Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  347 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Maja duzo ale

4 godziny temu, Zbigniew_69223 napisał:

D25 mają dużo basu, w 23m2 było go czasami nawet za dużo. 

Najlepiej zadaj pytanie na Facebooku w Fanklubie Pylona

https://www.facebook.com/groups/519078115326137/?ref=share_group_link

23? Ja mam 16m 😂😂 duzo ale tego wysokiego? Jakos nie moge sie przekonac do malych membran i boje sie ze bedzie jak z kolumnami podstawkowymi duzo wysokiego basu a niskiego zejscia prawie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.05.2023 o 12:58, Ufo27 napisał:

Maja duzo ale

23? Ja mam 16m 😂😂 duzo ale tego wysokiego? Jakos nie moge sie przekonac do malych membran i boje sie ze bedzie jak z kolumnami podstawkowymi duzo wysokiego basu a niskiego zejscia prawie nic.

Kwestia strojenia kolumny i doboru reszty gratow. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.05.2023 o 12:58, Ufo27 napisał:

Maja duzo ale

23? Ja mam 16m 😂😂 duzo ale tego wysokiego? Jakos nie moge sie przekonac do malych membran i boje sie ze bedzie jak z kolumnami podstawkowymi duzo wysokiego basu a niskiego zejscia prawie nic.

U mnie D25 w 24m2, mają dużo niskiego basu (gdy powinien być w nagraniu), co mi się osobiście podoba. Jak słucham innych kolumn, które mniej się udzielają na najniższych częstotliwościach, to bez wahania mówię, ze to nie moje granie.

Edytowane przez AiM-TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.05.2023 o 17:45, AiM-TV napisał:

U mnie D25 w 24m2, mają dużo niskiego basu (gdy powinien być w nagraniu), co mi się osobiście podoba. Jak słucham innych kolumn, które mniej się udzielają na najniższych częstotliwościach, to bez wahania mówię, ze to nie moje granie.

No to jak u mnie by tak bylo jak piszesz to bylo bo to moje granie !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Centralna Polsko!

Już 17 czerwca w naszym salonie Q21, który znajduje się w Pabianicach, odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu Tour de Pologne with Jade 20 HF. Na spotkaniu Pylon Audio zaprezentuje nam zestaw, który jest w pełni polską produkcją. Na miejscu znajdą się bowiem kolumny Jade 20 w limitowanej wersji touched by HighFidelity.pl. Zostały one wykończone lakierowanym fornirem z orzecha amerykańskiego, a ich wyeksponowana, customowa zwrotnica jest czymś, co wygląda niesamowicie. Kolumny zostały wyposażone również w high-endowe okablowanie oraz terminale głośnikowe. Kolumny będą napędzane z pomocą elektroniki firm Fezz Audio i Muarah.

Na miejscu odbędzie się również niezwykle ciekawy wykład Wojtka Pacuły pt. "Nagrania Cyfrowe 1971-2023 na płytach LP". Poza wykładem oraz odsłuchami będzie możliwość porozmawiania z prezesami firm Fezz Audio, Maciejem Lachowskim oraz Pylon Audio, Mateuszem Jujką.

Na miejscu będzie również możliwe obejrzenie naszej wyremontowanej salki odsłuchowej.

Prosimy o kontakt z salonem Q21 celem rezerwacji miejsca.

Gorąco zapraszamy!

Link do wydarzenia na Facebook - https://fb.me/e/18Z1Yk9PM

TDP_Pab_FB (1).jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Pylony D28, które grają w salonie otwartym na jadalnię i kuchnię. W sumie ok. 45m2. Różnie się pisze do jakich pomieszczeń d28 się nadaje, więc wiedziony ciekawością zawlokłem cały sprzęt do pokoju ok. 13m2. Wniosek nasunął się natychmiast jeden. Absolutnie to nie gra w tak małym pomieszczeniu. Nawet nie próbujcie, szkoda czasu. D28 jest przeznaczony do pomieszczeń zdecydowanie powyzej 20m2. Mam nadzieję, że komuś rozwiąże to dylemat z tymi kolumnami. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.06.2023 o 15:22, krzysiekj23 napisał:

Mam Pylony D28, które grają w salonie otwartym na jadalnię i kuchnię. W sumie ok. 45m2. Różnie się pisze do jakich pomieszczeń d28 się nadaje, więc wiedziony ciekawością zawlokłem cały sprzęt do pokoju ok. 13m2. Wniosek nasunął się natychmiast jeden. Absolutnie to nie gra w tak małym pomieszczeniu. Nawet nie próbujcie, szkoda czasu. D28 jest przeznaczony do pomieszczeń zdecydowanie powyzej 20m2. Mam nadzieję, że komuś rozwiąże to dylemat z tymi kolumnami. Pozdrawiam 

Napiszesz cos wiecej jak to zagrało w takim malym pokoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Ufo27 napisał:

Napiszesz cos wiecej jak to zagrało w takim malym pokoju?

Małe pomieszczenie to siłą rzeczy kolumny musiały stać bliżej ścian, zarówno tylniej jak i bocznych. Inaczej nie miałem możliwości ustawić. Po włączeniu muzyki z głośników wydobył się jeden wielki zlepek dźwięków, bez przestezeni, bez separacji, dźwięk jakby ściśnięty, wszystko przykryte grubą warstwą basu. D28 mocno wali z basrefleksu i w salonie mam je odsunięte (przednia ściana kolumny) ok. 1.5m. Zbyt bliskie przysuniecie do ściany powoduje jego nadmiar. System mam grający lekko po cieplejszej stronie. Na dużym metrażu mam basu pod dostatkiem, więc w mniejszym pomieszczeniu zrobiła się buła. Może jakby kolumny podłączyć do szczupło grającego systemu i pozatykac basrefleksy, to może by zagrały lepiej. Ale nie wiem, nie próbowałem. Generalnie D28 wypelnia dźwiękiem bez problemu duże pomieszczenie, jest muzykalnie z fajną, przyjemna sygnaturą. Ale włożenie ich do metrażu poniżej 20 M2 to pomyłka. Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam.

Edytowane przez krzysiekj23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, krzysiekj23 napisał:

 

Małe pomieszczenie to siłą rzeczy kolumny musiały stać bliżej ścian, zarówno tylniej jak i bocznych. Inaczej nie miałem możliwości ustawić. Po włączeniu muzyki z głośników wydobył się jeden wielki zlepek dźwięków, bez przestezeni, bez separacji, dźwięk jakby ściśnięty, wszystko przykryte grubą warstwą basu. D28 mocno wali z basrefleksu i w salonie mam je odsunięte (przednia ściana kolumny) ok. 1.5m. Zbyt bliskie przysuniecie do ściany powoduje jego nadmiar. System mam grający lekko po cieplejszej stronie. Na dużym metrażu mam basu pod dostatkiem, więc w mniejszym pomieszczeniu zrobiła się buła. Może jakby kolumny podłączyć do szczupło grającego systemu i pozatykac basrefleksy, to może by zagrały lepiej. Ale nie wiem, nie próbowałem. Generalnie D28 wypelnia dźwiękiem bez problemu duże pomieszczenie, jest muzykalnie z fajną, przyjemna sygnaturą. Ale włożenie ich do metrażu poniżej 20 M2 to pomyłka. Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam.

Pomogłeś ale jednocześnie mnie mocno zmartwiłeś bo miałem niecny plan postawienia diamondow 28 do 16m2.Kolumny wlasnie zamowiłem no trudno najwyzej je odsprzedam ze strata.Nie chcialem diamondow 25 bo pomyslalem ze niskiego basu nie bedzie z takich malych membran.No i mam teraz klipsch rp260 ktore sa rowniez poteżnymi kolumnami ale ladnie graja w 16m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Ufo27 napisał:

Pomogłeś ale jednocześnie mnie mocno zmartwiłeś bo miałem niecny plan postawienia diamondow 28 do 16m2.Kolumny wlasnie zamowiłem no trudno najwyzej je odsprzedam ze strata.Nie chcialem diamondow 25 bo pomyslalem ze niskiego basu nie bedzie z takich malych membran.No i mam teraz klipsch rp260 ktore sa rowniez poteżnymi kolumnami ale ladnie graja w 16m2.

Nie słuchałem d25, ale opinie mówią, że basu im nie brakuje. Z tym najniższym faktycznie mógłby być problem. D28 z resztą też nie mają nadmiaru tego najniższego basu, subwooferowego. Choć potrafią ładnie tupnac i zamruczec. Ja mam kolumny połączone z lampą i dźwięk jest nasycony, basu absolutnie nie brakuje. Jeżeli połączyć je z szczuplej grajacym tranzystorem pewnie będzie lepiej, ale wcale nie musi. Producent podaje, że D28 jest dedykowany do pomieszczeń 25-45m2 i takie też są w większości opinie z internetów. Czasem zdarzają się opinie, że ktoś zainstalował w mniejszym pomieszczeniu te kolumny i mu grają dobrze. No cóż. Tylko Ty się dowiesz jak to gra u Ciebie i czy Ci się będzie podobało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, krzysiekj23 napisał:

Nie słuchałem d25, ale opinie mówią, że basu im nie brakuje. Z tym najniższym faktycznie mógłby być problem. D28 z resztą też nie mają nadmiaru tego najniższego basu, subwooferowego. Choć potrafią ładnie tupnac i zamruczec. Ja mam kolumny połączone z lampą i dźwięk jest nasycony, basu absolutnie nie brakuje. Jeżeli połączyć je z szczuplej grajacym tranzystorem pewnie będzie lepiej, ale wcale nie musi. Producent podaje, że D28 jest dedykowany do pomieszczeń 25-45m2 i takie też są w większości opinie z internetów. Czasem zdarzają się opinie, że ktoś zainstalował w mniejszym pomieszczeniu te kolumny i mu grają dobrze. No cóż. Tylko Ty się dowiesz jak to gra u Ciebie i czy Ci się będzie podobało. 

Tak widziałem własnie te wytyczne metrażowe od producenta i widocznie nie sa wyssane z palca i faktycznie cos w tym jest.Mam tranzystora onkyo m5000r moze nie zrobi sie buła na basie.No nic przekonam sie na własne ucho jesli sie nie uda tego ustawic nastepne kolumny dali rubicon 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ufo27 napisał:

Tak widziałem własnie te wytyczne metrażowe od producenta i widocznie nie sa wyssane z palca i faktycznie cos w tym jest.Mam tranzystora onkyo m5000r moze nie zrobi sie buła na basie.No nic przekonam sie na własne ucho jesli sie nie uda tego ustawic nastepne kolumny dali rubicon 6.

Sprawdź, najwyżej oddasz z powrotem. Nie jestem fanem takich rozwiązań, ale cóż, życie. A nie lepiej kupić dobre monitory, do tego suba Velodyne lub Rel?  Jak ja szukałem  dla siebie kolumn to na forach również polecali takie połączenie do nie za dużych pomieszczeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Ufo27 napisał:

Pomogłeś ale jednocześnie mnie mocno zmartwiłeś bo miałem niecny plan postawienia diamondow 28 do 16m2.Kolumny wlasnie zamowiłem no trudno najwyzej je odsprzedam ze strata.Nie chcialem diamondow 25 bo pomyslalem ze niskiego basu nie bedzie z takich malych membran.No i mam teraz klipsch rp260 ktore sa rowniez poteżnymi kolumnami ale ladnie graja w 16m2.

Jest tak dużo zmiennych ze mogą zagrać bardzo dobrze. Zależy od ustawienia i gratow towarzyszących. To że w jakimś innym pomieszczeniu się dusily nie znaczy że u ciebie też będą. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.06.2023 o 23:44, miki450 napisał:

Do 16 m2 lepsze byłyby Diamond Monitor.

Ale D28 też można próbować poskromić, zatykając port bas-reflex albo wymieniając na dłuższy.

To powinno wygładzić charakterystykę w niskim paśmie.

Nie lubie monitorow wszystkie jakie sluchałem maja jedna wade.Brak niskiego zejscia i podbity wysoki bas zeby dac wrazenie duzego basu.

Co to zatykania portow bas reflex nigdy sie to u mnie nie sprawdzilo i uwazam ze ogolnie to bez sensu.Obcinamy tylko ten niski bas a ten wyzszy zostaje bez zmian.No chyba ze mamy jakies dudnienie akurat na tych niskich czestotliwosciach w ktorych ten port pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

A ja swoje pylon diamond 28 otworzyłem z ciekawości. I tu niespodzianka za głośnikami zero wytłumienia żadnej wełny czy gąbki na dnie kawałek wełny owczej ale nie tyle co na zdjęciach z recenzji. W zwrotnicy na wysokich kombinowane kondensatory tak aby uzyskać 3,9 uF. W prawej 1,5uF + 1,4uF w lewej 1,7uF i 1,2uF. Trochę to dziwne w kolumnach za prawie 10kzł. W recenzji opisywali że wytłumienie jest za głośnikami i takie też widziałem na przekroju na audio show. A tutaj lipa. Kondensator na wysokich wymieniłem na Jantzena superior i gra teraz lepiej i bardziej szczegółowo no i oczywiście wsadziłem wytłumienie za głośnikami którego zabrakło w fabryce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest nam niezwykle miło, gdy mamy okazję umieścić kolumny Pylona w jednym z naszych filmów. Tak samo było też tym razem, gdy w materiale o kolumnach podstawkowych do dużych pomieszczeń znalazły się Pylon Audio Jasper Monitor 18. 

Zapraszamy do oglądania 🙂 

 

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
15 godzin temu, metalowy napisał:

Panowie czy ktoś z was posiada dimond monitor 18 ? Jeśli tak to proszę o opinie jak one grają szczególnie czy się nadają do cichego słuchania i jak z ich tolerancją na przykład na Slayer etc. 

Cześć, wiele będzie zależało od elektroniki i oczywiście pomieszczenia. Zazwyczaj radzą sobie dobrze przy cichym odsłuchu (oczywiście też zależnie, czym jest dla Ciebie cichy odsłuch). Do Slayera, to już cóż. Bardzo mocno zależne od gustu, bo w mój trafią w tym połączeniu, ale sam nie przepadam za tym gatunkiem muzycznym. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.08.2023 o 23:32, metalowy napisał:

Panowie czy ktoś z was posiada dimond monitor 18 ? Jeśli tak to proszę o opinie jak one grają szczególnie czy się nadają do cichego słuchania i jak z ich tolerancją na przykład na Slayer etc. 

Miałem te kolumny ponad rok i ich zaletą jest detal oraz przestrzeń. 

Brakuje im zejścia na basie i z metalem może być za ostro na górze.  To kolumny stworzone pod lampę która złagodzi górę i doda trochę dołu chociaż moim zdaniem do tych kolumn najlepszy będzie sub.

Jeżeli nie masz ochoty na suba to do metalu idealne będą Diamond 25, które Miałem bezpośrednio po D18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Zbigniew_69223 napisał:

Miałem te kolumny ponad rok i ich zaletą jest detal oraz przestrzeń. 

Brakuje im zejścia na basie i z metalem może być za ostro na górze.  To kolumny stworzone pod lampę która złagodzi górę i doda trochę dołu chociaż moim zdaniem do tych kolumn najlepszy będzie sub.

Jeżeli nie masz ochoty na suba to do metalu idealne będą Diamond 25, które Miałem bezpośrednio po D18.

Dziękuję za odpowiedź właśnie tej góry się obawiam zwłaszcza z Yamahą czytałem trochę "recenzji" i raz że basu za dużo i musi stać daleko od ściany by nie buczał gdzie indziej tak jak napisałeś że brakuje trochę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 20.07.2023 o 23:44, sizaru napisał:

A ja swoje pylon diamond 28 otworzyłem z ciekawości. I tu niespodzianka za głośnikami zero wytłumienia żadnej wełny czy gąbki na dnie kawałek wełny owczej ale nie tyle co na zdjęciach z recenzji. W zwrotnicy na wysokich kombinowane kondensatory tak aby uzyskać 3,9 uF. W prawej 1,5uF + 1,4uF w lewej 1,7uF i 1,2uF. Trochę to dziwne w kolumnach za prawie 10kzł. W recenzji opisywali że wytłumienie jest za głośnikami i takie też widziałem na przekroju na audio show. A tutaj lipa. Kondensator na wysokich wymieniłem na Jantzena superior i gra teraz lepiej i bardziej szczegółowo no i oczywiście wsadziłem wytłumienie za głośnikami którego zabrakło w fabryce. 

O to ciekawe, sam bym zerkna do srodka i tez posprawdzal, bo juz po gwarancji. Czy trzeba od dolu sie zabrac za odkrecanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, miałem u siebie pylon diamond 25 I teraz mam 28. 

Salon 21m2 + korytarz 9m2 (wysokość ok 280cm) pomieszczenie dość dobrze ogarnięte akustycznie. 8 paneli z wełny mineralnej 120x60.  i 3 narożniki ściany w pułapce basowej. 

Wzmacniacz - Cambridge azur 851a (wcześniej miałem cxa 80, ale moim zdaniem azur znacznie lepiej się łączy z pylonami diamond) 

źródło - Cambridge cxn V2. 

Model 25 miał dla mnie cieplejsze granie, więcej średniego basu i był dłuższy. Przez co wydawało się że jest więcej. Niestety nie radziły sobie z gęstymi basowo utworami I bass reflex strasznie wydobywał dziwne dźwięki przez co przyjemność odsłuchu została mi odebrana. Oczywiście działo się to przy troszkę głośniejszym odsłuchu. Pylon zaproponował wymianę na model 28. Więc się zgodziłem. 

 

Po wymianie na model 28, ciągle miałem ochotę je odesłać lecz już pylon się nie zgodził ( może i lepiej) Grają znacznie jaśniej. Mają dynamiczniejszy bass, niżej schodzący. Ale wyraźnie mniej tego średniego basu ( gdzie w modelu 25 bardzo mi się podobał) ale nie miał model 25 takiego zejścia jak 28. Więc pewnie z czasem model 25 by mi się znudził. Scena jest szersza, czuć więcej wysokich tonów pomimo tego samego głośnika. Co na początku mnie strasznie męczyło. Pobawiłem się ustawieniem kolumn i wyszło że mam za bardzo skierowane do środka kolumny. Dodanie za kolumny paneli z wełny znacząco poprawiło porządek na scenie . Po ok. Dwóch tygodniach zaczynają mi się podobać i czuję coraz zalet. A szczególnie w filmach. Jestem zdziwiony jaka jest szeroka scena i ile jest basu z samych kolumn. Czasem mam wrażenie jakby subwoofer był włączony. Już nie myślę o subwooferze dodatkowym. Gdybym nie miał żadnej adaptacji akustycznej to podejrzewam że pylony diamond 28 w moim metrażu by się nie odnalazły bo by tego dźwięku było za dużo. Teraz jest tak na styk moim zdaniem. Słuchać wyraźnie separację i że nic na siebie się nie narzuca. Także kolumny zostaną u mnie na dłużej.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz jeszcze lepiej, a zapewne za czas jakiś taka myśl się pojawi, to pomyśl nad wymianą tego Cambridge Audio Azur 851A. Gdy szukałem pieca do Diamond 25 to właśnie napaliłem się na w/w a do porównania wziąłem jeszcze Musical Fidelity MSI3 oraz Unison Research Unico Primo. 

No i hybrydowy Unison zostawił daleko w tyle tranzystory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zbigniew_69223 napisał:

Jeżeli chcesz jeszcze lepiej, a zapewne za czas jakiś taka myśl się pojawi, to pomyśl nad wymianą tego Cambridge Audio Azur 851A. Gdy szukałem pieca do Diamond 25 to właśnie napaliłem się na w/w a do porównania wziąłem jeszcze Musical Fidelity MSI3 oraz Unison Research Unico Primo. 

No i hybrydowy Unison zostawił daleko w tyle tranzystory...

 

A słuchałeś Cambridge azur 851a? Musical m3si to raczej konkurencja dla cxa 80. A dla mnie azur zjada cxa 80. Co robi z basem przy niższych kontrolach głośności to mistrzostwo. W dodatku nie gra tak jasno jak cxa. A jest znacznie dokładniejszy. 

Azur się wyróżnia że ma klasę xd. Czyli pracuje na niskiej głośności w samej klasie A. To czuć. Przypomina mi delikatnie lampę, lecz niestety nie jest to ten poziom. Dla mnie z pylon diamond azur bardzo dobrze się łączy i napewno znacznie lepiej od cxa 80/81. A przynajmniej gra tak jakby się bawił tymi kolumnami.  

Jedyne co przebiło azura to Line Magnetic Audio LM-88IA. Niestety ze względu że sprzęt stoi w salonie i gra nawet do tv to lampa całkowicie odpada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.