Skocz do zawartości
IGNORED

Harman Kardon HK980


venix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po wielu przeczytanych opiniach na forach zdecydowałem się na zakup Harman Kardon HK980 (rozważałem jeszcze ADVANCE ACOUSTIC MAP-105 ale go nie słyszałem) tak ogólnie odpowiada mi ten sprzęt pod względem parametrów opisanych przez użytkowników i słuchałem go na żywo gra całkiem fajnie, nie jestem jakimś melomanem wiec nie mam wyczulonego ucha na dokładne parametry odsłuchowe, chciałbym żebyście doradzili jakie kolumny mam kupić do tego wzmacniacza żeby grały na odpowiednim poziomie i były do niego dopasowane? Czytałem również o tym jedni radzą JBL serię E inni odradzają, macie jakieś doświadczenia, to proszę o jakieś opinie.

 

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Podaj więcej danych - jak muzyka, której słuchasz, budżet, kubatura pomieszczenia. Na szybko fajnie grające z Harmanem uniwersalne głośniki to coś z Magnata, Heco Metas, Roth Oli, Monitor Audio, Paradigm. JBL serie E oraz ES odpuściłbym sobie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomieszczenie ok 20m2 muzyka jaką słucham to ciężko określić zarówno rock, dance, sporadycznie coś innego, generalnie wszystkie gatunki czasem się pojawiają, kwota jaką chcę przeznaczyć to ok. 1500-2000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do HARMAN KARDON HK 980 ,ktory jest dosc spokojnym wzmacniaczem wybralbym jakies zywe kolumny .Moga to byc MONITOR AUDIO,MAGNAT,CABASE lub EPOS.JBLi nie bralbym wogole pod uwage.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę rozpiętość gatunków muzycznych, budżet, jakość wykonania zdecydowanie warto zainteresować się Roth Oli. Dzięki dystrybutorowi masz możliwość nieodpłatnego odsłuchu po wypożyczeniu w domu, co jest dużym atutem. Osobiście poleciłbym Tobie rozważenie zakupu ampli HK 3490 - bardziej funkcjonalny przy podobnych wartościach sonicznych - sam posiadam po przesiadce z Marantzów PM 7001 i 7001 KI. W połączeniu z BDP linią coaxialną gra tak samo jak dedykowany CD HD980, a nawet może i lepiej...(mam CD i BDP). Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to rozumieć że amplituner ma ponoć gorsze parametry odsłuchowe, niż wzmacniacz tak czytałem, ponieważ byłem też bardziej za kupnem HK 3490, osobiście uważam że jakość też nie będzie słyszalnie gorsza,

a posiadasz więcej możliwości w razie zakupu dodatkowych głośników, bo rozumiem, że do wzmacniacza mam możliwość podłączenia tylko 2 kolumn, a w amplitunerze 5? bo amplituner obsługuje systemy DTS? czy Dolby Digital?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz zdecydowanie hk 980 i do tego oli 40. u mnie hk 980 gra z oli 50 i jest rewela. hk 980 ma niezła moc i z kolumn można wyduśić sporo bo praktycznie ciężko go przesterować-nie zmienia parametrów. hk 3490 wygląda na papierze lepiej ale po czasie ci się znudzi jak wejdziesz na wyższy poziom odsłuchu. hk 980 plus hd 980 i oli 40 możesz już kupić w pakiecie za 4-4.5 tyś.

przechodziłem przez to samo co ty, mam teraz hk 980 i jestem zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że tak zrobię zastanawia mnie jeszcze sprawa czy warto inwestować w OLI 50 czy może kupić OLI 50 używane czy lepiej nowe 40? bo te ceny są w sumie wysokie za OLI 50, a tak do domu to nie wiem czy 50 nie będzie za mocna, tak swoją drogą czy w kolumnach pasmo przenoszenia nie jest istotne bo widziałem np. Magnaty to miały dużo szerszy zakres, nie nadawały by się lepiej? czy nie jest to słyszalne bo to pewnie zależy od klasy wzmacniacza, który to napędza ale z tego co się orientowałem to HK daje rade w szerokim paśmie przynajmniej do 100kHz nie należy się tym kierować? jest to jakoś słyszalne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odsłuchu HK 3490 i HK 980 z MA RX 8 nie ma słyszalnej różnicy i tyle, na niedostatek słuchu raczej nie cierpię. Wcześniej miałem HK 3480 i w porównaniu do HK 970 też nie było różnicy. Oczywiście odsłuchy w tych samych warunkach akustycznych na tym samym okablowaniu. Co do źródeł HK - na poziomie HD 970 grał DVD 22 - którego do dziś posiadam. Wybór jest jednak sprawą osobistą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to rozumieć że amplituner ma ponoć gorsze parametry odsłuchowe, niż wzmacniacz tak czytałem, ponieważ byłem też bardziej za kupnem HK 3490, osobiście uważam że jakość też nie będzie słyszalnie gorsza,

a posiadasz więcej możliwości w razie zakupu dodatkowych głośników, bo rozumiem, że do wzmacniacza mam możliwość podłączenia tylko 2 kolumn, a w amplitunerze 5? bo amplituner obsługuje systemy DTS? czy Dolby Digital?

 

 

Ten HK 3490 też jest stereofoniczny . W jednym i w drogim można podłączyć tą samą ilość kolumn ( tzn . dwie pary , ale nadal są tylko dwa oddzielne kanały ) . HK 3490 nie ma dekoderów DTS .

HK 980 jest lepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o dźwięk . Natomiast HK 3490 jest bardziej funkcjonalny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozglądam się dalej za kolumnami czytam testy i sporo użytkowników chwali Monitor Audio BX-6 w sumie to już tylko Roth Oli 40 i te biorę pod uwagę warte są tej różnicy cenowej? bo w sumie oba zestawy mają bardzo dobre parametry i opinie więc po co sobie koszty generować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Paradigm Monitor 7.6 Bardzo dynamiczne kolumny . Do rocka nie znajdziesz lepszych w tej cenie. Z HK 980 zgrywają się pięknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że tak zrobię zastanawia mnie jeszcze sprawa czy warto inwestować w OLI 50 czy może kupić OLI 50 używane czy lepiej nowe 40? bo te ceny są w sumie wysokie za OLI 50, a tak do domu to nie wiem czy 50 nie będzie za mocna, tak swoją drogą czy w kolumnach pasmo przenoszenia nie jest istotne bo widziałem np. Magnaty to miały dużo szerszy zakres, nie nadawały by się lepiej? czy nie jest to słyszalne bo to pewnie zależy od klasy wzmacniacza, który to napędza ale z tego co się orientowałem to HK daje rade w szerokim paśmie przynajmniej do 100kHz nie należy się tym kierować? jest to jakoś słyszalne?

Magnaty mają szersze pasmo ? oczywiście tylko na papierze, Magnat po prostu oszukuje w danych technicznych ale to nie zmienia faktu że są to bardzo dobre kolumny w równie dobrych cenach

Oli 50 na 20m ? jeśli potrzebujesz efektu wbicia w fotel przez ścianę dźwięku i zlewający się jazgot to tego typu kolosy to właśnie idealny wybór dla takiego metrażu

20m to rozsądne minimum dla Roth 40, to są fajne, uniwersalne kolumny, poziom dźwiękowy zbliżony do Monitor Audio BX6 - te są odrobinę bardziej spójne i kulturalne, Roth nieco efektowniejsze ale w dobrym tego słowa znaczeniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde muszę chyba już kupić te kolumny bo ciągle nowe opcję się pojawiają kolega radzi brać Paradigm Monitor choć przyznam nie znam tych głośników nawet z opowieści a znajomy poradził dzisiaj Magnaty Quantum

seria 6 z tego co pamiętam. Mam w planie jutro skoczyć do Media Markt tam czegoś posłuchał na pewno mają jakieś Magnaty widziałem ostatnio może Quantum nawet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Media Markt nie usłyszysz Paradigm.........Będziesz żałował jak kupisz inne....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak myślałem że w Media Paradigm Monitor nie mają, a wiesz może gdzie można ich posłuchać? bo to jednak najlepsza metoda będzie aby się zdecydować, muszę przesłuchać Magnaty Quantum 657, Roth Oli 40 i właśnie Paradigm Monitor, te opcje mi pozostały do wyboru chyba że kupię coś w ciemno np. te Paradigm w ogóle jaka to firma nie słyszałem za bardzo o niej wcześniej, to robione w Europie jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kanadzie. Porządne salony audio mają w ofercie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Zielonej Góry i tutaj widzę że jeden salon wystawia i Paradigm i Roth Oli także może będzie szansa posłuchać a kolega jeszcze jakieś Mirage proponuje jak będzie możliwość to posłucham ale już mam za dużo propozycji i jak narazie mam plan porównać:

 

Magnat Quantum 657

Paradigm Monitor 7.6 lub 7.7 (też widziałem że takie mają jakaś nowsza seria pewnie ta z Chin)ewentualnie 9.7 ale nie wiem czy nie za duże

Roth Oli 30 lub 40

i może teraz te Mirage jak znajdę chociaż o firmie też nie słyszałem ale będę szukał aż znajdę skoro kolega wspomniał (cena też w miarę podobna do powyższych)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj byłem w sklepie w Zielonej Górze, obsługa spoko umówiłem się na posłuchanie na jutro sprzętu, przedstawiłem swoje propozycje

to Pan powiedział że HK 980 - HK 990 w ogólnie nie chce z niczym dobrze grać:) także mój faworyt został odrzucony na początku ale zobaczę jutro posłucham, wspominał coś o Denonie, Xindaku takie firmy że są lepsze. Jutro będę wiedział czy nawet słyszał więcej to się podzielę:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłm w tym sklepie w zielonej g. i gościu strasznie mnie cisnął na yamahę. ale i tak mam w domu hk 980 i jestem zadowolony. w testach wypada bdb. i jesli potrafi napędziś moje oli 50 to znaczy ze mocny jest chiba ,do tego szeroka scena i piękne wokale a basik to bajka. jeśli ktoś lubi takie ciepłe granie to plecam. stosunek ceny do jakości na 5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam swoim pierwszym postem, od paru dni jestem posiadaczem hk 980, teraz szukam do tego kolumn, obecnie mam tonsile fenixy i graly jak dotad na amli denona 1508 , stwierdziłem ,ze czas na stereo, czytam i wertuję internet i się zastanawiam nad Roth Oli 40 i Magnat Quantum, nie mam możliwości posłuchania ani jednych ani drugich(być może Magnaty uda się Media Markt) , Magnaty mogą być w kolorze moich mebli, Rothy tylko czarne i wg mnie brzydsze(wiem, że to nie jest najważniejsze, ale dla mnie istotne) muzyki jakiej słucham to głównie hip hop, ale Lipnickiej z Porterem też lubię posłuchać, pokój jakieś 25 metrów, kolumny przy ścianach, budżet 2300 max

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozglądam się dalej za kolumnami czytam testy i sporo użytkowników chwali Monitor Audio BX-6 w sumie to już tylko Roth Oli 40 i te biorę pod uwagę warte są tej różnicy cenowej? bo w sumie oba zestawy mają bardzo dobre parametry i opinie więc po co sobie koszty generować.

PONOC H/K GRA REWELACYJNIE Z KLIPSCH,Z TEGO CO SIE ORIENTUJE TO KLIPSCH RF 82 KUPISZ JUZ ZA OK 3500ZL ALE SA TO POTEZNE KOLUMIENKI I NIEWIEM CZY NIE BEDA ZA DUZE DO TWOJEGO POMIESZCZENIA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.