Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  347 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ogólne pytanie, jedni będą woleli Jaspery, a drudzy wybiorą inne kolumny. Czego oczekujesz od kolumn, w jakim pomieszczeniu chcesz je ustawić i pod jaką elektronikę podpiąć? W podobnym budżecie masz między innymi Monitor Audio Gold 200, Rubicony 6, Gato FM-30, a także Audio Physici Tempo Plus. Sporo opcji 🙂 W razie czego zapraszamy na odsłuchy i do kontaktu 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.10.2023 o 20:00, Zbigniew_69223 napisał:

Tak słuchałem w pierwszej kolejności Cambridge Audio Azur 851A potem Musical Fidelity MSI3 a na koniec Unison Research Unico Primo i z nim wróciłem do domu.

A jak wygląda sprawa z serwisem wzmacniaczy hybrydowych? W projektowaniu do lampowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jutro na naszym kanale opowiemy o różnicach 🙂 I dopłata to 500 PLN na sztuce, nie 1500. Przynajmniej u nas obecnie, może ktoś ma zaniżone ceny pierwszej generacji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry,

od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad wymianą wzmacniacza do znakomitych głośników Jasper Monitor 18.

W tej chwili posiadam Cambridge Audio CXA81 i jako źródło streamer CXN V2.

Chciałbym "pójść" o klasę wyżej żeby móc w lepszym stopniu wykorzystać możliwości Jasperów.

Zależy mi miedzy innymi na uzyskaniu dobrej jakości dźwięku przy niskim poziomi głośności, niestety rzadko mam okazję posłuchać głośniej.

Muzyki słucham różnej - jazz, filmowa, elektroniczna, czasem starszy rock.

Dźwięk lubię raczej ciepły, nie mniej detale są istotne aczkolwiek nie na poziomie "wiercenia dziury w uszach". W kwestii niskich tonów, Jaspery same w sobie mają znakomity bas jak na monitory, nie mniej wspomagam się subem SVS 1000 pro.

Rozważałem opcje - Pier Audio MS 680 SE, Rotel RA-1592 MKII, Hegel H190,  MOON 250i V2.

Może ktoś z Was miał okazję słuchać Jasperów w zestawieniu z którymś z powyższych, oczywiście jeżeli macie inne sugestie będę wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 🙂

Jak podoba Ci się obecne brzmienie z CXA? To raczej jasne granie, znacznie inne od rozważanych przez Ciebie dotychczas opcji. 

Moon 250i V2 na pewno jest warty sprawdzenia, posłuchałbym też Primare i25 Prisma, a także propozycji z poniższego filmu 🙂

Zapraszamy na odsłuchy i indywidualne wyceny, mamy bardzo dużo wzmacniaczy w takim przedziale cenowym dostępnych do posłuchania 🙂 

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sabipabi1 napisał:

Dzień dobry,

od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad wymianą wzmacniacza do znakomitych głośników Jasper Monitor 18.

W tej chwili posiadam Cambridge Audio CXA81 i jako źródło streamer CXN V2.

Chciałbym "pójść" o klasę wyżej żeby móc w lepszym stopniu wykorzystać możliwości Jasperów.

Zależy mi miedzy innymi na uzyskaniu dobrej jakości dźwięku przy niskim poziomi głośności, niestety rzadko mam okazję posłuchać głośniej.

Muzyki słucham różnej - jazz, filmowa, elektroniczna, czasem starszy rock.

Dźwięk lubię raczej ciepły, nie mniej detale są istotne aczkolwiek nie na poziomie "wiercenia dziury w uszach". W kwestii niskich tonów, Jaspery same w sobie mają znakomity bas jak na monitory, nie mniej wspomagam się subem SVS 1000 pro.

Rozważałem opcje - Pier Audio MS 680 SE, Rotel RA-1592 MKII, Hegel H190,  MOON 250i V2.

Może ktoś z Was miał okazję słuchać Jasperów w zestawieniu z którymś z powyższych, oczywiście jeżeli macie inne sugestie będę wdzięczny.

Pozdrawiam

 Rotel RA-1572 MKII tego mam z pylon d25 i wiim po cichu gra genialne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra Jasper 18 z Unison Research Unico Primo. Fajny bas, ciepłe granie ale góra mogłaby bardziej błyszczeć, więc jak nie lubisz przesadnego "cykania" warto sprawdzić, tym bardziej że obecnie są na Unisona promocje. Lekko można modyfikować brzmienie wymianą lampy no i masz wyjście na subwoofer...

Z Pier Audio MS 680 SE słuchałem całej rodziny Jasper w Pylon Audio Show Room w Jarocinie i to też udane połączenie, podobne do Unisona.

Moim zdaniem do Jasper właśnie mocna Lampa lub Hybryda 

Screenshot_20240213-073537-982.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

uprzejmie dziękuję wszystkim za sugestie. Skłaniam się w kierunku dwóch modeli:

Unison Research Unico Due (faktycznie jest teraz sporo promocji w sieci - 7999 z 14K) i Pier Audio MS 680 SE. 

Zastanawiam się tylko nad tą górą, czy rzeczywiście nie będzie mi jej brakować, aczkolwiek mam parę przewodów Chord Clearway X zakończonych Chord Ohmic Banana, które dają dosyć jasną barwę, wydaje mi się , że powinno być w tym zestawieniu ok. Dodatkowo wyjście na sub jednak przydałoby się, skoro już go mam, nie mniej zauważyłem, że w SVS 1000 pro jest możliwość spięcia go ze wzmacniaczem poprzez wejścia głośnikowe, muszę rozeznać temat.

Dodatkowo ważny dla mnie temat to dynamika przy niskim poziomie głośności, w przypadku CXA81 niestety tego mi brakuje, z tego co się dowiedziałem Unison również pod tym względem jest odpowiednim wyborem, nie wiem jak w przypadku Pier Audio, nie mniej również rozeznam się.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcam sa30 i czysta Integra Roksan Caspian M2. Wartę do przetestowania. 

Dobrze się łączą z diamond I Jasper. Ale to już kwestia gustu. Bo pod względem brzmienia to inna szkoła. 

Dla mnie cxa się kompletnie nie podobało i męczyło. Wysokie tony były zbyt agresywne. No i do Jasper to jest słaby wzmacniacz. Zasługują na znacznie więcej. 

Ale jeżeli lubisz Cambridge to taki starszy Cambridge azur 851a jest znacznie lepszy od cxa 80/81.  Też warty do rozważenia jeżeli brane są pod uwagę używki. Bo nowych niestety nie można już kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Carmion93 napisał:

Arcam sa30 i czysta Integra Roksan Caspian M2. Wartę do przetestowania. 

Dobrze się łączą z diamond I Jasper. Ale to już kwestia gustu. Bo pod względem brzmienia to inna szkoła. 

Dla mnie cxa się kompletnie nie podobało i męczyło. Wysokie tony były zbyt agresywne. No i do Jasper to jest słaby wzmacniacz. Zasługują na znacznie więcej. 

Ale jeżeli lubisz Cambridge to taki starszy Cambridge azur 851a jest znacznie lepszy od cxa 80/81.  Też warty do rozważenia jeżeli brane są pod uwagę używki. Bo nowych niestety nie można już kupić. 

 

Gdy 2 lata temu szukałem wzmacniacza do Diamond 25, porównywałem Musical Fidelity M3si, Cambridge Audio Azur 851A oraz Unison Research Unico Primo... i do domu wróciłem z Unico Primo który teraz napędza Jasper 18 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich użytkowników produktów Pylona, sam posiadam zestaw Pearl 25.

Kolumny posiadam już ponad rok, zasila je Pioneer XC-HM72 (nic specjalnego, uniwersalny sprzęcik do wymiany w przyszłości). W zasadzie zadowolony jestem od początku, ale.

Od jakiegoś czasu pojawiło się duże ALE. Kolumny zaczęły charczeć podczas gry, a po lekkim poruszeniu membrany palcem słychać ocieranie cewki i to na wszystkich czterech przetwornikach. Początkowo byłem wkurzony i zdezorientowany, przecież mój sprzęcik ma na wyjściu 2x50 W (klasa D) a kolumny są po 95 W nominalnej i 150 W maks mocy. Po dokształceniu się w temacie, wiem że to jest możliwe przez zniekształcenia przy przesterowaniu. Następnie zrobiłem sprawdzenie oscyloskopem z rezystorami 4 ohm przy 1 kHz z gałką na max i już całkiem zgłupiałem. Po pierwsze obcinania wierzchołków nie zauważyłem, ale co ciekawsze, zaobserwowałem że sam wykres amplitudy nie jest gładki- jest tak jakby falą nośną z częstotliwością ok 400 kHz. Czy to jest normalne w klasie D?

No i teraz mam kilka dylematów:

1.   Czy jest sens zgłaszać to na gwarancję?

2.   Jeśli gwarancja odpada, to jaka naprawa? Nowe przetworniki na stronie Pylona to koszt 4x177= 708 zł, bo wymiana cewek to raczej odpada. Całe głośniki wymienił bym sam.

3.   Jeśli przester upalił niskotonowe PSW 18.8 FGS to co z wysokotonowymi, bo po mojemu nie słyszę problemów z nimi.

4. Czy ta fala nośna to normalka przy wzmaku klasy D?

4.   Po naprawie w planach Wiim amp.

Liczę na jakieś komentarze do mojej sytuacji i propozycje wyjścia z niej.

Foty z oscyloskopu mogę załączyć później.

Pozdrawiam użytkowników Pylonów,

Karol.

img_20240320_133413.jpg

img_20240320_133054.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Cytat

Emitent planuje wprowadzenie systemu Pylon Audio Amethyst do seryjnej produkcji w IV kwartale bieżącego roku. Zgodnie z planem, wzorcowy model będzie prezentowany na targach High End Munich 2024, następnie na Audio Show w Hongkongu 2024, a ostateczna premiera ma odbyć się na Audio Show Warszawa 2024.

Jak myślicie - czy to będzie pozycjonowane najwyżej ze wszystkich dotychczasowych serii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.