Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofilskie bezpieczniki


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Wyrazi Pan zgodę, aby ktoś niezależny - grupa osób - zgłosił się Pana z dobrym kondycjonerem i kablami?

 

Nie ma problemu, od razu jednak mówię że człowiek posiadający zdolność nadsłyszenia musiałby rozpoznać różnice w prawidłowym teście ABX, czyli np. trafić 12 razy na 15 prób albo 15/20. Najchętniej bym u siebie ugościł kogoś kto tutaj ma wysoki autorytet wśród kablarzy, przynajmniej 500 postów na forum, ktoś chętny? Można podłączać mega kondycjonery, listwy i sieciówki do woli, można nawet wymienić bezpiecznik na korytarzu na bardziej "transparentny" na czas testu. Celem byłoby rozpoznanie kiedy sprzęt jest zasilany kabelkiem pc-towym. Z góry mówię że argumenty typu "tutaj nie słychać bo... (złe kabelki, złe ustawienie, złe pomieszczenie) itp nie wchodzą w grę i będą po prostu ośmieszeniem testera. Czas po 1 sierpnia, lokalizacja - Warszawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo 15/20.

------------------------------

 

ale jak to ?? :O tylko 15 na 20 prób ?

 

przeciez "zmiany są ewidentne i słyszalne bazsprzecznie"

 

to nie rozumie dlaczego tylko 15 na 20 ?

 

a propos - nirvana , co ty jakimś duchem jesteś ? nie da sie do ciebie zajrzec , nie da sie ciebie zacytowac :O

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż Panie kolego, o ile przez pański pokój nie przejeżdża tramwaj lub czołg to drgania fali dźwiękowej są najistotniejsze i jedynym zabezpieczeniem jest umieszczenie sprzętu w innym pomieszczeniu niż kolumny. Raczej nikt tak nie robi, a wszystkie platformy, podkładki to kolejne pole do popisu dla producentów akcesoriów. Wystarczy stabilne podłoże i solidny ciężki stolik, może być nawet z kolcami dla lepszego audiofilskiego wyglądu i samopoczucia.

 

Otóż Panie kolego, pewnie że Panu wystarczy i ja tego nie neguję. Gdyby natomiats chciało się Panu odrobinę w tej materii poeksperymentować, zapewne doszedłby Pan - choć pewnie się mylę - do wniosku, że jednak platformy daja coś więcej niż stolik.

Ceny tych wynalazków dla mnie samego są chore i jestem nimi szczerze oburzony:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos - nirvana , co ty jakimś duchem jesteś ? nie da sie do ciebie zajrzec , nie da sie ciebie zacytowac :O

 

Ja tu mam jakieś specjalne "względy" nadane przez moderację - chyba za zbyt "kontrowersyjne" poglądy. 15/20 czy 12/15 wynika z progu 95% istotności. Jak ktoś trafia 15/20 przypadków to oznacza z 95% prawdopodobieństwem że faktycznie słyszy różnicę - to powinien być "piece of cake" dla złotouchych z tego forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne doszedłby Pan - choć pewnie się mylę - do wniosku, że jednak platformy daja coś więcej niż stolik.

 

ten fragment też mnie zainteresował

w związku z tym pytanie

 

przed czym te platformy maja chronic skoro największe źródło drgań w poblirzu urządzeń , znajduje sie w środku urządzenia

 

nikt nie odpowiada na moje pytania :/ za trudne ?

 

czy nie ma logicznych wytłumaczeń i lepiej zamilczec ? :>

 

=======================

 

chyba za zbyt "kontrowersyjne" poglądy.

======================

 

moje sa chyba bardziej kontrowersyjne :p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, od razu jednak mówię że człowiek posiadający zdolność nadsłyszenia musiałby rozpoznać różnice w prawidłowym teście ABX, czyli np. trafić 12 razy na 15 prób albo 15/20. Najchętniej bym u siebie ugościł kogoś kto tutaj ma wysoki autorytet wśród kablarzy, przynajmniej 500 postów na forum, ktoś chętny? Można podłączać mega kondycjonery, listwy i sieciówki do woli, można nawet wymienić bezpiecznik na korytarzu na bardziej "transparentny" na czas testu. Celem byłoby rozpoznanie kiedy sprzęt jest zasilany kabelkiem pc-towym. Z góry mówię że argumenty typu "tutaj nie słychać bo... (złe kabelki, złe ustawienie, złe pomieszczenie) itp nie wchodzą w grę i będą po prostu ośmieszeniem testera. Czas po 1 sierpnia, lokalizacja - Warszawa.

 

Dobra, rękawica rzucona - ja ją podnoszę. Niestety nie spełniam pańskich min. 500 wpisów, jesli to problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Strzyga zmodyfikował Ayona za 4 tys. zł, a i tak trafo mu musi drgać bo stara się to wygasić kolejnymi cudami, tylko dlaczego z zewnątrz? Przyłączam się do pytania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Strzyga zmodyfikował Ayona za 4 tys. zł, a i tak trafo mu musi drgać bo stara się to wygasić kolejnymi cudami, tylko dlaczego z zewnątrz? Przyłączam się do pytania

 

Dlatego Panie Kolego, ze platformy antywibracyjne służą do użytku zewnętrznego, wkładamy je pod urządzenie, nie zaś do urzadzenia.

Oczywiście może Pan sobie włożyc platformę do odtwarzacza. To pańskie urzadzenie. Proszę sie póżniej podzielić wrażeniami, co Pan osiągnął.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dlatego Panie Kolego, ze platformy antywibracyjne służą do użytku zewnętrznego, wkładamy je pod urządzenie, nie zaś do urzadzenia.

Oczywiście może Pan sobie włożyc platformę do odtwarzacza. To pańskie urzadzenie. Proszę sie póżniej podzielić wrażeniami, co Pan osiągnął.

 

No tak, i tutaj właśnie rodzi się pytanie jak zewnętrza platforma, która nie jest na sztywno połączona ze wzmacniaczem wygasza drgania trafa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Panie Kolego, ze platformy antywibracyjne służą do użytku zewnętrznego, wkładamy je pod urządzenie, nie zaś do urzadzenia.

Oczywiście może Pan sobie włożyc platformę do odtwarzacza. To pańskie urzadzenie. Proszę sie póżniej podzielić wrażeniami, co Pan osiągnął.

 

spodziewałem sie takiej odpowiedzi

 

ponowie pytanie

 

po co stosować platforme na anty wibr na której stawia sie urządzenie , skoro największe źródło drgań jest wewnątrz tego urządzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum już zeszło na psy....

 

 

Zamiast zadawać durne pytania - poczytać, spróbować

 

No tak. Trzeba mieć trochę gotówki...

I na byle czym nie słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofan - zdziwiła cie ta odpowiedź ?

bo mnie jakoś nei bardzo

 

:]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spodziewałem sie takiej odpowiedzi

 

ponowie pytanie

 

po co stosować platforme na anty wibr na której stawia sie urządzenie , skoro największe źródło drgań jest wewnątrz tego urządzenia

spodziewałem sie takiej odpowiedzi

 

ponowie pytanie

 

po co stosować platforme na anty wibr na której stawia sie urządzenie , skoro największe źródło drgań jest wewnątrz tego urządzenia

 

Tak, urzadzenia drgają jedynie wewnątrz - stąd stosowanie platformy na zewnątrz jest pozbawione sensu. Alleluja. A przypadkiem drgania wewnętrzne nie przechodzą w zewnetrzne ?

 

Proszę mi odpowiedzieć na pytanie Panie Idolu. Przechodzą , ili niet?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem drgania wewnętrzne nie przechodzą w zewnetrzne ?

 

no i ?

 

to co ty chcesz chronić tą platformą ? bo nie za bardzo wiem ?

 

podłoge przed drganiami transformatorów ?

 

bo chyba mi nie napiszesz jak jeden "fachowiec" w innym watku , że on chroni CD przed drganiami transformatora we wzmacniaczu

 

:D

 

a wiesz może że soczewka w CD wykonuje przeciętnie 500 drgań na minute - bo to jest istotą jej pracy ? bo nie ma na świecie idelanie centrycznej płyty

 

aha - odp - zapomniałem - nie przechodzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kolego ,smiem watpic bys mial pojecie o czym dyskutujesz. Tak 0,5 ml i to wystarcza na aplikacje we wszyskich urzadzeniach w systemie i wszystkie kable dwa trzy razy. A ze robie to nie czesciej niz raz na rok dwa lata wiec.....

Nie bede z Toba dyskutowal na temat czegos czego Twe oczy nawet nie ogladaly nie mowiac o zastosowaniu ale tak,tak ,wiem ,ty wiesz ,ze to o dupe rozbic :-)

Powiem Ci raz jeszcze ze nie masz zielongo pojecia na ten temat. Poza tym o Twoim dyletanctwie swiadczy fakt ,ze nie wiesz nawet do czego Reson Licon sluzy :-)

To nie jest plyn do czyszczenia . Kolejny mądrala z piaskownicy :-)

Śmiesz wątpić i masz do tego prawo. Problemem jest to, że TY sam nie masz pojęcia o większości rzeczy związanych z elektroniką. Specjalnie dla CIEBIE, jeszcze raz:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

opis, ze strony sklepu, źródlo: www.sklepy24.pl

Reson Licon - czysty prąd - płyn poprawiajacy kontakt - 0,5 ml {tab=Opis produktu} Reson Licon używany przez firmę DNM do polepszania styków wewnątrz wzmacniaczy, od pewnego czasu jest również dostępny jako oddzielny produkt służący polepszaniu przewodności na wszelkiego rodzaju stykach zewnętrznych, czyli np. na złączach RCA, XLR czy w gniazdach kabli głośnikowych[

Widzisz, kolejny raz jesteś specjalistą, który przetestował, który według swojego mniemania coś tam wie. Problem w tym, że jak zwykle wiedza jest nikła, szczątkowa, nijaka i bawi innych...poszukaj sobie, nawet za pośrednictwem "internetu" czym można oczyszczać połączenia elektryczne, czym można oczyszczać styki, styczniki i ile kosztuje "nieaudiofilska" chemia...serwisowa.

 

Nie chcę mieć na ten temat TWOJEGO, doświadczonego pojęcia, bo zwyczajnie ono razi brakiem wiedzy SENSOWNEJ, LOGICZNEJ, wynikającej z określonych PRAW fizycznych, dokumentacji technicznej, pomiarów itd. Tobie ktoś albo powiedział, albo ktoś CI sprzedał więc oczywistym jest to, że słuchać różnicę, którą ledwo co wykrywa aparatura pomiarowa i tylko ona...

 

Ja czytać umiem...a link wyżej polecam lekturze, ale kilkukrotnie, tak abyś zrozumiał co tam jest napisane.

 

 

Pisałem wielokrotnie - z wiarą się nie polemizuje, a Ty pewien próg już dawno przekroczyłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bill

 

Czyli jak wrzucisz sobie dzwoniący budzik w gacie, to u ciebie będzie on wibrował jedynie w gaciach, a poza nimi wibracje - odmiennie, niż u reszty ludzkosci- nie bedą już odczuwalne. Kurczę, gratuluje wyjatkowości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bill

 

Czyli jak wrzucisz sobie dzwoniący budzik w gacie, to u ciebie będzie on wibrował jedynie w gaciach, a poza nimi wibracje - odmiennie, niż u reszty ludzkosci- nie bedą już odczuwalne. Kurczę, gratuluje wyjatkowości.

Ekhem, jeśli on wrzuci sobie budzik w gacie (masz nawiasem mówiąc ciekawe hobby...) to wibracje w jego gaciach nie przeniosą się na moją miejscowość i mój sprzęt...

 

 

Tak, celowo i musiałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inne pytanie -- jaka konkretnie sekcje / zespół chcecie w tym CD chronić , od "trzęsienia ziemi" które wywoła trafo we wzmacniaczu który stoi na gumowych nóżkach , na innej półce ?

i to trafo we wzmacniaczu , wygaszone dwukrotnie - nóżki i półka - ma niby większy wpływ niż trafo umiejscowione bezpośrednio w CD ?

 

nauczyciel fizyki płakał jak to czytał :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jeżeli jakiś element wibrujący stanowi integralną część urzadzenia, urządzenie bedzie wibrowało razem z nim niezależnie od miejsca jego usytuowania - wewnatrz, z boku, pod spodem. Zmieni się tylko punkt ciężkości wibracji. Z czym ty masz człowieku problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym ty masz człowieku problem?

już pisałem 2 razy

ale i 3 też napisze

 

od jakich drgań ma uchronić platforma antywibracyjna , skoro największe źródło drgań jest wewnątrz tego urządzenia

 

to po co jest platforma ?

prosze o odpowiedz logiczną i sensowna - które drgania wygaszamy - i jak sie one przenosza

 

te od wzmacniacza stojącego na gumowych nózkach i na innej półce ? :>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ?

 

to co ty chcesz chronić tą platformą ? bo nie za bardzo wiem ?

 

podłoge przed drganiami transformatorów ?

 

Sąsiada wku..wiało buczenie trafa, więc użył platformy ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bill

 

To jest proste do ogarnięcia - wibruje całe urządzenie, niezależnie od tego, gdzie ma umiejscowiony główny ośrodek wywołujący drgania, moze byc wewnatrz, może być na zewnątrz. Wibruje całe.

 

I ono se tak wibruje, nie. I masz taką platforme od której ono se bedzie mniej wibrowało, nie. I se normalnie stawiasz se urzadzenie na tej platformie i już. Jest po wszystkiemu. Normalnie możesz se pokazać fizykowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ono se tak wibruje, nie. I masz taką platforme od której ono se bedzie mniej wibrowało, nie. I se normalnie stawiasz se urzadzenie na tej platformie i już. Jest po wszystkiemu. Normalnie możesz se pokazać fizykowi.

 

o cie Florek

geniuszu ty

czyli telefon z funkcja wibracji położony na takiej platformie przstaje wibrowac ?

 

bo tak wynika z Twojej wypowiedzi

 

a jeśli jednak co innego to po raz 4 - które drgania zewnetrzne chcesz wygasić platforma i w jaki sposób owe drgania oddziałuja na urządzenie które chronimy ? :>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest proste do ogarnięcia - wibruje całe urządzenie, niezależnie od tego, gdzie ma umiejscowiony główny ośrodek wywołujący drgania, moze byc wewnatrz, może być na zewnątrz. Wibruje całe.

 

Jeżeli coś co drga jest w środku, to nie sądzisz, żę posadowienie całości na podkładkach "antywibracyjnych" chyba raczej nie pomaga ograniczyć drgań, a wprost przeciwnie - całość może drgać sobie bardziej swobodnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - motacie sie

 

podpowiem wam prawidłową odpowiedź

 

oto ona

 

"nie wiem, ale to słychać bezsprzecznie"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

wibruje całe urządzenie

I masz taką platforme od której ono se bedzie mniej wibrowało, nie.

 

Faktycznie, gratuluję podstawowej wiedzy z fizyki i technicznej wyobraźni!

Może jednak raczej poprzestań tylko na opisie wrażeń słuchowych - nie próbuj nic już więcej wyjaśniać...

 

Wymiękam - muszę się napić, bo świat (taki) na trzeźwo jest nie do przyjęcia... ;)

Zacytowane stwierdzenia są po prostu, przepraszam za wyrażenie, ale innego już nie znajduję, debilizmem (nie dotyczy autora, chodzi o treść)!

 

Jeżeli coś co drga jest w środku, to nie sądzisz, żę posadowienie całości na podkładkach "antywibracyjnych" chyba raczej nie pomaga ograniczyć drgań, a wprost przeciwnie - całość może drgać sobie bardziej swobodnie?

 

Oczywiście, że tak, po przeniesiony zostanie środek ciężkości!

I nie ma to żadnego związku z neutralizacją drgań!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak, po przeniesiony zostanie środek ciężkości!

 

a ja bym powiedział że nawet nie poprzez środek ciężkości

 

wewnętrzne drgania wygaszane sa "do zewnątrz"

 

kładąc urządzenei na platformie ograniczamy to "odprowadzenie" drgań

chociaż wg mnie gumowe nóżki są wystarczającym wygaszaczem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coś co drga jest w środku, to nie sądzisz, żę posadowienie całości na podkładkach "antywibracyjnych" chyba raczej nie pomaga ograniczyć drgań, a wprost przeciwnie - całość może drgać sobie bardziej swobodnie?

 

Przeciwnie.

 

Jeżeli coś, co drga jest w srodku i jest integralnym elementem wiekszej całości, to owo coś nie drga li tylko samo, tylko powoduje drgania tejże całości. Jezeli więc tą drgajacą całość posadowię na elemencie ograniczajacym jej drgania - uzyskam mniej jej drgań własnych.

Ja to widzę tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest późno więc może ciężko się niektórym myśli, ale proponuję rozważyć który telefon bardziej wibruje:

 

a) przyciśnięty 10kg cegłą

b) położony na elastycznych podkładkach

 

Pytanie jest nie o przenoszenie drgań, ale o to w którym przypadku bardziej wibruje sam telefon. Podpowiem - w tym w którym ma większą swobodę ruchu amplituda wibracji będzie większa.

 

Podkładki antywibracyjne powstały aby nie przenosić wibracji na podłoże, a nie w celu tłumienia wibracji w urządzeniu. Ale jak zwykle w świecie audio hajendu jest wszystko możliwe - i podkładki antywibracyjne są sprzedawane jako tłumiące wibrację klocków audio :) Audiofil wszystko kupi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.