Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofilskie bezpieczniki


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Oxy

 

Xindak 6950. Nie przeszkadza Ci bardzo słaba rozdzielczość tego wzmacniacza? Jestesmy w HI - END, więc ktoś mógłby rzec nawet o braku rozdzielczości. Żeby wyciągnąć z tego kloca jakieś informacje potrzebujesz szczegółowych, rozdzielczych drutów. Rozumiem, że ma być tanio, proponuję wiec poszukać używki np. Straightwire Maestro II intrkonekt i Inakustik LS1302 i wyżej głośnikowe. Bezpiecznikiem HI FI Tuning Supreme też go wywindujesz. Broń Szatanie nie wkładaj w niego AHP:)) Jeśli mimo wszystko stwierdzisz, że jest jednak lepiej, daj znać - pogadamy o sieciówce - najwazniejszym kablu w systemie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja na ten przykład nie spróbuje z tego samego powodu z jakiego ty nigdy nie spróbujesz użyć bezpiecznika z drewna. Czyli, nie ma sensu testować ponieważ z góry wiadomo, że to nie ma sensu. Dlaczego nie przetestujesz drewnianego ? bo fizyka mówi, że nie przewodzi on prądu. A ja nie zmienie bezpiecznika bo nie moze on miec wplywu na reszte dzialania elementów zasilacza (uzwojnie wtorne i pierwotne trafo i kondesatory zasilacza). Zatem przekonywanie siebie nawzajem prowadzi do nikąd.

Problem czytania ze zrozumieniem to widać częsty problem tego forum. Przeciez wyraźnie zaznaczyłem, że nic o wpływie bezpiecznika nie chcę mówić. Chodziło tylko sens cytowania wypowiedzi producenta, który z oczywistych względów będzie wyłącznie chwalił swoje produkty. To dotyczy wszystkiego, samochodów, żywności etc. Lepsze pod tym względem są recenzje w prasie choć też są jawnie lub skrycie sponsorowane. Np. trudno znaleźć w gazecie niemieckiej np. Auto świat test porównawczy, w którym wygrałby samochód japoński z niemieckim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiofan01

 

Pełna zgoda - będzie chwalił swoje. Tez byś tak zrobił. I też Padisowi w swojej cenie niewiele można zarzucić. To taki Furutech anorektyk:) Ta firma wycenia swój produkt całkiem zdroworozsądkowo. Nie to jest zresztą istotne. Piszecie o voodu, religii, intuicji, braku pomiarów, pierdu pierdu. Tłumaczenie google nie jest najlepsze, ale wyraźnie jest napisane, że Padis stosuje pomiary, co konkretnie robi, oraz jakie aspekty dźwięku ulegają poprawie po zmianie bezpiecznika. Raczej nie projektowała tego bezpiecznika banda dekarzy z A. Małyszem jako hersztem, ani szalony duet listonosza z malarzem, tylko inżynierowie mający pojęcie o swojej robocie, prawda?

Ale co tam - im się tylko wydaje, że są jakieś zmiany, w teście BMX, by polegli. Prawda?:)

A że Audionet i Solution stosują tego Padisa, to też absolutnie nic nie znaczy, bo inżynierowie z tych firm też polegliby w teście BMX. Prawda?:)

To jest sprowadzanie jakiejś części świata audio do absurdu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko inżynierowie mający pojęcie o swojej robocie, prawda?

 

niestety - nie

 

:]

 

To jest sprowadzanie jakiejś części świata audio do absurdu

 

tu masz racje :)

tylko dokładnie odwrotnej niż masz na myśli :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bill

 

Wytłumacz mi proszę Idolu, po jaką cholerę Audionet i Solution wkładają do swoich klocków Padisa, a Reymio pakuje w swoje graty HiFi Tuning Cooper, skoro nie ma żadnej różnicy? Tymi firmami zawiadują jacyś idioci zapewne. Zwolnili księgowych?

Trzeba ich sprowadzić na jedyną słuszną drogę - test BMX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumem

Dlaczego ja mam sie tłumaczyć z nielogicznych postępowań innych ludzi

 

Ich spytaj - może ci odpowiedzą logicznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna firma podjęła współpracę z producentem bezpieczników.

Druga zrobiła to samo z innym producentem bezpieczników.

Ot i taka zagdka łatwa.

 

Przecież nie napiszą źle o kontrahencie, który wywiązuje się z umowy i dostarcza bezpieczniki na czas.

 

Inna sprawa to granie i widzenie po tym towarze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym produkował komponenty o koszcie produkcji 1 % w stosunku do ceny detalicznej

To z chęcią podjąłbym współprace , polegającą na dostarczanie nieodpłatnie owych produktów , do tak zwanego pierwszego montażu , przez znane i uznane firmy

Miałby z tego tytułu bardzo dobrą reklame

 

Ale to ja bym tak zrobił - czym kierują sie inni - to trzeba ich spytac

 

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bill

 

Wytłumacz mi proszę Idolu, po jaką cholerę Audionet i Solution wkładają do swoich klocków Padisa, a Reymio pakuje w swoje graty HiFi Tuning Cooper, skoro nie ma żadnej różnicy? Tymi firmami zawiadują jacyś idioci zapewne. Zwolnili księgowych?

Trzeba ich sprowadzić na jedyną słuszną drogę - test BMX.

 

Przecież to proste. Po to żeby w folderach reklamowych pochwalić się, że stosują najlepsze z dostępnych na rynku komponenty i że produkt finalny dopracowany jest w każdym możliwym szczególe i nawet bezpieczniki ma najlepsze.

I dlatego ich sprzęt kosztuje pierdylion $$$ a mógłby dużo mniej bez tych kosztownych dodatków bez uszczerbku dla brzmienia. Tylko czy jakiś audiofil - łykający wszystko pelikan kupiłby wzmacniacz za powiedzmy 10 tys. ? Raczej nie bo z rzetelnie wycenionymi marantzami, denonami, yamahami, nie zabłyśnie się na "salonikach". Musi być drogo i nazwa rzadka. Oczywiście są wyjątki typu Pass czy Accuphase gdzie jest drogo ale też naprawdę bardzo dobrze lub wręcz wybitnie i to bez specjalnych bezpieczników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Accuphase gdzie jest drogo ale też naprawdę bardzo dobrze lub wręcz wybitnie i to bez specjalnych bezpieczników.

 

Ha ! mało tego

jak zaczniemy się zalecać bardziej do Accu i ten w końcu pokaże nam tyłeczek to ... szok mozna przeżyć

"ogonek" z kablem na stałe zamocowany ! :o oh main God. i co teraz ? nawet bezpiecznika nie ma sensu dać bo nam kabel wszystko zepsuje :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oxy

 

Xindak 6950. Nie przeszkadza Ci bardzo słaba rozdzielczość tego wzmacniacza? Jestesmy w HI - END, więc ktoś mógłby rzec nawet o braku rozdzielczości. Żeby wyciągnąć z tego kloca jakieś informacje potrzebujesz szczegółowych, rozdzielczych drutów. Rozumiem, że ma być tanio, proponuję wiec poszukać używki np. Straightwire Maestro II intrkonekt i Inakustik LS1302 i wyżej głośnikowe. Bezpiecznikiem HI FI Tuning Supreme też go wywindujesz. Broń Szatanie nie wkładaj w niego AHP:)) Jeśli mimo wszystko stwierdzisz, że jest jednak lepiej, daj znać - pogadamy o sieciówce - najwazniejszym kablu w systemie:)

 

Dziekuje za troskę, jednak rozdzielczość mi zupełnie wystarcza i jestem przekonany ze nie zmieni sie ona po wymianie cudownych bezpieczników, ale niechce mi sie po raz kolejny pisać dlaczego, postudiuj wątek to się dowiesz. Jeżeli odczuwasz frajde w wymianie bezpiecznikow i kabelkow, prosze bardzo. Jak jesteś w Hi-END, to prosze wytłumacz mi co to znaczy wg ciebie ? Trzeba mieć graty powyżej jakiegoś pułapu cenowego czy jak to jest ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głusi nie muszą.... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy na bezpieczniki do pianokrafta z altusami.

 

Czyżby Twój pianocraft nie miał w zestawie głośników, że musiałeś altusy dokupić?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oyy

 

rozdzielczość mi zupełnie wystarcza

 

Tylko w stosunku do audio masz tak małe wymagania?

 

Jak jesteś w Hi-END, to prosze wytłumacz mi co to znaczy wg ciebie ? Trzeba mieć graty powyżej jakiegoś pułapu cenowego czy jak to jest ?

Trzeba mieć graty grające na poziomie Hiend. Tylko tyle i aż tyle. Pewnie gdzieś tam w głębi ducha (wiem, że się nie przyznasz), uważasz swojego Xindaka za Hi-END. Ło matko, ale się uśmiałóem:)) Rozdzielczość tego wzmacniacza jest na poziomie Boomboxa z bazaru. Ma mięcho, ale rozdzielczość jest kuriozalna. Na bazarach stoją takie Boomboxy 2 x 1500 W o zbliżonej rozdzielczości. Idąc Twoim tropem myślenia nie powinieneś w teście BMX odróżnić Xindaka od Boomboxa. Jesteś na to za krótki. Ja jestem za krótki. Każdy jest za krótki. BMX górą. Dlaczego zatem kupiłeś Xindaka, a nie kupiłeś Boomboxa? To jest wyraźna niekonsekwencja. Z punktu widzenia BMX, z zawiązanymi oczami, nie odróżnisz nausznie czy twój kolega idzie ubrany w zgrzebny wór i sandały, czy tez idzie ubrany normalnie. A zatem jako wyznawca BMX powinieneś sprzedać Xindaka i za oszczędzone pieniadze kupić Boomboxa, zgrzebny wór i sandały. Do dzieła!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oyy

 

rozdzielczość mi zupełnie wystarcza

 

Tylko w stosunku do audio masz tak małe wymagania?

 

Jak jesteś w Hi-END, to prosze wytłumacz mi co to znaczy wg ciebie ? Trzeba mieć graty powyżej jakiegoś pułapu cenowego czy jak to jest ?

Trzeba mieć graty grające na poziomie Hiend. Tylko tyle i aż tyle. Pewnie gdzieś tam w głębi ducha (wiem, że się nie przyznasz), uważasz swojego Xindaka za Hi-END. Ło matko, ale się uśmiałóem:)) Rozdzielczość tego wzmacniacza jest na poziomie Boomboxa z bazaru. Ma mięcho, ale rozdzielczość jest kuriozalna. Na bazarach stoją takie Boomboxy 2 x 1500 W o zbliżonej rozdzielczości. Idąc Twoim tropem myślenia nie powinieneś w teście BMX odróżnić Xindaka od Boomboxa. Jesteś na to za krótki. Ja jestem za krótki. Każdy jest za krótki. BMX górą. Dlaczego zatem kupiłeś Xindaka, a nie kupiłeś Boomboxa? To jest wyraźna niekonsekwencja. Z punktu widzenia BMX, z zawiązanymi oczami, nie odróżnisz nausznie czy twój kolega idzie ubrany w zgrzebny wór i sandały, czy tez idzie ubrany normalnie. A zatem jako wyznawca BMX powinieneś sprzedać Xindaka i za oszczędzone pieniadze kupić Boomboxa, zgrzebny wór i sandały. Do dzieła!

 

Niestety poziom twojej wypowiedzi jest tak przykry, że nie zamierzam kontynuować tej rozmowo z toba. Mimo, że często są tu spory to jednak mozna się na spokojnie powymieniać doświadczeniami, ty niestety tylko mącisz wodę i budujesz spór który nie ma sensu. Liczysz, że się teraz bede z tobą droczył czy jaki byl zamiar tych śmiesznych porównań ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oxy

 

Wytłumacz mi proszę w jaki sposób mogę się z Tobą powymieniać doswiadczeniami na temat bezpieczników firm AHP, Furutech, Synergistic Research, Hi Fi Tuning, Create Audio, które posiadam? W jaki sposób?

 

Masz tyle samo do powiedzenia na ich temat co sprzedawczyni jaj z własnego chowu.

 

BMX!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyżby Twój pianocraft nie miał w zestawie głośników, że musiałeś altusy dokupić?:)

 

Ale to jest high endowy Pianokraft. Stuningowałem system dokładając mało znane Altusy 120A z bierną membraną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za troskę, jednak rozdzielczość mi zupełnie wystarcza i jestem przekonany ze nie zmieni sie ona po wymianie cudownych bezpieczników, ale niechce mi sie po raz kolejny pisać dlaczego

Ignorantem jestes od urodzenia czy ktos cie skrzywil w ten sposob w zyciu? Bo gorszego podejcia to chyba nie ma.

Ja na ten przykład nie spróbuje z tego samego powodu z jakiego ty nigdy nie spróbujesz użyć bezpiecznika z drewna. Czyli, nie ma sensu testować ponieważ z góry wiadomo, że to nie ma sensu. Dlaczego nie przetestujesz drewnianego ? bo fizyka mówi, że nie przewodzi on prądu. A ja nie zmienie bezpiecznika bo nie moze on miec wplywu na reszte dzialania elementów zasilacza

Drewno nie jest przewodnikiem, nie musimy testowac. Bezpiecznik jest zbudowany z przewodnikow - zgadza sie?

A ktore to prawo fizyczne zaprzecza wplywowi roznych przewodnikow na dzwiek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wytłumacz mi proszę w jaki sposób mogę się z Tobą powymieniać doswiadczeniami na temat bezpieczników firm AHP, Furutech, Synergistic Research, Hi Fi Tuning, Create Audio, które posiadam?

 

Nie ma znaczenia czy masz Ferrari czy Malucha - wymiana bezpiecznika nie zmieni jego osiągów, choćby nie wiem z czego ten bezpiecznik i jak barwnie o nim opowiadał jego producent. Rozkręciłem z ciekawości swojego TACTa Millenium i są tam zwykłe bezpieczniki, a nie jest to sprzęt ani tani, ani źle grający - wprost przeciwnie, nie słyszałem nic lepszego do 150k zł choć słyszałem niemało. No i jakimś cudem pan Lyngdorf nie zdecydował się "poprawić" brzmienia swojego wzmacniacza za marne 500 zł - może dlatego że nie ma to absolutnie żadnego wpływu na dźwięk? On i jego inżynierowie robią rzeczy które mają jakieś poparcie w fizyce - i np. zapytany przez "nawiedzonego" jakim kablem ethernetowym zasilać jego najdroższy zestaw - powiedział że wystarczy najtańsza skrętka - bo akurat ten pan nie wciska ludziom kitu i sprzedaje to co naprawdę dobrze gra i za czym stoi konkretny rozwój, a nie to co jest rozdmuchane marketingowo - a to bardzo rzadko spotykane wśród producentów HiEndu.

 

Ignorantem jestes od urodzenia czy ktos cie skrzywil w ten sposob w zyciu? Bo gorszego podejcia to chyba nie ma.

Drewno nie jest przewodnikiem, nie musimy testowac. Bezpiecznik jest zbudowany z przewodnikow - zgadza sie?

A ktore to prawo fizyczne zaprzecza wplywowi roznych przewodnikow na dzwiek?

 

A które prawo fizyczne zaprzecza wpływowi przyciągania księżyca na dźwięk? Nie urodził się taki który by udowodnił wpływ zmiany materiału w bezpieczniku na jakikolwiek parametr pracy wzmacniacza, a więc i na dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oxy

 

Wytłumacz mi proszę w jaki sposób mogę się z Tobą powymieniać doswiadczeniami na temat bezpieczników firm AHP, Furutech, Synergistic Research, Hi Fi Tuning, Create Audio, które posiadam? W jaki sposób?

 

Masz tyle samo do powiedzenia na ich temat co sprzedawczyni jaj z własnego chowu.

 

BMX!

Temat jest ogólny i dotyczy rozmowy o bezpiecznikch, a nie tylko wymiany zdan który gra lepiej. Twoje zdanie już poznałem, moje jest inne i nie jest to powód do obrażania. Na temat elektryki akurat mam sporo do powiedzenia, więc wstrzymaj się z komentarzami pokroju gimnazjalisty.

 

Ignorantem jestes od urodzenia czy ktos cie skrzywil w ten sposob w zyciu? Bo gorszego podejcia to chyba nie ma.

 

 

 

Drewno nie jest przewodnikiem, nie musimy testowac. Bezpiecznik jest zbudowany z przewodnikow - zgadza sie?

A ktore to prawo fizyczne zaprzecza wplywowi roznych przewodnikow na dzwiek?

 

Nie czuję sie ignorantem, chociazby dlatego, że wiele wątków temu wytłumaczyłem dlaczego wymiana bezpiecznika nie ma sensu. Ignorancją jest raczej to, że ty uważasz że ma sens, ale nie wiesz dlaczego.

 

Jak to, nie przetestujesz bo fizyka mówi że nie ma sensu.. ? no daj spokój, przeciez sie nie dowiesz jak nie przetestujesz, kto by sie tam fizyką przejmował...

 

Ty ogarniasz fizyke na takim poziomie, że wiesz ze drewno nie jest przewodnikiem wiec nie bedziesz nawet tego testował. Ja ogarniam temat prądu elektrycznego nieco bardziej i nie bede testował zmiany bezpiecznika, bo jest to tak niemądre jak testowanie bezpiecznika z drewna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nirwna

 

Bezpieczniki to względne novum. Jeszcze nie wszyscy się z tym otrzaskali. Całkiem możliwe, że w niedalekiej przyszłości zobaczysz więc, ku wielkiemu ździwieniu własnemu, urządzenia Pana Lyngdorfa wyposażone w bezpieczniki specjalistyczne. Nie można wykluczyć, że tak się nie stanie, prawda?

 

Napisałeś, że kable głośnikowe Twoim zdaniem mają wpływ. Zakładam, że mają - modyfikują dźwięk - również ze względu na materiał, z którego są wykonane. Prąd płynie zarówno przez kabel, jak i bezpiecznik. Czemu zatem kabel może modyfikować, a bezpiecznik już nie?

Jest zbyt któtki?:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMX!

 

Proszę jeździć w kasku. Głowa będzie mniej narażona na urazy, a wtedy posty będą mądrzejsze.

Może być już niestety za późno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę jeździć w kasku. Głowa będzie mniej narażona na urazy, a wtedy posty będą mądrzejsze.

Może być już niestety za późno.

 

Dziękuję za troskę. Z wypowiedzi wnioskuję, że poziom Pańskiego intelektu jest adekwatny do wyglądu. Nic tylko pozazdrościć:)

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty ogarniasz fizyke na takim poziomie, że wiesz ze drewno nie jest przewodnikiem wiec nie bedziesz nawet tego testował. Ja ogarniam temat prądu elektrycznego nieco bardziej i nie bede testował zmiany bezpiecznika, bo jest to tak niemądre jak testowanie bezpiecznika z drewna...

Poczucie wlasnej "wielkosci" i przekonanie o ogromnej wiedzy oslepia cie na tyle ze odmawiasz sobie tego co wlasnie pcha swiat do przodu od zarania dziejow - eksperymentom.

 

Nie mowimy o testowaniu bezpiecznikow ze steropianu, bawelny czy lodygi liscia tylko z dobrze znanych materialow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrócić bezpiecznik w celu ustalenia właściwego kierunku. Wszystko. Nie potrzeba do tego żadnych testów slepych, widomych, ABX, BMX, ZHP i innych..

 

O ho ho!

Nowy wyczynowiec się był objawił.

Co ciekawe i symptomatyczne - żaden ze "starych wyczynowców" nie zarzuca przy głoszeniu takich zdecydowanych opinii przez niego,

że nowy,

że nie zna się,

że za krótki staż na forum,

że brak doświadczenia itp. itd.

Może to jednak klon "starego" (to tak trochę głupio wracać pod starym nickiem?) i wiedzą kto zacz?

 

"Enyłej" - czy myślisz "młody wyczynowcu", że jak wielokrotnie, przy każdej okazji obśmiejesz powszechnie w nauce stosowane ślepe testy ABX przeinaczając skrót na bmx czy inne zhp - to od tego coś się zmieni?

 

Nic się nie zmieni - w każdym prawdziwym ślepym teście - gdzie będziesz zdany tylko na swój niewątpliwie doskonały SŁUCH, tylko SŁUCH!

(przecież badamy to co SŁYCHAĆ - nie WIDAĆ - podglądaczu bezpieczników i kabelków)

polegniesz z kretesem.

 

Ciekawe skąd się tacy nagle tu biorą?

No chyba, że dilujesz lub handlujesz tym badziewem - to można przecież zrozumieć, podobnie jak tych wykształconych, wybitnych inżynierów, z tego tekstu co powyżej wklejałeś.

 

Poczucie wlasnej "wielkosci" i przekonanie o ogromnej wiedzy oslepia cie na tyle ze odmawiasz sobie tego co wlasnie pcha swiat do przodu od zarania dziejow - eksperymentom.

 

Hi hi

Do tego "wystarcza" mieć poczucie w normie, taką zwykłą "nie-wielkość" i podstawową (ogromna nie jest w tym przypadku wymagana) wiedzę + odrobinę rozsądku ---> właśnie po to by nie zostać "ośle-pionym".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iro

 

Nie handluję, nie diluję, nie jestem klonem. Więcej czytam niż pisze. Audio to moje hobby. Czasami po prostu nóż się w kieszeni otwiera, więc coś napisać trzeba.

 

Obśmiewam ABX? Tak. To jest jedyna wymówka dla ludzi, którzy z różnych powodów nie mają na czym posłuchać, więc twierdzą że wszystko gra tak samo. Dla mnie to jest kretynizm. Jeśli dobrze poszukać, są ludzie którzy w slepych testach odróżniają kapsle na rca, rodowane od pozłacanych. Mozna? Można.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki to względne novum. Jeszcze nie wszyscy się z tym otrzaskali

 

Prawie zgoda. Tylko zwrot "z tym otrzaskali" zmieniłbym na: na to nabrali

 

Jak już wszyscy mają dobre, wzmacniacze, kolumny i źródło oraz przyzwoitą akustykę, a nowy audiofilski narybek nie napływa zbyt wielkim strumieniem, to producenci różnego rodzaju akcesoriów wymyślają kolejne cuda, na których można jeszcze skroić audiofila-pelikana. Tak to działa, a bezpiecznik to i tak jest mały pikuś w porównaniu do kabli pytonów za dziesiątki tysięcy zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze poszukać, są ludzie którzy w slepych testach odróżniają kapsle na rca, rodowane od pozłacanych. Mozna? Można.

 

Ale co można? Pisać czy opowiadać o tym? To można.

Niech MOC zostanie z Tobą!...i tymi "co mogą".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.