Skocz do zawartości
IGNORED

T+A - ciekawa manufaktura Audio High End


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Warto dodać, że jak już masz najlepszy piec, najlepszą gitarę, najlepszy kabel, najlepsze struny, najlepszą akustykę, najlepsze krzesło i najlepszą widownię, a jesteś muzykantem, to wtedy też klapa ;)

 

hehehehehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzwiek ma wplyw jeszcze pare innych rzeczy po drodze, co za tym idzie gra caly system nie sam wzmacniacz moze byc nawet dzielony z mono blokami itd,gra caly system, tani dobrze dobrany moze polozyc na kolana zle dobrany system za 10-cio krotnie wyzsze pieniadze i to sa fakty !!! sam bylem swiadkiem, to jest tak jak ze sprezetem muzycznym masz piec najwyzszej swiatowej klasy a kiepska gitare i kabel to piec nie zagra nie ma prawa ,swietne bebny z kiepskimi naciagami to klapa

 

Masz rację, wszyscy wiemy ze gra cały system.

Prawdą jest też że dobrze skonfigurowany tańszy system zagra dużo lepiej niż system drogi źle zestawiony.

Ale w danym systemie miałem okazję porównywać różne topowe wzmacniacze i jedne pasowały inne mniej ale z tych które dobrze się wpasowywały to okrutny, germański najeźdźca Burmester najechał i pozamiatał wszystkie inne łącznie z legendarnym dzielonym Spectralem, który był faworytem w dogrywce bo w pierwszej rundzie faworytem był Vitus. Zresztą końcówka stereo Vitusa bez preampa,a ona jest pół interga bardzo mi się podobała ale znów najeźdźca zrobił Blitz Krieg i po zawodach.

W drugiej rundzie Spectral miał wreszcie utrzeć nosa najeźdźcy i...dupa. Burmester takes all!!!

Spectral miał detal, szybkość, przestrzeń ale Burmester miał wszystko to samo ale jeszcze lepszy bas i tajemnicze ciepło, które nie zabijało szczegółów, przestrzeni i powietrza co często czynią sprzęty lampowe a dawało niesamowitą relaksacyjną przyjemność słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez palton, 1 Lutego 2012 - Wpis obraźliwy.
Ukryte przez palton, 1 Lutego 2012 - Wpis obraźliwy.

sly po co rozmawiasz z przygłuchyn dobrze usposobionym(jak sam o sobie pisze)emerytem,którego podobno do Berlina wożą lektyką i częstują obficie winem-takie potem są skutki tych "wycieczek"daj spokój szkoda czasu.Kolega emeryt chwali tylko te sprzęta co sam je ma,reszta to wiesz-polonez.Nie dziwi mnie Twoje zauroczenie T+A to bardzo dobre granie o mocnych inżynierskich podstawach,wielobarwne,analogowe i gładkie.

Uderz w stół a noga odpadnie.Odezwał się jeden(zasmarkany) gruru i właśnie to jego racje są najmojsze.

Podobno byka nie boli,jak krowa się cieli a więc załóż sobie szybkobiegi i sie goń.Moja sprawa,czym wożą mnie do i czym wracam,

moja czy częstują winem,czy nalewkami a co do tego co posiadam,to akurat Einsteina nie posiadam a szkoda.

 

Gładkie,analogowe o mocnych inżynierskich podstawach........znafca się odezwał...obrazkowy.

 

sly po co rozmawiasz z przygłuchyn dobrze usposobionym(jak sam o sobie pisze)emerytem,którego podobno do Berlina wożą lektyką i częstują obficie winem-takie potem są skutki tych "wycieczek"daj spokój szkoda czasu.Kolega emeryt chwali tylko te sprzęta co sam je ma,reszta to wiesz-polonez.Nie dziwi mnie Twoje zauroczenie T+A to bardzo dobre granie o mocnych inżynierskich podstawach,wielobarwne,analogowe i gładkie.

Uderz w stół a noga odpadnie.Odezwał się jeden(zasmarkany) gruru i właśnie to jego racje są najmojsze.

Podobno byka nie boli,jak krowa się cieli a więc załóż sobie szybkobiegi i sie goń.Moja sprawa,czym wożą mnie do i czym wracam,

moja czy częstują winem,czy nalewkami a co do tego co posiadam,to akurat Einsteina nie posiadam a szkoda.

 

Gładkie,analogowe o mocnych inżynierskich podstawach........znafca się odezwał...obrazkowy.

 

Nic mnie bardziej nie śmieszy,jak leszcze napędzają....leszczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
  • Użytkownicy+

Kilka razy, miałem okazję słuchać kolumn T+A. Chciałem zapytać, czy kolumny tego producenta, mają problem z kreowaniem sceny muzycznej ? Zawsze, kiedy je słyszałem, całe pasmo było niby ok., jednak scena zawierała się na linii kolumn. Nie pomagało, nawet silne skręcenie kolumn, gdzie głośniki krzyżowały się przed miejscem odsłuchu. Dziwna sprawa ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza, zdaje się potwierdzać moje spostrzeżenia ...

 

Cir, a może Ty coś dodasz ? ... cokolwiek ?

Ok :)

choc mysle ze nie jestem znafcą :) firmy T+A

byłem pod wrazeniem zestawu ktory zrobił climax do kameralnego pokoju odsłuchowego czyli takiej "najczestszej" wsrod audiofili -serwer i wzmacniacz T+A nie znam symboli/climax twierdził ze budzetówka/ plus jbl 80 .Bardzo przyjemne relaksujace granie -takie na całe godziny czystej przyjemnosc słuchania. Miał to na listwie/kondycjonerze własnego autorstwa ktory musze zaswiadczyc ze niestety działał na plus co było słychac bez kilkudniowego wygrzewania:).Oczywiscie nie dał mi zajrzeć do środka ale kiedyś w koncu to zrobie :) najwyzej wywierce dziure w tej opancerzonej obudowie

drugi zestaw to kompletny topowy tor maka na monoblokach i topowe kolumny T+A czego razem juz słuchaliśmy i pół dnia zajeła nam dyskusja jak ustawić kolumny z takim potencjałem aby wydobyc z nich to maximum ktore obiecują bo to absolutnie topowe brzmienie

Absolutnie szczerze - biorac pod uwage jaki fajans sprzedaja nasi dystrybutorzy jestem pod wrazeniem firmy działajacej na naszym rynku niejako w ukryciu a ktora ma taki potencjał

Kupujac sprzet elektroniczy na rynek profi wiem ze Niemcy maja olbrzymi potencjał w tych swoich małych firmach utrzymując prawie topowy poziom przy cenach znacznie nizej niz te ogólnie uznane w swiecie firmy elektroniczne

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly mowi ci cos to zdjecie ? :-)

 

Wracajac do zacnej marki Einstein to straszny wysyp na audiomarktcie ...czego nie mozna powiedziec o T+A z seri V nic nie sugeruje tylko mnie to troszke dziwi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly mowi ci cos to zdjecie ? :-)

 

Po specyficznym wystroju ścian widzę że to fotka ze sklepu HiFi Play w Berlinie.

Fajny sklep i fajny starszy gość go prowadzi. Widać że audiofil i pasjonat.

Ten sklep ma kilka takich pokoi.

Dokładnie tego systemu słuchałem ale teraz on stoi w innym pokoju, chyba w tym największym wzdłuż witryny okiennej, gdzie

na wystawie były Acoustic Avantgarde Trio, ładnie niebieskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly mowi ci cos to zdjecie ? :-)

 

Wracajac do zacnej marki Einstein to straszny wysyp na audiomarktcie ...czego nie mozna powiedziec o T+A z seri V nic nie sugeruje tylko mnie to troszke dziwi

 

To Berlina jeszcze nie odbudowali? ;)

 

Dźwięk burzy mury TA Fatality :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly mowi ci cos to zdjecie ? :-)

 

Wracajac do zacnej marki Einstein to straszny wysyp na audiomarktcie ...czego nie mozna powiedziec o T+A z seri V nic nie sugeruje tylko mnie to troszke dziwi

Ty puknij się w głowe albo do szkoły się udaj.Pięć stron T+A i trzy urządzenia używane Einsteina,reszta nowe wystawiane przez oficjalnych sprzedawców.

Rzeczywiście super porównanie.Następny znawca obrazkowy...jak widać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty puknij się w głowe albo do szkoły się udaj.Pięć stron T+A i trzy urządzenia używane Einsteina,reszta nowe wystawiane przez oficjalnych sprzedawców.

Rzeczywiście super porównanie.Następny znawca obrazkowy...jak widać.

Hehehe albo slepy jestes albo nie umiesz czytac, napisalem wyraznie z seri V ale ty pewnie nie wiesz wogole o co chodzi ,nie podwazam wogole twojej fachowosci skad bym smial, taki autorytet forumowy do wzniecania goracych dyskusji,przetrzyj denka i przeczytaj jeszcze raz, z seri V ,jest napisane jak byk,to bylo spostrzezenie nie podniecaj sie, bardzo mi sie podoba Einstein narazie z wygladu i nie omieszkam posluchac ,jak tylko poslucham podziele sie wrazeniami,nigdy tez nie stwierdzilem ze jest to sprzet gorszy od T+A zapewne lepszy nie watpie ale nie o to chodzi to nie wyscigi.Modrzew napisz jakiego na codzien uzywasz systemu i czego sluchasz, jakiej muzy? i wogole, tylko tak z ciekawosci pytam... jesli mozna oczywiscie, jezeli nie to sorry nie mam wiecej pytan do Ciebie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amores

Mój system do nie dawna był w o mnie(nie ukrywałem go)zapytaj kogoś innego(może paltona?)jak będzie chciał to ci powie,jakiego używałem a różnych używałem a aktualnie po wyprzedaży całego systemu(monosy,pre,CD,kolumny i całe okablowanie)celuje właśnie w Burka lub Einsteina.

Co do T+A V,to rzeczywiście nie ma ale za to aż 5 stron innych T+A jak najbardziej.Chwile pomyśl dlaczego T+A V nie ma na Audiomarkt to nie jest trudne.

Co do muzy to słucham Jazz,Rock i troche wynalazki.

Jak masz coś jeszcze to raczej na PW się nadaje.

 

Jest takie powiedzenie:Każdy żyd swój towar chwali,jak widać nie mam żadnego...towaru.Oczywiście na razie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem dlaczego V nie ma na audiomarkt,sam jak chcialem kupic D10 czekalem 8 miechow az sie pojawi w miedzyczasie kupujac 1260R,wiem jest duzo tej budzetowki na audiomarkt jak to z kazda firma ktora ma szeroka oferte poprzez stereo hi-fi,dvd,bluray,hi-end,jest tez ciekawa manufaktura o ktorej jeszcze nikt nie wspomnial w tym watku Lindemann,znajomy sluchal mowil ze swietny sprzet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie ma T+A serii V na audiomarkt?

To rzeczywiście jest bardzo proste.

Ponieważ to jest bardzo dobry sprzęt i mało kto chce się go pozbyć.

 

Poza tym fakt że coś jest czy nie jest na audiomarkt w sumie o niczym nie świadczy.

Pojawiają się tam różne sprzety w tym najlepsze bo nie ma takiego klocka audio żeby nie pojawił się lepszy

lub innego typu.

Ludzie lubią wymieniać sprzęt na lepszy a czasem tylko na inny.

Bywa że sprzedają dobry klocek, kupują inny wierząc w jego "lepszość" a potem okazuje się że jednak ten poprzedni był lepszy.

Nie ma tu wyraźnej reguły.

Kolega Modrzew47 fanatyczmie broni Einsteina mimo że nikt go tu nie atakuje i nikt nie twierdzi że to zły sprzęt!

Po prostu zamiast "bronić Einsteinowej Częstochowy" trzeba to kupić i koniec. Jeśli tak bardzo się podoba.

Tym bardziej że jak widzę to sprzęt jednak znacznie tańszy niż Burmester i jeśli tak dobrze gra to może warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie ma T+A serii V na audiomarkt?

 

Zazwyczaj, jeżeli czegoś nie ma na AM, oznacza to tylko tyle, że niewiele się sprzedało.

 

Tak jak z Golfem VI na mobile.de. Ofert jest tyle nie dlatego że to słabe auto, tylko dlatego że to popularne auto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z taką tezą,że niewiele się sprzedało to i nie ma na wtórnym.Dokładnie.

Kolega Modrzew47 fanatyczmie broni Einsteina mimo że nikt go tu nie atakuje i nikt nie twierdzi że to zły sprzęt!

Nic podobnego,nie bronie fanatycznie a zwyczajnie w niego wycelowałem.Problemem jest na razie bezpośrednie porównanie do Burka ale na horyzoncie pojawia się taka opcja.Musze tylko zapiąć wyjazd.Porównywanie na odległość to nie jest dobre rozwiązanie tym bardziej,że jeśli miałby być tran,to inne kolumny i jeśli Einstein,to inne kolumny.Proste to nie jest.Fakt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiele to znaczy ile 10,100,1000,10000 ile to jest niewiele w tej branzy wiecie?

z mojego D10 wynika ze 1360 egzemplarz to niewiele czy duzo?

pozatym wiele to sie sprzedaje denonow,onkyo itp i tego jest mnostwo na wtornym to racja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denonów masz cztery stronki ogłoszeń a Onkio dwie,przy pięciu T+A.Wnioski?

 

Dla równowagi wejdź na e-bay.de :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć,że odwrotnie a więc remis.Denon=T+A=Onkyo...reasumując.

 

Muszę ciebie zmartwić bo testy na jakie chcesz jechać żeby dokonać wyboru miedzy Einsteinem a Burmesterem mają nie wiele sensu.

Co najwyżej dają kierunek poszukiwań.

Jedyny miarodajny test byłby w twoim pomieszczeniu odsłuchowym z resztą klocków audio jakie masz lub planujesz mieć.

Przerabiałem to już wiele razy i coś w danym miejscu i w określonym zestawieniu grało super a późnej w innym fatalnie.

Pare razy słuchałem całych systemów Burmestera i bez rewelacji a jak posluchalem dzielonego ich wzmacniacza u mnie w moim pokoju i w moim systemie

to nie mogłem uwierzyć że to tak pięknie gra.

MBL zachwycił mnie w Monachium i pojechałem do Berlina zamawiać a jak posluchałem w ich siedzibie to zamowiłem....steka Tandirloin w Blockhousie i skreśliłem kolumny MBL

z listy poszukiwań.

Tak więc posłuchać zawsze można tyle że to nie da tobie pewności dokonanego wyboru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem,że to trudne jest.Wyjazd ma sens,bo jade do warunków jakie znam a odsłuch bezpośredni będzie się odbywał w tym samym pomieszczeniu i o to właśnie chodzi,że problem był bo inni dilerzy mają te klocki.Oczywiście,że to tylko kierunkowy odsłuch,bo cały system musi być wykonany w swoich warunkach akustycznych i już mniej więcej złożony w całość.Do nie dawna jeszcze byłem blisko Burka,razem z kolumnami ale teraz już mam wątpliwości a wszystko przez odsłuch właśnie Einsteina z Calderą AP.

 

Jeżeli Burmester zagra w tym samym pomieszczeniu lepiej,to kierunek zostanie tylko do potwierdzenia u siebie w domu i odwrotnie z Einsteinem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly..." Ty widział T+A?"

 

Tak, tak..byłem u Burmestera i wjechałem też do sklepu HiFi Play. Posłuchałem całego zestawu T+A serii V i zrobiło to na mnie

bardzo dobre wrażenie. Sprzęt świetnie wykonany, bardzo dobre granie, świetna średnica, barwa, szybkość, w ogóle fajny system to był.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,

Byłbyś uprzejmy choćby w paru słowach opiniować Caldery?Co było w reszcie toru?

To wątek poświęcony T+A,więc może być na pw.

Dziękuję,M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.