Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  347 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, LukasM napisał:

z wzmacniaczem Audia flight three s. 

Masz bardzo dobry wzmacniacz. Czytałem właśnie recenzję: https://www.stereolife.pl/archiwum/testy/2325-audia-flight-three-s

Wg mnie podłączając pylon audio Ruby 25 zmarnujesz potencjał wzmacniacza. Powinieneś poszukać w tej cenie kolumn używanych. Takich, które jako nowe kosztowały ponad 10 tys. 

Z drugiej strony każdy z nas odbiera dźwięk inaczej. Możesz tutaj mieć kilkadziesiąt opisów brzmienia tych kolumn i każde będzie inne. Dlatego własny odsłuch, kilka modeli z różnych przedziałów cenowych i wtedy będzie dużo łatwiej podjąć decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krzychu72 napisał:

Wg mnie podłączając pylon audio Ruby 25 zmarnujesz potencjał wzmacniacza. Powinieneś poszukać w tej cenie kolumn używanych. Takich, które jako nowe kosztowały ponad 10 tys. 

Jeśli mają być Pylony, to może do tego wzmacniacza Diamond 25 lub 28. Bardzo dobre kolumny. Używane trafiają się w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krzychu72 napisał:

Dzięki za odpowiedź, jednak te kolumny nadają się do dużych salonów, myślałem jeszcze nad audiovector QR 3, Martin logan motion 20, czy amphion helium 520, zależy mi też na tym by były to kolumny zgrabne. Pylon ruby 25 to prawie to samo co pylon diamond 25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Stream napisał:

"Prawie" robi dużą różnicę...

Hmm, wierzę ci na słowo, pewnie masz już to sprawdzone, brałem je pod uwagę ze względu na przedni port basrefleks, teraz mam pokój 15m2, ale już niedługo będzie 20m2 i tylko do audio. Mam też małego chłopczyka 1,5 roku i trochę boję się że zwykła maskownica nie wystarczy..

Swoją drogą to ciekawe jak te diamondy 25 radzą sobie z basem??? Widzę że są dość filigranowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LukasM napisał:

Dzięki za odpowiedź, jednak te kolumny nadają się do dużych salonów,

 

2 godziny temu, LukasM napisał:

teraz mam pokój 15m2, ale już niedługo będzie 20m2

 Nie wiem czy zauważyłeś, ale Ruby 25 wg producenta dedykowane są pomieszczeniom 18 - 35 m2.

Dlatego otrzymałeś podobne oferty. Uważam jednak że np. Akustyk doskonale się sprawdzi  w 20 mkw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, LukasM napisał:

Dzięki za odpowiedź, jednak te kolumny nadają się do dużych salonów, myślałem jeszcze nad audiovector QR 3, Martin logan motion 20, czy amphion helium 520, zależy mi też na tym by były to kolumny zgrabne. Pylon ruby 25 to prawie to samo co pylon diamond 25

Miałem okazję słuchać Ruby 30 które są półkę wyżej niż 25 i po chwili porównać je do Diamond 25. Cóż, "przepaść" to mało powiedziane, kompletnie nie można ich porównywać ponieważ to inna półka brzmieniowa i jakościowa. Mając do wyboru praktycznie za te same pieniądze R30 i D25 wybrałem D25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Marek_Kal napisał:

Miałem okazję słuchać Ruby 30 które są półkę wyżej niż 25 i po chwili porównać je do Diamond 25. Cóż, "przepaść" to mało powiedziane, kompletnie nie można ich porównywać ponieważ to inna półka brzmieniowa i jakościowa. Mając do wyboru praktycznie za te same pieniądze R30 i D25 wybrałem D25.

A może chcesz je sprzedać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.01.2022 o 14:25, LukasM napisał:

Dzięki za odpowiedź, jednak te kolumny nadają się do dużych salonów, myślałem jeszcze nad audiovector QR 3, Martin logan motion 20, czy amphion helium 520, zależy mi też na tym by były to kolumny zgrabne. Pylon ruby 25 to prawie to samo co pylon diamond 25

Cześć

AV QR3 nie słuchałem i czekam okazji. Natomiast w super cenie możesz poszukać Mi3 Signature lub S3 Signature. Grają rewelacyjnie "za drobne" - choć mało ich  w ogłoszeniach.

https://www.olx.pl/d/oferta/audiovector-mi3-signature-glosniki-hi-end-CID99-IDJI8NC.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=5

tu cena trochę wysoka ale i za 50% można upolować

ps. Pylon D25 miałem i potem byly AV Mi3- moim zdaniem AV Mi3 duuużo lepsze w każdym aspekcie. 

ps. teraz mam SR3 Sig.. ale to już inna liga.

https://www.olx.pl/d/oferta/glosniki-stereo-audiovector-sr3-signature-czarny-lakier-fortepianowy-CID99-IDJ7hkj.html#1981b6b941

choć grzechu warte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dobry wieczór
Mam do sprzedania Diamond Monitor wyprodukowane 20.03.2020, stan idealny, oryginalny karton, maskownice. Kolumny na gwarancji. Mogę dorzucić standy - może nie są jakieś wybitne, bo robione przez kolegę, ale wyglądają spoko, są stabilne i dosyć ciężkie.

Jak coś to PW

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem posiadaczem Opali 30 oraz Pioneera A50DA i streamera N50AE. Mam wrażenie, że o ile w przypadku CD i Gramofonu brzmienie jest względnie satysfakcjonujące, o tyle słuchanie streamingu staje się zwyczajnie męczące. Dźwięk jest agresywny, dynamika jak dla mnie zbyt mocna, bas ma tendencje do dudnienia. Zastanawiam się, czy może po prostu ten zestaw nie jest żle dobrany? Stąd pytanie, ma ktoś podobne doświadczenia, ewentualnie poleci wzmacniacz, który zagra cieplej, bardziej miękko? Może być używka do 3000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, dedal75 napisał:

A nie pomyślałeś że to wina streamingu ? Pzdr

Myślałem, chociaż jak powiadam, przy stramingu te cechy są szczególnie rażące, niemniej nie jest tak, że w przypadku pozostałych źródeł jestem w pełni zadowolony. Jasne, że nawet w przypadku Tidala HIFI czy zasilenia streamera zewnętrznymi plikami .flac jakość może być trochę niższa. Mam jednak wrażenie, że agresja, przesada i, powiedzmy, brak ciepła i ułożenia są po prostu cechami tego zestawu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, imbryk82 napisał:

Dayens menuetto. Bardzo muzykalne, organiczne brzmienie. Fajna synergia z Pylonami. Ja miałem z Pylon Diamond Monitor. Świetne granie.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki, ciekawa propozycja. Czy używałeś go z pre gramofonowym, jeśli tak to jakim? Aktualnie korzystam ze zintegrowanego w Pioneerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2022 o 19:58, maciej iwanski napisał:

Dzięki, ciekawa propozycja. Czy używałeś go z pre gramofonowym, jeśli tak to jakim? Aktualnie korzystam ze zintegrowanego w Pioneerze.

Używam Menuetto + Diamondy 18 + Node 3+ gramofon Teac TN-3B. W gramofonie wymieniłem wkładkę i igłę na AT 95 Shibata i to był znaczący wzrost jakości słuchania muzyki w porównaniu do fabrycznie montowanej wkładki At 95 igła eliptyczna klejona. Stare 40 - 50 letnie płyty dostały nowego życia. Gramofon ma wbudowany przedwzmacniacz na oampie NJM8080. Pożyczyłem 3 przedwzmacniacze (w granicach 1500) zł do testów. Poprawy jakości nie było aż tak dużej aby je kupić. Spróbuję złożyć przedwzmacniacz lampowy (kit od reduktora szumu) posłuchamy, zobaczymy. Jak masz możliwość kupienia używanego  Menuetto w dobrej cenie to zgłoś się do sprzedawcy. Warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór Wszystkim. Gdyby ktoś szukał to mam do sprzedania Pylon Diamond 28 w kolorze biały mat. Kolumny sprzedaję jako praktycznie nowe. Kupiłem je około trzy tygodnie temu ( data produkcji 24.01.2022 ). Sprzedaję gdyż okazały się za duże w moich warunkach akustycznych. Ogłoszenie już dałem w dziale ogłoszenia jednak gdyby ktoś miał jakieś pytania to proszę pytać tu w klubie lub priv. Cena wyjściowa 6800 ale dla klubowiczów myślę że za 6300 bym mógł oddać. ( aktualnie te wybarwienie po ostatnich podwyżkach to koszt ok. 8990 ). Pozdrawiam serdecznie. Ps. Z uwagi że szukam mniejszych kolumn i raczej zostanę przy serii Diamond lub Jasper to istnieje możliwość zamiany  na Pylon Diamond 25, Monitor lub Jasper 18 po dogadaniu się 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam pytanie jaki polecacie wzmacniacz do Pylon Audio DM28. Do tej pory słuchałem go z Atoll in100 Sig oraz Roksan Attessa. DM25 z Atollem dla mnie brzmiały za ciężko, za mało detalicznie, bas był trochę słabo kontrolowany i tak naprawdę jednorodny, góra trochę za mało selektywna. Za to bardzo fajna dynamika i chęć do grania.

Attessa to zupełnie inne granie, detalicznie, muzykalnie z powietrzem w średnicy. Lepsza kontrola basu i sopranu. 

Pytanie czy może ktoś z Was słuchał DM28 z czymś podobnym do Attessy, ale trochę z większą werwę podobną do tej w Atoll in100 sig.

Polecany jest Atoll in200 sig - może to byłby złoty środek.

Budżet to powiedzmy 5-6 tyś pln.

Pozdro

Edytowane przez Topik21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem swego czasu Pylony D25- w sumie dość podobne granie i strojenie do D28. U mnie grały z Heglem H100. Było to dobre połączenie wg mnie - dobrze kontrolowany, sprężysty (w miarę możliwości pylonow ) bas, ciekawa średnica i na górze sporo detalu. Wmak H100 gra bardzo przestrzennie i detalicznie, duża dynamika,  trzymał moje D25 w ryzach.  W kwestii barwy było tu średnio .. Miałem na testach Atola i potwierdzam powyższe spostrzeżenia - wielka ochota i zapał do grania, ale reszta hymm. odstawała do H100. Obecnie moze H200 udałoby się za tą kasę.,, a może i H300  ? Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Cambridge Audio Azur 851A i zaraz po nim Musical Fidelity MSI3 i oba grały podobnie na średnicy i górze,  czyli całkiem fajnie za to Bas w jednym i drugim biedny. Budżetowy NAD C326 miał go więcej i werwy do grania także. 

Wybrałem w końcu Unison Research Unico Primo który gra teraz z D25. Jest fajny mruczący Bas. Góra z nutą lampową chociaż chciałbym więcej rozdzielczości i detalu to granie D25 z Unisonem bardzo mi odpowiada 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.