Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie itp. Klub Miłośników.


Tomanek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można się spodziewać gniazd Furutecha w listwach/dc blockerach wkrótce ? Myślę, ze to by jeszcze zwiększyło sprzedaż. Sam bym zamówił dc blockera podwójnego w jednej obudowie dla świętego spokoju, choć nie mam przydźwięku trafa w końcówkach mocy, ale od przybytku głowa nie boli :)

Nie widzę przeszkód, by powrócić do zawieszonego niegdyś tematu montażu na indywidualne zamówienie gniazd Furutech.

Różnica cen nawet najtańszyc Schuko Furutecha względem Balsa to ok. 110-120 zł brutto/szt, natomiast w przypadku gniazda wejściowego IEC jest to różnica 50 zł brutto/szt. Do porównania wziąłem najtańszy oferowany osprzęt Furutecha, jak ktoś chce to mogę zamontować droższe elementy lub powierzone - zawsze obliczenia będą dokonane indywidualnie na podstawie tego, co "włożymy" do listwy/blockera. To samo dotyczy kabla Furutecha, który również możemy zamontować.

Jeśli ktoś jest zainteresowany, proszę o kontakt.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

To samo dotyczy kabla Furutecha, który również możemy zamontować.

Jak rozmawialiśmy na PW, wymieniłem w swoich obu blockerach przewód i wtyki na Furutechy.

Jeśli komuś ma to poprawić samopoczucie to OK ale wymiernych korzyści brzmieniowych proszę się raczej nie spodziewać z takiego upgrade'u.

Blockery z całym dobrodziejstwem inwentarza (wtyki, gniazda, przewody) nie służą poprawie brzmienia a poprawie warunków pracy transformatora.

Tylko tyle i aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedź była reakcją na "głos tłumu":)

Ja również dość długo opierałem się pomysłom montażu osprzętu Furutecha podwajającego wartość listwe i dc-blockerów. Jeśli ktoś śledzi wątek, to wzmianki na ten temat zauważył w styczniu-lutym tego roku. Moim zdaniem listwy i dc-blockery w obecnej, seryjnej formie zupełnie dobrze spełniają swoje zadanie będąc jednocześnie konkurencyjnymi pod względem ceny jak również możliwości modyfikacji i stosowania indywidualnych rozwiązań. Jeśli ktoś się jednak uprze i będzie chciał dopacać za Furutecha - nie robię przeszkód.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozmawialiśmy na PW, wymieniłem w swoich obu blockerach przewód i wtyki na Furutechy.

Jeśli komuś ma to poprawić samopoczucie to OK ale wymiernych korzyści brzmieniowych proszę się raczej nie spodziewać z takiego upgrade'u.

Blockery z całym dobrodziejstwem inwentarza (wtyki, gniazda, przewody) nie służą poprawie brzmienia a poprawie warunków pracy transformatora.

Tylko tyle i aż tyle.

Wiadomo, ale tu chodzi właśnie głównie o samopoczucie - trochę biżuterii nie zaszkodzi, a chyba nikt nie spodziewa się cudów rodem z poezji Miszcza P. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Posłuchałem jeszcze raz dokładnie. Wzmak ZDECYDOWANIE lepiej pod gniazdo niefiltrowane. Bardzo ważna jest też właściwa polaryzacja: u mnie standardowo - zawsze lewy pin gniazda IEC urządzenia (gdy uziemienie u góry).

o matko, niedługo przyjdzie do mnie TAP-8, mam wielką prośbę o wyłożenie tego tematu jak krowie na rowie:), o co chodzi z tą polaryzacją i jak tą prawidłową osiągnąć w najprostszy sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o matko, niedługo przyjdzie do mnie TAP-8, mam wielką prośbę o wyłożenie tego tematu jak krowie na rowie:), o co chodzi z tą polaryzacją i jak tą prawidłową osiągnąć w najprostszy sposób

 

Próbnik do gniazdka, tam gdzie po włożeniu owego próbnika w "dziurkę" prawą lub lewą zaświeci neonówka ( taka kontrolka ) to wiesz gdzie masz plus....zgodnie z normą faza po lewej, więc jeśli po wetknięciu tam Ci zaświeci( po lewej) to nic nie kombinuj, Pan Tomanek też pewnie podłączył przewody w swoim urządzeniu zgodnie z normą i będziesz miał zgodność. (faza - strona lewa, PEN/N - prawa, PE - u góry )

 

:-)

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e0sq.jpg

 

Dla rozwiania wątpliwości - powyżej zamieszczam schemat połączeń gniazda wejściowego IEC oraz gniazd wyjściowych.

Taki sam układ dotyczy listew TAP4, TAP6 oraz TAP8 w wersji z dc-blockerami i bez nich, z filtrami lub bez.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Próbnik do gniazdka, tam gdzie po włożeniu owego próbnika w "dziurkę" prawą lub lewą zaświeci neonówka ( taka kontrolka ) to wiesz gdzie masz plus....zgodnie z normą faza po lewej, więc jeśli po wetknięciu tam Ci zaświeci( po lewej) to nic nie kombinuj, Pan Tomanek też pewnie podłączył przewody w swoim urządzeniu zgodnie z normą i będziesz miał zgodność. (faza - strona lewa, PEN/N - prawa, PE - u góry )

 

:-)

dzięki wielkie:):):) - nie zaglądałem tu parę dni - odsłuchy sieciówek były sesesese:)

 

Z listwami TAP Pana Tomanka dobrze współpracują sieciówki GigaWatt LC-2 (MK3). Polecam.

właśnie Gigawatt był tu faworytem!!!:), dzięki za potwierdzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Mam pytanie do pana Tomanka.

 

Czy filtr w listwie działa w obie strony? Inaczej: jeżeli podłączę "siejący" zasilacz impulsowy do listwy z filtrem to czy zmniejszę poziom zakłóceń w linii zasilającej, do której podłączona jest ta listwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

U mnie na dłuższą metę GigaWatt jednak zbyt mocno zabijał blask na górze pasma (mulił). W ostrzejszym systemie jednak mogłoby być OK. Szukam dalej! :-)

podstawowy Artech może to załatwić, Furutech jakaś używka już z pewnością!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wzmacniaczu Accuphase u mnie jednak jest lepiej, gdy poda się fazę na prawy pin a nie standardowo na lewy. Nie ma rady, trzeba każde urządzenie sprawdzać po kolei :-)

 

Tak naprawdę, to trzeba sprawdzić każde urządzenie czy jego gniazdo wprowadza styk fazowy na początek czy koniec uzwojenia transformatora zasilającego. Bo to ma znaczenie a nie na który styk wtyczki podamy fazę. To oczywiście wiąże się z tym, że każde urządzenie w systemie powinno mieć gniazdo zailające vs uzwojenie transformatora, podłączone identycznie. Inaczej i tak będziemy mieli miszmasz i same pilnowanie oznaczeń na stykach gniazd i wtyczek doprowadzi jedynie do dobrego samopoczucia :).

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę, to trzeba sprawdzić każde urządzenie czy jego gniazdo wprowadza styk fazowy na początek czy koniec uzwojenia transformatora zasilającego. Bo to ma znaczenie a nie na który styk wtyczki podamy fazę. To oczywiście wiąże się z tym, że każde urządzenie w systemie powinno mieć gniazdo zailające vs uzwojenie transformatora, podłączone identycznie. Inaczej i tak będziemy mieli miszmasz i same pilnowanie oznaczeń na stykach gniazd i wtyczek doprowadzi jedynie do dobrego samopoczucia :).

 

Trzeba by rozkręcać obudowę i sprawdzać, co ze sprzętem na gwarancji?.Może zaufać,że producent wykonał podłączenie tak jak jest ogólnie przyjęte. Chyba, że to DIY. Zawsze pozostaje metoda na odwracanie wtyczki, ale też ma pewne ograniczenia ( bolec).... jak nie spojrzysz...zawsze coś, zawsze ...coś ;)

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowy Artech może to załatwić, Furutech jakaś używka już z pewnością!!:)

 

Który konkretnie model Artecha masz na myśli? Czy model FZ-8S albo Deep Breath będą dobre? A może warto się "szarpnąć" na Cosmo?

Niestety nie mam jak tych kabli odsłuchać :-(

Edytowane przez Morven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Który konkretnie model Artecha masz na myśli? Czy model FZ-8S albo Deep Breath będą dobre? A może warto się "szarpnąć" na Cosmo?

Niestety nie mam jak tych kabli odsłuchać :-(

ja mam zwykły Audio SE bodajże, ten najniższy z katalogu, świetnie oceniany i nie bez powodu. Im wyżej tym lepiej oczywiście, ale proponowałbym Furutech 314 F-11G...(nie pamiętam szczegółów), który jest szczegółowy i uniwersalny, Artechy nie zawsze wpasowują się w system. W ciemno lepiej brać Furu. Nowy Vincent High End Power Cable (hi fi reference go ma) też świetny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1 obudowę do zabudowy listwy TAP8 z 2 dc-blockerami z 1 wizualnym felerem: przy wierceniu otworów "wiertaczowi" zjechał chyba trochę szablon i gniazda nie są w osi listwy tylko są kilka milimetrów przesunięte. ListwęTAP8 w konfiguracji 2 dc-blockery + 6 gniazd filtrowanych w tej obudowie mogę oddać za 500 PLN + 15 PLN wysyłka po przedpłacie.

Defekt ten jest tylko i wyłącznie wizualny, technicznie listwa jest dokładnie taka sama jak inne pełnowartościowe. Listwa byłaby do wykonania, realizacja w ciągu ok. tygodnia. Jest tylko 1 szt., oferta dla forumowiczów AS, dlatego też liczy się pierwsze zgłoszenie na PW.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Trzeba by rozkręcać obudowę i sprawdzać, co ze sprzętem na gwarancji?

Jak to mówią, abo rybki albo pipki :))) A poważnie ilu z nas ma sprzety na gwarancji? Ilu z nas pozbywa się go przed jej upływem? A ci co się w tym zbiorze nie mieszczą to ich problem :).

Może zaufać,że producent wykonał podłączenie tak jak jest ogólnie przyjęte.

Zaufać można nawet jak ktoś chce PZU czy ZUSowi :). Jednak lepiej to sprawdzić :). Nie zawsze trzeba przy tym tracić gwarancję.

Chyba, że to DIY.

Tym bardziej trzeba :) Zgadza się. Nawet przetworniki handlowe "DIY" na forum bywały w odwrotnej fazie w jednym kanale w torze audio :))) A co dopiero zasilanie :). Trzeba być czujnym w kazdej sytuacji.

Zawsze pozostaje metoda na odwracanie wtyczki, ale też ma pewne ograniczenia ( bolec).... jak nie spojrzysz...zawsze coś, zawsze ...coś ;)

Bolec nie jest żadnym ograniczeniem.

Edytowane przez jarkog

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.