzie że nie mam BP, ale nie p to chodzi. Spróbowałem triala jplay, na początku myślałem że jest różnica,teraz to już sam nie wiem. Ale wiem jedno, jplay strasznie zamula wszystko, są ogromne lagi do tego potrafi strzelić podczas odsluchu. Sprawdzałem jplay na dwóch kompach. Laptopie i mini pc który jest tylko i wyłącznie do audio, także jest praktycznie pusty. Czy to normalne że jplay tak działa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem że po przeczytaniu tematu dowiem się czegoś sensownego, niestety nie dowiedziałem się niczego. Akurat jestem w trakcie tworzenie transportu. Wcześniej korzystałem z laptopa teoretycznie ustawionego na bp, z foobara , asio combo384 od amanero, do tego wtyczka do foobara electriq jako cyfrowe DRC i sox kod resampler ustawiony na upscaling do 352800k. Wiem pewnie mnie zara ktoś zejdzie że nie mam BP, ale nie p to chodzi. Spróbowałem triala jplay, na początku myślałem że jest różnica,teraz to już sam nie wiem. Ale wiem jedno, jplay strasznie zamula wszystko, są ogromne lagi do tego potrafi strzelić podczas odsluchu. Sprawdzałem jplay na dwóch kompach. Laptopie i mini pc który jest tylko i wyłącznie do audio, także jest praktycznie pusty. Czy to normalne że jplay tak działa?

 

To czysta ściema. Czego spodxiewałes się po osobniku sprzedajacym dedykowane do audio kable sieciowe z wtykami RJ-45. Przeciez to czyste szalenstwo ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dedykowane do audio kable sieciowe z wtykami RJ-45.

Teraz hitem jest audiofilska karta sieciowa /z super zegarem !!!/ za 422 E :)))

Do kompletu audiofilski router Dlink za 195E !!! / również z super zegarem i kondami audifilskimi / .

 

Bez tego podstawowego wyposażenia Jplay nie zagra :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czysta ściema. Czego spodxiewałes się po osobniku sprzedajacym dedykowane do audio kable sieciowe z wtykami RJ-45. Przeciez to czyste szalenstwo ;)

 

A sprawdzałeś, czy Twoja "wiedza i doświadczenie" są ponad wszystko?

 

Czy to normalne że jplay tak działa?

 

JPlay ma swoje wymagania sprzętowe, ale w niektórych systemach się sprawdza.

Spróbuj darmowego Fidelizera i nie zwracaj uwagi na komentarze głuchoniemych,

że to voodoo. U mnie sprawdza się znakomicie i to nie jest żadna ściema.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.