Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  347 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wlasnie stalem sie szczesliwym posiadaczem S.25. U mnie sa one podlaczone do Hegel H80, transport to Oppo 103. Uwazam, ze w tej konfiguracji calosc spisuje sie na prawde super. Moje subiektywne odczucia co do dzwieku wywoluja banana na twarzy ilekroc slucham muzy na nich :)) Co dla mnie rownie wazne, to jakosc wykonanania oraz ogolny odbior wizualny tych kolumn (akurat zdecydowalem sie na kolor czarny), ktore beda sie swietnie prezentowaly w 30-metrowym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wlasnie stalem sie szczesliwym posiadaczem S.25. U mnie sa one podlaczone do Hegel H80, transport to Oppo 103. Uwazam, ze w tej konfiguracji calosc spisuje sie na prawde super. Moje subiektywne odczucia co do dzwieku wywoluja banana na twarzy ilekroc slucham muzy na nich :)) Co dla mnie rownie wazne, to jakosc wykonanania oraz ogolny odbior wizualny tych kolumn (akurat zdecydowalem sie na kolor czarny), ktore beda sie swietnie prezentowaly w 30-metrowym pomieszczeniu.

Napisz coś więcej jak już się osłuchasz.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przed zakupem mojego pierwszego stereo długo czytałem i porównywałem wiele produktów dostępnych na rynku.

Ostatecznie wybór padł na Pylon Pearl 25. Po odsłuchu w salonie kilku wzmacniaczy i amplitunerów wybór padł na amplituner stereo ONKYO TX-8050.

Dla mnie jest to świetne połączenie. Muzyka nabrała zupełnie nowego znaczenia.

Siedze i słucham na nowo starych kawałków :) Teraz brzmią tak jak powinny.

Wokal, gitary, perkusja - rewelacja. Bardzo przyjemny bas - subwoofer jest zbędny. Mocy także nie brakuje :) Zestaw potrafi zagrać na prawdę czadowo.

Na dzień dzisiejszy niczego lepszego nie potrzebuję :)

Szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej jak już się osłuchasz.

 

Napisze, napisze, ale jesli Twoja wrazliwosc na dzwiek idzie w parze z tym, jakim sprzetem dysponujesz (patrzac na opis), to nie jestem pewien, czy moje ucho jest az tak wyczulone jak Twoje, aby wydac fachowa opinie :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze, napisze, ale jesli Twoja wrazliwosc na dzwiek idzie w parze z tym, jakim sprzetem dysponujesz (patrzac na opis), to nie jestem pewien, czy moje ucho jest az tak wyczulone jak Twoje, aby wydac fachowa opinie :)))

Napisze, napisze, ale jesli Twoja wrazliwosc na dzwiek idzie w parze z tym, jakim sprzetem dysponujesz (patrzac na opis), to nie jestem pewien, czy moje ucho jest az tak wyczulone jak Twoje, aby wydac fachowa opinie :)))

Smiało,śmiało.Słuchałem P.S.25 kilkukrotnie na audiostereo i grały b.dobrze.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przed zakupem mojego pierwszego stereo długo czytałem i porównywałem wiele produktów dostępnych na rynku.

Ostatecznie wybór padł na Pylon Pearl 25. Po odsłuchu w salonie kilku wzmacniaczy i amplitunerów wybór padł na amplituner stereo ONKYO TX-8050.

Dla mnie jest to świetne połączenie. Muzyka nabrała zupełnie nowego znaczenia.

Siedze i słucham na nowo starych kawałków :) Teraz brzmią tak jak powinny.

Wokal, gitary, perkusja - rewelacja. Bardzo przyjemny bas - subwoofer jest zbędny. Mocy także nie brakuje :) Zestaw potrafi zagrać na prawdę czadowo.

Na dzień dzisiejszy niczego lepszego nie potrzebuję :)

Szczerze polecam.

czy z połączenia onkyo z pylonem nie było zbyt ostro, słuchałem tych kolumn i wydaje mi się że lepiej wypadają z cieplejszym wzmacniaczami? Jakich wzmacniaczy jeszcze słuchałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pylonaudio.pl/onyks-30-pylon-audio

Po opisie spodziewałem sie raczej czegoś w stylu Zeusów ;) Tak czy inaczej pierwsze odczucia mam mieszane. Bo chociaż na codzień używam kolumn z początku lat 80-tych i coraz to więcej producentów wraca do podobnej stylistyki (niektórzy z niej nie zrezygnowali), to jednak trzeba się przestawić mentalnie na taką formę

Edytowane przez Waldi76

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy. Od 3 miesięcy posiadam kolumny pylon amber. Jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć więcej o tych kolumnach to piszcie śmiało. U mnie grają z yamaha a 720 , ale potrzebuję do tego zestawu jakiegoś odtwarzacza cd, zastanawiam się nad yamaha cdx890. Czy to dobry wybor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i tu

Mam u siebie Spahire 31 od wiosny ubr. Do listopada grały w zestawieniu z PS3 + Yamaha RN 500 . Teraz konsole zamieniłem na OPPO 103d. Moje obserwacje są takie ,że zestaw Yamaha + OPPO + Pylony GRA trochę za "sucho" jak na mój gust . Dlatego podjąłem decyzje o zakupie NAD C 350 . Mam nadzieje , że trochę się poprawi.

Dodam , że już byłem "na kupnie " Atoll IN 100 ale stwierdziłem że zacznę od Nad a ( cena) i jak nie będzie fajnie to pomyślę nad czymś innym.

Gra ktoś z Was może takim zestawieniem : OPPO 103d +NAD + Pylony S 31 , lub OPPO + Atoll + Pylon S 31 ?

Pokój 28 mkw otwarty z lewej na drugie tyle

Y muszę rozkręcać na 50 60 % aby wypełnić pomieszczenie dźwiękiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylon Onyks też nie mają wytłumienia tak jak poprzednie modele?

Sugerujesz, że inne modele Pylona nie mają wytłumienia?

To ja zapytam inaczej, który model nie ma wytłumienia?

Podpowiem, że jest tylko jeden...Wiesz który?

Czy może wreszcie zaczęto dbać o uszy klientów?

 

Co ma dbanie o uszy z wytłumieniem kolumn?

Podpowiem że, są na rynku świetne konstrukcje bez wytłumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jako poczatkujący zwracam się do Was o opinię.

Jeszcze żadnych kolumn nie słuchałem, ale chciałbym mieć jakiś kierunek obrany zanim zacznę.

 

Wzmacniacz wybrany i będzie to Bluesound Power Node.

 

Czytam tutaj, że Pylon doskonale się zgrywa z NAD, więc kierunek dobry.

 

Czy możecie się podzielić doświadczeniem jaka jest różnica w odsłuchu ze wzmacniaczem NAD kolumn:

1. Pylon Topaz Monitor

2. Usher S-520

 

Co byście osobiście sugerowali?

 

A może jednak?:

3. Nagradzane Wharfedale Diamnd 220

 

Jak na ich tle prezentuje się Pylon?

Cenowo są z mich najdroższe, ale czy lepsze?

 

Oczywiście finalnie pójdę odsłuchać różne kolumny, ale liczę że mnie ukierunkujecie.

Będę zobowiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak Usher, skoro pylony takie świetne? :) Jedne i drugie kiepskie, na rynku wtórnym można spokojnie dostać coś lepszego.

http://allegro.pl/kolumny-asw-cantius-ml-ii-i5034819082.html

Brać, nie pytać i cieszyć się dźwiękiem. Niecały rok temu taki zestaw sprzedał znajomy za 2kzł.

Nawet jak obudowa nie będzie pefrekcyjna to można ją zamówić w swoim wybranym fornirze i mieścimy się w sensownych pieniądzach.

Edytowane przez dolphin123

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak to jest.

Przeczytalem wszystkie posty, tyle pozytywnych opinii, a na koniec Usher lepsze :)

 

To w takim razie może zainteresuje sie Polk Audio RTi A1. Będzie zupełnie z innej strony.

Ani Pylon, ani Usher..... :)

 

Używanych nie chcę. Kupuje kolumny na lata i chcę mię nowe, taki kaprys :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od paru dni jestem posiadaczem Pearl 25. Przesiadłem się z monitorów Koda Harmony K2000-B ( będą grały w innym pomieszczeniu, bo nie wypada mi ich sprzedawać :) ).

 

Generalnie, nie są jeszcze do końca wygrzane, testuje je od soboty. Połączony są z ampli, nie jest to wysoka półka, bo to jedynie denon x2000, ale na moje potrzeby zupełnie wystarczający. Być może w niedługiej przyszłości przyjdzie jakiś konkretny wzmak, ale to melodia przyszłości :).

Jak na moje ucho, nie potrzebuję niczego więcej, głośniki grają wręcz wybornie i sprawiają mi wiele radości. Teraz widzę, gdzie Kodom brakowało jednak pasma i przestrzeni. W niektórych utworach, wokale brzmią zupełnie inaczej niż poprzednio, chyba tak jak chciałbym aby brzmiały. Basu jest jak na mój gust w sam raz, przynajmniej jeśli chodzi o muzykę, nie wiem jak to będzie w przypadku filmów bo nie testowałem ale mam nadzieję, że równie dobrze. Aktualnie jest to zestaw wyłącznie stereo i w sumie nie wiem czy nie zarzucić pomysłu rozbudowy instalacji głośnikowej. Tak jak jest teraz, chyba mi wystarczy. Przynajmniej na tę chwilę. Dzwięk jest dynamiczny, równomiernie i przestrzennie wypełnia pokój. Obejrzałem też parę koncertów na dvd / bluray i naprawdę jest dla mnie zupełnie nowe przeżycie. Nie byłem zwolennikiem zakupu głośników za 8-10k , nie mam takich potrzeb ani możliwości finansowych tak na dobrą sprawę a Pearle zapewniają mi naprawdę przyjemne brzmienie w baaardzo zadowalającej cenie.

 

Co do wykonania kolumn, nie ma się do czego przyczepić, wyglądają bardzo dobrze i mam nadzieję że przez parę następnych lat nic w tej kwestii się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Cześć,

kolumny Pearl 20 sprawdzają się świetnie z winylami. Miękki, przyjemny dźwięk od góry do dołu. Poza tym świetny design w kolorze trufla. W moim pomieszczeniu wyglądają bardzo dobrze. Miło ich słuchać ich słuchać i na nie patrzeć :)

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Od ponad tygodnia wygrzewam kolumny Pearl 25. Pragnę podzielić się moimi spostrzeżeniami- dla forumowiczów. Jest to mój pierwszy zestaw stereo- Pearl 25 + Yamaha AS-301. Prędzej miałem (i nadal stoją na biurku- sentyment ;) ) znane komputerowe kolumny Microlab Solo 6c i do nich się odnoszę.

 

Wrażenia odsłuchowe jak najbardziej na tak. Pierwsze spostrzeżenia zaraz po podłączeniu kolumn takie, że dźwięk jest spokojniejszy niż ten z Solo 6c. Większa przestrzeń, dźwięk równy, spokojny. W Solo słychać, że grają głośniki i wszystko nam serwują na raz, tutaj jest inaczej- nie idzie dokładnie zlokalizować dźwięku. Bas w dużo większym stopniu jest odczuwalny, zmienia swobodnie barwy. Słychać, że swoje grają głośniki a swoje kolumny. Dostrzec idzie wiele detali, dźwięki wybrzmiewają wyraźniej i dłużej. Soprany bardzo czyste nie ma efektu sykania jaki miał czasami efekt w Solo (również ustawienia na „0”). Po podkręceniu na godzinę 11 przy basowym kawałku wyraźnie czuć ciśnienie jakie tworzą kolumny- dynamikę. Bez większych problemów zaczyna drżeć strop. Nie ma w ogóle efektów dudnienia- tam gdzie jest większy bas jest bardzo przyjemny a tam gdzie Solo 6c irytująco dudniły tutaj bas jest po prostu wycofany i jedynie odczuwalny na ciele po podkręceniu głośności. Na spory plus to również dynamika przy cichym odsłuchu. Nawet gdy kolumny grają bardzo cicho to nie tracą tak na dynamice. Wszystko jest po prostu ciszej a nie ma efektu, że dźwięki gdzieś znikają. Następną cechą kolumn jest to, że nie robią hałasu dookoła. Grają tam gdzie są postawione. Nie basują ani nie robią szmerów w pomieszczeniach obok po zamknięciu pokoju- oczywiście przy do średnich poziomów głośności.

 

Co do wykonania kolumn jestem również bardzo przekonany. Terminale pewnie się trzymają, tunele bas refleks również, estetyczne wykończenia- klasyczne- takie lubię. Kolor Calvados troszkę inny niż sobie wyobrażałem ale jest po prostu powyżej oczekiwań- piękny. Podobają mi się głośniki wysokotonowe- półprzeźroczysta kopułka, śliczna obudowa głośnika wysokotonowego- bardzo ciekawie. Woofery również ślicznie wyglądają- przy pełnym słońcu, w półmroku, ładne klasyczne okrągłe nakładki przeciwpyłowe, kewlarowe membrany- wszystko bardzo ładnie.

 

Polecam kolumny Pearl 25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów jako że to mój pierwszy wpis na forum.

Dzisiaj stałem się (czy szczęśliwym to się okaże za kilka dni) posiadaczem Pylon Topaz 20. W dużej mierze posiłkowałem się opiniami z Klubu Pylon dlatego też odrazu się tu melduję:) Grają już około 3 godzin i na szybce przeleciałem sporą część mojej "płytoteki" FLAC po utworach które dobrze znam aby mieć porównanie do kolumn które (raczej zastąpią Pylony!) miałem do tej pory od 2 lat czyli Mission m34i. Pylonów jednak nie kupiłem w ciemno sugerując się jedynie opiniami, miałem okazję posłuchać ich w jednym z salonów audio. Jednakże nie miałem możliwości zabrać ich ze sobą aby posłuchać w moim systemie w moim pomieszczeniu odsłuchowym czego żałowałem. Teraz może trochę technikaliów, pomieszczenie to salon 26m2 połaczony z kuchnią 12m2. Tor: laptop HP Pavillion dv7 4130ew na którym uruchomiony jest Foobar, dalej po USB połączone z dac-iem ASUS Essence One ( na opampach MUSES8820), dalej mamy IC IXOS 1002 połączone z Rotelem RA-980BX (integra) który służy właściwie jako końcówka mocy, IC wpięty w wejście MAIN IN czyli zpominięcie całkowitym przedwzmacniacza, nie działa nawet gałka głośności - można tylko włączyć lub wyłączyć, głośnością steruje ASUS jako przedwzmacniacz. Rotel z kolumnami połączony jest kablami Ultralink Challenger-2 C2SC12. Na końcu kabli do dzisiaj rana stały jeszcze Missiony, teraz testuję Pylony i co ??? i jest kooooooolosalna różnica. Można powiedzieć że Misiony nie mają wogóle niskiego basu. Pylony zjężdżają basem pod ziemię!!! Jeżeli ja już tak mówię o pylonach połączonych do Rotela to ciekawe co byłoby z NAD-em np. 316 lub 326 po podłączeniu do nich. Nie chodzi o to że tego basu jest dużo na tyle aby było za dużo ale chodzi o to że jest rewelacyjnej jakości. Do filmów mam suba JAMO SUB300 i tam jest basu duuużo wiecej ale do muzyki on się nie nadaje. W filmach natomiast sprawdza się lepiej niż bdb i nie oddałbym go za nic. Wracając do porównania szybkiego Missionów i Pylonów, na plus dla Pylonów jest także scena przynajmniej o połowę szersza i głębsza może nie połowę ale trochę wiecej. Detaliczność, stereofonia, rozdzielczość i gęstość muzyki nieporównywalnie lepsza w Pylonach, to narazie to co zdążyłem zauważyć a zaznaczam mam je krócej niż pół dnia uruchomione w systemie. Aby nie umniejszać aż tak bardzo Missionom które de facto nie są aż tak złe jak to mogłoby się wydawć po moim opisie powyżej, to napiszę że śerdnica na nich bardzij mi się podoba. Jest nieco wypchnięta w porównaniu do pylonów o pięknej fakturze taka namacalna, ciepła, otulająca i właśnie dlatego je kupiłem kiedyś :) Jest to ich duuuży plus bo ja taki dźwięk lubię. Może po podpięciu ich do NAD-a pokażą trochę pazura, bo z Rotelem to zbyt jasne i selektywne granie. Pylon natomiast ilością arumentów na TAK przytłacza Missiony już teraz. No i może jeszcze powiem że Missiony z wyglądu podobają mi się zdecydowanie bardziej.

Narazie to chyba tyle, za kilka dni powinienem wiedzieć coś wiecej jak się z nowymi pudełkami "osłucham".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.