Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  347 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Topik21 napisał:

Do tej pory źródłem był Dac Matrixa Mini + Chromecast po optyku.

Myślę na streamer'em typu Bluesound lub IFI strem, może Arylic S50 pro.

Ma MS M3si muszę gdzieś posłuchać zatem.

R.

Masz całkiem fajnego DAC na 2xAD1955. Jego jedynym słabym punktem jest USB ale po SPDIF powinno być ok. Jeżeli nie musisz mieć Tidala master (łącza i transfer) to warto go zostawić i dokupić sam transport czyli nie Bluesound (mam) bo wydasz pieniądze i nie polepszysz systemu, to raczej droga w bok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z PRE w Topping D70s, wg mnie najlepszy z Toppingów - z końcówką mocy IN200S gra bardziej organicznie, analogowo niż Ares II, który nie ma funkcji PRE i szedł przez przedwzmacniacz Atolla. Nawiasem D70s jako czysty DAC, z przedwzmacniaczem Atolla już takiej we wspomnianym aspekcie przewagi nad Aresem nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Cześć,

Mam prośbę o opinię dot. poniższego zestawu. Salon 35ml + otwarta kuchnia+niewielki korytarz.

Pylon Diamond 28 + CAMBRIDGE AUDIO CXA81+CXC v2 + Bluesond, kable Chord Clearway.

Nie jestem audiofilem, chcę kupić swoje 1 poważne stereo w budżecie 15k. Słucham różnej muzyki, rock, elektronika, filmowa. Ktoś coś? Odsłuch w przyszłym tygodniu. Z góry dziękuję za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, TomekB166 napisał:

Przepraszam, ale dla wielu osób to co masz to jest poważne stereo. Czego Ci w nim brakuje? 

To zestaw którego nie mam tylko rozważam takowy zakup. Prośba o ocenę połączenia Diamond 28 z CA81. Proszę doświadczonych kolegów/koleżanki o opinie. Dziekuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, andryman napisał:

To zestaw którego nie mam tylko rozważam takowy zakup. Prośba o ocenę połączenia Diamond 28 z CA81. Proszę doświadczonych kolegów/koleżanki o opinie. Dziekuje:)

Przepraszam źle zrozumiałem. Bluesound jest niepotrzebny, będziesz miał CXN. Ciężko będzie dopiąć się z budżetem. Odsłuchaj zestaw który chcesz kupić. Jeśli Ci się spodoba wypożycz do domu byś mógł sprawdzić w Twojej akustyce. Ja preferuję inne  brzmienie, bardziej muzyka klasyczna i jazz oparty na fortepianie, pianinie plus wokal. Twój zestaw to raczej metal, rock, indie (ale nie wszystko) i muzyka symfoniczna. Koniecznie odsłuchaj no i się targuj. 

Edit.

W Twoim zestawie istotna będzie grubość kabli głośnikowych. Moim zdaniem to 4 mm2 dobrej miedzi. 

Edytowane przez TomekB166
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, TomekB166 napisał:

Przepraszam źle zrozumiałem. Bluesound jest niepotrzebny, będziesz miał CXN. Ciężko będzie dopiąć się z budżetem. Odsłuchaj zestaw który chcesz kupić. Jeśli Ci się spodoba wypożycz do domu byś mógł sprawdzić w Twojej akustyce. Ja preferuję inne  brzmienie, bardziej muzyka klasyczna i jazz oparty na fortepianie, pianinie plus wokal. Twój zestaw to raczej metal, rock, indie (ale nie wszystko) i muzyka symfoniczna. Koniecznie odsłuchaj no i się targuj. 

Edit.

W Twoim zestawie istotna będzie grubość kabli głośnikowych. Moim zdaniem to 4 mm2 dobrej miedzi. 

Przepraszam, źle się wyraziłem chodziło mi o transport CXC, tym samym będę miał kompletny sprzęt. Dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, andryman napisał:

To zestaw którego nie mam tylko rozważam takowy zakup. Prośba o ocenę połączenia Diamond 28 z CA81. Proszę doświadczonych kolegów/koleżanki o opinie. Dziekuje:)

Cześć 

Najwięcej wiedzy nt. łączenia Diamond 28 ze wzmacniaczami dostaniesz na Facebooku w Pylon Audio Fanklub,  który liczy już ponad 2 tyś członków 

https://www.facebook.com/groups/519078115326137/?ref=share_group_link

Wpisz w lupę Diamond 28 i jeżeli wiedza która tam jest Ci nie wystarcza to wstąp do klubu bo wielu tak robi szukając dla siebie zastawu lub wzmacniacza do kolumn Pylona. 

Sam producent dostając zapytania z jakim sprzetem łączyć ich produkty, odsyła do Fanklubu

Ze swojej strony do Twojego metrażu widziałbym D30 które są bardziej zrównoważone od D28 które z kolei będą grały z większym pazurem 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, andryman napisał:

Przepraszam, źle się wyraziłem chodziło mi o transport CXC, tym samym będę miał kompletny sprzęt. Dzieki za info

A jest sens kupowania CXC ?. Zripuj płyty na komputerze, wrzuć na swój serwer i komfortowo odtwarzaj przez CXN. Potem tylko już zakup gęstych plików np z HDtracks. Fakt jeśli masz dużą kolekcję to trochę to potrwa ale naprawdę warto. Ja zrobiłem to z wszystkimi moimi CD. Udało mi się zgrać nawet te które już odtwarzacz CD nie czytał. Spakowane i w suchym, chłodnym miejscu zasłużenie sobie leżakują. Zostały na półkach tylko te z bogatą szatą graficzną. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Nowoczesna, zaawansowana technologicznie kolumna charakteryzująca się mocnym, ale barwnym i przestrzennym dźwiękiem, opakowana w wysmakowaną, ponadczasową obudowę w stylu vintage – takie hasła przyświecały konstruktorom przy projektowaniu Pylon Audio Jade 20.

W tej dwudrożnej konstrukcji dół pasma zawierzony jest 12- calowemu midwoofer’owi własnej konstrukcji o klasycznej, papierowej membranie. Za górę zaś odpowiada driver kompresyjny BMS pracujący w specjalnie zaprojektowanej przez inżynierów Pylon Audio, krótkiej tubie o profilu Tractrix. Odpowiedni dobór i wydajność przetworników pozwoliły uzyskać podział pasma w okolicy 1200 Hz. Dzięki 8-omowej impedancji i skuteczności na poziomie 91dB, Jade 20 jest łatwy w konfiguracji z towarzyszącym sprzętem - bez problemu daje się napędzić niskomocowym wzmacniaczom lampowym, pokazując pazur i pełen potencjał wraz z mocnym wzmacniaczem tranzystorowym.

Obudowy kolumn wykonane są z masywnych płyt MDF, dodatkowo wzmocnionych wewnętrznymi użebrowaniami i kratownicami, zapewniającymi odpowiednią sztywność konstrukcji. Całość zoptymalizowana jest do pracy zarówno na niskiej podstawce, znajdującej się na standardowym wyposażeniu, jak i akcesoryjnym, wyższym standzie. Jade 20 wykończone są naturalnym, pokrytym olejowoskiem fornirem z orzecha amerykańskiego, podkreślającym ich vintage’ową estetykę.

Jade 20 to wybitnie koncertowe granie: połączenie „mocnego brzmienia” z nieograniczoną swobodą dźwięku oraz naturalną skalą instrumentów. Kolumny brzmią witalnie, z silnie zaznaczonym pierwszym planem, rytmicznym i mocnym basem oraz barwną górą pasma. Całość skomponowana jest w taki sposób, by zestaw ten tworzył przyjazną atmosferę koncertową podczas wielogodzinnych odsłuchów, ale równie dobrze sprawdzał się przy niższych poziomach głośności, tworząc sugestywne tło zarówno do pracy, jak i relaksacyjnego odsłuchu.

Kolumny dedykowane są pomieszczeniom 18 - 45 m2.

Już dzisiaj umów się na odsłuchy kolumn Pylon Audio Jade 20 do salonu Q21.
Szczegóły oraz oferta handlowa dostępne pod linkiem.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl

pylon_audio_jade_20_0.jpg

pylon_audio_jade_20_01.jpeg

pylon_audio_jade_20_02.jpeg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.10.2022 o 11:25, Zbigniew_69223 napisał:

Q21, kiedy oficjalna premiera?

Zapraszamy w dowolnym momencie do salonu Q21, kolumny są dostępne od ręki i gotowe do odsłuchów.

Kolejna, jednoznacznie pozytywna recenzja kolumn topowej serii Pylon Audio!

Tym razem test na blogu Stereo i Kolorowo - Underground „śpiewająco” przeszły Jasper Monitor 18. Autor bloga, Ludwik Hegel docenił zarówno perfekcyjną jakość wykonania jak i, oczywiście, dźwięk płynący z podstawkowych Jasperów, wieńcząc recenzję „bezwarunkową rekomendacją”.

Pełen test pod linkiem.

"(...)Jakość lakieru i jego położenie są doskonałe. Perfekcyjne. Nie widać żadnych grudek, zgrubień czy innych artefaktów. To gładź idealna. (...)"

"(...)Brzmienie podstawkowych Jasperów jest super sugestywne, pełne i wyraźne, a jednocześnie w ogóle nie natarczywe czy przykre. Transparentne i rozdzielcze, acz nie kłujące naostrzonymi igłami sopranów; energetyczne, lecz nie batożące przesadzoną agresją; masywne, ale nie przeskalowane, bo rozsądnie zrównoważone. (...)"

"(...)Stojaki są montowane śrubami do spodów głośników "na sztywno". Całość, czyli głośniki i standy, tworzy jednolitą i zespoloną konstrukcję. Takie zespolenie wydaje się być korzystne dla brzmienia - bas osiąga dobrą kontrolę, zaś ewentualne interferencje są gaszone lub przynajmniej istotnie zmniejszane. (...)"

Serdecznie zapraszamy do salonu Q21 na odsłuchy flagowych monitorów. Dla forumowiczów Audiostereo zawsze najlepsza propozycja cenowa, powołaj się na to przy zapytaniu ofertowym. Wszelkie szczegóły dostępne są pod linkiem.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. 42 213 01 66
www.Q21.pl
 

pylon_audio_jasper_monitor_1_q21.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Kolejna nasza „Szybka piątka”. Dzisiaj pokazujemy Wam propozycje kolumn podstawkowych w budżecie 6000 zł., tym razem pośród prezentowanych modeli jest Pylon Audio Diamond Monitor 18.

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jakoś nikt nie pisze o tegorocznej wystawie Audio Video Show, gdzie Pylon z Fezz i Muarah, moim zdaniem zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Zestaw Jade 20 z monoblokami Titania brzmiał i wyglądał świetnie. 

Jakie Wasze zdanie i co myślicie o aktywnych Jasper? 

Screenshot_20221028-203840_Facebook~2.jpg

Screenshot_20221028-213307_Facebook.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

🇵🇱 Dobre bo polskie, czy polskie, bo dobre? Ze względów historycznych, mentalnych czy też przekazywanego pokoleniowo przeświadczenia, że zagraniczne, „zachodnie” produkty są lepsze jakościowo, trwalsze, a ich technologia jest na wyższym poziomie zaawansowania, często bardzo sceptycznie podchodzimy do polskich producentów. W dzisiejszym video zaprezentujemy Wam sześć wspaniałych propozycji polskiego audio, które wygrywa z zagraniczną konkurencją na wielu płaszczyznach, zarówno oryginalności designu, podzespołów, jakości wykonania, mocy, a przede wszystkim idealnym stosunkiem jakości do ich ceny. Przykładowo, kolumny głośnikowe od Pylon Audio wybierzemy zarówno w wersji premium, z naprawdę genialną jakością wykonania, jak i bardziej budżetowej, lecz wcale nie ustępującej wydajnością wersji. Fezz Audio, idealnie zgrywające się z wyżej wspomnianymi Pylonami, to świetna propozycja lamp, które w swojej najnowszej odsłonie przeszły ogromną metamorfozę designerską. To tylko przedsmak naszej dzisiejszej opowieści o dobrym, polskim audio, dlatego rozkręcamy patriotycznego ducha i jedziemy z tematem!

Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zapytali, kto z Was ma już coś polskiego w swoim systemie audio? Który model i jak wrażenia z użytkowania? Lubimy czytać Wasze odczucia i rekomendacje, ponieważ czerpiemy z nich inspiracje na kolejne odcinki, dlatego koniecznie dajcie znać w komentarzu, co sądzicie o polskich producentach.

Pozdrawiamy Zespół Salonu Q21

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta 🇵🇱 Pylon Audio poszerzyła się o dwa nowe subwoofery aktywne:

Pylon Audio Opal Sub oraz Sapphire Sub.
Opal Sub oraz Sapphire Sub to aktywne głośniki subniskotonowe, przeznaczone do rozbudowy zestawów kina domowego lub małego stereo. Ich design i charakterystyka idealnie współgra z pozostałymi kolumnami odpowiednio serii Opal lub Sapphire.
Subwoofery wykorzystują całkowicie nowy przetwornik ze specjalną membraną z kompozytu GFRP z dodatkową powłoką zapewniającą dużą sztywność oraz tłokową pracę w zakresie niskich częstotliwości. Odpowiednio dobrane parametry głośnika gwarantują rewelacyjną zdolność reprodukcji pozwalając jednocześnie na implementację w stosunkowo niewielkiej obudowie.
Za napęd odpowiada nowoczesny i wydajny wzmacniacz klasy D o wysokiej sprawności energetycznej. Płynna regulacja filtra dolnoprzepustowego i poziomu wzmocnienia oraz kontrola fazy zapewnia bezproblemowe dostrojenie do pozostałych kolumn w zestawie.
Całość zamknięta jest we wzmocnionej, wykonanej z masywnych płyt MDF obudowie gwarantującej bezrezonansową pracę urządzenia.

Oferta subwooferów marki Pylon Audio dostępna jest pod LINKIEM.

pylon_audio_sub.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Cześć, jestem fanem Pylona i podejściem do audio ich twórców. Parokrotnie zdarzyło mi się rozmawiać z M.Jujką jak dzwoniłem z pytaniami. Przerobiłem 3 komplety od Opal 20, przez Sapphire 31 teraz Diamond28. Wszystkie z nich zachwycały na swoim poziomie. Elektronika od Marantz, NAD, Cambridge Audio, Hegel H100, teraz Hegel H300. Diamondy super uzupełniają Hegla. Nie wiem skąd biorą się hejty dla tego producenta, bo jak dla mnie wiedzą co robią i jakość produktow jest rewelacyjna w stosunku do ceny. Rzadko się zdarza, żeby można było praktycznie w ciemno wskakiwać na następne poziomy dokładając kasy i dostawać te, czego się oczekuje, szacun wielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych m.in. produktami marki Pylon Audio mamy zaproszenie na Spotkanie pt. AUDIOFILSKIE CZWARTKI. Wydarzenie odbędzie się w dniu 23 marca 2023 roku, w Alembik Whisky & Rum Club, które znajduje się na Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego 150/152 w Łodzi. Oczywiście wstęp wolny!

Na miejscu będziemy odsłuchiwać sprzętu trzech firm, Pylon Audio (w tym nowość), Fezz Audio, a także Rega. W trakcie odbędzie się również koncert zespołu Friction, w którym gra Tomek. Jest on jednym ze sprzedawców w Q21, więc znać go możecie z wizyt w salonie, ale także ze sklepowego kanału na YouTube. Na spotkaniu będą obecni również przedstawiciele firm Fezz Audio oraz Pylon Audio. Będzie można z nimi porozmawiać na wiele tematów, w tym będziecie mogli podpytać o nowość, jakiej jeszcze wam nie zdradzimy.

Gorąco wszystkich zapraszamy już 23 marca 2023 roku na godzinę 17 do Alembik Whisky & Rum Club.

Bardzo miło będzie nam Was wszystkich zobaczyć i porozmawiać.

Zachęcamy również do zapisania się na wydarzenie na Facebooku i zaproszenie swoich znajomych.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.