Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  99 członków

Emotiva Klub
IGNORED

Emotiva klub


omen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę Corner, że prowadzisz rozpoznanie. ale to dobrze bo i ja się czegoś chętnie dowiem.

 

Co do Hi End to tak jak napisał Risto, chyba każdy rozsądny zdaje sobie sprawę, że przy cenie 700-1000$ za końcówkę mocy muszą być jakieś kompromisy jeśli chodzi o budowę i dobór elementów. Myślę, że przejawem oszczędności jest między innymi to na co niektórzy narzekają, mianowicie prosty design. Trochę bardziej zbajerowany jest bliźniaczy Advance Acoustic, ale zobaczcie ile on kosztuje, a w środku ma jeszcze mniej.

Hi-End w ogóle dla mnie osobiście jest abstrakcyjnym pojęciem, bo co niby ma oznaczać ? Produkty zaczynające się od pewnej ceny ? Może jakości, tylko jak mierzonej i przez kogo ? Czy wybitnie grające urządzenie za 5 tyś może być Hi-Endem, czy skreślamy je na wstępie za cenę ? Przecież są urządzenia "Hi-End" których wartość komponentów jest znacznie poniżej tej kwoty. Nie chcę dalej rozwijać dywagacji na temat tego pojęcia wymyślonego prawdopodobnie w celu stworzenia nowego segmentu nabywców.

Dla mnie nadal istnieje tylko KD i Stereo trochę lepsze i gorsze, droższe i tańsze.

 

Końcówka mocy XPA-2 kosztuje 799$, po sprowadzeniu do polski wyjdzie około 4tyś zł. Proszę mi powiedzieć gdzie w Polsce kupię końcówkę o takich parametrach i brzmieniu, a chętnie to uczynię, po co mi ta cała zabawa ze sprowadzaniem z USA.

 

Ja zmieniając swoją elektronikę czyli amplituner Yamahy chciałem sprzęt dzielony, który zapewni mi przyzwoity dźwięk zarówno w kinie jak i stereo. Jak zacząłem przeglądać co mogę złożyć w Polsce i za ile to ceny wbiły mnie w podłogę.

Najtańszy procesor Marantza AV7005 7300zł, Procesor Rotela RSP-1570 7900zł, a to dopiero początek, pięciokanałowa końcówka mocy Rotela RMB-1575 9,5 tyś.

Procesor Emotivy UMC-1 kosztował wówczas w promocji 2,6 tyś zł. po sprowadzeniu. Nie mówię tu już o jakichś Anthemach, Krelach itp.

 

Co gra lepiej ? Tego nie wiem nigdy nie słyszałem pozostałych.

 

Z jednym się zgodzę, również nie wiem po co takie moce jak XPR-5 5x400W/8ohm, jaki to ma centralny, a tym bardziej surrundy napędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na wasze komentarze i wychodzi jakbym prowadził tu coś na kształt krucjaty, co jest w sumie błędnym stwierdzeniem. Nie mam żadnego urazu do marki Emo, powiem więcej jestem mocno zainteresowany cała ofertą jak i ceną, która jest najkorzystniej ustawiona względem reszty klonów. Zdaje sobie sprawę że to Klub, tak więc właściciele maga być lekko zniesmaczeni, choć sami podaliście wystarczające powody, dla których graty dostępne na naszym rynku to po prostu zabaweczki, a konkurować mogą dopiero droższe brandy.

 

Co do słowa Hi-End - pożyczyłem od Emo, który tak się właśnie reklamuje, nic ponad to ;) Jedynie co mnie irytuje to stanowisko przebrandowanych firm, jak to testują, tworzą innowacje itp, a wszystko sprowadza się do zmiany przedniego panelu + loga, o reszcie decydują chińczyki z ToneWinner. Niżej produkty od ojca wszystkich sobowtórów (Advance Acoustic, Emotiva, Sherbourn, XTZ...) który wyprzedza cała stawkę (w sumie normalka, skoro jest się prawdziwym producentem), możliwe że niebawem pojawią się w ofercie Emo:

 

post-28323-0-66483400-1358765824_thumb.jpgpost-28323-0-99436500-1358765520_thumb.jpgpost-28323-0-32565300-1358765541_thumb.jpgpost-28323-0-72469100-1358765790_thumb.jpgpost-28323-0-69216600-1358766200_thumb.jpgpost-28323-0-58311700-1358765514_thumb.jpgpost-28323-0-43611800-1358765507_thumb.jpgpost-28323-0-84462100-1358765561_thumb.jpgpost-28323-0-16541900-1358766223_thumb.jpg

 

Ciekawostka: znalazłem tam połączenie Advance Acoustic z kinem domowym - może jest to lepszy sposób na pogodzenie KD ze Stereo, niż "myśl" którą oferuje Emotiva? W końcu AA jest już sprawdzony: zbiera dobre noty w prasie, a tu dostajemy jeszcze 5.1 oraz najnowsze formaty dźwięku:

 

post-28323-0-09411500-1358767038_thumb.jpgpost-28323-0-68138400-1358767292_thumb.jpg

Edytowane przez corner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na wasze komentarze i wychodzi jakbym prowadził tu coś na kształt krucjaty, co jest w sumie błędnym stwierdzeniem.

 

Corner myślę, że całkowicie błędnie interpretujesz nasze słowa, a w każdym razie moje. Ja sam z chęcią czytam wyniki Twojego dochodzenia, po nitce do kłębka ;)

To, że jest to klub Emotivy to wcale nie znaczy, że konstruktywna krytyka czy odmienne zdanie nie może mieć miejsca jak to często bywa w innych klubach. Ja Ci napisałem dlaczego zakupiłem Emotivę, czym się kierowałem i nawet jeśli się okaże, że faktycznie to wszystko robią Chińczycy, a reszta pali głupa udając konstruktorów to nie jest zły sprzęt. W tych pieniądzach w Polsce ciężko kupić coś rozsądnego. Tyle chciałem powiedzieć.

 

Nazwy Hi-End nie lubię z zasady, nawet Ci co nią żonglują przyciśnięci sami często nie potrafią sprecyzować jej znaczenia ;) Niedługo pewnie pojawi się jakiś Ultra Hi-End, potem Extreme czy coś jeszcze.

 

Pisz śmiało.

 

P.S. Wszystkie te firmy łączy jedno wspólne - oczojeb.. podświetlenie :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przytoczonych zdjęć i materiałów tylko cd emotivy ma podobna konstrukcję jak tonewinner.

W ofercie Tonewinner nie ma identycznych klocków jak u emotivy. Gdzieś na forum emotivy był poruszany ten temat i na ich co rocznych zjazdach fanów emofest potwierdzili, że to oni projektują te konstrukcje.

A, że są produkowane w chinach we wspólnych fabrykach to oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przytoczonych zdjęć i materiałów tylko cd emotivy ma podobna konstrukcję jak tonewinner.

W ofercie Tonewinner nie ma identycznych klocków jak u emotivy. Gdzieś na forum emotivy był poruszany ten temat i na ich co rocznych zjazdach fanów emofest potwierdzili, że to oni projektują te konstrukcje.

A, że są produkowane w chinach we wspólnych fabrykach to oczywiste.

 

Sprawdź mój pierwszy post, co prawda zdjęcia już poznikały z serwerów, jednak coś tam się ostało:

 

z lewej ToneWinner, na prawo Emotiva:

post-28323-0-66471900-1358775257_thumb.jpeg

 

Niżej Sherbourn oraz Emotiva:

post-28323-0-44574500-1358775458_thumb.jpgpost-28323-0-96831600-1358775240_thumb.jpg

 

I nasz anonimowy twórca ToneWinner wraz z kopią Sherbourn:

post-28323-0-54063500-1358775247_thumb.jpgpost-28323-0-84854200-1358775703_thumb.jpg

 

post-28323-0-08677500-1358776247_thumb.jpg

 

Oferta chińczyków co chwila się zmienia, chodzi tutaj o pozyskiwanie nowych klientów (w końcu ile firm może korzystać z tej samej konstrukcji?). Pierwszy obrazek od góry porównujący oba modele, ukazuje stary model Tonewinnera z przed lat, teraz chłopaki skupiają się na połączeniu audio z KD w jednej obudowie, to znaczy do czasu aż ktoś zamówi masowo modele pod własną marką (jak firmy wyżej). Poza tym prężnie działają w sektorze stereo.

 

P.S. Wszystkie te firmy łączy jedno wspólne - oczojeb.. podświetlenie :)

 

pozdrawiam

 

Może powrócą do takiego rozwiązania, w sumie taka opcja też daje po oczach ;):

post-28323-0-12708500-1358776666_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nie musisz dodawać że jest metalowy , i że trzeba sporo śrubek porozkręcać żeby baterie wymienić:)

Wystarczy znaleźć klona /tudzież pierwowzór / za 2 tysiaki i 11 tysiaczków w kieszeni. Tylko że grać może inaczej , kwestia wpływu ilości dni na słonym morzu w transporcie. Znaczy się dokąd i jak długo płyną bo skąd to już chyba jasne. I ze trzy wątki mogłyby powstać o różnicach w dźwięku.

Tak się trochę zastanawiam czy pasjonaci audio mają coś na głowach wypisane że producenci tak ich doją....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Pojawiły się informacje o nowym procesorze RMC-1. Prawdopodobnie pojawi się w lecie tego roku. Termin bym potraktował z przymrużeniem oka z wiadomych względów , ale to oznacza że XMC-1 to już chyba się nie pojawi.

Cena ma być 2500-3000 dolarów.

Ciekaw jestem ile więcej da brzmieniowo od obecnego procesora, bo porównanie jakie ostatnio zrobiłem w odsłuchach procesorów dało mi przynajmniej ciekawe wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się informacje o nowym procesorze RMC-1. Prawdopodobnie pojawi się w lecie tego roku. Termin bym potraktował z przymrużeniem oka z wiadomych względów , ale to oznacza że XMC-1 to już chyba się nie pojawi.

Cena ma być 2500-3000 dolarów.

Ciekaw jestem ile więcej da brzmieniowo od obecnego procesora, bo porównanie jakie ostatnio zrobiłem w odsłuchach procesorów dało mi przynajmniej ciekawe wnioski.

 

Pamiętaj, że XMC-1 możesz sobie w każdej chwili zakupić w obudowie najnowszego krella z kilkoma dodatkami za 6500$.

Podobno emo ma podpisany roczny kontrakt z krellem, który kończy się z końcem września, ten temat był już kilka razy poruszany na avforum, bo na oficjalnym page emotivy tematy dotyczące tej współpracy są usówane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena ma być 2500-3000 dolarów.

To byłaby kiepska polityka cenowa, ponieważ UMC-200 kosztuje 699$, a potem przeskok od razu na 2,5-3 tyś $. Robi się duża luka, chyba, że liczą, iż UMC-500 ją wypełni, jednak UMC-500 to nie to samo czym miało być XMC.

No i nominalnie faktycznie brakuje procesora w serii "X".

 

Pamiętaj, że XMC-1 możesz sobie w każdej chwili zakupić w obudowie najnowszego krella z kilkoma dodatkami za 6500$.

Podobno emo ma podpisany roczny kontrakt z krellem, który kończy się z końcem września, ten temat był już kilka razy poruszany na avforum, bo na oficjalnym page emotivy tematy dotyczące tej współpracy są usówane

 

To na razie tylko plotki, jednak faktem jest, że świat audio wariuje.

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

To byłaby kiepska polityka cenowa, ponieważ UMC-200 kosztuje 699$,

Już nie. Teraz kosztuje 599$.

Ciekaw jestem ile więcej da brzmieniowo od obecnego procesora, bo porównanie jakie ostatnio zrobiłem w odsłuchach procesorów dało mi przynajmniej ciekawe wnioski.

To się tymi wnioskami podziel. Bardzo jestem ciekawy jak wypada Emotiva na tle droższej konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem jak rozumieć tą cenę, bo tam od początku było napisane 699$ przekreślone i niżej 599$.

Na tym banerze, na pierwszej stronie pisze "$599 is a special promotional price..."

 

Więc niby promocja, jednak ta obniżona cena utrzymuje się już chyba kilka miesięcy.

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się tymi wnioskami podziel. Bardzo jestem ciekawy jak wypada Emotiva na tle droższej konkurencji.

No więc porównywałem głównie z marantzen 8801 /mam nadzieje że nie pokręciłem, najwyższy model w Polsce za ponad 12 kz/ , ciekawe że jak próbowałem w Polsce go zdobyć do osłuchu to nie ma najmniejszych szans , mam zapłacić i wierzyć że jest dobrze, za kaucją nikt nie podejmuje tematu. Procek przyjechał z moim kolegą z niemiec i był kilka godzin. Nie twierdze więc że test wiarygodny. Poza funkcjami w tym sieciowymi czego nie zdążyliśmy przetestować /kolega mi zreferował/ to :

obraz bardzo dobry , bardziej plastyczny jakby bardziej kinowy, bardzo naturalny , tutaj umc-1 wypadło słabiej ,wrażenie jakby trochę zarysowane krawędzie, trzeba było nakombinowac z ustawieniami żeby osiągnąć porównywalny poziom ale chyba się nie udało , skupiliśmy się na dźwięku. Dźwiękowo dokładnie odwrotnie, marantz był jakby bez wyrazu, mniej szczegółowy, średnica jakby lekko schowana. Równo ale bez emocji. Porównałbym z klockami stereo do długich odsłuchów. Umc-1 jest bardzo szczegółowe na górze ale bez kłócia, ale calość nadal jest równa bez dominowania pasma. Był tez niższy model Marantza , tutaj podobnie, nie zauważyłem dużej różnicy między modelami. oraz przez chwilę Rotel chyba 1068 i Audiolab 8000. Audiolab wypadł najgorzej, albo kompletnie się nie zgrał albo jakiś inny powód , tak czy inaczej poziom dobrego ampli. Z resztą miałem go okazje słuchać sporo już dawno i już wtedy nie robił wrażenia, sprzedawca zapewniał że był podłączony ze słabą końcówką ale jak widać na innych klockach nadal słabo. Coś jak pozostałe klocki z kocem na głośnikach, lekkie zmulenie w stosunku do pozostałych. Rotel lepiej ale ustawił bym go za Emo i Marantzem. Rotela nie umiem opisać ale cały odsłuch sprowadził się do kombinowania z ustawieniami bo cały czas było nierówno. Grał jakby ostrzej od pozostałych , wysokie trochę kłuły al mniej szczegółowy od umc i trochę bardziej denerwujący, mało relaksu.

Ogólnie umc-1 przynajmniej z moją amplifikacją wygrał. Trochę byłem zdziwiony różnicą w cenie ale plotka głosi ze Marantze bazują na bebechach ampli Denona. Jest głośno na forach zachodnich, na pewno dźwięk nie zwalił z nóg a cena jest wysoka i brak możliwości odsłuchu porażka. Co ciekawe kolega dostał go w Niemczech na odsłuch i może zwrócić .

Tak więc umc-1 zostaje, nie będzie zmiany.

 

A co do umc 200 , to bardzo odchudzona wersja do umc-1

To byłaby kiepska polityka cenowa, ponieważ UMC-200 kosztuje 699$, a potem przeskok od razu na 2,5-3 tyś $. Robi się duża luka, chyba, że liczą, iż UMC-500 ją wypełni, jednak UMC-500 to nie to samo czym miało być XMC.

No i nominalnie faktycznie brakuje procesora w serii "X".

Z racji mailingu z emo /znasz temat/ odpisali mi że jeśli zaakceptuję rozwiązanie o którym Ci pisałem i dam radę się wstrzymać to będą mieli ciekawą propozycje około lato/jesień i oczywiście będę mógł skorzystać ze zniżki. Jak zwykle nie napisali nic więcej a na kolejne zapytanie o XMC-1 nie odpisali , jakbym nie zadał pytania. Mam więc obawy że ten model nie pojawi się w ogóle, albo faktycznie coś z Krellem jest na rzeczy, ocenić trudno ale piloty, zaciski, wyświetlacz widać z zewnątrz i to jest to samo. Pytanie czy to Emo realizuje? Nie sądzę . Trzeba pamiętać że ten model miał się pojawić już dawno temu i trochę zaczyna się starzeć, do tego oficjalnie zapowiadali rezygnacje z zaawansowanej kalibracji i mieli wypuścić bez niej. W kontekście co wypuszcza konkurencja to na starcie może być niekonkurencyjny.

A znalazłem wypowiedź głównego iżyniera Emo który coś pokrętnie sugerował że rozważają wprowadzenie RMC , podobno wypas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Risto dzięki.

Ale czytając Twoją wypowiedź nie sądzę żeby przejście z Onkyo 905 na procesor Emotivy był bardzo wyraźnym krokiem na przód.

Czekam na coś lepszego od nich. Tylko jak nie będzie XMC-1 tylko RMC za grube tysiące to trochę przestaną być bardzo dobrą propozycją.

To jednak Emotiva a nie Anthem np. Coś chyba za szybko na skok na tak głęboką wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do umc 200 , to bardzo odchudzona wersja do umc-1

 

Ooo, ,a to mnie zaskoczyłeś, czytałem zapowiedzi UMC-200 to miało być ulepszone UMC-1, później jednak nie czytałem jak to wygląda finalnie. Miało być szybsze przełączanie wejść, nowy system EmoQ2, jakieś zbajerowane przelotki sygnału HDMI na standby`u i kilka innych wodotrysków.

Możesz pokrótce napisać co tam wycieli ?

 

Mam więc obawy że ten model nie pojawi się w ogóle, albo faktycznie coś z Krellem jest na rzeczy, ocenić trudno ale piloty, zaciski, wyświetlacz widać z zewnątrz i to jest to samo. Pytanie czy to Emo realizuje? Nie sądzę .

 

Może faktycznie Krell ich ubiegł. Niestety w tym przypadku zamiast XMC za 1500$ może zobaczymy jakiś procek pod nazwą Krella za 10tyś $.

Emotiva ładnie wystrzeliła z tym UMC-1, a teraz wygląda na to, że z procesorami KD zostanie w tyle za konkurencją.

 

To jednak Emotiva a nie Anthem

 

Chętnie bym kiedyś porównał na własne uszy, ja już jestem dużym sceptykiem jeśli chodzi o przywiązanie do loga, jednak Emotiva jak i Anthem są u nas cholernie rzadkie. Nawet jeśli jest różnica to ciekaw jestem jak duża. Jedyne porównanie zrobił DarekDz, jednak ja podchodzę z dużym dystansem do jego testów.

Poza tym nowy Anthem to dla mnie cenowy kosmos.

Szkoda tego XMC, ale chyba faktycznie z tego nic nie będzie już.

 

Nie wiem czy zauważyliście, ale wydaje mi się, że te mocno audiofilskie firmy nie radzą sobie z procesorami KD, nie nadążają za masową konkurencją technologicznie np. Yamahą, Harmanem itd.

Ich procesory zawsze w tym samym czasie są uboższe technologicznie, przykład Anthem, Meridian, Rotel. Przecież Rotel wypuścił procek z HDMI jak wszyscy dawno to już mieli, do niedawna w Anthemie też nie było HDMI, o Meridianie to nie ma nawet co pisać. Te drogie procesory nie oferują funkcjonalności, która jest np. w Yamaszce za 2 tyś zł. Być może to ich przerasta i faktycznie taki Krell zleca wykonanie od podstaw procesora komuś innemu.

Dzisiejsze procesory KD to już skomplikowane urządzenia, obróbka wielokanałowa dźwięku w kilku formatach, obrazu, oprogramowanie itp, itd., to już nie to samo co zrobić wzmacniacz czy CD.

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HQ, Ja używałem 905-tki , jednak dla mnie zmiana jest duża, jeśli nie bardzo duża. Może to też kwestia mocy bo nie korzystałem z dodatkowych końcówek tylko sam ampli. z obecnymi kolumnami następowało szybko przesterowanie. Teraz mocy mi nie brakuje. I druga sprawa ze całość klocków Emo gra w miarę spójnie i jest po prostu idealnie dopasowana. Z 905-tką bas był dużo mocniej poluzowany, a wysokie potrafiły zakłuć. Z koleji z 905-tką były też Dali Ikon 7 i było bez wyrazu.

Co do Athema , ja słuchałem z S8 Paradigma /zawsze mnie korciły i w końcu udało się odsłuchać/ . Fakt że w koncertach zwłaszcza w mocniejszym graniem to jest niesamowita kontrola i ogólnie gra to bajecznie. W zakresie dynamiki nie ma o czym mówić, ale to sprawa GS-ów, to nie są demony prędkości i tyle. Jest jednak aspekt który przegrał z moim kinem sporo słabszym zapewne, to znaczy szczegółowość. A ponieważ zamiast efektów lubię w filmach te drobne szczególiki, najdrobniejsze dźwięki w ścieżce to rozważyłbym zamianę.

Podkreślam jednak że wszystko porównuję w zakresie kina , stereo nie ma tu nic do rzeczy.

Ale rozumiem Cię bo rozważałem zmianę i zrobię to jeśli usłyszę znaczącą różnicę a na razie nie znalazłem. Niedługo pojawi się na odsłuchach MA platinium to się zobaczy:)

Będą też S8, zmiany elektroniki nie przewiduje na razie. Zamówiłem w Emo jeszcze jedną końcówkę bo teraz jest "tymczasowa".

I teraz na koniec z umc-1, ten procesor jest niezły , a to że wycofany to były inne powody niż jakość dźwięku.

 

Omen , nie czytałem nigdy dokładnie specyfikacji , ale cenę zostawiono a wycięto ilość wejść wyjść i wycięto całą sekcję video . To nie jest video procesor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.