Skocz do zawartości
IGNORED

AZA24


naprawiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A tak z ciekawości, to jakie elementy miałeś w zwrotnicy pasywnej, co to było, jakie rzędy?

 

Jesli chodzi o Baffle Step to C0 wychodzi mi 22nF, R0 i R1 daj po 10k. R2 raczej trzeba będzie wtedy usunąć.

 

Schemat zwrotki pasywnej podział w okolicach 1,7kHz

Projekt Hurricane by Krs47

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zaniku dynamiki, dziwna sprawa, jak nic nie pomoze, to mozna sprobowac przerobic pierwszy stopien (bufor wejsciowy) na wzmacniacz niedowaracajacy, tak jak tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomijając pierwszy stopień ze schematu, reszta jest identyczna jak u mnie. Być może dodanie kolejnego stopnia wzmocnienia (przed buforem) było by lepszym rozwiązaniem, ten bufor na wejściu zostawiłbym w spokoju, szczególnie kiedy chcemy korzystać z BSC.

 

 

a czy c0 i r0 nie powinny byz zazworkowane w takim wypadku?

 

Nie, zworki te zwierały by wtedy sygnał bezpośrednio do masy. Gdy nie korzystamy z BSC, poprostu nie montujemy elementów C0 i R0.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przygotowane do uruchomienia płytek z BSC ...elementy są pod ręka ...jutro zdam relację co układ wniósł do mojego problemu ...póki co dzięki Piotr i wszystkim zainteresowanym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje poranne przemyślenia wskazują, że bezpośrednim problemem utraty dynamiki może być połączenie AZA24 i Naim'a. Być może po prostu układ nie wysterowuje odpowiednio wzmacniacza. Niestety sam jeszcze nie poskładałem Naima, ale Ci co go mają, zapewne wiedzą, czy jest wrażliwy na pre i czy jest ono niezbędne...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem jeszcze prób z układem BSC po południu napewno podłączę i dam znać ...

Co do naima ...bez pre wzmacniacz z pasywką radził sobie również dobrze ...pre wniosło jakość do dźwięku, ale nie zauważyłem żeby przyrost mocy był jakiś spektakularny ...z moimi kolumnami naim radził sobie równie dobrze bez pre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowanie BSC nie zmieniło nic w kwestii mocy ...jest lekka zmiana barwy lecz nie zajmuje się tym do momentu odszukania przyczyny takiego stanu.

Jutro będę miał inne wzmacniacze operacyjne niz Texasy NE5534 i zobaczę co one wniosą.

Piotr może jakiś pomysł chodzi po głowie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie sądzę, aby tak było, ale wysłucham każdej propozycji ...

U mnie wygląda to tak :

 

Spencer -> DACT + Pre JC-2 -> AZA -> Naim ...trzeba odkręcić potka na maxa .

 

Wcześniej :

 

Spencer -> DACT + Pre JC-2 -> Naim i nie było co zarzucić ...potencjometr 1/3 i było OK

 

Próba odłączenia pre nie przyniosła rezultatów w postaci normalnego grania ...coś jest jak mówi Piotr z wysterowaniem Naima przez zwrotki ...ale rozwiązania niestety nie znam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MARER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowanie BSC nie zmieniło nic w kwestii mocy ...jest lekka zmiana barwy lecz nie zajmuje się tym do momentu odszukania przyczyny takiego stanu.

Jutro będę miał inne wzmacniacze operacyjne niz Texasy NE5534 i zobaczę co one wniosą.

Piotr może jakiś pomysł chodzi po głowie :-)

 

Testowałem LME49710, gra jaśniej, ostrzej, szybciej, u mnie lepiej sprawdziły się 5534, ale dużo zależy od systemu. Z BSC jeszcze powalczymy, sam tego też jeszcze nie testowałem. Gnaked może mieć rację, bo i u mnie ku mojemu zaskoczeniu AZA nie chciała współgrać z innym DACiem, choć sam mam dwie różne wersje AKM'a i na każdym gra super. Także wzmacniacze mam, lampowy oraz na scalaczku i wszystko super. A wcześniej jaki poziom głośności na gałce był ustawiany aby teraz mieć to samo przy max odkręconej. okolice 12'tej godzny? (tak Pi razy oko ;)).

 

I jakbyś mógł wrzucić więcej zdjęc, tam gdzie aza24 jest zamontowana, jak wszystko wygląda w podłączeniu itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwarty aktywator ;]

 

Hmmm... przypomniał mi sie pewien eksperyment sprzed kilku lat, gdzie poprawiając prowadzenie masy w fabrycznym wzmacniaczu przypadkowo zepsułem coś i tak zmuliło dźwięk, dramat, nie dało się tego słuchać. Niewiem czy i tutaj nie występuje pętla masy (spotykają się z źródle i zasilaczu końcówki mocy?). Jeśli jeszcze masz cierpliwość, proponuję podłączyć zwrotnice pod jeden zasilacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby nie JC2 to bym stawiał na wejście ale jednak preamp ma wzmocnienie i lepsze dopasowanie więc powinno być ok

a masz ten rezystor na wyjściu z azy może jakieś obciążenie pojemnościowe

Jak nie to to kable :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyjściu z AZA są jak w opisie Piotra rezystory 100 Ohmów ...fakt wszystko w fazie testowej, ale nie sądzę ze przez nieporządek gra ciszej :-)

Sugerujesz usunąć te 100 omowe rezy lub zastapić czymś innym ?

 

>MARER jakie wartości rezystorów wlutowałeś?

 

Rezystory poza ustalajacymi częstotliwości są wg. rozpiski Piotra

 

 

Rezystory

Jeśli jeszcze masz cierpliwość, proponuję podłączyć zwrotnice pod jeden zasilacz.

 

Piotr :-) ...w końcu też budujesz naima i takie doświadczenia są dla Ciebie również cenna lekcją :-) ...z waszą pomocą napewno temat zakończy sie happy endem ...wierzę w to :-)

A nie po to pakowałem sie w koszty żeby poskładać AZA i dodatkowe końcówki naima, aby tak szybko brakło mi cierpliwości :-)

Jutro przyjadą zwrotki Koluszkina i luknę na nich co się będzie działo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezystory poza ustalajacymi częstotliwości są wg. rozpiski Piotra

 

Właśnie o te ustalające częstotliwość mi chodzi, wygląda na to, że wzmocnienie jest dużo mniejsze od jedności, może coś z tymi rezystorami nie tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. programu rezystory to 8,25k i kondy 7,8nF przy moim podziale ok.1750Hz ...wydaje mi się ze wszystko wg. zaleceń.

Tak jak wspomniałem jutro dojedzie do mnie AZA Koluszkina z innymi wartościami a zarazem innym podziałem i zobaczę co będzie sie działo w kwestii mocy ...walory brzmieniowe narazie mnie nie interesują ...MOCY PRZYBYWAJ :-)

Następnie zajmę się walorami brzmieniowymi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr :-) ...w końcu też budujesz naima i takie doświadczenia są dla Ciebie również cenna lekcją :-) ...z waszą pomocą napewno temat zakończy sie happy endem ...wierzę w to :-)

A nie po to pakowałem sie w koszty żeby poskładać AZA i dodatkowe końcówki naima, aby tak szybko brakło mi cierpliwości :-)

Jutro przyjadą zwrotki Koluszkina i luknę na nich co się będzie działo.

 

Dokładnie tak ;) Konfiguracja jaka chcę zastosować, jest niemalże identyczna, AZA pędząca dwa Naimy, więc musi i to zagrać skoro teraz mi gra.

 

Tak jak wspomniałem jutro dojedzie do mnie AZA Koluszkina z innymi wartościami a zarazem innym podziałem i zobaczę co będzie sie działo w kwestii mocy ...walory brzmieniowe narazie mnie nie interesują ...MOCY PRZYBYWAJ :-)

Następnie zajmę się walorami brzmieniowymi

 

Bardziej pouczające było by zobaczyć jak zagra AZA w całkiem innej konfiguracji, łatwiej i szybciej wykluczylibyśmy przypuszczenia. Ale czekam z niecierpliwością.

Mocy raczej nie przybędzie, z racji tego, że po drodze są 3 bufory, musi grać ciszej (każdy ma wzmocnienie niecałe 1), ale spadek dynamiki i samej głośności jest myślę spowodowany zbyt słabym sygnałem na wejściu do AZY, można by próbować dać sygnał bezpośrednio z DAC'a...?

 

W Naimach masz osobne zasilacze na każdy kanał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej pouczające było by zobaczyć jak zagra AZA w całkiem innej konfiguracji, łatwiej i szybciej wykluczylibyśmy przypuszczenia. Ale czekam z niecierpliwością.

W Naimach masz osobne zasilacze na każdy kanał?

 

Ale sprawdzenie w innej konfiguracji absolutnie nie załatwia problemu ...nie wchodzi takie rozwiazanie w grę ...ma zagrać z tym co jest juz zrobione czyli Naim , JC-2 ...szybciej pójdzie AZA w kąt :-) niż pozostałe klocki ...

Tak ...wszyskie kanały Naima mają osobne zasilanie.

 

Teraz potrzebny pomysł czym wzmocnić sygnał na poziomie AZA ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna sprobowac przerobic pierwszy stopien (bufor wejsciowy) na wzmacniacz niedowaracajacy, tak jak tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Obok 1 kohm w sprzezeniu zwrotnym w pierwszym stopniu mozesz dac potencjometr (10kohm?) pelniacy funkcje nastanwego rezystora i plynnie regulowac wzmocnienie.

 

 

 

 

Mozna tez bylo za pomoca sluchawek (dla bezpieczenstwa mozna wrzucic kilkaset ohm rezystor w szereg) sprawdzac poszczegolne stopnie porownujac to co sie slyszy z sygnalem wejsciowym, czy przypadkiem za ktoryms opampem sygnal nagle nie cichnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomq88

El sueño de la razón produce monstruos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marer spróbuj pomierzyć całość lub poszczególne stopnie choćby kartą muzyczną

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem zwrotki Koluszkina co prawda na innych cięciach bo prawie 2800Hz ale nie zmieniło to nic w sprawie mocy ....

Piotr powiedz może jaki wzmacniacz wysterowujesz AZA ...naima nie dają rady napędzić ...czy ktoś złożył już te zwrotnice oprócz mnie i Piotra ?

 

 

ale spadek dynamiki i samej głośności jest myślę spowodowany zbyt słabym sygnałem na wejściu do AZY

 

A ja myślę że pre podaje dla naima sygnał o dobrym poziomie ...bez AZA pre popedza naima tak jak wspomniałem 1/3 potka wystarczyła na dobry poziom głosności.

Wydaje mi sie, że gdzieś w AZA zostaje osłabiony gdyby było 1:1 nie byłoby tak dużej różnicy.

 

Jeśli jeszcze masz cierpliwość, proponuję podłączyć zwrotnice pod jeden zasilacz.

 

Zrobiłem tak :-) ...efektów przyrostu mocy niema ...potka dalej trzeba kręcic na maxa :-)

 

Różne WO nie zmieniaja dynamiki ...narazie temat odpuszczam niech układ pogra ...niech wygrzeja się elementy a w miedzy czasie może jakis pomysł gdzies powstanie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Różne WO nie zmieniaja dynamiki ...narazie temat odpuszczam niech układ pogra ...niech wygrzeja się elementy a w miedzy czasie może jakis pomysł gdzies powstanie :-)

 

Przecież padły dwie konkretne propozycje :

- zmierzyc (karta dzwiekowa lub od wielkiej biedy sluchawkami)

- zwiekszyc wzmocnienie w pierwszym stopniu

 

 

Ja używam zwrotnicy aktywnej (innej, ale rozni sie tylko pierwsza sekcja, jak zauwazyl p.f.pawlikowski) od ponad roku i na brak dynamiki nie narzekam. Ba, w porownaniu do zwyklej zwrotki to tu (dzieki odpowiedniej BSC) zestaw potrafi pokazac moc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomq88

El sueño de la razón produce monstruos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem zwrotki Koluszkina co prawda na innych cięciach bo prawie 2800Hz ale nie zmieniło to nic w sprawie mocy ....

Piotr powiedz może jaki wzmacniacz wysterowujesz AZA ...naima nie dają rady napędzić ...czy ktoś złożył już te zwrotnice oprócz mnie i Piotra ?

 

Wysterowuję na codzień wzmak lampowy SE na EL95 (3W na kanał!), ale gra to z tubami 118db efektywności... Mam także małego samochodowego scalaka na TDA, moc pewnie ze 20W na kanał i gra równie dobrze. Testowałem też z innym SE który mam, mocniejszy i to samo, Audiolaba S8000 też wszystko ok. Generalnie mam wrażenie, że przy braku zwrotnicy pasywnej, róznice między wzmacniaczami nie są już tak głębokie, ale to inny temat...

 

A ja myślę że pre podaje dla naima sygnał o dobrym poziomie ...bez AZA pre popedza naima tak jak wspomniałem 1/3 potka wystarczyła na dobry poziom głosności.

Wydaje mi sie, że gdzieś w AZA zostaje osłabiony gdyby było 1:1 nie byłoby tak dużej różnicy.

 

Ale tutaj nie mamy 1:1, niewiem ile jest bo same filtry też ograniczają poziom sygnału, ale sygnał wychodzący jest ze 2x słabszy i to napewno, bo mam porównanie do cyfrowej zwrotnicy behringera. Przydałby się prosty pre dla prób przed zwrotnicą aby podać na próbę mocniejszy sygnał. Albo może inne źródło? Lub proponuję na próbę także ominąć to pre i poleciec bezpośrednio z analogu DAC'a.

 

A jakiej to firmy masz te kondensatory w filtrze?

 

> koluszkin

a Ty nie podłączałeś poskładanych zwrotnic jeszcze? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez p.f.pawlikowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo może inne źródło? Lub proponuję na próbę także ominąć to pre i poleciec bezpośrednio z analogu DAC'a.

 

A jakiej to firmy masz te kondensatory w filtrze?

 

 

Głośniki w w kolumnach ( Seas CA22RNY i 27TBCD/GB-DXT ) , które mam to też nie zamuły klasyczne, ale nie jest to 118dB ...wzmacniacze też nie 30W

 

Piotr ...

 

Wcześniej za namową Koluszkina również podawałem sygnał ze spencera na zwrotki z pominięciem potka i pre ...efekt ten sam ...zapomniałem wcześniej o tym dodać.

Pozostanie mi próba wzmocnienia sygnału za radą Tomq88 niema wyjścia.

 

Ja używam zwrotnicy aktywnej (innej, ale rozni sie tylko pierwsza sekcja, jak zauwazyl p.f.pawlikowski) od ponad roku i na brak dynamiki nie narzekam. Ba, w porownaniu do zwyklej zwrotki to tu (dzieki odpowiedniej BSC) zestaw potrafi pokazac moc.

 

Za obserwacją waszych spostrzeżeń również chcę spróbować tego rozwiązania i nie twierdzę że jest ono złe ...kwestia pewnie spasowania z pozostałymi moimi elementami lecz problem w tym ze brak mi takiego doświadczenia jak wasze i stąd problem z ogarnięciem problemu :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> koluszkin

a Ty nie podłączałeś poskładanych zwrotnic jeszcze? ;)

 

Tak, podłączałem. U mnie sytuacja była nieco inna ponieważ sygnał ze zwrotki (zaznaczam, że z jednej sztuki) szedł na PRE amplitunera, czyli napędzaniem końcówki mocy zajmował się dedykowany przedwzmacniacz.

 

Do lewego kanału podłączyłem HIGH OUT, a do prawego LOW OUT. Następnie oba przewody głośnikowe z lewego i prawego kanału wpiąłem do jednej kolumny z pominięciem pasywnej zwrotnicy. Otrzymałem w ten sposób jeden, pełny kanał. Powiem szczerze, że nie skupiałem się wtedy na poziomie głośności, bardziej zależało mi na brzmieniu.

 

Jakbym miał opisać brzmienie to było lekko irytujące. Środek pasma wyszedł mocno do przodu, góra była nieco wycofana. Najbardziej schowany był dół pasma. Podejrzewam, że to kwestia braku BSC. Bawiąc się pokrętłami BASS i TREBLE mogłem sobie w jakimś stopniu wymodelować brzmienie, a pokrętłem BALANCE zmieniałem natężenie poszczególnych pasm. Po prowizorycznym ustawieniu pokręteł, żeby brzmienie stało się bardziej znośne i po wyrównaniu poziomu obu przetworników najbardziej rzucił mi się w ucho bas. Słuchałem w nocy, wtedy najłatwiej wyłapać drobne niuanse. No i udało się :) Bas był niesamowity. Z jednej kolumny wędrował po całej scenie, sięgał bez problemu drugiej nie podłączonej kolumny. Na drugi dzień rozłączyłem wszystko ponieważ generalnie w tej chwili ciężko jest mi wydawać jakieś osądy. Nie mam jeszcze kompletnego systemu. Słuchanie na jednym kanale też nie należy do najfajniejszych doświadczeń :)

 

Martwi mnie natomiast problem MARERA bo niedługo stanie się również i moim problemem :/ Kwestia otrzymania trafa i będę wszystko składał do kupy.

Również będzie to NAIM, z takim samym PRE. Tak więc środowisko dla zwrotek będzie takie samo.

 

Pytanie, które w tej chwili chciałbym zadać to czy jest opcja podniesienia poziomu wyjściowego ze zwrotek i jeśli tak to w jaki sposób?

 

p.s. Co do lekko irytującego brzmienia to zaznaczam, że warunki w jakich testowałem zwrotkę były wręcz spartańskie. Była to po prostu próba odpalenia na szybko i sprawdzenia czy zwrotka w ogóle działa i nie popełniłem żadnego błędu podczas montażu. Wspomniałem o tym, żeby nikomu nie przyszło do głowy sugerować się moim wpisem, czego efektem byłoby porzucenie projektu. Wydawanie wyroków przeze mnie w takiej sytuacji byłoby co najmniej niesprawiedliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej to firmy masz te kondensatory w filtrze?

 

Przepraszam Piotr nie doczytałem ...

Kondy to Vishay ERO KP1830 (MKP1837) 1% 63V 6.8nF

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pytanie, które w tej chwili chciałbym zadać to czy jest opcja podniesienia poziomu wyjściowego ze zwrotek i jeśli tak to w jaki sposób?

Pisze po raz trzeci - trzeba przerobic bufor wejsiowy na wzmacniacz nieodwaracajacy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

El sueño de la razón produce monstruos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.