Skocz do zawartości
IGNORED

Monitor Audio RX 8 vs. Klipsch rf 82 II


Hamer_Mayday

Rekomendowane odpowiedzi

Witam stoje przed dylematem ktore z powyzszych kolumn wybrac..

Muzyka elektroniczna : glownie techno,trance itp. sredno 135 Bpm (czasem nawet 150) czyli potrzebna duza dynamika..dobry bas,takze duzo vocali.. glownie taka muzyka :

 

 

Cena Monitorow jak i Klipsch ktore moge zakupic jest porownywalna..

Wzmak HK 990

Dzwiek Klipschy znam ,dynamika jest powalajaca i tego wlasnie szukam,niestety nie znam dzwieku Monitorow ale zastanawiam sie czy nie lepszym wyborem bylyby wlasnie te monitory(do tego ten wyglad)ale wiadomo kolumny maja grac..nie wygladac..Prosze pomozcie..

Chce dodac ze z czasem takze bede chcial zakupic subwoofer jakis z marki velodyne wiec z tego co czytam fora lepszych wyborem byly by chyba MA rx8 patrzac na wzglad srednich i wysokich tonow(ktore sa chyba lepsze od Klipsch) a sub do uzupelnienia basu ktory chyba jest gorszy niz w Klipshach..

Dziekuje i Pozdrawiam..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem mniejszych (RF 62 i RX6), różnice są takie jak piszesz - jest dużo lepsza średnica i góra w MA, słabszy bas, nieco mniej "soczysty"

pytanie tylko czy potrzebujesz takich trumien jak RF 82 ? jak duże masz pomieszczenie ?

ja bym polecił do takiej muzyki Oli Roth 40, moc na poziomie co najmniej RX8 (mimo różnicy w ilości przetworników), bas lepszy, pasmo średnio-wysokotonowe nie odstaje, cena odstaje za to na duży plus :)

Klipsch generalnie do takiej muzyki jest ok, gra efektownie i soczyście, ale góra za bardzo wierci w uchu, Oli zagrają od nich wyraźnie lepiej, może w zakresie basu nie sądzę aby przebiły RF82 (mało co je przebije) ale nie będą też zbytnio odstawały

tu masz moją opinię z odsłuchu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jest jeszcze niby model Roth 50, nie wyobrażam sobie jaki one mogą dać bas pod mocnym sprzętem, ale podejrzewam że minimum równają do RF82, nie wiem jednak jak w nich brzmi góra - bo mają inny wysokotonowiec od Roth 40

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj zadnych monitor audio ani innych tego typu wynalazkow,bo to gra ze sie wyrzygac mozna, przy twojej muzyce calkowicie odpadaja MA i oli sadebe czy jak to tam ,bierz juz lepiej te klipschy,a jak nie wierzysz to idz na odsluch,gora MA pozbawi cie sluchu,nie ma drugich tak krzykliwych kolumn,klipsh wali przynajmniej calym pasmem i to konkretnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na początku Klipsch F30 , do KD są O.K gorzej w stereo .Potem miałem RF62II . Tutaj same pozytywy , wszystko na równym poziomie nic się nie wybija do przodu.

Podstawa jest ich wygrzanie a , ze to trwa nawet do 6 miesięcy to juz inna sprawa. Bez wachania bralbym te 82II , do Twojej muzyki idealne.

Wersja II jest dużo lepiej wykonana od IV i m istotne zmiany na zwrotnicy.

 

Pozdrawiam .

 

 

 

Ps Pamiętaj , ze musza stać minimum 0.8 metra od tylniej ściany . Nadają się do naprawdę dużych pomieszczeń . Ja miałem 62II na 25m2 i było w sam raz.

 

 

Maciej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor audio i trance? :) Hmmmm, a czy nie lepiej coś z JBL-a? Teraz wychodzi seria studio 5 z przetwornikiem kompresyjnym, myślę że sprawdzi się idealnie w takich klimatach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-12545-0-02497800-1325244249_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Klipsch kontra JBL mi duzo bardziej odpowiada dzwiek z Klipschy..

Pomyslalem rowniez o tych monitorach,wiele pochlebnych opini dotyczacych srednicy i wysokich..wiec pomyslalem ze bas uzupelnie subem..

ALe z tego co widze i czytam chyba jednak lepszym dla mnie wyborem beda te klipsche..Cos czuje ze te monitory przy dynamicznej muzyce sie zapocą,nie wyrobia z nadarzaniem..oba zestawy mam za ok 4100..ale chyba jednak padnie na te Klipsche..wyglad dla mnie sie nie liczy tylko sam dzwiek..

Tearz posiadam f3 do kina sa super ale do stereo slabe,malo detali i ostro..sluchalem rf 82 i przyznam z egaraj duzo lepiej,z wiekszym polotem,wieksza jakby scena,detale..nie jestem fachowcem wiec ciezko mi to opisac wlasnymi slowami..jestem poczatkujacym (ok 3 miesiace),dopiero sie ucze i wiem ze juz po tych 3 miesiacach szukam czegos lepszegop w stereo niz f3..poprostu w stereo czegos im brakuje..a wzialem je tylko bo pare mielaem za nie cale 2 tys i do tego mj 1 porzadny zestaw stereo..chcialbym posluchac takze monitorow ale nigdzie ich w Gdansku nie moge znalezc..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Monitor audio jest glosnikiem spokojniejszym bardz dobrze reprodukujacym dzwiek super wykonanym. Klipsche bardziej dynamiczne z duzym lecz szybkim basem. Do muzyki elekronicznej Klipsche Do rocka, jazzu monitor audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

w pracy dużo słucham tych rf82, do takiej muzy jak zapodałeś sprawdzą się świetnie, mają potężny bas, ale generalnie one są raczej do dużych pomieszczeń. A i mi się wydaje że wysokie w nich słychać o wiele lepiej bez maskownic. A średnicę mają niestety słabą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka elektroniczna : glownie techno,trance itp. sredno 135 Bpm (czasem nawet 150)

 

A to jest muzyka?

Sadząc po Bpm TO JEST ŁOMOT młota pneumatycznego.

Nie mylić z MUZYKĄ.

Ale o gustach... de gustibus non est disputandum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rownie dobrze ktos moglby powiedziec a metal to jesy muzyka? Po c on sie tak drze i rzy przez krtan. A blues to muzyka facet bierze trompke i dmucha. Inny z kolei powie a Hip Hop wychodza goscie z maserati a obok nich mnustwo laseczek. Gdzie tu muzyka? No ale na szczescie kazdy lubi co innego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.