Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  45 członków

Nakamichi Klub
IGNORED

Klub NAKAMICHI


łukasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Passa na eBayu jest ostatnio bardzo ciężko wyrwać. jedyny Pass którego znam to Aleph, najlepiej w wersji 4. Jest aktualnie do kupienia wersja 0s ale ma ograniczoną moc. No i pracuje w klasie A, co osobiście uważam za zaletę, a NAK w klasie AB. Inny sprzet do innych zastosowań. Do "cichego" przyjemnego grania używam lampy, NAK ma grac inaczej, jak ... to zobaczymy.

 

Pozdro

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmak, z Hiszpanii, jest do wzięcia za 1500 EUR.

 

Kiedyś, kiedyś widziałem raz Alepha 4-kę na sprzedaż ... w Polsce. cena była wysoka ... 15 tys. To było z 8 lat temu. Ale nowy też chyba swoje kosztował. Z 10 lat temu za nówkę 5-ke mogłem zapłacić Jasikowi ok. 6 tys. Potem wybrałem Krella bo potrzebowałem innego dźwieku.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nak PA-5II przyjechał. Kaloryfer jak powiedziała moja żona. Stan bardzo dobry. Lekkie obcierki na kantach aluminium. Można uzyć okreslenia prawie idealny. W oryginalnym opakowaniu nawet z zapasowymi bezpiecznikami.

Technicznie bez zarzutu. Dodatkowy fjuczer to selektor napięcia zasilania, przestawiłem z 220V na 240V.

Testów głębszych nie robiłem ale już mi sie podoba. Gra cieplej niż Krell i o to mi chodziło. Baaardzo muzykalnie. Dzisiaj porobię testy przy większych poziomach odkręcenia gałki w lewo.

 

Pozdro

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Dokładnie, nie ma tego złego ;) Nie speiszy mi się, preamp teraz mam jakiś w domu, więc grać będzie tak czy tak. Ciśnienia nie ma.

pozdro.

 

ps.

a jak odbiorę końcówkę to się oficjalnie do klubu zapiszę ;)

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>romek

to co pisalem w innym watku jest jak najbardziej aktualne

sam mam PA7E2 i zgrywa sie super z lampa - u mnie obecnie VTL 2.5

probowalem ponad 10 roznych pre z roznych polek cenowych i jednak lampa sie sprawdza lepiej

sek w tym ze na rynku wtornym nie ma specjalnie duzego wyboru w uzywanych lampowych pre ktore nie przekroczyly 20lat... i ktore cenowo by pasowaly do zestawu.

patrzyles na audiomarkcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>romek

to co pisalem w innym watku jest jak najbardziej aktualne

sam mam PA7E2 i zgrywa sie super z lampa - u mnie obecnie VTL 2.5

probowalem ponad 10 roznych pre z roznych polek cenowych i jednak lampa sie sprawdza lepiej

sek w tym ze na rynku wtornym nie ma specjalnie duzego wyboru w uzywanych lampowych pre ktore nie przekroczyly 20lat... i ktore cenowo by pasowaly do zestawu.

patrzyles na audiomarkcie?

 

Tak, czytałem Twoje wpisy o VTL. Na audiomarkcie jeszcze nie sprawdzałem, bo najpierw chcę sprawdzić jak to zagra z moim pre sansui. Miałem fajne pre Arcama 9c, ale sprzedałem razem z końcówką by kupić Naka - coś za coś.

Pre lampowe jako opcja mnie interesuje, ale najpierw zanim coś takiego kupię chciałbym posłuchać lampy, bo jak dotąd nigdy nie miałem jeszcze okazji. Musze sprawdzić, czy to mój klimat, bo poza nimbem audiofilizmu chciałbym być pewny, że to tez dobry dla mnie dźwięk.

Ale za wszelkie info i sugestie wielkie dzięki!

 

PS.

 

Wiem, ze Vincent robi hybrydy z lampowym stopniem pre. Może to jest trop, bo to sprzęt względnie nowy.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posluchaj koniecznie!

lampa z nakiem zgrywa sie super i efekt moze przejsc twoje najsmielsze oczekiwania

szczerze mowiac nie bez przyczyny ludziska na pewnym etapie przechodza na lampe - ja lampowych koncowek jak na razie nie nabede (dzieci i kilowat napiecia na anodzie to nie na moje nerwy) ale lampowe pre "poprawia" tranzystor dosc skutecznie

 

Vincent robi hybrydy z lampowym stopniem pre. Może to jest trop, bo to sprzęt względnie nowy

äle chinski wiec z trwaloscia jest roznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos za cos

nie ma lekko w zyciu

nie slyszalem tych hybryd o ktorych piszesz ale slyszalem monboloki vincenta (takie wiezyczki) podpiete do kapp 9.2 - bylo cacy. obiegowa opinia mowi ze nie daja rady z nizszymi impedancjami ale wlasciciel systemu nie skarzyl sie na nie wiec roznie to bywa

wszytsko jest kwestia kompromisu tym bardziej ze budujesz system wokol kapp o ile dobrze pamietam. to przyzwoite glosniki w swojej cenie ale nie ma sensu moim zdaniem ladowac sie w naped za trzy lub czterokrotna cene ich wartosci. pametaj ze jesli trafisz na przyklad takiego phasta z nowszej produkcj to one beda najslabszym elementem twojego systemu (przy zalozeniu ze masz przyzwoite zrodlo oczywiscie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos za cos

nie ma lekko w zyciu

nie slyszalem tych hybryd o ktorych piszesz ale slyszalem monboloki vincenta (takie wiezyczki) podpiete do kapp 9.2 - bylo cacy. obiegowa opinia mowi ze nie daja rady z nizszymi impedancjami ale wlasciciel systemu nie skarzyl sie na nie wiec roznie to bywa

wszytsko jest kwestia kompromisu tym bardziej ze budujesz system wokol kapp o ile dobrze pamietam. to przyzwoite glosniki w swojej cenie ale nie ma sensu moim zdaniem ladowac sie w naped za trzy lub czterokrotna cene ich wartosci. pametaj ze jesli trafisz na przyklad takiego phasta z nowszej produkcj to one beda najslabszym elementem twojego systemu (przy zalozeniu ze masz przyzwoite zrodlo oczywiscie)

 

Mateuszek, zgadza się wszystko. Na chwilę obecną buduję system wokół Kapp - to dobre hi-fi w swojej cenie, choć jestem świadom, że to nie koniec drogi i hi-endowa nirvana. Na hi-end nie mam funduszy niestety, więc 'robim co możem' ;)

O Vincentach czytałem (nei słyszałem) że ludzie bez problemu takim np. sv233 napędzali Kappy z dobrymi efektami (a precyzyjnie mówiąc bas w kappach, bo ze wstęgami to podobno krew z uszu). A paradoksalnie czasem taniej jest dostać integrę hybrydowa niż samo lampowe pre...

W napęd za wielokrotność Kapp ładować się nie zamierzam bo to bez sensu - od pewnego pułapu inwestycji należałoby myśleć o zmianie kolumn, bo w pewnym momencie to nie wzmocnienia ale kolumny stają się ogranicznikiem rozwoju.

Za Phastem się na pewno rozejrzę, skoro piszesz, że taki dobry. Co do źródła to jest nim CD+ musical fidelity V-DAC. Szału nie ma może, ale jest to przywoite źródło, co do któego nie czuję, by na razie ograniczało mi system.

 

A żeby nie było, to te wszystkie rozważania całoświowo systemowe w kontekście ostatniego zakupu naka pa5, więc b. proszę gospodarza wątku o nie traktowanie tego jako OT ;)

Edytowane przez romekjagoda

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze pre do nakamichi stanowi integralna czesc tego watku o ile mozna lepiej wykorzystac ta badz co badz zacna koncowke

z phastem masz o tyle latwo ze to jest stosunkowo popularne lampowe pre w polszy i ma tylko cztery popularne lampy co nie wbija cie w niepotrzebne koszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam sa opisane standardowe mody. kondy, okablowanie,gniazda, diody w zasilaniu

fajnie ze mozna sie pozbyc tego rozlazlego basiska na samym dole ale policzylbym najpierw ile to wszystko wyniesie bo dobre kondy kosztuja a z doswiadczenia wiem ze takie mody sie nigdy nie zwracaja o potencjalne odsprzedazy nie wspomne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam sa opisane standardowe mody. kondy, okablowanie,gniazda, diody w zasilaniu

fajnie ze mozna sie pozbyc tego rozlazlego basiska na samym dole ale policzylbym najpierw ile to wszystko wyniesie bo dobre kondy kosztuja a z doswiadczenia wiem ze takie mody sie nigdy nie zwracaja o potencjalne odsprzedazy nie wspomne

 

No właśnie, kondy kosztują i robocizna też. Wypowiedział się na którymś forum chyba sam Nelson Pass, że jeśli wzmak ma więcej niż 15 lat warto wymienić kondy w zasilaniu na Panasonic na przykład.

Jak odbiorę swojego to pomierze sobie napięcia na wyjściach. To powinno już dać jakiś obraz, czy wzmak trzyma parametry, czy nie i czy będzie wymagał jakiegoś przeglądu i odświeżenia.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi parametrami to jest roznie

trzymac beda pewnie trzymaly ale to nie wszystko. jak przestaja trzymac to znaczy ze wylaly albo sa w inny sposob uszkodzone

kolega jak zmienil "trzymajace parametry" kondy na jakies mundorfy to szczeke zbiera dlugo z podlogi

poza tym to nie jest kwesti lat ale przepracowanych godzin. u mnie na ten przyklad sprzet hula srednio 9godzin dziennie a u sasiada w zasadzie ponad 16. w skali zalozmy 15 lat to ogromna roznica. dochodzi rowniez kwesia wentylacji samego sprzetu. jeden trzyma w dopasowanej szafce gdzie sprzet sie gotuje a drugi na podlodze... kondy nie lubia przegrzania...

diody poprawiaja sprawe wyjsciowa - mianowisce sam prad. im szybsze tym lepsze a kiedys po prostu nie byly dostepne tak szybkie diody... w sumie z kondami jest podobnie. teraz produkuja specjalnie audiofilskie kondy... :-)

jak kupuje uzywki na tranach to staram sie zlecic komus (sam nie wiem jak to sie robi) mierzenie i ewentualne ustawienie biasu. kiedys trafilem koncowke z rozjechanym biasem i grala tak fatalnie ze zaraz ja sprzedalem. okazalo sie ze nabywca byl "kolega kolegi" i on wlasnie ustawil sobie ten caly bias. tym razem to ja zbieralem szczeke jak uslyszalem ta sama koncowke pare dni potem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak BTW w mojej kolekcji znajdują sie dwa decki, ktore ostatnio zostaly poddane procesowi tuningu i odnowienia. Wymienione opampy na BB oraz komdensatory elektrolityczne na ELNA Silomic II i Nicichon. Do tego pelna kalibracja.

Modele to BX-300 i cut starszy z autoazymutem 670ZX.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszek, dzięki. Pasywka ma też ten problem, że wymagałaby zastosowania osobnego pre gramofonowego.

 

Sprzęciora odebrałem - posłuchałem w sumie dotąd może ze 2h, bo mam aktywny weekend. Napisałem w Klubie Infinity o wrażeniach. W skrócie: nak jest b. solidnie zbudowany, naprawdę czuć klasę - od gniazd do solidnej metalowej sztywnej obudowy, zero plastiku.

Dźwięk jest jak dla mnie b. szybki, rozdzielczy i transparentny. Usłyszałem na znanych płytach podczas tych 2h nowe dźwięki. Najpierw grałem z samego naka - było super. Wczoraj dołożyłem rozdzielnik rca i dałem na średnie/wysokie końcówkę sansui. Scena jest chyba lepsza, ale jest zdaje się odrobinę mniej rozdzielczo. Naj jest muzykalny i nienatarczywy, sansui chyba jeszcze bardziej w kierunku lekkiego 'osłodzenia dźwięku'.

 

Zaskoczylo mnie jeszcze jedno: nak zagrał lepiej niż wcześniejsza końcówka arcam 8p, ale ocena ile lepiej to już kwestia subiektwyna - przepaść to pewnei nie jest, jest bardziej rozdzielczo, lepsza kontrola, ale mały niepozorny arcam 8p radził sobie zdumiewająco dobrze.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagral tylko troche lepiej powiadasz?

no wiesz- im dalej w las tym wiecej drzew...

poza tym nak to poczatek drogi - to bardzo przyzwoita koncowka w swojej cenie. muzykalna z dobrym zejsciem i drajwem ale mozna jeszcze lepiej choc jak slusznie zauwazyles roznice beda coraz miejsze.

choc u mnie nak zagrzal miejsce na calkiem dlugo to i zmienie go najprawdopodobniej na cos w pelnej klasie A i to najlepeij SE a to juz sa koszta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagral tylko troche lepiej powiadasz?

no wiesz- im dalej w las tym wiecej drzew...

poza tym nak to poczatek drogi - to bardzo przyzwoita koncowka w swojej cenie. muzykalna z dobrym zejsciem i drajwem ale mozna jeszcze lepiej choc jak slusznie zauwazyles roznice beda coraz miejsze.

choc u mnie nak zagrzal miejsce na calkiem dlugo to i zmienie go najprawdopodobniej na cos w pelnej klasie A i to najlepeij SE a to juz sa koszta...

 

Mateuszek, napisałem, że przepaści nie ma, bo tak naprawdę to jak mierzyć tą różnicę? Nie wiem, czy ta poprawa to wg forumowych standardów przepaść, dwie, czy może cały kanion ;) Na metry tej różnicy się nie zmierzy, a ja dość sceptycznie podchodze do wszystkich rewelacji na temat zmiecenia jednego klocka przez inny, bo potem okazuje się, że różnice są, ale o deklasacji raczej nie ma mowy. Dlatego napisałem tak powściągliwie, ale może dla kogoś to wlaśnie owa przepaść. Jest lepiej i to najważniejsze, cieszy mnie i to się liczy.

Wiem, że nak to coś, co dla wielu jest początkiem drogi. W tej chwili dla mnie to wysoka półka i pewnie na dłuższy czas będzie to oznaczać mój bieżący standard. Bo po tym co slyszę, to jest b. dobrze, gra to wszystko jak trzeba, po prostu jest muzyka. Na szczęście audiofilia nervosa ukojona na ta chwilę, a i tak nigdy nie przebiegała u mnie jakoś bardzo silnie. Mam porządne hi-fi, do hi-endu nei aspiruję, a te małe poprawy dźwięku okupionym dużym kosztem finansowym jakoś do mnie nie przemawiają. Po prostu powoli schodzi mi ciśnienie na zmiany. Ale to może poglądy wywołane chwilową euforią z naka ;)

 

Lampy, by o niej myśleś, muszę najpierw posłuchać, bo jest to dość radykalna zmiana filozofii dźwięku i w ciemno już nie będę w to wchodził.

Klasa A też mnie kusiła przy obecnej zmianie napędu do Kappa, ale wygrał Nak. Jest to na pewno kierunek wart spróbowania.

 

A na koniec wywodów wklejam link do zakończonej aukcji naka pa7, który poszedł tanio, a miał w sumie chyba niegroźny feler w postaci początkowego buczenia trafa przy rozgrzewaniu się sprzętu.

http://www.ebay.co.uk/itm/271308083128?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.